چطور از سامانه ثنا پرینت بگیریم

اخیراً تعدادی از بانک ها و مؤسسات مالی برای ارائه خدمات به ویژه دریافت وام از مشتریان خود، شرط ارائه پرینت نظرسنجی سامانه ثنا را برای مشتریان خود قرار داده اند. افراد برای دریافت این برگه پرینت باید مراحل خاصی را طی کنند که شامل ثبت نام در سامانه ثنا، احراز هویت و در نهایت چاپ برگه درخواست سامانه ثنا از سایت sana.adliran .ir می باشد.

جهت مشاوره درخواست را از سامانه ثنا پرینت بگیرید

جهت مشاوره درخواست را از سامانه ثنا پرینت بگیرید

سامانه سانا یک سامانه اطلاع رسانی الکترونیکی است که وظیفه ارائه خدمات قضایی را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری و بدون ایجاد ازدحام در شعب قضایی بر عهده دارد، اما در حال حاضر تعدادی از بانک ها و بانک ها موسسات مالی مانند مهر اختیار از این سامانه استفاده کرده اند. سامانه ارائه خدمات از جمله مراحل مربوط به اخذ وام توسط مشتریان خود به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه به دفاتر دادگاه.

بر این اساس شرط اساسی این موسسات برای ارائه خدمات و پرداخت وام به متقاضیان، ثبت نام در سامانه ثنا و ارائه پرینت درخواست سامانه ثنا به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت وام است. در واقع پرینت فرم درخواست سانا به عنوان یک گواهی عمل می کند و ثبت نام فرد و داشتن حساب کاربری شخصی در این سامانه را نشان می دهد.

با توجه به اهمیت این برگه چاپی برای پیشبرد فرآیند دریافت وام از بانک ها و مؤسسات استفاده کننده از این سامانه الکترونیکی، در ادامه به ارائه اطلاعات نحوه دریافت نسخه چاپی اپلیکیشن از سامانه ثنا می پردازیم. به این ترتیب ابتدا توضیحاتی در مورد نحوه ثبت و احراز هویت سامانه ثنا که پیش نیاز دریافت پرینت اپلیکیشن سامانه ثنا است و در پایان نحوه دریافت پرینت سامانه ثنا را توضیح خواهیم داد. فرم درخواست از سامانه سانا.

ثبت نام در سامانه ثنا اولین گام در بررسی است

همانطور که قبلا ذکر شد شرط اساسی دریافت وام از موسسات و بانک های خاص، داشتن پرینت درخواست از سامانه ثنا است که نیاز به ثبت نام در این سامانه دارد. برای ثبت نام در سامانه ثنا می توان از دو روش استفاده کرد که عبارتند از:

ثبت نام حضوری:

در این صورت افراد با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات قضایی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه ابلاغ الکترونیک ثنا که یکی از زیرمجموعه های کاربردی سامانه ادلیران است ثبت نام می کنند.

ثبت نام آنلاین و غیر حضوری:

بر اساس اعلام رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه از دی ماه ۱۳۹۷ با راه اندازی «سامانه احراز هویت آنلاین قوه قضائیه» امکان ثبت نام اینترنتی داوطلبان بدون نیاز به مراجعه وجود دارد. . دفاتر خدمات قضایی حضوری بدین منظور لازم است متقاضیان با مراجعه به سایت سامانه ثبت الکترونیکی sana.adliran.ir و انتخاب گزینه ثبت نام اشخاص حقیقی در سامانه ثنا ثبت نام کنند.

بیشتر بخوانید: eblagh adliran ir

احراز هویت مرحله دوم بررسی است

همانطور که گفته شد، ثبت اطلاعات در سامانه ثنا، چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری، تنها بخشی از فرآیند ثبت نام ثنا است و تنها در صورتی که فرآیند احراز هویت با موفقیت انجام شده باشد، این ثبت نام نهایی شده و افراد مجاز به استفاده از خدمات. از این ها سایت ها هستند

با توجه به آنچه درباره راه اندازی «سامانه احراز هویت آنلاین قضایی» گفته شد، در حال حاضر امکان احراز هویت اینترنتی سامانه ثنا بدون نیاز به مراجعه به دفاتر خدمات قضایی وجود دارد. لذا متقاضیان تنها کافیست مراحل مربوط به احراز هویت ثنا را در سایت سامانه ثبت نام الکترونیکی به نشانی sana.adliran.ir انجام دهند.

اما در صورتی که متقاضی احراز هویت به صورت حضوری و از طریق دفاتر دادگستری قصد انجام احراز هویت را دارد، لازم است با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام و احراز هویت ثنا به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کند.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا

پرینت درخواست را از سامانه ثنا دریافت کنید

کاربران پس از انجام مراحل ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود در این سایت با طی مراحل زیر می توانند فرم پرینت شده درخواست سامانه ثنا را دریافت و مدارک مورد نیاز جهت اخذ وام را تکمیل نمایند. و موسسات مالی ارائه می کنند. این مراحل عبارتند از:

بخونیدش:  چرا به مریخ سیاره سرخ می گویند

به سایت اصلی سامانه ثنا به آدرس sana.adliran.ir رفته و گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

در صفحه باز شده نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور شخصی خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق تصویر زیر:

پس از دسترسی به صفحه مربوط به حساب کاربری خود در سمت چپ آن گزینه چاپ اطلاعات ثبت نام را که با قاب قرمز مشخص شده است را انتخاب کنید و به این ترتیب برگه چاپ اپلیکیشن ثنا سیستم را دریافت خواهید کرد. همانطور که در تصویر زیر می بینید:

برای دسترسی به سامانه ثنا برای دریافت کارت ثنا کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پرینت تحقیق از سامانه ثنا به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله دعوی بپیوندید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز با ارائه خدمات مشاوره حقوقی دینا آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با درخواست چاپ سیستم سانا هستند.

در ادامه بخوانید: دریافت برگه ثنا

سوالات متداول

1- ✔️ نحوه ثبت نام در سامانه ثنا به چه صورت می باشد ؟

✔️ برای این کار می توانید از دو روش مراجعه حضوری یا ثبت نام اینترنتی استفاده کنید که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

2- ✔️ نحوه احراز هویت در سامانه ثنا به چه صورت است ؟

احراز هویت سامانه ثنا به دو صورت آنلاین و آفلاین و همچنین حضوری امکان پذیر است که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

3- ✔️ نحوه دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا به چه صورت می باشد ؟

✔️ برای این کار باید به سایت اصلی ثنا مراجعه کنید که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است

جهت مشاوره درخواست را از سامانه ثنا پرینت بگیرید

جهت مشاوره درخواست را از سامانه ثنا پرینت بگیرید

نظرات کاربرانتعداد کل نظرات: 3

حکیم نصاری

12/06/1402

می خواستم ببینم احضاریه دادگاه به دستم رسیده یا نه؟

پاسخ مشاور: به سامانه ابلاغتون مراجعه کنید

مهدی بیستونی

1402/03/23

ثبت نام در صنعا

پاسخ مشاور: سوالتونو کامل مطرح کنید

فاطمه طاهری

بسیار خوب راهنمایی کردید ممنون

نظر شما تا حداکثر 3 روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد.
اگر می خواهید همین الان سوالتان را از مشاور مربوطه بپرسید کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور
با شماره 9099095303 تماس بگیرید.

یاد بگیرید مرخصی برکت بگیرید

تا مدت ها قبل اخطاریه های قضایی به صورت دستی و کتبی توسط ضابطین به محل سکونت یا محل کار افراد ارسال می شد که مشکلات عدیده ای را به همراه داشت که باعث شد قوه قضائیه با در نظر گرفتن اهمیت موضوع در سال 1394 از حریم خصوصی مردم حفاظت کند. و کاهش هزینه های خدمات برای ایجاد سامانه ابلاغ الکترونیکی دادگاه به گونه ای که مردم بتوانند بدون دردسر به اخطاریه های قضایی خود به صورت الکترونیکی دسترسی داشته باشند. پس از ثبت، کلیه پرونده های قضایی از جمله اطلاعیه ها در این سامانه و در پرتال شخصی افراد قرار می گیرد. در زمان توافق شده در دادگاه حاضر شوند. (برای ثبت نام در سامانه ثنا تماس با دادسرا الزامی است). به همین دلیل نحوه مصرف برگ ثنا را به روشی ساده به شما می گوییم.

توجه: برای آموزش بازیابی رمز فراموش شده از سیستم ثنا می توانید برای مشاهده اخطاریه های دادگاه مبحث آموزش بازیابی رمز عبور ثنا را مطالعه کنید.

برگ ثنا چیست؟

از آنجایی که کلیه وام گیرندگان و مشمولان تسهیلات از بانک های خاص اعم از وام گیرنده و ضامن ملزم به ثبت نام در سامانه ثنا و حضور در بانک با داشتن مدرک هویتی قانونی هستند. هم اکنون کلیه اظهارنامه ها و سایر اسناد قانونی مربوط به بانک و مشتریان آن به صورت الکترونیکی در سامانه گزارش الکترونیک قوه قضاییه موسوم به برگ تایید بانک ثبت می شود.

نحوه گرفتن پرینت ثنا ( برگ ثنا )

1. در صورتی که در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید، ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

2. گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید.

3. سپس اطلاعات درخواستی (شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنا) را وارد کرده و به مرحله بعد بروید و در صورت فراموشی رمز موقت گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” را انتخاب کنید تا رمز شخصی جدید دریافت کنید.

4. پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، از منوی جدید گزینه “چاپ اطلاعات ثبت نام” را انتخاب کرده و پرینت درخواست را از سامانه ثنا دریافت کنید.

بخونیدش:  چرا چیشد یه شب زدی زیر ارامشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا