چرا پشت گردنم درد میکنه

گردن درد یکی از شایع ترین شکایات بیماران است. درمان گردن درد و علت گردن درد چیست؟ علل و علائم درد گردن و ستون فقرات چیست؟ چه چیزی برای درمان گردن و شانه درد مفید است؟ چرا گردنم درد می کند و برای گردن درد به کدام متخصص مراجعه کنم؟ روش های زیادی برای درمان فوری گردن درد وجود دارد که بر اساس علائم، علل و علل گردن درد پس از تشخیص انواع گردن درد از جمله گردن درد حاد (شدید)، گردن درد مزمن، سردرد گردن، گردن درد انتخاب می شوند. دیسک ها و غیره علاوه بر این، انواع گردن درد شامل گردن درد حاد (شدید)، گردن درد مزمن، سردرد گردن، درد دیسک گردن و غیره است.

محیط کار باعث ایجاد دیسک گردن می شود. ماهیچه های گردن شما زمانی که در وضعیت بدی که پشت کامپیوتر می نشینید یا روی میز خود خمیده اید، ممکن است گرفتگی یا منقبض شوند. آرتریت گردن نیز یکی از علل شایع گردن درد است. در موارد معدودی، گردن درد با مشکلات جدی تری مانند دیسک گردن مرتبط است. اگر درد از ناحیه دیسک است، باید برای درمان دیسک گردن و درمان گردن درد ناشی از آن با پزشک مشورت کنید. گاهی اوقات ممکن است عوارض مربوط به گردن درد داشته باشید. در برخی موارد گردن درد و عفونت می توانند علت و معلول یکدیگر باشند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

اگر گردن درد شما با علائم دیگری مانند بی حسی یا ضعف در دست ها و بازوها یا احساس درد شدید و تیراندازی در شانه و بازو همراه است، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. از شر گردن درد خلاص شوید. در ادامه مقاله با انواع ورزش های گردن درد، قرص های گردن درد و پمادهای گردن درد آشنا خواهید شد.

درمان گردن درد و استرس

درد عصب گردن یا استرس و گردن درد ارتباط نزدیکی دارند. برای آموزش درمان درد عصبی در گردن مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

فیلم آموزشی گردن درد و حواس پرتی:

ویدیوی مربوط به گردن درد توسط تعداد زیادی از مراجعین درخواست شده است، به همین دلیل دکتر یزدانی و همکارانش از کلینیک تخصصی آسود فیلم آموزشی زیر را برای خودآگاهی شما آماده کرده اند که توجه شما را به آن جلب می کنیم:

گردن درد در چه کسانی بیشتر اتفاق می افتد؟

گردن درد بسیار شایع است. این بیماری تقریباً در یک نفر از هر سه نفر حداقل یک بار در سال رخ می دهد. این بیماری در زنان بیشتر از مردان است و با افزایش سن احتمال ابتلا به آن افزایش می یابد.

درد گردن چه احساسی دارد؟

برخی افراد این درد را اینگونه توصیف می کنند:

درد مداوم

درد مانند ضربه چاقو یا سوختگی.

افزایش حساسیت به فشار نور بر روی گردن.

گردن درد همراه با سردرد و بی حسی یا گزگز در یک یا هر دو بازو.

افزایش تنش و سفت شدن عضلات گردن.

علائم و نشانه های گردن درد چیست

علائم گردن درد بسته به علت در هر فرد متفاوت است، از جمله:

تشدید درد گردن پس از ثابت نگه داشتن گردن در یک وضعیت برای مدت طولانی (مانند رانندگی یا کار با کامپیوتر)

گردن خشک و سفت

کاهش دامنه حرکتی گردن

سردرد

علاوه بر این، در موارد نادر، گردن درد ممکن است با علائم و نشانه‌های دیگری نیز ظاهر شود که در ادامه با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد. علائمی مانند گردن درد، فشار خون بالا، گردن درد و تنگی نفس.

علائم گردن درد چیست؟

علائم گردن درد چیست؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که بیماران گردن درد به دنبال پاسخ آن هستند. چهار مورد از رایج ترین علائم گردن درد را در بالا ذکر کردیم. اما در موارد نادر و کمتر شایع در بین بیماران، افراد علائمی مانند موارد زیر را گزارش می کنند:

تب و لرز ناشی از آن

تهوع و استفراغ

مشکلات عصبی

فلج شده

فشار روی اعصاب چشم هنگام دیدن نور

چه زمانی باید به پزشک گردن درد مراجعه کنم؟

اگر درد گردن با درمان های خانگی و استراحت بهبود نیافت، لازم است با پزشک مشورت شود. به خاطر داشته باشید که اگر درد گردن شدید است و به خصوص اگر درد ناشی از تصادف و ضربه به گردن باشد (مانند تصادف و افتادن از ارتفاع) باید فوراً با پزشک متخصص درد مشورت کنید. گردن. به طور کلی، اگر هر یک از شرایط زیر را دارید، باید به پزشک مراجعه کنید:

گردن درد شدید است

این چند روز است که ادامه دارد و بهتر نمی شود.

به دست ها و بازوها نیز سرایت می کند

با سردرد، خواب آلودگی، گزگز دست و ضعف دست همراه است.

علت گردن درد و علل گردن درد

علت گردن درد چیست؟

علت گردن درد چیست؟ یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از مردم می پرسند این است! گردن یکی از قسمت های منعطف بدن است که دامنه حرکتی وسیعی دارد و وزن سر را تحمل می کند، بنابراین این قسمت در معرض آسیب ها و بیماری های زیادی که باعث درد می شود از جمله گردن دردهای عمده و شایع است. می توانیم استناد کنیم:

کشش عضلات گردن:

استفاده بیش از حد از گردن در حین حرکات مکرر و مداوم، مانند قوز کردن ساعت ها روی رایانه، باعث گردن درد می شود. مطالعه در رختخواب نیز می تواند باعث کشیدگی عضلات گردن و دیسک گردن شود و یکی از دلایل گردن درد است.

آتروفی و ​​فرسایش مفاصل گردن:

درست مانند سایر مفاصل بدن، مفاصل گردن نیز با افزایش سن به تدریج فرسوده می شوند. آرتریت مفاصل باعث زوال غضروف بین مفصلی می شود. سپس بدن شروع به تشکیل زائده های استخوانی در اطراف مهره ها می کند که بر حرکت مفاصل تأثیر می گذارد و می تواند باعث درد گردن شود.

فشار روی ریشه های عصبی گردن:

بیرون زدگی دیسک یا ایجاد خارهای استخوانی در اطراف مهره های گردنی می تواند باعث فشار بر شاخه های عصبی در گردن شود و یکی از دلایل گردن درد است.

دیسک گردن و درد گردن

برای تشخیص فتق یا برآمدگی دیسک گردن، پزشک ابتدا سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا متوجه شود علائم شما از چه زمانی شروع شده اند، چقدر شدید هستند و چه چیزی باعث بهبود یا بدتر شدن آنها می شود. اگر تحت تأثیر قرار گرفته اید، احتمالاً یک معاینه عصبی برای آزمایش قدرت، رفلکس ها و احساسات در دست ها و بازوهای خود خواهید داشت.

آزمایش‌های تصویربرداری، مانند اشعه ایکس، تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) و سی‌تی‌اسکن، می‌توانند به پزشک کمک کنند تا ستون فقرات شما را تجسم کند تا منبع گردن درد شما را تعیین کند و درمان مناسب دیسک گردن را تعیین کند.

برای درمان خانگی دیسک گردن مقاله درمان دیسک گردن در خانه را مطالعه کنید.

درمان دیسک گردن و گردن درد ناشی از آن

درمان دیسک گردن به این صورت است که اگر از بیماری دژنراتیو دیسک یا فتق دیسک گردن رنج می برید، این امکان وجود دارد که بدون جراحی آن را درمان کنید.

بهترین مسکن برای درد دیسک گردن

خط اول درمان بیماری دیسک گردن شامل مسکن‌هایی مانند استامینوفن (تیلنول) و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن (موترین، ادویل) و ناپروکسن (آلوئه) است. این داروها می توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند. اگر داروهای بدون نسخه موثر نباشند، پزشک ممکن است استروئیدها یا مواد مخدر را تجویز کند.

فیزیوتراپی دیسک گردن چیست؟

فیزیوتراپی یکی دیگر از درمان های بیماری دیسک گردن است. درمانگر ممکن است از کشش های دهانه رحم برای تسکین درد و سفتی شما استفاده کند یا به آرامی عضلات و مفاصل شما را مدیریت کند. فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند به شما کمک کنند دامنه حرکتی خود را افزایش دهید و تمرینات و وضعیت های مناسب را برای تسکین گردن درد به شما نشان دهند.

جراحی دیسک گردن

گردن درد شما باید با این درمان های محافظه کارانه بهبود یابد. اگر شما نیز بی حسی یا ضعف قابل توجهی را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود مشورت کنید. شما و پزشکتان باید مرحله بعدی درمان را در نظر بگیرید. جراحی دیسک گردن یک گزینه درمانی است و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به آن نیاز دارید اغلب یک فرآیند ذهنی است. برای آشنایی بیشتر با روش جراحی بسته گردن دیسک مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

دکتر دانیل ریو، پروفسور جراحی ارتوپدی، استاد جراحی مغز و اعصاب و مدیر موسسه ارتوپدی ستون فقرات در دانشکده پزشکی از دانشگاه واشنگتن، می گوید: «بعضی از افراد می توانند درد و بی حسی بیشتری را نسبت به دیگران تحمل کنند. “در سنت لوئیس، من سعی می کنم حداقل شش هفته [قبل از جراحی] برای بیمارانی که درد دارند صبر کنم، زیرا اکثریت قریب به اتفاق بیماران ظرف شش هفته بهبود می یابند.

جراحی دیسک گردن برای بیماری دژنراتیو دیسک دیسککتومی نامیده می شود. در طی این روش، جراح دیسک آسیب دیده را برمی دارد. دیسککتومی اغلب با جایگزینی دیسک مصنوعی انجام می شود که در آن یک دیسک فلزی به جای دیسک برداشته شده قرار می گیرد. دیسککتومی را می توان پس از فیوژن دهانه رحم نیز انجام داد، جایی که یک قطعه کوچک استخوان در فضای بین ستون ها قرار می گیرد. هنگامی که استخوان بهبود می یابد، همراه با ستون فقرات فوقانی و تحتانی بهبود می یابد.

فیلم دیسک گردن

گردن درد و عفونت

یکی از شایع ترین علل گلودرد و گردن درد، عفونت باکتریایی یا ویروسی گردن است. می تواند در لوزه ها، مری یا نای قرار گیرد و عفونت به تورم دردناک گردن و گلو کمک می کند. شایع ترین عفونت ها عبارتند از: سرماخوردگی یا آنفولانزا، التهاب لوزه، گلودرد استرپتوکوکی و مونونوکلئوز.

هنگامی که عفونت دارید، بدن پاسخ ایمنی طبیعی خود را آغاز می کند و به غدد لنفاوی سیگنال می دهد تا گلبول های سفید بیشتری تولید کنند تا با عفونت مبارزه کنند. غدد لنفاوی همچنین ذرات مضر را فیلتر و جمع آوری می کنند.

تمام این افزایش فعالیت و جریان خون منجر به تورم غدد لنفاوی می شود. این تورم به گلو فشار می آورد و می تواند باعث درد گردن شود. هنگامی که عفونت خود به خود یا با آنتی بیوتیک برطرف می شود، گلودرد و گردن درد از بین می رود و غدد لنفاوی به حالت عادی باز می گردند.

همچنین گردن درد می تواند ناشی از مننژیت باشد که در مقاله گردن درد می توانید در مورد آن مطالعه کنید.

درد در ناحیه گردن

کمردرد می تواند در راه رفتن اختلال ایجاد کند و گذراندن یک روز عادی را دشوار کند. دلایل این ناراحتی متفاوت است، اما همه چیز به رفتار شما در هنگام ایستادن، حرکت و به خصوص هنگام نشستن بستگی دارد.

درد گردن و قسمت بالای کمر می تواند حرکات و توانایی های شما را محدود کند. اگر کاری برای تسکین درد خود انجام ندهید، ممکن است بدتر شود، گسترش یابد و شما را حتی بیشتر محدود کند. این معمولاً به این دلیل است که عضلات اطراف ناحیه شما بلافاصله برای محافظت از آن نقطه درد می کنند. این اکستنشن دامنه حرکت را محدود می کند و می تواند عضلات کشیده شده زیر تیغه شانه را دردناک کند.

گردن درد مزمن می تواند یک مشکل بسیار جدی باشد. با این حال، برخی از دردهای رایج کمر و گردن بسیار شایع هستند. چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند درمان کمردرد دنبال کنید.

در سه روز اول پس از شروع درمان کمردرد، از کمپرس سرد و مسکن ضد التهابی استفاده کنید. پس از آن، گرم و سرد را به طور متناوب روی زخم های خود بمالید. کمردرد و گردن معمولا به طور ناگهانی ایجاد می شود، اما ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا بهبود یابد. اگر بعد از یک ماه همچنان احساس درد می کنید و حرکات شما محدود است، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید.

بخونیدش:  چرا نباید نوزاد را قلقلک داد

شلاق در اثر تصادف و ضربه به سر

تصادفات اتومبیل، به ویژه تصادفاتی که در آن اتومبیل ها از پشت و از جلو با هم برخورد می کنند، معمولاً باعث ضربه شلاقی و کشیدگی و پارگی رباط های گردن می شوند. شلاق زمانی اتفاق می افتد که سر ناگهان با سرعت زیاد به عقب یا جلو پرتاب می شود و باعث آسیب بافت نرم و درد در سر، گردن و پشت می شود.

ابتلا به برخی بیماری ها:

بیماری هایی مانند روماتیسم، مننژیت یا سرطان می توانند باعث درد گردن شوند.

اسپاسم گردن یا سفتی گردن:

اسپاسم گردن یا سفتی گردن زمانی اتفاق می افتد که عضلات گردن فرد به طور غیرارادی منقبض می شود و باعث سفتی، خشکی و سفتی در گردن می شود. اسپاسم گردن می تواند بسیار دردناک باشد و باعث سردرد یا سرگیجه شود. خوشبختانه، فرد معمولاً می تواند اسپاسم گردن را با ورزش و درمان های خانگی درمان کند.

علت گردن درد چیست؟ اسپاسم یا گرفتگی گردن ناشی از سفت شدن ناگهانی عضله علت:

درد حاد (شدید) و مزمن

درد هنگام حرکت گردن و شانه ها

سردرد دهانه رحم

سرگیجه یا سوزن سوزن شدن در پایه گردن

اگر در هنگام اسپاسم و گرفتگی عضلات گردن روی پوست سر کشیده شود، ممکن است سرگیجه یا سوزن سوزن شدن در پایه گردن ایجاد شود و باعث درد گردن شود.

گردن درد و سردرد یا سردرد گردن

گردن درد و سردرد گاهی اوقات می توانند علت و معلول یکدیگر باشند یا سردرد ممکن است علت دیگری داشته باشد که منجر به مشکلات گردن و سردرد گردن شود.

علائم سردرد مربوط به گردن را در نواحی زیر احساس می کنید:

رگ های خونی در سر و گردن

بافت های اطراف مغز شما

اعصابی که از مغز خارج می شوند

سایر قسمت های بدن مانند ماهیچه ها و مفاصل گردن، پوست سر، سینوس ها و دندان ها.

سردردهای ناشی از مشکلات گردن، یا سردردهای گردنی، معمولا مزمن هستند و بسته به علت، نوع آنها متفاوت است. نمونه های رایج عبارتند از:

سردرد سرویکوژنیک (CGH)

CGH معمولاً با درد مبهم در گردن شروع می شود و به سمت بالا به پشت سر تابش می کند و تقریباً همیشه فقط یک طرف را تحت تأثیر قرار می دهد. درد ممکن است به پیشانی، شقیقه ها و اطراف چشم یا گوش نیز سرایت کند. CGH ناشی از اختلال دیسک، مفصل، عضله یا عصبی در گردن است.

نورالژی اکسیپیتال

نورالژی اکسیپیتال با احساسات تیز و دردناک، شبیه به شوک الکتریکی، در پشت سر، گردن و گوش ها مشخص می شود. درد معمولا یک طرفه است و از قسمت بالایی گردن شروع می شود و به سر گسترش می یابد. نورالژی اکسیپیتال در اثر تحریک یا آسیب به عصب پس سری ایجاد می شود.

سردردهایی که می توانند باعث گردن درد شوند

برخی از سردردها می توانند باعث ایجاد درد در ناحیه گردن شوند. نمونه هایی از سردردهایی که باعث درد گردن می شوند عبارتند از:

سردرد تنشی

سردرد تنشی یک سردرد معمولی است که با درد متوسط ​​تا شدید بدون ضربان در پیشانی، پوست سر و گردن مشخص می شود. سردرد تنشی زمانی رخ می دهد که ماهیچه های پوست سر و گردن سفت می شوند، مانند تنش، استرس، ترس یا احساسات.

سردرد میگرنی

میگرن یک سردرد رایج است که باعث درد ضربان دار متوسط ​​تا شدید در یک طرف سر می شود. علائم دیگر ممکن است شامل حالت تهوع و حساسیت به نور و/یا صدا باشد. گردن درد با میگرن رایج است و می تواند قبل از حمله میگرن شروع شود یا در طول حمله میگرن رخ دهد.

استرس، وضعیت بدنی نامناسب، ترک کافئین و خماری همگی می توانند علت باشند. داروهای مسکن و کشش ممکن است برای بهبود شما کافی باشد. با این حال، در برخی موارد ارزش دارد که برای یافتن علت درد خود به پزشک مراجعه کنید.

علت گردن درد در هنگام خواب

گاهی اوقات با گردن درد از خواب بیدار می شوید یا بعد از خواب دچار گردن درد می شوید. خوابیدن با زاویه نامناسب، حرکات ناگهانی سر یا گردن در هنگام خواب، یا کشش گردن به دلیل آسیب دیدگی می تواند باعث درد گردن در هنگام خواب شود. علاوه بر استفاده از روش های درمانی برای تسکین گردن درد، نحوه خوابیدن برای گردن درد نیز مهم است. مطمئن شوید که یک بالش خوب برای حمایت از گردن خود در هنگام خواب دارید و از بالش صاف تر برای محافظت از سر خود استفاده کنید.

اگر به پهلو می‌خوابید، از یک بالش بزرگ‌تر زیر گردنتان استفاده کنید تا گردنتان با سرتان در یک راستا باشد. این کار هر گونه فشاری را که به گردن شما وارد می شود از بین می برد و ستون فقرات شما را صاف نگه می دارد.

مشکل خوابیدن روی شکم این است که باید گردن خود را بچرخانید تا سر خود را به پهلو نگه دارید که به اعصاب فشار می آورد و باعث درد می شود. می توانید سعی کنید خود را مجدداً آموزش دهید تا موقعیت متفاوتی اتخاذ کنید، از یک بالش برای آرام کردن و حمایت در هنگام دراز کشیدن به پهلو یا پشت استفاده کنید. اگر مجبورید روی شکم بخوابید، از یک بالش نازک یا بدون وجود استفاده کنید و سعی کنید زوایای نامناسب را به حداقل برسانید.

علامت گردن درد چیست؟

علامت گردن درد چیست؟ در پاسخ به این سوال، شایان ذکر است که بسیاری از بیماری ها و آسیب ها می توانند باعث ایجاد مشکلات و ناراحتی در ناحیه گردن شوند. شرایطی که می تواند باعث گردن درد شود عبارتند از:

سن افزایش می یابد:

شرایط دژنراتیو مانند اسپوندیلوز گردنی (از دست دادن غضروف مفصل) و تنگی نخاعی (تنگ شدن فضاهای ستون فقرات) می تواند با افزایش سن منجر به گردن درد شود. با گذشت زمان، استرس و حرکت می تواند منجر به تحلیل دیسک ستون فقرات شود و باعث فتق دیسک یا فشار عصبی شود.

جراحت:

ضربه ای که در اثر حرکت ناگهانی گردن یا سر و چرخش در جهت مخالف ( ضربه شلاقی ) ایجاد می شود، می تواند نشانه آسیب گردن و ایجاد درد باشد. ماهیچه‌ها، رباط‌ها، دیسک‌ها، مفاصل نخاعی و ریشه‌های عصبی نخاع گردنی ممکن است در اثر ضربه یا حتی ضربه مغزی آسیب ببینند.

استرس روانی:

سفت شدن عضلات گردن در اثر تنش معمولا باعث درد و سفتی گردن می شود.

فشار فیزیکی:

استفاده بیش از حد از عضلات گردن در حین انجام کارهای تکراری یا فعالیت های شدید می تواند منجر به سفتی و درد شود.

شرایطی که بر تعادل ستون فقرات تأثیر می گذارد:

وضعیت نامناسب (نشستن برای مدت طولانی، وضعیت ضعیف کامپیوتر/صفحه کلید/صندلی)، وزن اضافی، عضلات ضعیف شکم همگی می توانند بر ستون فقرات تأثیر بگذارند و به درد گردن کمک کنند.

رشد:

در موارد نادر، توده هایی مانند تومورها، کیست ها و خارهای استخوانی می توانند باعث مشکلات گردن شوند.

سایر بیماری ها:

مننژیت، آرتریت روماتوئید، سرطان.

علت درد گردن چپ:

علت درد در سمت چپ گردن می تواند متفاوت باشد، از تنش عضلانی گرفته تا فشردگی عصب. بیشتر علل جدی نیستند.

گردن درد در سمت چپ احتمالاً به دلیل خوابیدن در موقعیت های عجیب و غریب یا نگه داشتن گردن در زاویه ای است که بر عضلات و تاندون های آن سمت تأثیر گذاشته است.

در بسیاری از موارد، درد سمت چپ گردن به خودی خود یا با مسکن های بدون نسخه و استراحت از بین می رود. اگر درد شما شدید است، به دلیل آسیب اخیر یا بیش از یک هفته طول کشید، به کلینیک تخصصی دکتر یزدانی مراجعه کنید.

علامت گردن درد سمت چپ چیست؟

علل شایع درد در سمت چپ گردن: التهاب، فشار عضلانی، عصب فشرده، شلاق، تورتیکولی حاد.

علل کمتر شایع درد در سمت چپ گردن: شکستگی گردن رحم، شکستگی مهره کمری، دژنراسیون دیسک گردن، فتق دیسک گردن، مننژیت، آرتریت روماتوئید، پوکی استخوان، فیبرومیالژیا، تنگی ستون فقرات، حمله قلبی.

علل نادر درد در سمت چپ گردن: تومورهای ستون فقرات، نقایص مادرزادی

علل شایع گردن درد سمت چپ

التهاب

التهاب پاسخ بدن به آسیب یا عفونت است. این می تواند باعث درد، تورم، سفتی، بی حسی و سایر علائم شود.

داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) معمولا اولین خط دفاعی در درمان درد و التهاب کوتاه مدت هستند. اکثر آنها را می توان بدون نسخه (OTC) خریداری کرد.

تنش عضلانی

اگر ساعت ها روی رایانه خمیده اید، تلفن را بین گوش راست و شانه خود نگه داشته اید یا به عضلات گردن فشار می آورید، ممکن است در سمت چپ گردن خود دچار درد شوید.

اکثر کشیدگی‌های عضلانی را می‌توان با موفقیت در خانه با استراحت، یخ، فشرده‌سازی و بالا بردن (RICE) درمان کرد.

عصب فشرده

عصب فشرده شده (رادیکولوپاتی گردنی) زمانی رخ می دهد که عصب گردنی هنگام جدا شدن از نخاع تحریک یا فشرده می شود. اگر در سمت چپ باشد نیز می تواند باعث بی حسی و درد در شانه چپ شود.

در اینجا نه روش درمانی برای عصب فشرده شده است. همچنین می توانید این تمرینات را برای تسکین عصب تحت فشار در گردن خود امتحان کنید.

آسیب شلاق گردن

هنگامی که سر شما به شدت به جلو و عقب هل داده می شود، آسیب های سر و گردن درد رخ می دهد. این می تواند ناشی از یک تکل فوتبال، تصادف وسیله نقلیه یا یک حادثه خشونت آمیز مشابه باشد.

ضربه شلاقی اغلب می تواند منجر به آسیب دردناک گردن شود. سایر علائم رایج شلاق شامل سفتی گردن و سردرد است.

پزشکان معمولاً مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول) یا آسپرین (بوفرین) را برای تسکین علائم شلاق تجویز می‌کنند. آسیب های جدی تر ممکن است به مسکن ها و شل کننده های عضلانی برای کاهش اسپاسم عضلانی نیاز داشته باشد.

علاوه بر دارو، ممکن است بخواهید از یخ یا گرما نیز روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید.

همچنین ممکن است یک یقه فوم برای تثبیت گردن خود دریافت کنید. یقه ها را فقط باید برای چند روز اول پس از آسیب استفاده کرد و نباید بیش از سه ساعت در یک زمان از آن استفاده کرد.

تورتیکولی حاد

تورتیکولی حاد زمانی اتفاق می‌افتد که عضلات گردن به طور ناگهانی منقبض می‌شوند و باعث چرخش سر به یک طرف می‌شود.

معمولاً باعث درد در یک طرف گردن می‌شود و می‌تواند ناشی از خواب نامناسب بدون حمایت خوب از سر باشد. همچنین می تواند به دلیل وضعیت نامناسب یا قرار گرفتن طولانی مدت گردن در برابر سرما باشد.

حرکات کششی، حرکات کششی و ماساژ می تواند به تسکین درد کمک کند. استفاده از گرما نیز توصیه می شود.

تشخیص و آزمایشات گردن درد

برای تشخیص گردن درد، پزشک در طول معاینه فیزیکی، حساسیت، بی حسی و ضعف عضلانی را بررسی می کند و از شما می خواهد که سر خود را تا آنجا که ممکن است به جلو، عقب، چپ و راست حرکت دهید.

تست های تصویربرداری

در برخی موارد، پزشک آزمایش های تصویربرداری را برای درک و تشخیص بهتر علت گردن درد تجویز می کند. در اینجا چند نمونه از این تست ها آورده شده است:

اشعه ایکس. اشعه ایکس مناطقی از گردن را نشان می دهد که در آن اعصاب یا نخاع توسط خارهای استخوانی یا یک دیسک بیرون زده فشرده شده است.

بخونیدش:  چرا وقتی در ساکورا اسکول کد نمیاد

تجزیه و تحلیل C. T. در این روش تصاویر گرفته شده توسط اشعه ایکس (رادیوگرافی) از زوایای مختلف با یکدیگر ترکیب می شوند تا تصاویر مقطعی کاملی از ساختارهای داخلی گردن به دست آید.

M. R. اوه تو. در این روش از امواج رادیویی و میدان مغناطیسی قوی برای به دست آوردن تصاویر بسیار جامعی از استخوان ها و بافت های نرم از جمله نخاع و اعصاب نخاعی استفاده می شود.

با این حال، اشعه ایکس یا M. R. بسیاری از بیماران مشکلات ساختاری در گردن خود دارند، حتی اگر این افراد هیچ یک از علائم خاص این بیماری را نداشته باشند. این امر تعیین اینکه آیا علت اصلی علائم ناشی از آنچه در تصاویر مشهود است، مشکل است.

تست های دیگر

آزمایش نوار عصب و عضله: اگر پزشک مشکوک باشد که علت گردن درد مربوط به فشردگی عصب است، الکترومیوگرافی (باند عصب و عضله یا EMG) را تجویز می کند. در این آزمایش، سوزن های بسیار ظریفی از طریق پوست وارد عضله می شوند تا عملکرد اعصاب مورد نظر را شناسایی و مشخص کنند.

آزمایشات خون گاهی اوقات با کمک آزمایش خون، التهاب یا عوارض عفونی تشخیص داده می شود که می تواند علت گردن درد باشد.

راه ها و روش های درمان گردن درد چیست؟

درمان گردن درد اگر گردن درد خفیف باشد، در بیشتر موارد، در عرض دو تا سه هفته، روش های درمان خانگی گردن درد پاسخ داده و بهبود می یابد. اگر درد ادامه یابد یا بدتر شود یا صحبت از درد مزمن گردن باشد، پزشک از یکی از این روش ها برای درمان گردن درد استفاده می کند:

دارودرمانی:

بهترین قرص برای گردن درد:

طبق توصیه دکتر یزدانی بهترین قرص برای گردن درد مسکن هایی هستند که برای کنترل درد در نظر گرفته شده اند. همچنین برای کاهش و درمان گردن درد بهترین قرص ها، شل کننده های عضلانی مانند استامینوفن (تیلنول)، پروفن (مورتین، ادویل) و ناپروکسن (آلیو) را تجویز می کند.

بهترین پماد برای گردن درد:

بهترین پماد گردن درد به توصیه دکتر یزدانی برای تسکین موضعی گردن درد عبارت است از:

پماد پیروکسیکام: 3 تا 4 بار در روز به مدت یک ماه به عنوان پماد برای گردن درد استفاده کنید.

پماد متیل سالیسیلات: 3 تا 4 بار در روز به مدت یک ماه به عنوان پماد برای گردن درد.

پماد رزماری: پماد رزماری به عنوان مسکن گیاهی در داروخانه ها موجود است. به مدت یک ماه روزی 3 تا 4 بار به عنوان مرهم برای گردن درد استفاده شود.

علاوه بر این، در مواردی که درد شما ناشی از سیاتیک است، می توانید از پماد درد سیاتیک استفاده کنید.

فیزیوتراپی گردن:

یک فیزیوتراپیست می تواند موقعیت صحیح تمرینات گردن و گردن را به شما آموزش دهد. فیزیوتراپ همچنین از تمریناتی برای تقویت عضلات گردن در طول درمان استفاده می کند. از دیگر روش های درمانی فیزیوتراپی می توان به سرما و گرما درمانی، الکتروتراپی و روش های دیگر با هدف کاهش درد و جلوگیری از عود گردن درد اشاره کرد.

الکتروتراپی:

در روش الکتروتراپی با دستگاه TENS، پدهای مخصوصی بر روی پوست شما نزدیک ناحیه دردناک گردن قرار داده می شود و سپس پالس های الکتریکی برای تسکین درد به ناحیه دردناک ارسال می شود.

کشش یا کشش ستون فقرات:

در روش کشش ستون فقرات از وزنه برای کشش مهره های گردن استفاده می شود. درمان کشش دهانه رحم باید زیر نظر یک متخصص انجام شود. این درمان ممکن است به ویژه در تسکین درد ناشی از تحریک شاخه های عصبی در گردن موثر باشد.

کایروپراکتیک (DC)

کایروپراکتیک یک روش درمانی محافظه کارانه و طبیعی است که هدف آن بهبود سلامت بیمار با بازگرداندن ساختار و عملکرد طبیعی به ستون فقرات و مفاصل است. هدف کایروپراکتیک حفظ سلامت دیسک های بین مهره ای است.

یقه طبی برای بیحرکتی موقت گردن:

استفاده از یقه طبی می تواند به کاهش گردن درد و کاهش فشار روی گردن کمک کند، اما به خاطر داشته باشید که استفاده از یقه طبی باید محدود شود و استفاده از یقه طبی باید به بیش از سه ساعت در روز و بیش از دو ساعت محدود شود. هفته ها، این می تواند گردن را ضعیف کرده و وضعیت آن را بدتر کند. دو نوع قلاده طبی وجود دارد:

یقه های طبی پلاستیکی سفت که سر و گردن را کاملا بی حرکت می کند. این یقه ها معمولاً پس از جراحی یا آسیب جدی گردن استفاده می شوند.

یقه های الیاف، فوم و لاستیکی انعطاف پذیر. با وجود پوشیدن این نوع یقه، سر و گردن تا حدی می توانند حرکت کنند. این یقه ها گاهی بعد از آسیب های گردن مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آنها به چند ساعت در روز محدود می شود.

ماساژ گردن برای گردن درد:

ماساژ آرام و آرام گردن می تواند به افزایش جریان خون و کاهش گردن درد کمک کند.

تزریق دهانه رحم یا تزریق استروئید در گردن

تزریق دهانه رحم یا تزریق استروئید به گردن یکی از روش های درمان گردن درد است. پزشک گردن درد ممکن است استروئیدها را در نزدیکی شاخه های عصبی تزریق کند یا برای تسکین درد، دارو را به مفاصل فاست گردنی یا عضلات گردن تزریق کند. علاوه بر کورتیکواستروئیدها، داروهای بیهوشی مانند لیدوکائین نیز به گردن تزریق می شود.

سرما درمانی:

در سرما درمانی یا سرما درمانی از سرمای موضعی شدید برای کاهش تحریک عصبی استفاده می شود. سرما درمانی به روش های مختلفی از جمله کیسه های مخصوص سرما درمانی، اسپری، ماساژ یخ یا استخر آب سرد انجام می شود.

جراحی دیسک گردن با لیزر:

در روش عمل لیزر دیسک گردن که باعث تسکین گردن درد می شود، دستگاه عمل دیسک کمر با لیزر به مدت سه ثانیه بر روی نواحی آسیب دیده گردن قرار می گیرد. دستگاه لیزر امواج نوری را به بدن می فرستد. این امواج از پوست عبور کرده و توسط سلول های داخلی جذب می شوند. لیزر درمانی دیسک گردن با فعال کردن فرآیند بازسازی و بهبود طبیعی بدن به درمان گردن درد کمک می کند.

جراحی دیسک گردن:

جراحی به ندرت برای درمان مشکلات گردن استفاده می شود. جراحی دهانه رحم ممکن است برای کاهش فشار روی شاخه های عصبی در گردن انجام شود.

تمریناتی برای گردن درد و حرکات اصلاحی گردن:

ورزش برای گردن درد به حفظ انعطاف پذیری و قدرت عضلانی گردن کمک می کند. در اینجا چند تمرین برای گردن درد آورده شده است:

حدود دو اینچ از گوشه دیوار بایستید و پاهای خود را روی هم قرار دهید. ساعدها را طوری روی دیوار قرار دهید که ارتفاع آن زیر شانه باشد.

ستون فقرات خود را به دیوار فشار دهید. سر خود را به عقب خم کنید تا زمانی که پشت سرتان به دیوار برخورد کند. چانه خود را پایین نگه دارید.

روی شکم دراز بکشید و یک حوله زیر پیشانی خود قرار دهید. به آرامی پیشانی خود را چند اینچ از زمین بالا بیاورید و این وضعیت را به مدت 10 ثانیه حفظ کنید. ورزش برای گردن درد به حفظ انعطاف پذیری و قدرت عضلانی گردن کمک می کند.

گردن درد و فواید ورزش

هنگامی که عضلات گردن، سینه و قسمت بالایی پشت ضعیف، سفت یا کشیده می شوند، شانه ها گرد می شوند و سر به جلو می افتد. این وضعیت نامناسب به نوبه خود فشار بیشتری بر روی مفاصل فاست ستون فقرات گردنی و دیسک های بین مهره ای و همچنین بر عضلات و رباط ها وارد می کند.

مشاهده عضلات گردن و سایر بافت های نرم

وضعیت نامناسب با سر بیش از حد جلوتر می تواند منجر به گردن درد مزمن یا عود کننده شود که ممکن است با سفتی مفاصل، کمردرد، درد تیغه شانه و سردرد همراه باشد. خوشبختانه، یک برنامه ورزشی گردن می تواند به تسکین بیشتر این علائم به شرح زیر کمک کند:

کشش گردن ورزشی

تمرینات انعطاف پذیری و کششی می توانند دامنه حرکتی را افزایش داده یا حفظ کنند و مفاصل گردن رحم (گردن) آسیب دیده را کشش دهند و سفتی و درد را تسکین دهند. به طور کلی بهتر است کشش های گردن را هر روز انجام دهید و برخی از کشش ها را می توان چندین بار در روز انجام داد.

برای تقویت گردن ورزش کنید

تمرینات تقویتی خاص می تواند به حفظ وضعیت بهتر کمک کند، که می تواند شعله ور شدن درد مکرر را کاهش یا از بین ببرد. به طور معمول، تمرینات تقویتی گردن باید یک روز در میان انجام شود تا به عضلات زمان داده شود تا خود را ترمیم کنند.

تهویه کننده هوا

ورزش هوازی که معمولاً “کاردیو” نامیده می شود، با تامین مداوم اکسیژن تغذیه می شود و ضربان قلب و سطح تنفس را در طول تمرین بالا نگه می دارد. تمرینات هوازی باعث افزایش جریان خون در عضلات و بافت های نرم گردن و قسمت فوقانی کمر می شود که می تواند به آرامش عضلات و افزایش دامنه حرکتی کمک کند. علاوه بر این، پس از حدود 30 دقیقه ورزش هوازی، مسکن‌های طبیعی بدن به نام اندورفین آزاد می‌شوند و می‌توانند به کاهش گردن درد کمک کنند.

تمرینات هوازی را می توان هر روز انجام داد. برخی از گزینه های خوب عبارتند از استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت، یا دستگاه بیضوی، و همچنین ارگومتر بالاتنه یا دوچرخه سوار. برای کسی که مدتی است ورزش هوازی انجام نداده است، پیاده روی سریع می تواند شروع خوبی باشد.

فیلم تمرین گردن درد:

پیشگیری از گردن درد

بهترین راه برای پیشگیری از گردن درد، جلوگیری از آسیب های گردن است. به عنوان مثال، هنگام انجام تمرینات مربوط به گردن درد و به خصوص ورزش های خطرناک، برای کاهش خطر آسیب، می توان از محافظ مخصوص گردن استفاده کرد و لازم است فرد به طور منظم تمریناتی را برای تقویت عضلات گردن انجام دهد. برای درمان موارد خفیف گردن درد نیز می توانید از قرص های گردن درد یا پماد گردن درد استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که درمان گردن درد به تنهایی در موارد شدید با درمان خانگی گردن درد امکان پذیر نیست و باید برای معاینه و تشخیص علت و علائم گردن درد با متخصص گردن درد مشورت کنید.

مقاله های جدید در مورد گردن درد را بخوانید:

گردن درد و کرونا: آیا گردن درد از عوارض سینوفارم است؟

درد گردن در کودکان چگونه درمان می شود؟

آخرین درمان سیاتیک در سال 2022

درمان سیاتیک با حجامت

سر و گردن به جلو: علل، علائم و درمان

ام اس و گردن درد

بیورزونانس درمانی چیست؟

منبع: www.healthline.com

درد گردن و شانه تقریباً در بین افراد شایع است، بیشتر در افرادی که به دلایل مختلف سر خود را زیاد کج می کنند، شایع است. بنابراین، علت درد گردن و شانه را می توان به مدل نادرست فیزیک بدن نسبت داد. گاهی اوقات خستگی عضلات گردن باعث این درد می شود. درمان کمردرد و شانه به علت آن بستگی دارد. این درد نوعی درد مزمن است که نه تنها آستانه تحمل درد را در افراد کاهش می دهد، بلکه فعالیت های روزانه آنها را نیز کاهش می دهد.

اما علت درد گردن و شانه چیست؟ چرخش و کشش گردن به طور همزمان باعث درد می شود. درد می تواند شدید یا خفیف باشد. این درد علائمی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این ممکن است به دلیل خستگی یا کشیدگی عضلات سر یا خم شدن سر باشد. درد گردن و شانه با سفتی و سفتی در گردن همراه است. اسپاسم شدید و خفیف یا گزگز و درد در گردن از دیگر علائم این بیماری است. علت درد همزمان گردن و شانه دلایل مختلفی دارد که در متن بالا ذکر شد.

بخونیدش:  چرا چیزی می گویید که عمل نمی کنید

فهرست

فرم تور آنلاین رایگان

اگر از گردن درد رنج می برید و تا به امروز ویزیت نشده اید لطفا فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و ویزیت آنلاین رایگان را ترتیب دهند.

علت درد کمر و شانه چیست؟

در بیشتر موارد، رگ به رگ شدن و کشیدگی علت درد گردن و شانه است. ورزش بیش از حد یا قرار دادن گردن در موقعیت بد از دیگر دلایل کمردرد و شانه است. بافت گردن از قسمت هایی مانند ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها تشکیل شده است. عضلات شانه نیز شامل چهار تاندون است که در قسمت بالایی بازو قرار دارند. تاندون های بالای دست بازو را به شانه متصل می کند. پارگی تاندون ها نیز باعث درد شدید می شود. البته پارگی تاندون عمدتا در ورزش های سنگین و حرفه ای اتفاق می افتد.

علت درد گردن و شانه ممکن است به دلیل کهولت سن باشد. در برخی موارد، تاندون شانه با افزایش سن آسیب می بیند یا پاره می شود. این زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی در بدن کاهش می یابد. در نتیجه ترمیم بافت های آسیب دیده به میزان قابل توجهی کند می شود. لازم به ذکر است که اگر پارگی تاندون شدید و ناگهانی باشد، درد ایجاد شده فوق العاده شدید بوده و منجر به درد و ضعف در بازو خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل گردن درد

علت درد گردن و شانه ممکن است به دلیل زمین خوردن یا ضربه به سر باشد. همچنین می تواند ناشی از تکان های ناگهانی و ضربه های ورزشی باشد. هنگامی که تاندون ها به یکباره آسیب می بینند، درد نیز به طور ناگهانی رخ می دهد.

اگر علت درد گردن و شانه به دلیل هر یک از شرایط ناگهانی ذکر شده در بالا باشد، آسیب شلاقی نامیده می شود. علائم شلاق ممکن است شامل سردرد، گردن درد، سرگیجه، سفتی، تاری دید و خستگی مداوم باشد.

آرتریت گردن یکی دیگر از علل درد گردن و شانه است. آرتریت گردن در افراد مسن شایع تر است. آرتریت گردن در اثر ساییدگی بین دیسک و استخوان ایجاد می شود.

گردن درد می تواند به دلیل موارد ساده تری مانند اسپاسم عضلانی یا ضعف عضلات عمقی گردن باشد که در صورت عدم توجه به موقع علت گردن درد شما به عنوان یک مورد جدی تری تشخیص داده می شود. بیرون زدگی دیسک گردن هنگامی که عضلات گردن ضعیف هستند، حفظ هم ترازی مناسب سر و گردن دشوار می شود و گردن در معرض آسیب های جدی تری قرار می گیرد.

فشار عصبی یکی دیگر از دلایل کمردرد است. فشرده شدن عصب در گردن با علائمی مانند فتق دیسک، گزگز یا بی حسی در انگشتان و ضعف در عضلات بازو، دست و شانه همراه است.

نتیجه

علت کمردرد و درد شانه در افراد مختلف متفاوت است. حمله قلبی، سکته مغزی یا آسیب شریان کاروتید، شکستگی کتف، تاندونیت شانه، جدا شدن شانه، سنگ کیسه صفرا یا بزرگ شدن سنگ کیسه صفرا، سرطان و غیره. دلایل دیگری هستند که می توانند باعث ایجاد درد در این ناحیه شوند.

درمان خانگی درد گردن و شانه

اگر درد شما خفیف است، درمان های خانگی ممکن است علائم شما را تسکین دهد. سعی کنید از کیسه های گرما یا یخ استفاده کنید و حرکات کششی و ورزش های ملایم انجام دهید. داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا آسپرین می توانند درد و التهاب را تسکین دهند. زمانی را به استراحت دادن به گردن خود اختصاص دهید زیرا این کار به میزان قابل توجهی گرما و درد گردن شما را کاهش می دهد. اگر درد در این ناحیه ناتوان کننده یا ناشی از ضربه نباشد، معمولاً می توان با مراقبت از خود در خانه آن را درمان کرد.

استراحت کوتاهی داشته باشید. سعی کنید تا چند روز از فعالیت ها و حرکات شدیدی که درد را تشدید می کند خودداری کنید، اما به یاد داشته باشید که این استراحت نباید طولانی باشد زیرا عدم استفاده طولانی مدت از ماهیچه ها و مفاصل باعث ضعیف شدن آنها و در نتیجه بدتر شدن آنها می شود. وضعیت رخ می دهد. برای تقویت و جلوگیری از ضعف عضلانی می توانید در این مدت حرکات سبک انجام دهید.

یخ درمانی استفاده از یخ می تواند به کاهش تورم و درد کمک کند. ماساژ یخ می تواند به چند روش به تسکین گردن درد کمک کند:

استفاده از یخ باعث کاهش التهاب و تورم پس از آسیب می شود. بیشتر گردن درد با نوعی التهاب همراه است و از بین بردن التهاب به کاهش درد کمک می کند.

یخ بافت های دردناک را بی حس می کند (تسکین دهنده ای شبیه بی حسی موضعی است)

استفاده از یخ باعث کاهش تکانه های عصبی در ناحیه می شود و پاسخ درد و اسپاسم بین اعصاب را از بین می برد.

ماساژ یخ می تواند از آسیب بیشتر بافت جلوگیری کند.

سرما باعث انقباض عروق عضلانی و کاهش گردش خون می شود. هنگامی که سرما از بین می رود، رگ ها برای جبران بیش از حد منبسط می شوند و خون به ناحیه جریان می یابد. تزریق خون به این ناحیه مواد مغذی لازم را برای کمک به بهبود عضلات آسیب دیده گردن، رباط ها و تاندون ها فراهم می کند.

گرما درمانی استفاده از گرما می تواند به شل شدن ماهیچه ها و رساندن جریان خون و مواد مغذی بیشتر به ناحیه آسیب دیده کمک کند. بنابراین بدن به گرمای اعمال شده واکنش نشان می دهد: اعصاب حسی با استفاده از پیام رسان های شیمیایی باعث گشاد شدن موضعی عروق خونی و افزایش سرعت جریان خون می شوند. گرمای اعمال شده، همراه با افزایش جریان خون، باعث می شود دمای پوست مطابق با دمای مرکزی بدن افزایش یابد. هنگامی که دمای پوست به دمای اصلی رسید، خون گرمای اضافی را جذب کرده و از پوست در برابر سوختن محافظت می کند. از طرفی به دلیل اسپاسم و گرفتگی عضلات، گردش خون محدود شده و سیگنال های درد به مغز ارسال می شود. با جبران جریان خون، گرما درمانی می تواند عضلات سفت را شل کرده و درد ناشی از آن را کاهش دهد و به رفع گرفتگی گردن کمک کند.

مکانیسم “نظریه کنترل دریچه درد” بیان می کند که گیرنده های حسی در انتهای اعصاب برای انتقال پیام به مغز با یکدیگر رقابت می کنند و مجموعه ای از گیرنده های فعال می توانند مجموعه دیگری از گیرنده ها را قطع یا مسدود کنند. ترموتراپی کانال های کلسیم حساس به حرارت را فعال می کند. این کانال ها می توانند مستقیماً گیرنده های درد را مسدود کنند یا به طور غیرمستقیم گیرنده های حسی دیگر را برای کاهش درد تحریک کنند.

در هر صورت هنگام انتخاب یخ درمانی یا گرما درمانی باید به این نکته توجه داشت که ماساژها باید به مدت 15 یا 20 دقیقه با حداقل 2 ساعت استراحت انجام شود تا به پوست زمان لازم برای ریکاوری داده شود.

اگر پزشک علت گردن درد شما را گرفتگی یا ضعف عضلانی تشخیص دهد و به شما توصیه کند ورزش و حرکت اصلاحی انجام دهید. می توانید گرفتگی عضلات را با چند تمرین ساده تسکین دهید و به افزایش قدرت و تحریک پذیری این ناحیه کمک کنید. در این مقاله لیستی از پرکاربردترین ورزش های مرتبط با گردن درد را به شما آموزش می دهیم. اگر حرکت یا کشش خاصی باعث تشدید درد شود، باید آن را متوقف کرده و با متخصص خود مشورت کنید.

1. به عنوان اولین قدم در توانبخشی گردن درد، حرکات کششی ملایم را برای تسکین اسپاسم عضلانی انتخاب کنید. این سه تمرین را می توانید سه بار در روز انجام دهید. توجه داشته باشید که این یک حرکت عمومی است و در صورت تشدید درد با پزشک متخصص مشورت کنید.

ویدئویی از تمرینات کششی عضلات گردن برای کاهش گردن درد

فیلم کشش عضلات جلو و پشت گردن برای کاهش گردن درد

فیلم کشش عضلات چرخاننده گردن برای کاهش درد گردن

2. پس از از بین بردن اسپاسم در عضلات اطراف گردن، عضلات عمیقی که از ستون فقرات گردنی حمایت می کنند را تقویت کنید تا به شما در حفظ وضعیت صحیح سر و گردن کمک کند.

فیلم تمرین قدرتی برای کاهش گردن درد

3. همچنین می توانید تحریک پذیری ناحیه قفسه سینه را افزایش دهید و فشار روی مهره گردن را کاهش دهید. درد گردن را به طور کامل تری مدیریت کنید.

فیلم آموزش تحرک ناحیه قفسه سینه برای کاهش درد گردن

4. همچنین باید برای اصلاح ریتم تنفس خود وقت گذاشت، در تنفس روزانه از عضلات گردن بیشتر استفاده می کنید یا از عضلات شکم؟!

زندگی پر استرس امروزی باعث تغییر در ریتم تنفس می شود به طوری که تنفس عمیق شکمی به تنفس کم عمق، سریع و قفسه سینه تبدیل می شود که باعث استرس در عضلات این ناحیه و بروز درد می شود.

بنابراین میزان تنفس شما تاثیر مستقیمی بر کاهش یا افزایش گردن درد شما دارد. در این حالت تنفس خود را اصلاح کنید و سعی کنید 3 دقیقه صبح، ظهر و عصر به آن اختصاص دهید.

فیلم تمرینات اصلاح ریتم تنفس برای کاهش گردن درد

علت گرم شدن گردن

احساس سوزش در گردن ممکن است مانند یک سوزن داغ در آن ناحیه باشد. این درد می تواند از خفیف تا شدید متفاوت باشد. این درد همچنین می تواند به گردن و شانه ها، پشت، بازوها و دست ها سرایت کند. این سوختگی گردن می تواند به دلیل آسیب ها و شرایط مختلف رخ دهد.

علل شایع گردن درد داغ

می توانید چندین مقصر را برای احساس سوزش پشت گردن خود سرزنش کنید. مثلاً گردن خود را دراز یا منقبض کنید! زیرا یکی از شایع ترین علل این نوع درد، پیچ خوردگی یا کشیدگی گردن است. یک حرکت ناگهانی ممکن است باعث آسیب به منطقه شود.

فتق یا بیرون زدگی دیسک: این عارضه نه تنها باعث درد گردن می شود، بلکه به دلیل فشرده شدن اعصاب این ناحیه می تواند علائم دیگری مانند سوزش، بی حسی، گزگز و ضعف را نیز ایجاد کند.

رادیکولوپاتی: مانند فتق دیسک ها و دیسک های برآمده، رادیکولوپاتی باعث فشرده شدن و به دام افتادن عصب می شود که اغلب به دلیل افزایش سن رخ می دهد. با این حال، آسیب نخاعی نیز می تواند علت باشد.

سندرم تونل کارپال: آسیب به عصب می تواند باعث احساس سوزش در گردن شود. به عنوان مثال، آسیب شبکه بازویی. این عارضه زمانی رخ می دهد که گروهی از اعصاب اطراف نخاع شانه یا بازو کشیده، پاره یا زخمی شده و باعث ایجاد احساس سوزش در پشت گردن می شود.

تورتیکولی یا پیچ خوردگی گردن: این وضعیت معمولاً به دلیل ضعف عضلانی یا هم ترازی نامناسب بدن در هنگام ایستادن، نشستن یا خواب رخ می دهد. گاهی اوقات این عارضه زمانی رخ می دهد که گردن آسیب دیده باشد.

درد دیسکوژنیک یا تخریب دیسک های دهانه رحم: این درد در اثر تغییر در ساختار یک یا چند دیسک گردن ایجاد می شود و اغلب به دلیل افزایش سن ایجاد می شود.

فشرده سازی عصب – هنگامی که دیسک در ستون فقرات از تراز و حرکت خارج می شود، اغلب به اعصاب آن ناحیه فشار وارد می کند. این باعث می شود دیسک لیز بخورد و باعث گرما در پشت گردن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا