چرا کیک من بعد از پخت پفش میخوابه

برای پخت کیک نکاتی وجود دارد که تقریباً در هر نوع دستور کیکی ثابت است و اگر رعایت نکنید، موجب خراب شدن کیک می‌شود. یکی از عواملی که موقع پخت کیک ممکنه با آن موجه شوید و سوال خیلی از دوستان چاره‌دانی عزیز هست اینه که: علت خوابیدن پف کیک بعد از پخت کیک و خارج کردن آن از فر چیست؟ اگر شماهم این مشکل رو دارید، به احتمال زیاد یکی از نکاتی که در ادامه براتون مینویسم، را رعایت نمی‌کنید.

چه چیزی باعث خواب پف کیک می شود؟

1- بکینگ پودر

اگر کیک شما زیاد پف می کند اما بعد از بیرون آوردن از فر به خواب می رود، یکی از مهم ترین دلایل آن میزان بکینگ پودر است.

برای پخت هر نوع کیک پخت لازم است و بیکینگ پودر باید سالم باشد. اما مقدار آن نیز بسیار مهم است. بکینگ پودر باید به اندازه ریخته شود، نه زیاد و نه کم، اگر کم بریزید کیک به اندازه کافی پف نمی کند و بافت سفتی پیدا می کند. اگر زیاد باشه پفکی تقلبی درست می کنه و وقتی از فر در اومد پفک می خوابه.

۲- یک شوک به کیک اضافه کنید

برای جلوگیری از خوابیدن پف کیک لازم است بعد از پخت به کیک شوک وارد نشود.

اگر کیک را خیلی زود بعد از پخت در حالی که هنوز خیلی گرم است از فر خارج کنید و در محیط آشپزخانه مخصوصاً در هوای سرد قرار دهید، کیک شوکه می شود و پفش می خوابد.

برای جلوگیری از این اتفاق، بعد از خاموش کردن فر، کیک را به مدت 5-6 دقیقه در فر بگذارید تا دمای آن پایین بیاید. سپس در فر را باز بگذارید تا کیک کم کم خنک شود و پس از سرد شدن از فر خارج کرده و از قالب خارج کنید.

3- ریز بودن مایه کیک

اگر مقدار آرد در دستور کیک کم یا بیشتر است، از مایعات و مواد مرطوب مانند: روغن، شیر، گلاب و تخم مرغ استفاده کنید. مواد کیک شل و نازک می شود. آبکی بودن مواد کیک باعث ایجاد پف کاذب در کیک می شود و بعد از پخت پف کیک به خواب می رود.

پس سعی کنید از دستورات مطمئن و تست شده استفاده کنید.

4- پخت کیک را کامل کنید

اگر کیک را قبل از خاموش کردن فر تست نکنید که آیا کاملا پخته شده است یا نه و وسط کیک لطیف است، پف کیک می خوابد. چون هنوز بافت کیک به قوام نرسیده و کیک کم کم می ریزد و حالت چسبناک و لطیفی پیدا می کند.

بنابراین، همیشه قبل از خاموش کردن فر، وسط کیک را با خلال دندان یا چاقو لمس کنید، اگر چیزی به آن نچسبید، کیک کاملا پخته شده است.

5- در فر را باز کنید

در 8 نکته مهم برای پف دار و اسفنجی شدن کیک هم گفتم که یکی دیگر از دلایل مهم خوابیدن پف کیک این است: در حین پخت کیک در توستر یا تابه را باز کنید. در این حالت هوای سرد بیرون به کیک برخورد می کند و به کیک شوک می دهد و پف کیک به خواب می رود.

تا زمانی که بوی کیک بلند نشده و 40 دقیقه از زمان پخت سپری شده است در فر را باز نکنید.

اگر این 5 نکته را در نظر داشته باشید، به مرطوب شدن کیک هایی که درست می کنید کمک می کند. بدون اینکه حیوانات عروسکی آنها بخوابند. اگر ترفندی برای جلوگیری از به خواب رفتن پف کیک می دانید، لطفا تجربه خود را در نظرات بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید:

4/5 – (62 امتیاز)

در این مقاله شما را با دلایل خواب آلودگی پفکی بعد از پخت آشنا می کنیم و به شما می گوییم که چرا گاهی اوقات پف کیک های شما پس از پخت کوچک می شوند یا از بین می روند. هنگام پخت کیک باید تمام مراحل را با دقت و به خوبی انجام دهید تا پف کیک بعد از پخت به خواب نرود. گاهی اوقات، با رعایت نکردن یک توصیه کوچک، خطر خراب کردن شیرینی پفکی خود را دارید.

همه خانم ها دوست دارند کیکشان هم خوش طعم و هم خوش طعم باشد. پف کردن کیک به زیبایی آن می افزاید و زمانی که کیک پفکی شما بعد از پخت به خواب می رود، کیک شما تا حدی زیبایی خود را از دست می دهد. پس سعی کنید هنگام پخت کیک تمرکز داشته باشید و بسیار مراقب باشید. زیرا حتی یک غفلت کوچک می تواند شیرینی پفکی شما را بخواباند.

بخونیدش:  چرا زمین از مدار خود خارج نمی شود

کیک یکی از دسرها و تنقلات لذیذ و پرطرفدار در بین مردم است که بسیاری از افراد به طعم های متنوع آن علاقه مند هستند و چون پخت آن زمان زیادی نمی برد، افراد زیادی آن را طبخ می کنند. اما درست مثل پختن کیک آسان و ساده است، اما اگر به نکات پخت کیک توجه نکنید، ممکن است کیک شما رطوبت خود را از دست بدهد.

دلایل خوابیدن پف کیک ها بعد از پخت

تخم مرغ های اصلی را بزنید

یکی از دلایل اصلی کوچک شدن یا از بین رفتن پف کیک شما پس از پخت، هم زدن یا هم زدن تخم مرغ ها است. سفیده تخم مرغ یکی از مواد اصلی است که باعث ور آمدن کیک می شود و اگر خوب هم نخورده و مقدار آن در کیک کم و زیاد شود سریعا روی کیک شما اثر می گذارد و باعث چروک شدن آن می شود. شیرینی. بنابراین باید دقت کنید که سفیده تخم مرغ را خوب بکوبید و مقدار آن را با توجه به تعداد نفرات و مقدار مواد کیک خود تنظیم کنید.

پودر خمیرمایه

یکی دیگر از موادی که به کیک شما رطوبت می دهد بیکینگ پودر است و باید نحوه استفاده از آن را بدانید و به مقدار کافی از آن استفاده کنید. یکی از دلایلی که پف کیک بعد از پخت به خواب می رود این است که بکینگ پودر شما زیاد است یا قدیمی است. باید بیکینگ پودر را در یخچال قرار دهید تا همیشه تازه بماند، همچنین آن را جداگانه الک کرده و داخل مواد کیک خود بریزید. وقتی بکینگ پودر را چند بار الک کنید کیک پف دار می شود. اما اگر زیاد هم بزنید پف کیک را از بین می برد.

فر

دمای بالای فر باعث می شود وقتی کیک در فر است پف کند و خوب پف کند اما به محض اینکه کیک از فر خارج شد دمای آن پایین می آید و پف کیک خیلی سریع از بین می رود پس توجه داشته باشید که دمای فر خیلی گرم نیست و متوسط ​​باشد. همچنین هنگام پخت کیک از باز کردن درب فر خودداری کنید زیرا اگر در هنگام پخت کیک در فر را باز کنید پف کیک شما کاملا از بین می رود. علاوه بر این، اگر حجم کیک شما از قالب شما بزرگتر است و قالب شما از کیک کوچکتر است و فضای کیک باریک است، ممکن است باعث شود پف کیک بعد از پخت به خواب رود. به سایز مدل خود توجه کنید.

خمیر کیک را مخلوط کنید

یکی دیگر از دلایل خواب آلودگی پف کیک بعد از پخت این است که مواد را زیاد مخلوط و مخلوط کرده اید یا کم مخلوط کرده اید و این سهل انگاری باعث ریزش پف کیک می شود. همچنین مقدار مایعی که در این کیک استفاده کردید یا خیلی کم بود یا زیاد.

روغن

استفاده از روغن زیاد نیز می تواند پف کیک را کوچک کند. پس سعی کنید روغن کافی مصرف کنید و به اندازه موادتان از روغن استفاده کنید. و در ضمن به زمان آماده شدن کیک تا داخل فر دقت کنید. زیرا اگر فاصله آن زیاد شود می تواند به تخریب پف کیک شما آسیب برساند.

موارد ذکر شده اصلی ترین نکاتی هستند که در صورت عدم توجه به آن ها پف کیک شما از بین می رود. پس سعی کنید این نکات را به دقت رعایت کنید تا یک کیک خوشمزه و مرطوب برای خود و دوستانتان بپزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا