چرا پمپ بنزین یکسره کار میکند

پمپ های آب برای تامین فشار آب خانگی و سیستم تهویه مطبوع ساختمان استفاده می شود. مشکل کارکرد مداوم پمپ آب یکی از مشکلات رایج پمپ های خانگی است و در بیشتر موارد دلیل این مشکل خرابی شیر چک می باشد. در این مقاله سعی شده است تمامی دلایلی که باعث کارکرد مداوم پمپ شما می شود به همراه روش های رفع ایراد و تعمیر پمپ جمع آوری شود. در ابتدا بهتر است با توضیح مختصری با سیستم کار پمپ های خانگی آشنا شوید.

دلیل اینکه پمپ آب خانگی همیشه کار می کند چیست؟

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه ادامه مطلب دلیل کارکرد مداوم پمپ آب خانگی را از زبان نصب حرفه ای آچاره بشنوید:

سیستم پمپ آب خانگی

پمپ های آب، آب را از لوله های ورودی ساختمان می گیرند تا فشار لازم برای حرکت آب در لوله ها را تامین کنند. اساس کار پمپ به این صورت است که وقتی شیر آب را باز می کنید، افت فشار در لوله کشی خانه رخ می دهد و بنابراین پمپ شروع به کار می کند و با بستن شیر آب d پمپ متوقف می شود. چند ثانیه بعد کار می کند

** در پمپ های خانگی شیرهای یک طرفه وجود دارد که از برگشت آب جلوگیری می کند و در نتیجه فشار پمپ آب را کاهش می دهد که باعث می شود پمپ تنها در زمان استفاده از آب شروع به کار کند. اما زمانی که از شیر چک استفاده نمی شود، آب به پمپ، مسیر مکش و لوله ها برمی گردد و بنابراین پمپ آب به طور مداوم کار خواهد کرد.

1- کلید اتوماتیک پمپ آب تنظیم نشده است

اصولاً کلید اتوماتیک پمپ باید طوری تنظیم شود که وقتی مصرف کننده آب را روشن می کند پمپ روشن می شود و وقتی آب را خاموش می کند پمپ متوقف شود. اگر کلید اتوماتیک به درستی تنظیم نشود، یا پمپ به طور مداوم کار می کند و یا نوساناتی در فشار آب وجود دارد که هر دو پدیده نامطلوب هستند.

2- مخاطبین کلید خودکار به هم چسبیده اند

لکه بینی اصطلاحی است که اغلب تعمیرکاران پمپ از آن استفاده می کنند و زمانی که کلید اتوماتیک پمپ لکه دار می شود، حالت چسبندگی پیدا می کند و ممکن است این مشکل دلیلی برای کار نکردن پمپ آب باشد.

3- نشتی لوله کشی ساختمان

نکته مهم این است که در صورت نشتی در سیستم لوله کشی ساختمان، زمان پمپاژ اتوماتیک پیش می رود. هنگامی که پمپ آب فشار کافی را قبل از تخلیه فراهم می کند، به طور خودکار به حالت تخلیه می رود. اگر نشت آب در لوله ها زیاد باشد، پمپ اتوماتیک فشار کافی برای کار را تشخیص نمی دهد. اگر آب از مخزن خارج شود، پمپ تا زمانی که مخزن خالی شود کار می کند، اما اگر آب از لوله شهری باشد، پمپ همیشه روشن است و این مشکل بزرگ در نهایت باعث خرابی موتور الکتریکی می شود. .

4- خرابی پمپ آب اتوماتیک

هنگامی که فشار کافی برای آب تامین شود، پمپ به طور خودکار متوقف می شود و با کاهش فشار دوباره شروع به کار می کند. در حالت اتوماتیک، علت خرابی پمپ آب در برخی موارد ممکن است خرابی پمپ اتوماتیک باشد. اگر پمپ اتوماتیک کار کند، پمپ بدون توقف کار می کند.

چگونه بفهمیم پمپ اتوماتیک خراب است یا خیر؟

** ابتدا پیچ تهویه را باز کرده و پمپ آب را تخلیه کنید. سپس خروجی پمپ را ببندید و پمپ را روشن کنید. اگر پمپ به طور خودکار کار کند به این معنی است که سالم است.

چگونه تشخیص دهیم که پمپ آب به لطف پمپ اتوماتیک همیشه کار می کند یا لوله نشتی دارد؟

تمام شیرها و بای پس ها را ببندید و پمپ را روشن کنید. بدنه پمپ را لمس کنید اگر شروع به گرم شدن کرد یعنی پمپ خراب است و نشتی ندارد.

5- شیر آب ساختمان را باز کنید

در برخی موارد یکی از موارد به ظاهر ساده زیر می تواند باعث از کار افتادن پمپ آب اتوماتیک شود.

لوله آب کولر آبی

لوله آب دستگاه تصفیه آب

لوله آبگرمکن

لوله های آب از مخزن توالت

6- کارکرد خشک پمپ

گاهی اوقات قطع آب شهری یا خالی شدن آب مخزن یا کامیون تانکر می تواند باعث از کار افتادن پمپ آب شود. در این حالت پمپ آسیب جدی می بیند. هنگامی که فشار آب شهری صحیح باشد، پمپ بدون مشکل کار می کند. اما اگر فشار آب شهر کم باشد یا پمپ آب را از تانکر آب بمکد، پمپ آب به طور مداوم کار می کند و آن را فرسوده می کند.

بخونیدش:  چرا در یک اتاق تاریک نمی توانیم چیزی را ببینیم کلاس سوم

7- تهویه پمپ آب

دلیل خاموش شدن خودکار پمپ آب ممکن است این باشد که پمپ هوا می گیرد. البته به ندرت پیش می آید که میزان ازدحام هوا به حدی باشد که آب فشاری نداشته باشد و به صورت خودکار کار نکند. بهتر است پمپ را به صورت دوره ای هواگیری کنید.

مراحل تعمیر پمپ آب

اگر خودتان این کار را انجام می دهید، ممکن است بتوانید خودتان مشکل را برطرف کنید و از آسیب رساندن به پمپ جلوگیری کنید و از فشار آب خوب در ساختمان لذت ببرید.

برق پمپ آب را قطع کنید و فشار مخزن را بررسی کنید.

دریچه زیر مخزن را باز کنید تا آب کاملا تخلیه شود.

با استفاده از دستگاه اندازه گیری هوا، مقدار هوای مخزن فشار را اندازه گیری کنید تا بتوانید سوراخ وجود داشته باشد.

با استفاده از دستگاه باد، لوله داخل مخزن را با فشار 0.9 پر کنید.

درپوش را ببندید و شیلنگ رابط آب را به مخزن وصل کنید، سپس کلید اتوماتیک پمپ آب را بررسی کنید.

در این مرحله، درب اتوماسیون را باز کنید و سیم های زیر را بردارید.

سیم کشی را بررسی کنید، در صورت لزوم آن را اصلاح کنید و دوباره داخل دستگاه قرار دهید.

آخرین کلمه

اگر هر بار که پمپ آب ساختمان خود را رد می کنید متوجه می شوید که کار می کند، نباید این مشکل را نادیده بگیرید. کارکرد مداوم پمپ می تواند ضرر مالی زیادی برای شما به همراه داشته باشد و تا زمان تعمیر یا تعویض پمپ شما را در شرایط کمبود آب قرار دهد زیرا عمر مفید پمپی که اتومات نمی شود کاهش قابل توجهی نخواهد داشت. دلیل این مشکل این است که قطعات داخلی پمپ مانند موتور الکتریکی آسیب دیده است. همچنین پیشنهاد می کنیم پمپ آب را مدام چک کنید و نسبت به گرم شدن بیش از حد و افزایش دمای آن حساس باشید. اگر مصرف برق ساختمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، ممکن است به دلیل خودکار نبودن پمپ شما باشد.

تاسیسات ماهری در آچاره همه روزه کار می کنند تا خدمات گران قیمت تعمیر پمپ آب را در تمامی شهرهای کشور به شما ارائه دهند. در کدام شهر کشور عزیزمان به خدمات پمپ آب خانگی نیاز دارید؟ با کلیک بر روی لینک زیر و انجام چند مرحله ساده می توانید از موسسات آچاره در شهر خود مشاوره بگیرید.

از کارشناسان “آچاره” قیمت رایگان بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

4.1/5 – (14 امتیاز)

یکی از سوالات مهم در رابطه با پمپ ها این است که چرا پمپ آب همیشه کار می کند. به عبارت دیگر دلیل خاموش نشدن پمپ آب به دلیل خاموش نشدن خودکار آن و کار مداوم آن است. در این مقاله ابتدا به نحوه عملکرد پمپ آب خانگی و چه معایبی می پردازیم. در ادامه به بررسی علت خرابی پمپ آب اتوماتیک و راهکارهای رفع این مشکل می پردازیم.

پمپ های آب خانگی چگونه کار می کنند

امروزه برای بهبود عملکرد پمپ ها و افزایش عمر مفید آنها از لوازم جانبی مخصوصی با این پمپ ها در آپارتمان ها استفاده می شود. این دستگاه ها مانند کلیدهای اتوماتیک، شیرهای یک طرفه و مخازن تحت فشار وظیفه کنترل فشار خط را بر عهده دارند تا در صورتی که این مقدار کمتر از حد تعیین شده باشد، پمپ به طور خودکار روشن شود. همچنین در صورت افزایش بیش از حد فشار، پمپ را خاموش کنید. اما گاهی اوقات این فرآیند به خوبی پیش نمی رود زیرا پمپ به طور خودکار متوقف نمی شود. به همین دلیل است که پمپ آب همیشه کار می کند و پاسخ به خاموش نشدن پمپ آب است.

چرا پمپ آب همیشه کار می کند؟

خرابی پمپ آب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما مهمترین آنها به دلیل خرابی پمپ آب اتوماتیک و خرابی آن است. علاوه بر این وجود نقص فنی در شیر برگشت می تواند یکی دیگر از دلایل این مشکل باشد. افت فشار شهری یا حتی باز شدن یکی از کوک های تخلیه در آپارتمان از دیگر دلایل خرابی پمپ آب است. علاوه بر این ورود هوا به پمپ به دلیل وجود نشتی نیز از دیگر موارد این مشکل محسوب می شود.

مورد دیگری که می توان از آن به عنوان علت خرابی پمپ آب خودکار نام برد مربوط به مخزن فشار و لوله داخل آن می باشد. به گونه ای که در صورت نصب یا تنظیم نادرست اینها و یا وجود سوراخ یا نشتی در لوله مخزن، پمپ آب به درستی کار نمی کند و متوقف نمی شود و از آنجایی که این نشتی باعث از بین رفتن آب پمپ می شود. پمپ خشک انجام خواهد داد. به این معنی که کارکرد خشک پمپ نیز مشکل ساز است و یکی از دلایل خرابی عملکرد پمپ است.

بخونیدش:  چرا ایرانیان باستان به تجارت دریایی روی اوردند

معایب یکپارچه سازی پمپ آب

یک مشکل این است که چرا پمپ آب خاموش نمی شود، اما نکات منفی این خرابی موضوع دیگری است که در این قسمت قصد داریم به آن بپردازیم. دانستن این ایرادات لزوم توجه به این موضوع را آشکارتر می کند. لازم به ذکر است تمامی موارد زیر حاصل سالها تجربه کارشناسان فروشگاه اینترنتی پمپ شهر ما می باشد.

فشار بیش از حد پمپ (چند برابر فشار معمولی)

دلیل یکپارچه شدن خودکار پمپ آب و خرابی لوازم جانبی آن

افزایش دمای پمپ به دلیل کار مداوم

مصرف بیش از حد انرژی

کاهش عمر پمپ

خرابی و سوختن موتور برق و سیم پیچ

امکان فرار

راه حل هایی برای تعمیر پمپ در حال کار مداوم

بسته به دلایل موجود که چرا پمپ آب همیشه کار می کند، می توان راه حل هایی برای رفع این مشکل ارائه داد. این راه حل ها را نیز می توان با در نظر گرفتن معایب یکپارچه سازی پمپ های آب به دست آورد. بر این اساس، ساده ترین روش انجام بازدیدهای دوره ای و تعمیر و نگهداری منظم پمپ است. بر این اساس پمپ باید به صورت دوره ای تصفیه شود، فشار پمپ و شیر کنترل آن تنظیم شود، پروانه های آن در صورت نیاز تعویض شود و خطوط لوله آب بندی شود و نشتی نداشته باشد.

راه حل دیگر این مشکل نصب صحیح پمپ و لوازم جانبی آن مانند مخزن فشار و کلید اتوماتیک است. هنگام نصب این موارد باید نکات زیر را بررسی کرده و از اعمال آنها اطمینان حاصل کنید. شهر پمپ در صورت خرید محصولات و لوازم جانبی پمپ آب خانگی از این شرکت آماده ارائه خدمات نصب حرفه ای می باشد.

نیاز به اتصال شیر برگشتی در دهانه پمپ یا در مسیر مکش آن

با استفاده از باد سنج برای تشخیص نشتی، اطمینان حاصل کنید که فشار در مخزن در حد استاندارد است.

بررسی سوئیچ خودکار برای اطمینان از عدم وجود ایراد در سیم پیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا