چطور از دائمی به اعتباری شارژ بفرستیم

آموزش تصویری انتقال سریع بار همراه اول (کد فرمان انتقال بار)

دریافت کد انتقال با کد دستوری *10*143

انجام فرآیند انتقال اعتبار از خط دائمی به خط اعتباری با کد دستوری *10*#141

فرآیند انتقال اعتبار از خط اعتباری به اعتبار با کد دستوری #142*10*

همانطور که می دانیم همراه اول امکان شارژ خطوط دائمی به اعتبار همراه اول را فراهم کرده است. برای این کار باید کد زیر را به 8911 (از چپ به راست) ارسال کنید:

شماره مقصد به صورت کامل با پیش شماره*مبلغ انتقال به ریال*رمز انتقال
همان طور که می‌بینید، برای انتقال شارژ شما نیاز به رمز انتقال دارید. برای دریافت رمز انتقال، یک پیامک خالی به ۸۹۱۰ بفرستید، تا رمزتان برای شما ارسال شود. دقت کنید که رمز هر کاربر ثابت و غیرقابل‌تغییر است و باید مراقب رمزتان باشید.
یک مثال برای انتقال شارژ از همراه اول دائمی به اعتباری
فرض کنید می‌خواهیم ۲۰۰۰ تومان (۲۰۰۰۰ ریال) شارژ به شماره ۰۹۱۹۱۱۱۱۱۱۱ بفرستیم. اول یک پیامک به ۸۹۱۰ می‌فرستیم تا رمز دریافت کنیم و فرض کنیم در پاسخ، رمز 12345678 برای ما تعیین ارسال می‌شود. حالا برای انتقال شارژ، کد زیر را (از چپ به راست) به شماره ۸۹۱۱ پیامک می‌زنیم:

12345678*20000*09191111111

مشاوره در مورد خدمات انتقال دائمی بار به صورت اعتباری:

• هر انتقال بار از خط دائمی به خط اعتباری 40 تومان هزینه دارد.
• مبلغ قابل انتقال در هر تراکنش باید مضربی از 10000 ریال و بین 10000 تا 100000 ریال باشد.
حداکثر مبلغ قابل انتقال است. در هر تراکنش ماهانه برای مشترکین دائمی 100000 ریال می باشد.

مشترکین اعتباری همراه اول یا دائمی می توانند هزینه های مشترکین اعتباری را با استفاده از سرویس انتقال آن شرکت مخابراتی انتقال دهند. به این ترتیب علاوه بر روش های کلاسیک شارژ، می توانید خط اعتباری خود را از طریق خطوط اول همراه دیگر نیز شارژ کنید، به خصوص در مواقع ضروری.

سرویس انتقال نیازی به فعال سازی ندارد و به صورت پیش فرض برای تمامی مشترکین دائمی و طلبکاران همراه اول فعال است. ضمناً کلیه مشترکین فعال سیم کارت های اعتباری این اپراتور می توانند از طریق سرویس مذکور اعتبار دریافت کنند. لازم به ذکر است که مشترکین همراه اول برای انتقال هزینه ها نیازی به رمز عبور ندارند.

میزان کارمزدهای قابل انتقال در هر تراکنش باید مضربی از 10000 ریال (10000 تومان) و بین 10000 تا 100000 ریال باشد. حداکثر مبلغ قابل انتقال در ماه 500000 ریال (50000 تومان) می باشد و صرف نظر از مبلغ اعتبار منتقل شده مدت اعتبار مبلغ انتقالی 90 روز می باشد. یعنی مشترکین اعتباری باید ظرف 90 روز از اعتبار دریافتی استفاده کنند.

مبلغ انتقالی از سرویس انتقال همراه اول در قبض مشترک دائمی در پایان دوره منظور می شود یا در زمان انتقال از حساب اعتباری مشترک انتقال دهنده کسر می شود.

توجه داشته باشید که هزینه هر انتقال ۴۰ تومان به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

اما روش انتقال شارژ بسته به معتبر یا دائمی بودن سیم کارت متفاوت است.

انتقال از سیم کارت دائمی

مشترکین دائمی این اپراتور می توانند به 4 روش سیم کارت های اعتباری را شارژ کنند. ساده ترین راه برای انتقال شارژ از سیم کارت دائمی به اعتبار همراه اول، شماره گیری کد دستوری *10*#141 است.

پس از آن باید شماره تلفن مقصد را وارد کرده و در نهایت مبلغ حواله را به ریال و مضربی از 10000 وارد کنید و پس از موفقیت آمیز بودن انتقال، پیامی برای مشترک انتقال دهنده و ذینفع اعتبار ارسال می شود که حاکی از آن است که انتقال موفقیت آمیز است، مبلغ منتقل شده و اعتبار جدید.

مشترکین این اپراتور نیز می توانند با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن «همراه من» نسبت به انتقال اعتبار اقدام کنند. برای استفاده از این روش باید با استفاده از «رمز دوم» وارد شوید. اگر رمز دوم تلفن همراه اول خود را فعال نکرده اید، مدارک را تکمیل کرده و از طریق منوی فعال سازی رمز دوم رمز را دریافت کنید.

با مراجعه به نسخه وب My Mobile، به سادگی گزینه “Transfer” را با استفاده از بخش “My Billing Menu” انتخاب کنید. در نسخه اپلیکیشن، به سادگی روی «آیکون سرویس صورتحساب» کلیک کنید و سپس روی «انتقال» کلیک کنید.

اکنون در صفحه جدید باید رمز دوم خود را وارد کنید، سپس می توانید با رمز اول نسبت به انتقال اعتبار به سایر مشترکین اقدام کنید.

بخونیدش:  چرا غدیر در سریال خواهران و برادران میمیرد

همانطور که در سایت همراه اول نوشته شده است، می توانید با ارسال پیامک، شارژ را به سایر مشترکین اعتباری منتقل کنید، اما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم از این روش برای انتقال اعتبار استفاده کنیم. با توجه به توضیحات این سایت، می توانید با ارسال پیامک به شماره 8911 از سرویس انتقال استفاده کنید. برای این منظور باید مبلغ حواله (به ریال) و شماره مقصد را در متن پیامک خود طبق قالب مشخص شده وارد کنید.

با وارد کردن «مبلغ حواله (ریال و مضرب 10000 ریال)*شماره مقصد» در پیامک و ارسال آن به 8911، هزینه واریز می شود. به عنوان مثال برای انتقال 1000 تومان اعتبار به سیم کارت با شماره 09151111111 کافیست “09151111111*10000” را پیامک کنید.

بر اساس آنچه در سایت همراه اول نوشته شده است، پس از ارسال درخواست انتقال مشترک، سامانه صحت سفارش، مبلغ و شماره مقصد را بررسی می کند و سپس از مشترک مبدأ به صورت پیامکی تاییدیه دریافت می کند. مشترک باید شماره 1 را برای تایید ارسال کند. در صورت تایید مشترک مبدأ، انتقال صورت می گیرد و مشترکان مبدا و مقصد از طریق پیامک از انتقال مطلع خواهند شد.

استفاده از این سرویس برای مشترکین دائمی همراه اول مشروط به چند شرط است. اول اینکه مبلغ حواله به اضافه حق سرویس (40 تومان به اضافه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده) باید کمتر از 60 درصد سقف بدهی مشترک بانی باشد. همچنین با رسیدن بدهی به 60 درصد سپرده خود، مشترکین عادی امکان استفاده از این سرویس را تا زمان وصول بدهی از دست می دهند.

انتقال شارژ از سیم کارت اعتباری همراه اول

مشترکین اعتباری این اپراتور می توانند از سه طریق سیم کارت های اعتباری را شارژ کنند. ساده ترین راه برای انتقال شارژ، شماره گیری کد دستوری *10*#142 است.

پس از آن باید شماره تلفن مقصد را وارد کرده و در نهایت مبلغ حواله را به ریال و مضربی از 10000 وارد کنید و پس از موفقیت آمیز بودن انتقال، پیامی برای مشترک انتقال دهنده و ذینفع اعتبار ارسال می شود که حاکی از آن است که انتقال موفقیت آمیز است، مبلغ منتقل شده و اعتبار جدید.

مشترکین این اپراتور نیز می توانند با مراجعه به اپلیکیشن «همراه من» نسبت به انتقال اعتبار اقدام کنند. لازم به ذکر است که امکان استفاده از این سرویس در نسخه تحت وب My Mobile وجود ندارد و برای استفاده از این روش باید با استفاده از «رمز دوم» وارد شوید. اگر رمز دوم تلفن همراه اول خود را فعال نکرده اید، مدارک را تکمیل کرده و از طریق منوی فعال سازی رمز دوم رمز را دریافت کنید.

در این روش بر روی نماد خدمات صورت‌حساب کلیک کنید و سپس روی «حواله بانکی» کلیک کنید. پس از وارد کردن رمز دوم کافی است شماره مقصد و مبلغ انتقال را مشخص کرده و ارسال کنید.

آخرین روش ارسال پیامک به شماره 8911 است که دقیقاً همان روش انتقال اعتبار در سیم کارت های اعتباری است، اما همانطور که اعلام کردیم نتوانستیم از این طریق اعتبار را انتقال دهیم.

توجه داشته باشید که مشترکین اعتباری همراه اول باید حداقل 5000 ریال اعتبار پس از انتقال اعتبار باقی مانده باشند. همچنین ارسال کننده اعتبار مسئولیت انتقال اعتبار به خطوط دیگر را بر عهده دارد، بنابراین در صورت اشتباه وارد کردن شماره مقصد، امکان عودت تراکنش وجود ندارد.

سوالات متداول کاربر

کارمزد انتقال شارژ همراه اول چقدر است؟

هزینه هر انتقال ۴۰ تومان به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

آیا شارژ خط به خط محدودیت زمانی دارد؟

آره. مشترکین سیم کارت های اعتباری همراه اول باید ظرف 90 روز از شارژ دریافتی خود استفاده کنند.

در طول یک ماه چند بار می‌توانیم از سیم‌کارتمان شارژ ارسال کنیم؟

این سرویس فقط سقف ریالی دارد و تعداد عملیات زیاد نیست. طبق اعلام شرکت اول فقط می توانید ماهانه مجموعاً 50000 تومان برای دیگران ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا