چطوری با کبریت ترقه درست کنیم

آموزش ساخت کراکر با کبریت و کاغذ

فشفشه آتش بازی کوچکی است که با برخورد به زمین یا آتش زدن فتیله اش منفجر می شود و صدای مهیبی ایجاد می کند. چینی ها شور و کربن را از قرن اول قبل از میلاد می شناسند. مخلوط این دو ماده به نسبت های معین در قرن سوم میلادی رایج بود. در آغاز قرن هفتم موفق به ساخت ترقه شدند. از آغاز قرن دهم، مخلوط آتش زا از گوگرد، سبوس، زغال سنگ و قطران در صنایع جنگی مورد استفاده قرار گرفت. ترقه معمولاً در جشن ها و مراسم هایی مانند چهارشنبه در ایران، هالووین و کریسمس، روز استقلال در آمریکا، دیوالی در ایران استفاده می شود. هند، تیهار در نپال، عید فطر در مالزی، روز عاشورا در مراکش، شب آتش بازی در انگلستان، روز باستیل در فرانسه، سال نو چینی و تقریباً تمام جشنواره های فرهنگی در سریلانکا.

وسایل مورد نیاز برای ساخت فشفشه با کبریت

کاغذ

یک بازی

چسب نواری

قیچی

نکات مهم برای ساخت کراکر با کبریت

دور از آتش و مواد قابل اشتعال کار کنید

در فضای باز با احتیاط کار کنید

از ضربه زدن به ترقه در حین ساخت آن خودداری کنید

در صورت امکان، یک کپسول آتش نشانی در دسترس داشته باشید

طرز تهیه ترقه با کبریت و کاغذ

به سادگی کابل ها را بردارید، آنها را با چسب بپیچید و آنها را با منفجر کنید. البته معمولا از این روش برای ایجاد آتش در زمانی که سوخت در دسترس نیست استفاده می شود.

قبل از ایجاد کبریت های شیمیایی فعلی، کلمه کبریت در فارسی و عربی به معنای گوگرد به کار می رفته است. ریشه کلمه کبریت به کلمه اکدی kuprītu برمی گردد که ابتدا آرامی با عنوان ku-eb̲h̲rīt̲h̲ā وام گرفته شد و سپس عربی و فارسی آن را از آرامی وام گرفتند.

در قدیم برای برافروختن آتش، چوب نوک تیز یا مته مخصوصی را که برای این کار طراحی شده بود، روی صفحه پهنی می‌ریختند و مواد خشکی مانند مو یا چوب کهنه یا پوسیده را کنار آن می‌گذاشتند و آن را می‌چرخانند. تا زمانی که گرمای حاصل باعث سوختن ماده مورد نظر شود. امروزه در برخی از قبایل نیمه متمدن آتش را با سنگ چخماق و آهن روشن می کنند.

در گذشته کبریت ها را از تکه های نازک چوب یا چوب کنف نیز می ساختند که یک یا هر دو انتهای آن را در گوگرد مذاب فرو می کردند که در تماس با جسم در حال سوختن مشتعل می شد. تقریباً سه قرن پیش، دانشمندان روش‌های خاصی را برای ایجاد آتش کشف کردند. یکی از آنها پرتاب گوگرد در مخلوطی از کلرات پتاسیم و شکر بود که باعث شعله ور شدن شعله شد. پس از آن، دانشمندی دیگر گوگرد را به نوک چوب زد و آن را در اسید سولفوریک نگهداری کرد. بعداً کلرات پتاسیم و شکر تهیه کرد و چوب را در آن فرو برد. در این زمان واکنش های شیمیایی باعث شعله ور شدن گوگرد و سوختن چوب و همچنین آتش گرفتن آن شد.

آموزش درست کردن بی خطر کراکر پیاز با کبریت + سنگ و دستمال سفره چهارشنبه، سرگرمی جالب صنایع دستی برای چهارشنبه آخر سال.

آموزش ساخت آسان ترقه با سنگ کبریت از کانال آموزش سیتی تماشا کنید :: فالو کنید 0:38 در امان خواهید بود.

آموزش ساخت فشفشه آسان با کبریت اما با سر و صدای زیاد آموزش ساخت چند نوع ترقه و تیر با کبریت آموزش ساخت فشفشه ایمن با کبریت آموزش ساخت ترقه با کبریت آموزش ساخت فشفشه با کبریت، آموزش ساختن ترقه با کبریت.

ساخت ترقه چهارشنبه سوری در خانه – ساخت ترقه با حداقل ابزار در خانه 01:51 از چه نوع ماسک هایی استفاده کنیم؟

آموزش درست کردن فشفشه با کبریت سلام دوستان عزیز من هادی جعفری هستم و امروز اومدم ترقه با کبریت درست کنم امیدوارم از ویدیوم خوشتون بیاد.

آموزش تصویری ساخت ترقه کپسولی با کبریت آموزش تصویری ساخت فشفشه کپسولی با کبریت حقوق این سایت متعلق به شرکت آراد پرداز می باشد; تمام استفاده از محتوا مشروط به شرایط است.

آموزش ساخت ترقه با جعبه کبریت و محتویات آن لینک دانلود https://2ad/sl7YSlBS آموزش ساخت ترقه با کبریت تست شگفت انگیز نگه داشتن بطری آب با استفاده از 3 کبریت!!.

آموزش ساخت آسان ترقه با سنگ کبریت از کانال آموزش سیتی ببینید :: فالو کنید فالو کنید نگران نباشید 0:06.

بخونیدش:  چرا ماشین از بنزین به گاز نمی رود

آموزش ساخت ترقه با کبریت. 49. فیلم آموزش ساخت ترقه با کبریت را از کانال هادیف دانلود کنید. 8:47..

آموزش ساخت ترقه با کبریت

خلاقیت با کبریت؛ آموزش ساخت وسایل تزیینی (شماره 8) 00:57 آموزش گذاشتن توپ فشفشه.

از کبریت ترقه درست کنید. – نارنگی – ساعت

باروت کبریت ها را جمع کنید و داخل چسب بگذارید و با چکش به آن ضربه بزنید. ورود / ثبت نام یک فشفشه با کبریت بسازید. ویدیو را از سایت حذف کنید.

چگونه با کبریت “بمب دودی” درست کنیم

از تماشای ویدیو در TV IRAN از کانال fArzAd_sHaH لذت ببرید، خنده دار، جالب، موزیک، طرز ساخت کبریت، ساخت “بمب دودی” با کبریت! با نیترات پتاسیم یک بمب دود بسازید.

آموزش ساخت کراکر با کبریت

آموزش ساخت ترقه با کبریت، آموزش انواع ترقه ایمن، راکت و سلاح با تیرهای آتش زا.

آموزش ساخت کراکر دودی – ساخت کراکر جعبه ای ساده

با استفاده از پلتفرم تبلیغاتی هوشمند چهارشب سوری، بهترین ترقه های دنیا، عکس ترقه های جدید، فشفشه، فشفشه، ترقه، آموزش ساخت، بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید.

آموزش ساخت فشفشه مثلثی با کبریت

آموزش ساخت ترقه از کبریت. 00:49 کلیپ کمدی: بازی فشفشه. ساعت 04:00 از تجمع مردم مقابل بیمارستان و آواز پرنده صبح تا توضیحات همایون شجریان برای مردم.

آموزش ساخت موشک با کبریت

اگر از طرفداران موشک و پرتاب آن هستید. شما مجبور نیستید برای ناسا کار کنید. در این آموزش نحوه ساخت موشک را یاد می گیرید. تا این موشک فقط یک کبریت باشد. فویل آلومینیومی. به یک گیره کاغذ و فندک نیاز دارید.

آموزش ساخت فشفشه – لادین

, آموزش ساخت ترقه , آموزش ساخت فشفشه پیاز , آموزش ساخت فشفشه کبریت , آموزش استاد ساخت , آشنایی با انواع دست ساز ترقه و ترقه خطرناک , انشا انتقادی در مورد خطرات استفاده از انواع ترقه مانند نقره.

آموزش ساخت کراکر سیگاری

آموزش ساده ساخت ترقه با استفاده از کبریت، مقوا، چسب و فشفشه.

آموزش ساخت کراکر و جعبه سیگار

مسئولیت محتوای ویدیوهای آپلود شده بر عهده ناشر است و سایت باکس مسئولیتی در قبال آن ندارد. با استفاده از پلتفرم تبلیغات هوشمند، تعداد بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید.

کراکر پیاز بزرگ و زیبا برای چاربانسری سوری – دیدستان درست کنید

فشفشه شکلاتی، فشفشه سیگاری، فشفشه آبشاری، فشفشه توپی، ساخت فشفشه با کبریت، فشفشه کبریتی، قیمت فشفشه در سال 97، فشفشه سیگاری، ترقه نورانی، ترقه دستی، گلدسته، سرنگ کاغذی با کبریت، فشفشه کبریتی ، 96.

کلیپ ساخت کبریت برقی – دیدستان

کلیپ آموزش ساخت دمبل با بطری. خلاقیت و سرگرمی. 116. خلاقیت با استفاده از یک لامپ سوخته، یاد بگیرید که چگونه کراکر پیاز را با ترکیبی از خلاقیت و سرگرمی درست کنید. 02:04.

آموزش ساخت فشفشه – میم پلاس حاجی نیوز

آپارات – آموزش ساخت ترقه . کراکر با بطری های نوشابه. آموزش ساخت ترقه و فشفشه. کراکر با یک بطری نوشابه، هر چه باشد. 24,413 بازدید. 1:51. آموزش ساخت فشفشه با کبریت بی خطر. جواد. 33,695 بازدید. ساعت 4:59 بعد از ظهر

جهان را از کبریت بسازید!

جهان را از کبریت بسازید! آموزش ساخت کره زمین با Cinema 4D – Vray – 4:08. نمونه ویدیویی ساخت هولوگرام با گوشی هوشمند 0:07. نحوه ایجاد یک کره سه بعدی را در After Effects بیاموزید.

آموزش ساخت ماشین با کبریت – دیدستان

آموزش تصویری ساخت ماشین از کبریت را از دست ندهید. برای رشد خلاقیت فرزندانتان به لگو نیاز ندارید! با استفاده از کبریت می توانید هر کاری که می خواهید با آنها انجام دهید.

تجربه باورنکردنی در دست گرفتن یک بطری آب با استفاده از 3 ما

آزمون های فوق برنامه؛ در این ویدیو یک بطری آب 1 لیتری همراه با سه کبریت و یک بند. در هوا نگه داشته می شود. جالب اینجاست که این آزمایش با عنوان فیزیک اجسام انجام شده است!! برای دیدن آموزش های بیشتر در آپارات. لطفا کلیک کنید.

انواع ترقه و عواقب خطرناک آن – وبلاگ فروشگاهی صنعتگری

انواع ترقه و عواقب خطرناک Firecracker در لغت به معنای آتش بازی است. آتش بازی که یکی از مهم ترین و شاخص ترین سنت های جشن چارنباشی سوری است، به مرور زمان با آتش بازی کوچکی به نام ترقا که با اصابت به زمین یا آتش زدن آن به راه می افتد، به آن اضافه شده است.

با کبریت خانه بسازید

با کبریت خانه بسازید. ساخت خانه با کبریت برچسب ها: کاردستی، آموزش، آشنایی با کاربردهای احتمالی ماست در تهیه غذا؛.

بخونیدش:  چطور باید قبض برق را پیامکی کنیم

آموزش ساخت موشک سوت خانگی – دیدستان

آموزش ساخت موشک سوت خانگی برای سه شنبه سوریه.

آموزش ساخت بی خطر کراکر بنیامینی – مهرگان – تماشا

در این ویدیو یاد می گیرید که چگونه با خیال راحت از کبریت ترقه درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا