چرا پول از حساب کم شده ولی به مقصد نرسیده

ردیابی پول از کارت پس از تراکنش های اینترنتی ناموفق یا خطاهای دستگاه POS تنها راهی است که می توانید پول از حساب خود کسر کنید! اگر اخیراً با مشکلاتی مانند تمام شدن پول کارت بانکی خود مواجه شده اید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و تجربه خود را در مورد بازپرداخت وجه از تراکنش ناموفق در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دلیل کاهش پول حساب چیست؟

برای پیگیری دلیل برداشت پول از حساب بانکی یا کارت، ابتدا ویدیوی بالا را تماشا کنید. سپس از راهنمای زیر استفاده کنید.

پس از خریدهای کارت به کارت یا آنلاین، ممکن است با پیام تراکنش ناموفق مواجه شوید. ضمناً پیامکی مبنی بر برگشت پول به حساب دریافت نکردید! در این شرایط این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که چرا پول از حساب کسر شده اما به مقصد نرسیده است؟

پیشنهاد می کنیم ابتدا از فاصله کارت به کارت مطمئن شوید. سپس 2 دلیل زیر را بخوانید:

1. یکی از دلایل کاهش پول در حساب یا کارت بانکی شما ممکن است یکی از دو مورد تراکنش بدون کد ملی اشخاص حقیقی، شناسنامه ملی اشخاص حقوقی و یا عدم ارائه کد خارجی کامل باشد.

این بدان معنی است که شما به عنوان یک شخص حقیقی نمی توانید بدون استفاده از کد ملی در بانک های مختلف با موفقیت معامله کنید. در خصوص تراکنش موفق اشخاص حقوقی باید کارت ملی آنها ارائه شود تا وجه از حساب بانکی کسر نشود.

این سیاست در اردیبهشت 1400 اجرایی شد و نقطه اوج آن عدم وجود تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی است. حال اگر اشخاص حقیقی یا حقوقی کد ملی و کارت ملی خود را به ترتیب در بانک تایید نکرده باشند. پول از حساب آنها کسر می شود و معمولاً بعد از 72 ساعت به حساب آنها برگردانده می شود.

2. دومین دلیل عدم واریز وجه از کارتخوان امروز می تواند اختلال در اتصال پایانه های فروش و یا اختلال در نرم افزار و ابزار پرداخت باشد!

اگر در این شرایط هستید جای نگرانی نیست. با دانستن نحوه برگشت پول به حساب خود، می توانید موجودی خود را افزایش دهید و سایر تراکنش ها را با موفقیت انجام دهید.

پیگیری مقدار پول از کارت (پیگیری بازگشت پول به حساب)

روش های مختلفی برای ردیابی پول موجود در حساب شما وجود دارد. انتخاب هر یک از این روش ها به شرایط شما بستگی دارد. اگر باید پیگیری کنید که چرا پول در حساب دریافت نشده است. روش های زیر به شما کمک زیادی می کند:

1 تماس با میز کمک شتاب (ساده ترین راه برای بازگرداندن پول برای تراکنش ناموفق)

تماس با سامانه 29911 (میز امداد شتاب) سریع ترین راه برای پیگیری برگشت وجه به حساب است. با این روش می توانید بدون مراجعه حضوری به بانک، برگشت وجه کارت به کارت را حل کنید.

طبق قوانین نوشته شده در سامانه پشتیبانی شتاب، در صورتی که پس از گذشت 2 روز از کارت به کارت وجه به حساب شما برگشت داده نشود؛ شما باید از خدمات این سیستم تلفنی استفاده کنید.

2. پیگیری کاهش پول از حساب های بانکی مختلف

در این لیست روش های پیگیری کاهش پول کارت های بانکی مختلف را بررسی کرده ایم. اگر اطلاعات به‌روزتری در مورد چگونگی عدم ورود پول به حساب‌های بانکی مختلف دارید، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نام بانکچگونگی پیگیری کم شدن پول از حسابملیتماس با شماره پاسخگویی بانک ملی (83386-021)ملتتماس با پشتیبانی بانک ملت (شهرستان 8132-021)سپهتماس با تلفن مرکز ارتباط با مشتریان سپه ( 1557 )سامانشماره گیری مرکز ارتباط با مشتریان سامان (6422-021)رفاهبرقراری ارتباط با مرکز فراد (8525-021)

3 با مراجعه به بانک وجه تراکنش ناموفق را برگردانید

اگر با روش های قبلی پول روی کارت را پیدا نکردید، بهتر است روش مراجعه حضوری به بانک را انتخاب کنید. اگر شخص حقیقی هستید، باید کارت ملی خود را همراه داشته باشید تا به بانک مراجعه کنید و از عدم وجود پول در حساب مطلع شوید. اگر شخص حقوقی یا خارجی هستید؛ کارت ملی و کد جهانی خود را به مسئول ارائه دهید.

4 با تماس با پشتیبانی پول را از کارت به کارت در iCup برگردانید

پس از گذشت 72 ساعت از بازگشت نشدن پول به حساب iCup، می توانید روند ردیابی پول کارت را شروع کنید. پیگیری دلیل کاهش پول حساب بانکی در iCup یک فرآیند ساده است. می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و دلیل کاهش مبلغ کارت را جویا شوید. برای اطلاع از روش‌های رفع مشکلات دیگر کارت به کارت، روی پیوند زیر کلیک کنید!

بخونیدش:  چرا در شطرنج مهره سفید اول حرکت می کند

حتما بخوانید: مشکل تخته تا برد

سوالات متداول در مورد پول کسر شده از حساب و دلیل آن

پیگیری برگشت پول به حساب از کارتخوان چگونه است؟

با مطالعه 4 روش ردیابی ریزش پول کارت در این مقاله می توانید این مشکل را حل کنید.

علت کم شدن پول از حساب بانکی چیست؟

تراکنش های بدون کد ملی برای اشخاص حقیقی عودت داده می شود. دلایل بیشتر برای کسر پول از حساب بانکی را اینجا بخوانید!

زمان برگشت پول به حساب در صورت خطا چقدر است؟

48 تا 72 ساعت طول می کشد تا پول به حساب بانکی شما برگردد. اگر بعد از این مدت خبری از برگشت وجه کارت به کارت نشد. برای پیگیری کاهش پول می توانید از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.

منبع: وب سایت Icup

از کارشناسان ما در قسمت نظرات بپرسید.

در این صورت به اصطلاح «تناقض» رخ داده است. ابتدا چند ساعت صبر کنید، احتمالاً پول به کارت شما برمی گردد زیرا به کارت مقصد واریز نشده است. اگر پس از 72 ساعت پول به حساب شما بازگردانده نشد، می توانید این مغایرت را به 3 روش پیگیری کنید:

به بانکی که کارت شما را صادر کرده است بروید

با پشتیبانی مشتریان کارت تماس بگیرید (شماره تماس آنها در اپلیکیشن کارت و در قسمت “تماس با ما” این وبسایت موجود است)

به سایت EmdadShetab.cbi.ir مراجعه کنید

سامانه امداد شتاب متعلق به بانک مرکزی است. با استفاده از آن، می توانید مغایرت های نقل و انتقال پول و خریدهای آنلاین خود را پیگیری کنید.

توجه: لطفا قبل از هر اقدامی از واریز وجه به کارت مقصد اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا