چطور از امتیاز علی بابا استفاده کنیم

امکانات اتاق باشگاه همسفران

باشگاه همسفران علی‌بابا سه اتاق خواهد داشت: اتاق آبی، نقره‌ای و طلایی.

به محض ثبت نام و تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود در علی بابا برای اولین بار، به طور خودکار وارد اتاق آبی می شوید. هرچه بیشتر با علی‌بابا سفر کنید و فعالیت‌های مرتبط با سفر را دنبال کنید، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید و درب اتاق‌های دیگر به روی شما باز می‌شود تا به خدمات متنوع‌تری دسترسی پیدا کنید.

امکانات اتاق طلایی، امکانات اتاق نقره ای، امکانات اتاق آبی

علی بابا یک فروشگاه آنلاین است که به افراد و شرکت ها امکان خرید و فروش محصولات در سطح بین المللی و محلی را می دهد. نحوه خرید از علی بابا بسیار ساده است و در چند مرحله خلاصه می شود. فقط در مورد محصول مورد نظر و یک تامین کننده قابل اعتماد با سابقه خوب از معاملات اخیر تحقیق کنید، سپس در مورد جزئیات معامله با تامین کننده توافق کنید. می توانید از PayPal یا سایر ارائه دهندگان پرداخت به عنوان روش پرداخت استفاده کنید. اما با توجه به اینکه محدودیت هایی برای مشتریان ایرانی در خصوص پرداخت سفارش وجود دارد، بهتر است از یک سرویس دهنده واسطه مانند Pay98 استفاده کنید. به همین منظور در ادامه به نحوه خرید از علی بابا و همچنین از طریق وب سایت Pay98 می پردازیم.

در این نوشته می خوانید :
پنهان

ایجاد حساب کاربری در وب سایت علی بابا

جستجوی محصول

جستجو بر اساس نام محصول

راه های مختلفی برای جستجوی کالا و خرید در علی بابا وجود دارد. ساده ترین راه این است که یک کلمه یا عبارت کلیدی را در قسمت جستجوی محصول در صفحه اصلی وارد کنید. سربرگ محصولات را انتخاب کنید، سپس عبارت مورد نظر خود را در قسمت جستجو وارد کنید. در این بخش، کشور خود را از منوی کشویی انتخاب کنید، سپس روی دکمه جستجو کلیک کنید.

علاوه بر این، می توانید محصول مورد نظر خود را با استفاده از دسته بندی های سمت چپ صفحه اصلی جستجو کنید.

جستجوی پیشرفته

جستجو بر اساس دسته بندی یا تایپ یک عبارت می تواند هزاران محصول را نشان دهد، اما ممکن است همه آنها برای شما مفید نباشند. به همین دلیل می توانید از جستجوی پیشرفته سمت چپ برای مشخص کردن یک سری ویژگی های محصول مورد نظر خود استفاده کنید تا فقط محصول خاص نمایش داده شود.

به عنوان مثال، جستجوی کلمه جین بیش از 500000 مورد را به شما نشان می دهد، اما می توانید با بررسی گزینه های سمت چپ، جستجوی دقیق تری داشته باشید. به عنوان مثال، برچسب زدن شلوار جین یا جین مردانه جستجوی شما را بهبود می بخشد.

همچنین می توانید با انتخاب کشور فروشنده، نتایج را فیلتر کنید. این به شما کمک می کند تا با جستجوی فروشندگان در کشور خود در هزینه حمل و نقل صرفه جویی کنید.

جستجو بر اساس فروشنده

به جای جستجوی محصولات، می توانید برگه تامین کنندگان را از نوار جستجو انتخاب کنید. با این کار، فروشندگانی که محصول مورد نظر شما را عرضه می کنند، نمایش داده می شوند.

اگر قبلا از یک فروشنده خرید کرده اید یا فروشنده ای را می شناسید که محصول مورد نظر شما را ارائه می دهد، می توانید به راحتی آن را از این قسمت پیدا کنید.

ارسال استعلام محصول

همچنین می‌توانید با درخواست، محصول مورد نظر خود را جستجو کنید که در پنل شما به‌عنوان «ارسال RFG» به‌طور خلاصه نشان داده می‌شود. ارسال درخواست قیمت.

یک کلمه کلیدی و مقدار مورد نیاز برای این درخواست را وارد کنید. در متن پیام، می توانید جزئیات دیگر محصول را مشخص کنید. در زیر متن پیام می توانید جزئیات مربوط به مقصد حمل و نقل و روش پرداخت مورد نظر را وارد کنید.

نکات مهم در مورد خرید از علی بابا

سوابق فروشنده را بررسی کنید

هنگامی که یک تامین کننده را از طریق جستجو یا RFQ پیدا کردید، به صفحه نمایه آنها بروید و پیشینه آنها را بررسی کنید. رتبه‌بندی‌های فروشنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با یک فروشنده تأیید شده سروکار دارید.

A&V به این معنی است که فروشنده فرآیند احراز هویت انجام شده توسط وب سایت علی بابا را پشت سر گذاشته است.

تأیید در محل به این معنی است که تأمین کنندگان واقع در چین توسط پرسنل علی بابا تأیید شده اند.

بخونیدش:  چرا گوشی هواوی با کابل به کامپیوتر وصل نمیشه

تایید فروشنده ارزیابی شده به این معنی است که فروشنده توسط یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث تایید شده است.

فروشنده را آنلاین پیدا کنید

علاوه بر تأیید نمایه، می توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری آنلاین، فروشنده را در اینترنت جستجو کنید. برای مثال می توانید اطلاعات فروشنده را در گوگل جستجو کنید.

از تجارت با فروشندگانی که آدرس ایمیل آنها یک آدرس ایمیل حرفه ای نیست و یک حساب کاربری یاهو یا جیمیل است خودداری کنید.

به فروشنده پیام دهید

بر روی دکمه “تماس با تامین کننده” کلیک کنید سپس موضوع و متن پیام را تکمیل کنید. این پیام باید حاوی هر گونه سوالی در مورد محصول یا نحوه خرید باشد.

زبان مرجع مورد استفاده در سایت علی بابا عموما انگلیسی است. سعی کنید پیام شما حاوی اشتباهات املایی نباشد. فروشندگان ممکن است از مترجمانی مانند Google Translate برای ترجمه پیام شما استفاده کنند، بنابراین مطمئن شوید که پیام شما واضح است.

برای حداقل سفارش مذاکره کنید

محصولات در سایت علی بابا دارای قیمت واحد و حداقل مقدار سفارش (MOQ) می باشند. البته هر دوی اینها قابل مذاکره است.

مثلاً وقتی با فروشنده تماس می گیرید، این را از او بپرسید

آیا MOQ اعلام شده 500 واحد قابل مذاکره است؟ آیا به سفارش 400 دستگاه فکر می کنید؟

آیا حداقل سفارش 500 واحد قابل مذاکره است؟ 400 واحد چطور؟

حتی می توانید آن را بپرسید

از چه مقداری تخفیف می دهید؟

چه تعداد خرید شامل تخفیف می شود؟

تایید قیمت

همچنین باید تأیید کنید که قیمت ذکر شده FOB یا رایگان در هیئت مدیره است. یعنی کلیه هزینه های مربوط به ارسال کالا به فرودگاه بر عهده فروشنده و مابقی تا رسیدن به مقصد نهایی بر عهده خریدار می باشد.

مثلا بپرس

آیا محدوده قیمت ذکر شده 2 تا 3 دلار (آمریکا) در هر واحد FOB است؟ آیا می توانید قیمت FOB دقیق تری را در 400 واحد ارسال شده به سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده ارائه دهید؟

آیا قیمت پیشنهادی بین 2 تا 3 دلار برای هر واحد فوب است؟
آیا می توانید FOB دقیق تری برای 400 دستگاه ارسال شده به سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا ارائه دهید؟

قیمت و روش پرداخت مذاکره کنید

شما و فروشنده می توانید در مورد ارز پرداخت و روش پرداخت ترجیحی مذاکره کنید. به یاد داشته باشید که حتی قیمت ذکر شده قابل مذاکره است! این یعنی جا برای تخفیف هست 🙂

مثلا از فروشنده بپرسید

بهترین قیمتی که می توانید برای این محصول انجام دهید چیست؟ آیا می توانید در هر واحد 2 دلار (آمریکا) درآمد داشته باشید؟ این به من کمک می کند تا در آینده به طور منظم از شما منبعی دریافت کنم

بهترین قیمتی که می توانید برای این محصول بدهید چیست؟ آیا می توانید به ازای هر واحد 2 دلار کمک کنید؟ این به من کمک می کند تا در آینده بیشتر از شما خرید کنم.

درخواست نمونه

هنگام تماس با فروشنده، قبل از خرید عمده، درخواست نمونه را در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید قبل از پرداخت هزینه زیادی برای خرید، کیفیت محصول را بررسی کنید. برای این منظور از فروشنده بپرسید:

آیا نمونه محصول را ارائه می دهید؟ تفاوت قیمت برای نمونه ها چقدر است؟

آیا می توانید یک نمونه ارائه دهید؟ تفاوت قیمت نمونه چقدر خواهد بود؟

و در پایان با کلیک بر روی “ارسال درخواست هم اکنون” درخواست خود را ارسال کنید.

از علی بابا از طریق Pay98 خرید کنید

همانطور که قبلا اشاره کردیم، کاربران ایرانی برای خرید مستقیم از علی بابا به خصوص در پرداخت هزینه سفارش با مشکل مواجه هستند. به دلیل تحریم ها امکان حواله بانکی وجود ندارد و باید از روش های بین المللی مانند پی پال، ویزا کارت یا مستر کارت اقدام به خرید کنید. ساده ترین راه برای خرید از علی بابا بدون داشتن حساب بانکی بین المللی، استفاده از سرویس پرداخت بین المللی سایت Pay98 است. به این ترتیب می توانید با داشتن کارت های بانکی اعضای شتاب هزینه فرم سفارش علی بابا را پرداخت کنید.

برای این کار کافیست طبق دستورالعمل ارائه شده محصول مورد نظر را انتخاب و مقدار نهایی آن را مشخص کنید. سپس مراحل زیر را برای ثبت سفارش از طریق Pay98 دنبال کنید.

ابتدا برای خرید از علی بابا از طریق سایت Pay98 باید در این سایت ثبت نام کنید. برای این منظور برای دسترسی به صفحه پنل کاربری اینجا کلیک کنید. در این صفحه باید مطابق تصویر زیر روی گزینه sign up کلیک کنید. اگر با تلفن همراه از این صفحه بازدید می کنید، روی گزینه «اگر حساب کاربری ندارید، لطفا ثبت نام کنید» ضربه بزنید.

بخونیدش:  چرا در شطرنج مهره سفید اول حرکت می کند

ثبت نام در وبسایت

پس از آن فرم ثبت نام برای شما باز می شود و باید اطلاعات درخواستی را در هر یک از کادرهای مربوطه وارد کنید. نام، نام خانوادگی، ایمیل، رمز عبور و رمز عبور مکرر عناصری هستند که از شما خواسته می شود. همچنین باید با زدن تیک گزینه پایین کادرها موافقت خود را با قوانین سایت Pay98 اعلام کنید.

وارد کردن اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام

در نهایت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا وارد پنل کاربری شوید.

اکنون در پنل کاربری هستید و برای خرید از علی بابا باید از منوی سمت چپ گزینه PayPal service را انتخاب کرده و سپس با PayPal خرید کنید.

پی پال توسط بسیاری از فروشگاه ها و وب سایت های آنلاین به عنوان یک روش پرداخت امن پشتیبانی می شود. بنابراین برای پرداخت هزینه خرید خود از علی بابا می توانید از پی پال استفاده کنید. با بهره مندی از خدمات خرید پی پال سایت پی 98 حتی بدون داشتن حساب پی پال می توانید در وب سایت ها خرید کرده و معادل مبلغ خرید را به تومان پرداخت کنید.

خرید از علی بابا با پی پالفرم درخواست خرید با پی پال

در صفحه جدید یک سری اطلاعات در مورد محصول مورد نظر از شما خواسته می شود که طبق راهنمای زیر می توانید آن ها را ارائه دهید.

مبلغ پرداختی – مبلغ پرداختی به تومان که پس از درج قیمت محصول برای شما نمایش داده می شود.

قیمت محصول – در این قسمت می توانید قیمت محصول را به دلار، یورو یا پوند وارد کنید. توجه داشته باشید که ملاک قیمت نهایی محصول است که ممکن است شامل مالیات، هزینه ارسال و … باشد.

واحد ارز – در این قسمت می توانید ارز مورد استفاده در وب سایت فروشگاه را انتخاب کنید.

لینک محصول – آدرس اینترنتی محصول مورد نظری که قصد خرید آن را دارید.

حساب کاربری – در صورتی که فرآیند خرید محصول باید از طریق یک حساب کاربری خاص در وب سایت مورد نظر انجام شود، این گزینه را فعال کرده و فیلدهای نام کاربری و رمز عبور را پر کنید.

اطلاعات اضافی – هر اطلاعاتی که کارشناسان Pay98 باید هنگام خرید از آن آگاه باشند.

نمایه خارج از کشور – بهتر است این گزینه را برای ارائه اعتبارنامه تایید شده فعال کنید.

پیوست فایل – در صورت نیاز به ارسال فایل مربوط به خرید، می توانید از این طریق فایل را برای Pay98 Experts ارسال نمایید. (فرمت های پذیرفته شده PDF، DOC، JPG و PNG هستند)

نکات مهم در مورد فروشگاه اینترنتی علی بابا

فروشگاه اینترنتی علی بابا

ابتدا برخی از مزایا و معایب خرید از علی بابا به عنوان یک فروشگاه آنلاین چینی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

مزایای خرید از علی بابا

شما هزینه کمتری برای تولید محصولات پرداخت می کنید.

عرضه‌کنندگان برای همکاری با شرکت‌های کوچکتر بازتر هستند و مقادیر کمتری را ارائه می‌دهند.

ارائه دهندگان متنوعی وجود دارد.

برای بسیاری از کالاها، آسیا تنها منبع و محل تولید است.

خدمات وب سایت علی بابا خرید کالا از تامین کنندگان را بسیار آسان کرده است.

البته در میان مزایای خرید از علی بابا، معایبی نیز وجود دارد.

معایب خرید از علی بابا

کیفیت محصول نسبت به نمونه مشابه تولید شده در خارج از چین پایین تر است.

معمولاً استانداردهای تولید پایین تری نسبت به محصولات سایر فروشگاه ها دارد، مانند محصولی که در eBay خریداری می کنید.

در ارتباطات، زبان گاهی اوقات می تواند مشکل ساز باشد.

تأیید تولیدکنندگان محصول گاهی اوقات دشوار است.

تفاوت های فرهنگی در نحوه برخورد

مشکل در پرداخت مستقیم برای محصولات

مشکلات و هزینه های واردات کالا به ایران

روش های پرداخت کالا

برای خرید از علی بابا می توانید هزینه سفارش را از چند طریق پرداخت کنید. در بین روش های پرداخت هیچ روشی برای تمامی کاربران ایرانی مناسب نیست و به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از سرویس پرداخت Pay98 است.

انتقال بانکی

استفاده از این روش کمی خطرناک است، به خصوص اگر با فروشنده ناشناس سر و کار دارید.

وسترن یونیون

این روش نیز مانند روش حواله بانکی تنها در صورتی توصیه می شود که شناخت کاملی از فروشنده داشته باشید.

پی پل

پی پال یکی از محبوب ترین روش های پرداخت و روش پرداخت وب سایت Pay98 برای خرید از علی بابا است. ریسک کم، سهولت استفاده و محافظت از خریدار از دلایل محبوبیت این روش است. اما از طرفی این روش برای فروشندگان خوشایند نیست، زیرا برداشت مبلغ مشکل است و گاهی مستلزم کارمزد است.

بخونیدش:  چرا در ناحیه معتدل و نیمه خشک کوهستانی امکان کشت دیم وجود دارد

پرداخت توسط پی پال

فروشندگان علی بابا

تضمین تجارت – یک سرویس رایگان است که توسط علی بابا برای کمک به ایجاد اعتماد بین خریداران و فروشندگان ارائه می شود. در صورتی که کالای شما به موقع به دست شما نرسد و یا محصول شما کیفیت و استاندارد لازم را نداشته باشد، علی بابا در صورت داشتن این علامت، کالای شما را به طور کامل بازپرداخت می کند.

تامین کننده طلا – فروشندگان دارای این علامت باید توسط یک آژانس شخص ثالث تأیید شوند و این تأیید به وب سایت علی بابا اجازه می دهد تا ثبت قانونی این تجارت را در محل خود تأیید کند. البته این موضوع کیفیت محصول و صحت وعده های فروشنده را تایید نمی کند.

تامین کننده ارزیابی شده – اینها تامین کنندگان طلا هستند که در چین، هنگ کنگ و تایوان فعالیت می کنند و توسط یک شخص ثالث ارزیابی شده اند.

آیا امکان ارسال کالای فیزیکی از علی بابا به ایران وجود دارد؟

بله، بسته به نوع کالای ارسالی و حجم آن، برخی از مراکز پستی (که در شهرهای مختلف نمایندگی دارند) به کاربران اجازه داده اند که خرید خود را به ایران منتقل کنند. در این زمینه می توانید با انجام تحقیقات تکمیلی شرایط ارسال کالا به ایران را پیدا کنید.

برای اطلاع از آخرین مقالات و اخبار و تحلیل مختصر به کانال تلگرام پی 98 بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا