چطوری با بیبی چک کار کنیم

تست بارداری خانگی یا بیبی چک ساده ترین، ارزان ترین و در دسترس ترین روش تست بارداری است. به طور کلی دو نوع آزمایش بارداری وجود دارد، یکی آزمایش ادرار خانگی یا بیبی چک است که می توان آن را در داروخانه تهیه کرد و دیگری آزمایش خون است که با مراجعه به آزمایشگاه یا بیمارستان انجام می شود. در این مقاله از مجله پزشکی اسنپ دکتر به چند سوال رایج در مورد تست بارداری (بی بی چک) پاسخ می دهیم.

انواع تست بارداری (بی بی چک)

نوار کنترل BB

قطره چکان بیبی چک

بررسی مستقیم BB

چگونه از بی بی چک استفاده کنیم؟

ابتدا باید مقدار کمی ادرار کنید و سپس از بقیه ادرار خود برای آزمایش استفاده کنید. مطمئن شوید که مقدار قابل توجهی ادرار جمع آوری کنید. اگر مقدار ادرار خیلی کم باشد، ممکن است نتیجه آزمایش نادرست باشد.

نوار تست BB: در این نوع تست بی بی ادرار در ظرفی جمع آوری می شود و سپس نوار کاغذی داخل ظرف ادرار قرار می گیرد.

چک قطره چکان BB: چند قطره از ادرار خود را با قطره چکان در سوراخ تعیین شده کیت بریزید و 2-10 دقیقه صبر کنید.

بیبی چک مستقیم: این نوع بیبی چک را هنگام ادرار کردن جلوی ادرار خود نگه دارید تا مقداری ادرار را جذب کند. سپس 2-10 دقیقه صبر کنید.

چگونه نتیجه بی بی چک مشخص می‌شود؟

بسته به نوع کنترل BB که استفاده می کنید، نحوه نمایش نتیجه نیز در این تست ها متفاوت است.

چه زمانی نتیجه آزمایش مثبت است؟

برخی از تست‌های بارداری نوارهای باریک صورتی یا آبی را روی کاغذ نشان می‌دهند یا دو خط قرمز یکدست در قسمت‌هایی از گیج که با حروف C و T مشخص شده‌اند ظاهر می‌شود. این نشانه بارداری شماست. اما برخی دیگر ممکن است علامت مثبت یا منفی را روی یک پنجره نمایش دهند.

چه زمانی نتیجه آزمایش منفی است؟

هنگامی که نتیجه تست BB چک منفی است، قسمت C از نوار مقیاس قرمز می شود. اما قسمت T رنگ ندارد. در این صورت آزمایش منفی است و باردار نیستید.

چه زمانی نتیجه بی بی چک مشکوک است؟

در حالت سوم قسمت C تست قرمز روشن و قسمت T قرمز کم رنگ خواهد بود. این یک وضعیت مشکوک است و نمی توان با قطعیت گفت که نتیجه آزمایش مثبت است یا منفی.

اگر این اتفاق افتاد، می توانید این آزمایش را چند روز دیگر تکرار کنید یا آزمایش خون بارداری انجام دهید تا از نتیجه بارداری خود مطمئن شوید. در اکثر این تست ها یک پرچم کنترل وجود دارد که نشان می دهد نتیجه تست معتبر است یا خیر. اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد به این معنی است که نتیجه آزمایش نامعتبر بوده و آزمایش به درستی انجام نشده است و لازم است تست بارداری تکرار شود.

بهترین زمان برای استفاده از بی‌بی چک 

برای اکثر زنان، بهترین زمان برای انجام تست بارداری چند روز پس از پریود طبیعی است. آزمایش ادرار خانگی (BBCheck) ادرار یا خون شما را برای وجود هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) آزمایش می کند. هنگامی که تخمک بارور شده به دیواره رحم یا خارج از رحم می چسبد، بدن شما جفت را تشکیل می دهد و این هورمون را تولید می کند. این هورمون وارد جریان خون و ادرار شما می شود.

این معمولا حدود 6 روز پس از لقاح اتفاق می افتد. در این حالت سطح هورمون (hCG) به سرعت افزایش می یابد و هر 3-2 روز یکبار دو برابر می شود. بنابراین، هرچه زودتر آزمایش بارداری انجام دهید، تشخیص هورمون (hCG) دشوارتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که دوره تخمک گذاری شما ممکن است ماه به ماه متفاوت باشد و تخمک بارور شده ممکن است در زمان های مختلف به دیواره رحم بچسبد. این می تواند بر زمان تولید هورمون (hCG) و زمان تشخیص آن تأثیر بگذارد. اگر قاعدگی شما نامنظم است، ممکن است زمان قاعدگی خود را اشتباه تنظیم کنید.

بهترین ساعت تست بارداری خانگی

برای بهترین نتیجه باید از ادرار اول صبح استفاده شود. زیرا ادرار در این زمان بیشترین مقاومت و مقادیر زیادی از هورمون (hCG) را دارد. به گونه ای که شما یک (نمونه میانه) دریافت می کنید.

به تاریخ انقضای محصول نگاه کنید. اگر محصول را در محیط مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری کنید، ممکن است خراب شود و دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد.

نقش داروها در نتیجه آزمایش بی بی چک

داروهای باروری یا سایر داروهای حاوی hCG می توانند با نتایج تست بارداری خانگی تداخل داشته باشند. با این حال، اکثر داروها، از جمله آنتی بیوتیک ها و قرص های ضد بارداری، بر دقت تست های بارداری خانگی تاثیری ندارند. بارداری خارج از رحم، یائسگی یا مشکلات تخمدان نیز می تواند نقش گمراه کننده ای در نتایج آزمایش داشته باشد.

آیا نتیجه مثبت می تواند نادرست باشد؟

اگرچه نادر است، اما ممکن است تست بارداری خانگی مثبت شود، حتی اگر واقعا باردار نباشید. به این می گویند مثبت کاذب. این نتیجه ممکن است در صورتی رخ دهد که تخمک بارور شده متصل به دیواره رحم را از دست داده باشید (بارداری بیوشیمیایی) و بلافاصله بعد از آن مورد آزمایش قرار بگیرید یا اگر بلافاصله پس از مصرف داروی باروری حاوی hCG آزمایش بارداری انجام دهید.

بخونیدش:  چطور در ورد نیم فاصله بگذاریم

اگر در خانه تست بارداری انجام دادید و نتیجه مثبت بود. اما بعد از چند روز دوباره آزمایش دادید و نتایج متفاوتی گرفتید. لازم است با پزشک متخصص خود مشورت کنید. ممکن است برای تایید بارداری نیاز به آزمایش خون یا سونوگرافی داشته باشید. توجه داشته باشید که هر چه زودتر بارداری شما تایید شود، زودتر می توانید مراقبت های دوران بارداری خود را شروع کنید.

آیا نتیجه منفی می تواند اشتباه باشد؟

هنگامی که شما واقعاً باردار هستید، ممکن است نتیجه تست بارداری خانگی شما منفی باشد. این نتیجه منفی کاذب نامیده می شود. هنگامی که با نتیجه ای مانند:

شما خیلی زود تست بارداری را انجام دادید.
هر چه زودتر تست بارداری را بعد از پریود انجام دهید، تشخیص (HCG) برای آزمایش دشوارتر است. برای دقیق ترین نتایج، یک هفته پس از پریود، تست بارداری را تکرار کنید. اگر نمی توانید آنقدر صبر کنید، باید خون خود را بگیرید.

شما نتایج آزمایش را خیلی زود بررسی کردید.
به کودک خود زمان بدهید تا نتیجه صحیح را نشان دهد. تنظیم زمان باید طبق دستورالعمل تست بارداری باشد.

شما از ادرار رقیق استفاده کردید.
برای دقیق ترین نتیجه اولین آزمایش را صبح انجام دهید. زمانی که غلظت ادرار بیشتر باشد. اگر تست بارداری که در خانه با بیبی چک انجام دادید منفی بود. اما پریود شما شروع نشده است، آزمایش را چند روز یا یک هفته بعد تکرار کنید. به خصوص اگر قبل یا مدت کوتاهی بعد از پریود آزمایش داده باشید. شاید هنوز فکر می کنید باردار هستید. مشورت با پزشک متخصص ضروری است.

عوامل زیادی می توانند منجر به از دست رفتن قاعدگی شوند. از جمله اختلالات تیروئید، وزن کم بدن، مشکلات تخمدان، ورزش بیش از حد و استرس اگر باردار نیستید. یک متخصص پزشکی می تواند به شما در بازگرداندن چرخه قاعدگی طبیعی کمک کند.

نحوه کار با بیبی چک چگونه از بیبی چک استفاده کنیم؟

نحوه کار با بیبی چک چگونه از بیبی چک استفاده کنیم؟ بیبی چک یکی از سریع ترین و در دسترس ترین تست های خانگی برای تشخیص بارداری است. بیبی چک در همه داروخانه ها موجود است و بارداری را با استفاده از ادرار تشخیص می دهد. زنانی که در انتظار بارداری هستند معمولاً سوالات زیادی در مورد بیبی چک دارند. برای آشنایی بیشتر با استفاده از بیبی چک، تفسیر بیبی چک و سایر اطلاعات لازم در مورد این تست بارداری خانگی، با این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب این صفحه

روش کار با بیبی چک | چگونه از بیبی چک استفاده کنیم؟

تست بارداری با تشخیص هورمونی به نام hCG یا گنادوتروپین جفت انسانی در خون یا ادرار یک زن انجام می شود. این هورمون با کاشت تخمک در رحم تولید می شود.

دو نوع آزمایش بارداری وجود دارد: یکی با استفاده از خون و دیگری با استفاده از ادرار. تست های بارداری خانگی یا بیبی چک از ادرار برای تشخیص بارداری استفاده می کنند.

نحوه کار با بیبی چک نحوه استفاده از بیبی چک. بیبی چک یک تست بارداری خانگی است. اکثر دستورالعمل های بیبی چک از شما می خواهند چند روز پس از اولین آزمایش آزمایش دیگری انجام دهید.

حتی اگر اولین نتیجه آزمایش مثبت باشد، اکثر بیبی چک ها دقیق و قابل اعتماد هستند. اما برخی از آنها بهتر عمل می کنند و حساسیت بیشتری برای نشان دادن بارداری در اسرع وقت دارند.

بیبی چک می تواند در اولین روز قاعدگی از دست رفته نتیجه مثبت بدهد. اما تقریبا همه آنها یک هفته بعد از پریودی که قرار بود شروع شود اما نشد، تشخیص بارداری می دهند.

ممکن است بیبی چک یک نتیجه منفی کاذب نشان دهد. یعنی شما باردار هستید اما تست بیبی چک مثبت نیست. به همین دلیل باید 1 هفته بعد این آزمایش را تکرار کنید.

اکثر داروها و ترکیبات آنها در تست بارداری تداخلی ندارند. با این حال، مصرف داروهای حاوی hCG (مانند داروهای باروری) ممکن است با نتایج آزمایش تداخل داشته باشد.

قبل از استفاده حتما بیبی چک را بخوانید

روش استفاده از بی بی چک نیز مشابه است. قبل از استفاده حتما به نکات زیر توجه کنید:

✅بیبی چک را حتما در داروخانه ها و مراکزی که مشتریان زیادی دارند خریداری کنید. در این صورت می توانید مطمئن باشید که کالایی که می خرید جدیدتر است.
✅بیبی چک تاریخ انقضا دارد. تاریخ انقضای محصول را بررسی کنید. اگر از قبل بیبی چک دارید و در محیط مرطوب یا گرم نگهداری می شود، حتما تاریخ آن را چک کنید.
✅ نحوه استفاده از محصول را بخوانید. اگرچه بیبی چک ها از نظر استفاده مشابه هستند، اما ممکن است در جزئیات متفاوت باشند.

✅ قبل از استفاده از بیبی چک، ظرفی برای جمع آوری نمونه ادرار، ساعت و سطح صاف تهیه کنید.

چگونه از بیبی چک استفاده کنیم؟

1. زمان مناسب را انتخاب کنید

بسیاری از برندهای بیبی چک ادعا می کنند که می توانند نتیجه را از اولین روز قاعدگی یا حتی قبل از آن مشخص کنند! اما معمولا از روز دوم نتایج دقیق تری دریافت می کنید.

مدت کوتاهی پس از اتصال تخمک بارور شده به پوشش داخلی رحم (لانه گزینی)، جفت تشکیل شده و گنادوتروپین جفتی انسانی تولید می کند. این هورمون وارد جریان خون و ادرار می شود.

بخونیدش:  چطور از ریپورت تلگرام خارج شویم

در اوایل بارداری، سطح HCG به سرعت افزایش می یابد و هر 2-3 روز دو برابر می شود. هر چه زودتر تست بارداری خانگی را انجام دهید، تشخیص HCG برای آزمایش سخت تر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که دوره تخمک گذاری شما ممکن است از ماه به ماه متفاوت باشد. تخمک بارور شده را نیز می توان در زمان های مختلف در رحم قرار داد. این می تواند بر زمان تولید HCG و زمان تشخیص تأثیر بگذارد. اگر پریود شما نامنظم است، ممکن است پریود خود را اشتباه محاسبه کرده باشید.

بیبی چک باید صبح زود استفاده شود. در این زمان از روز، ادرار غلیظ تر است. اگر باردار هستید، اولین ادرار روز حاوی hCG بیشتری است.

2. پریود و زمان نامنظم برای استفاده از بیبی چک

ممکن است از خود بپرسید که چه زمانی افرادی که پریودهای نامنظم دارند باید نوزاد خود را معاینه کنند. اکثر تست‌های خانگی بارداری ادعا می‌کنند که در صورت استفاده پس از قاعدگی، دقیق‌ترین نتایج را می‌دهند. اما پریودهای نامنظم معمولاً پیش بینی مدت زمان آزمایش را دشوار می کند.

ادامه مطلب » برخی از کارهای مهمی که نباید در دوران قاعدگی انجام دهید

دوره ها نامنظم در نظر گرفته می شوند اگر:

تعداد روزهای بین پریودها یا کمتر از 31 روز یا بیشتر از 35 روز است.

تعداد روزهای سیکل قاعدگی از ماه به ماه دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، چرخه قاعدگی می تواند 22 روز در یک ماه و 33 روز در ماه بعد طول بکشد.

اگر قاعدگی شما نامنظم است، سعی کنید 36 روز از شروع آخرین سیکل قاعدگی یا 4 هفته پس از رابطه جنسی محافظت نشده را بشمارید.

در این مرحله، اگر باردار هستید، سطح hCG شما باید به اندازه ای بالا باشد که نشان دهنده بارداری باشد. اگر بیبی چک گفت که باردار نیستید اما هنوز فکر می کنید ممکن است باردار باشید، چند روز دیگر صبر کنید و آزمایش بارداری دیگری انجام دهید یا برای آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید.

3. دستورالعمل استفاده از بیبی چک

دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید.

✅بیبی چک را از بسته بندی خارج کنید. بسته به نوع بیبی چک، باید نمونه ادرار را جداگانه در ظرفی جمع آوری کنید یا مستقیماً روی نوار آزمایش بیبی چک ادرار کنید. برخی از بیبی چک ها به دو صورت کار می کنند.

برای جمع آوری نمونه ادرار برای هر آزمایش، ابتدا مقداری ادرار دفع کنید، سپس شروع به جمع آوری کنید.

اگر دستورالعمل‌های آزمایش از شما می‌خواهد که مستقیماً روی آزمایش ادرار کنید، سمت آزمایش را که سر جاذب دارد به سمت ادرار بگیرید و جعبه‌ای را که نتیجه روی آن نشان داده شده است رو به بالا نگه دارید. شما باید 5-10 ثانیه روی نوار تست ادرار کنید. البته این زمان به دستورالعمل محصول نیز بستگی دارد.

✅ اگر نمونه ادرار گرفته اید، بسته به نوع بیبی چک، می توانید چند قطره را در ظرف ادرار بریزید یا نوار آزمایش را مستقیماً داخل نمونه ادرار قرار دهید و 5 تا 10 ثانیه نگه دارید.

4. بعد از تست چه باید کرد؟

بیبی چک را روی یک سطح صاف و خشک قرار دهید. طبق دستور بیبی چک چند دقیقه صبر کنید تا نتیجه آزمایش روی جعبه مخصوص ظاهر شود. این زمان معمولاً 3 تا 5 دقیقه است. برای برخی از بیبی چک ها ممکن است تا 10 دقیقه طول بکشد.

بیشتر بخوانید »روش های افزایش شیر مادر

تفسیر نتیجه بیبی چک

کادر نتیجه BabyCheck را علامت بزنید. متوجه خواهید شد که رنگ پس زمینه به تدریج تیره می شود و ادرار را جذب می کند. بیبی چک ها ناحیه ای به نام چک زون دارند که دارای نوار قرمز رنگ است.

اگر این نوار در نتیجه آزمایش ظاهر شد، به این معنی است که ادرار به اندازه کافی آزمایش شده است و می توانید به نتیجه آزمایش اعتماد کنید. این نوار معمولا با حرف C نمایش داده می شود، نوار دیگری که روی این کادر می بینید با حرف T نمایش داده می شود و همان نواری است که در صورت مشاهده نشان دهنده بارداری شماست.

بیبی چک های مختلف ممکن است نتیجه را به روش های مختلفی نشان دهند. مثلاً رنگ این باندها متفاوت است یا می توان روی آنها عبارت باردار و غیر حامله نوشت.

حتی اگر نوار مربوطه کاملاً ظاهر نشود و رنگ پریده باشد، به این معنی است که هورمون hCG در ادرار شما وجود دارد. اگر نتیجه آزمایش مثبت بود، به پزشک مراجعه کنید تا با آزمایش های بیشتر بارداری خود را تایید کند و مراقبت های بارداری را دنبال کنید.

نکته مهم: نتیجه آزمایش شما زمانی دقیق است که در مدت زمان مشخص شده در دستورالعمل های BabyCheck ظاهر شود. اگر بعد از مدتی خطی روی جعبه کنترل Babycheck ظاهر شد، این به معنای مثبت بودن تست نیست.

بیبی چک منفی به چه معناست؟

اگر نتیجه آزمایش بیبی چک منفی است، اما در موعد مقرر پریود نشده اید، آزمایش را 3 تا 5 روز دیگر تکرار کنید. اگر بعداً در چرخه ماهانه خود تخمک گذاری کرده اید یا تاریخ تخمک گذاری خود را به درستی محاسبه نکرده اید، ممکن است خیلی زود آزمایش بارداری انجام داده باشید. برای مثبت شدن تست نوزاد خیلی زود است.

بخونیدش:  چرا وقتی قرص اورژانسی باعث خونریزی میشود؟

از آنجایی که سطح hCG در دوران بارداری به سرعت افزایش می یابد، ممکن است چند روز پس از یک نتیجه منفی، یک نتیجه مثبت دریافت کنید. به همین دلیل است که برخی از کیت های تست بارداری خانگی بیش از یک تست دارند و باید چند روز بعد آن را تکرار کنید.

اگر کمتر از 7 روز پس از عقب افتادن قاعدگی آزمایش را انجام دادید، تصور نکنید که نتیجه منفی به این معنی است که باردار نیستید. ممکن است آزمایش بارداری خانگی را خیلی زود انجام داده باشید. 1 هفته دیگر صبر کنید و اگر هنوز پریود نشده اید و نتیجه آزمایش شما هنوز منفی است، به پزشک مراجعه کنید تا علت تاخیر در پریود را بدانید.

دلایل بیبی چک منفی چیست؟

زمانی که باردار هستید اما نتیجه آزمایش شما منفی است به آن منفی کاذب می گویند. این زمانی اتفاق می افتد که:

✅ آزمایش را اشتباه انجام دادید
✅ تاریخ انقضای بیبی چک گذشت
✅ خیلی زود از بیبی چک استفاده کردید
✅ از داروهای خاصی مانند دیورتیک ها یا آنتی هیستامین ها استفاده کردید زیرا 757887599 مایع شما بسیار رقیق شده بود. درست قبل از آزمون

بیبی چک مثبت کاذب چه دلایلی دارد؟

در حالی که باردار نیستید آزمایش بیبی چک مثبت بگیرید، یعنی بیبی چک مثبت کاذب. این وضعیت معمولاً بسیار نادر است، اما اگر بلافاصله پس از مصرف داروهای حاوی HCG مصرف کنید، ممکن است نتیجه مثبت کاذب دریافت کنید. بارداری خارج از رحم، یائسگی یا مشکلات تخمدان نیز می تواند منجر به نتایج گمراه کننده بیبی چک شود.

چگونه بفهمیم تست های بارداری خانگی دقیق هستند؟

اکثر تست های بارداری خانگی یا بیبی چک ادعا می کنند که 99٪ دقیق هستند. با این حال، دقت آنها به عوامل زیر بستگی دارد:

1. نحوه استفاده از Babycheck

قبل از استفاده حتما تاریخ انقضا و دستورالعمل Babycheck را مطالعه کنید. تا 10 دقیقه صبر کنید تا نتیجه را بررسی کنید. تحقیقات نشان داده است که 10 دقیقه انتظار دقیق ترین نتایج را می دهد.

2. زمان استفاده از بیبی چک است

مقدار hCG یا هورمون بارداری در ادرار به مرور زمان افزایش می یابد. هرچه زودتر آزمایش شوید، تشخیص hCG دشوارتر است. اکثر تست های بارداری خانگی می توانند به طور دقیق بارداری را پس از عقب افتادن قاعدگی تشخیص دهند. علاوه بر این، آزمایش انجام شده در صبح با اولین ادرار باعث افزایش دقت می شود.

3. شخصی که از بیبی چک استفاده می کند

هر فرد در زمان متفاوتی از چرخه قاعدگی خود تخمک گذاری می کند. علاوه بر این، تخمک بارور شده می تواند در زمان های مختلف در رحم زن کاشته شود. بدن شما پس از کاشت hCG تولید می کند. در 10 درصد از زنان، لانه گزینی تا پس از اولین روز از قاعدگی انجام نمی شود. این بدان معنی است که این آزمایشات ممکن است یک روز پس از عقب افتادن قاعدگی برای برخی از زنان دقیق باشد، اما برای برخی دیگر نه.

قیمت بیبی چک و تاثیر آن در صحت آزمایش

اگر قصد بارداری دارید، باید منتظر بمانید تا دو نوار باریک روی بیبی چک ظاهر شود تا اعلام شود شما مادر هستید. اگر خریدار بیبی چک بوده باشید، می دانید که محصولات زیادی با قیمت های بسیار متفاوت در بازار وجود دارد.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که قیمت نوزاد چک چه تاثیری بر اعتبار آن دارد؟ آیا ارزش خرید یک بیبی چک گرانتر را دارد یا با یک بیبی چک ارزان به همین نتیجه می رسید؟

همه آزمایشات نوزاد از یک روش برای تشخیص بارداری استفاده می کنند و همه ادعا می کنند که 99٪ دقیق هستند. پس هیچ تفاوتی بین بیبی چک ارزان و گران قیمت نیست. با این حال، برخی از کوپن های کودک ویژگی های دیگری نیز دارند. به عنوان مثال، آنها سن حاملگی را تعیین می کنند و تعیین می کنند که چه مدت از لخته شدن اسپرم گذشته است.

پاسخ به سوالات متداول در مورد بیبی چک

1. بهترین زمان استفاده از بی بی چک چه زمانی است؟

بهترین زمان برای استفاده از بیبی چک بعد از اولین روز قاعدگی عقب افتاده است. بهترین زمان روز برای آزمایش صبح است، زیرا غلظت هورمون در ادرار در اوایل صبح بالاترین میزان است.

2. آیا نتیجه آزمایش بیبی چک منفی به این معنی است که باردار نیستید؟

عوامل مختلفی مانند آزمایش زودهنگام، آزمایش نامناسب و مصرف بیش از حد مایعات قبل از آزمایش می تواند باعث منفی شدن نتیجه آزمایش بیبی چک شود. بنابراین منفی بودن آزمایش به این معنی نیست که باردار نیستید و باید دوباره آن را انجام دهید.

3. آیا دارو می تواند با نتیجه بیبی چک تداخل داشته باشد؟

اکثر داروها با نتایج آزمایش تداخلی ندارند، به استثنای داروهای باروری حاوی hCG.

4. آیا بیبی چک تاریخ انقضا دارد؟

بله، بیبی چک تاریخ انقضا دارد و اگر بعد از تاریخ انقضای محصول از آن استفاده کنید، ممکن است به نتایج دقیقی نرسید.

5. آیا باید دوباره از بیبی چک استفاده کنیم؟

چند روز بعد تست BabyCheck را تکرار کنید تا نتیجه آزمایش را تایید کنید، به خصوص اگر زودتر تست را انجام داده باشید.

5/5 (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا