چطور با بابلیس مو را فر کنیم

می دانیم که بهترین و سریع ترین روش برای فر کردن مو استفاده از بیگودی است که می تواند حجم زیادی از مو را در مدت زمان بسیار کوتاهی فر کند و موهایی موج دار و براق به ما بدهد. برای استفاده از موهای بابلیس باید بستر مناسبی برای فر کردن موها فراهم کرد و در مرحله بعد از ماندگاری فر و موج دهی حداقل 12 ساعت در روز اطمینان حاصل کرد. برای ایجاد چنین شرایطی باید انواع بابل مو را شناخت و زمینه استفاده از آن را دانست.

hair bablys

قبل از موی نوزاد چه باید کرد؟

می دانیم که ایجاد هر مدل و آرایشی در مو مستلزم تمیزی مو و عاری از چربی بیش از حد است. بنابراین، اولین قدم شستن مو است. باید بدانید که اگر موها چرب و کثیف هستند، ایجاد هر مدل، مدل و آرایشی روی آن بی فایده و یا حتی در مواردی غیر ممکن است. از طرفی ماندگاری موها به خصوص موهای مجعد و موج دار بسیار کوتاه خواهد بود. بنابراین پس از شستن مو و خشک کردن جزئی آن با بیگودی فر می شود. از طرفی باید به خاطر داشت که اگر موها وز، پرپشت و یا به طور طبیعی مجعد هستند، قبل از شروع کار باید برس زدن صاف و حرفه ای انجام شود تا گرهی در موها ایجاد نشود. به همین دلیل است که در سالن های آرایش و زیبایی قبل از استفاده از موی بابلیس براشینگ حرفه ای و بدون حالت انجام می شود. نکته بعدی این است که هرگز یکباره یک توده موی بزرگ را دور بابلیس بپیچید، زیرا نتیجه آن بسیار کوتاه و زشت خواهد بود. آسان تاب به شما توصیه می کند قبل از شروع کار، تمام موها را با یک گیره پروانه ای بالای سر خود جمع کنید، سپس لایه های مو را جدا کرده و شروع به کار کنید.

مواد نگهدارنده قبل از یک ظاهر طراحی شده

اگر می خواهید موهای خود را در خانه فر کنید معمولاً نیازی به استفاده از مواد نگهدارنده و حالت دهنده نیست، اما در سالن های زیبایی معمولاً باید قبل از شروع کار و بعد از برس زدن به موقع، حالتی دائمی برای فر ایجاد کرد. لایه های مو را جدا کنید، کمی ژل سفت یا چسب مو به مقدار بسیار کم استفاده می شود و پس از پیچیدن مو به دور کش، از اسپری حالت دهنده برای فیکس شدن موها استفاده می شود. اما باید بدانید که استفاده از مواد نگهدارنده روی مو حالتی سفت و خشک و گاهی بیش از حد براق در موها ایجاد می کند که مورد پسند بسیاری از خانم ها نیست.

نحوه نگهداری دستگاه بابیلون

hair bablys

هنگام استفاده از بابلیس، دست باید ثابت باشد و جهت میله بابلیس افقی یا عمودی باشد. هنگامی که دست در حالت افقی قرار می گیرد، فرها یا امواج حاصل از هم بسیار پهن و دور خواهند بود و اگر ساقه موی بوبلیس به صورت عمودی نگه داشته شود، امواج یا فرهای ایجاد شده کوچک و بسیار نزدیک به هم خواهند بود. از طرفی باید بدانید که هر چه میله بابلیس به خط مو نزدیکتر باشد فرها ماندگاری بیشتری خواهند داشت. دو نکته آخر در استفاده از بابلی مو این است که اولاً از دستکش نخی استفاده کنید تا انگشتانتان نسوزد و ثانیاً در فرآیند بابلی مویرگی دو سانتی متر از انتهای موهایتان که مسن ترین موی شما هستند فاصله نگیرید. صورت صاف نگه دارید.

انواع لوازم آرایش مو بابلی

بسیاری از خانم ها فکر می کنند موهای بابلی فقط یک حالت دارد و روش استفاده از آن یکسان است، این تصور تا حدودی درست است، اما اگر بخواهیم به صورت تخصصی به این موضوع بپردازیم، بابلی حداقل 8 نوع مختلف دارد. یا امواج حاصله در حالت حرفه ای با یکدیگر متفاوت هستند و به همین دلیل استفاده از این دستگاه ها در شرایط مختلف مانند تفاوت در نوع و ضخامت مو تفاوت های اساسی دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این 8 نوع مختلف اکستنشن مو بپردازیم و در مورد بهترین کاربرد آنها صحبت کنیم. این شامل:

موهای کلاسیک بابلیس

موهای بابلی بسیار پهن است

موهای بابلی نسبتا پهن است

موهای نازک بابلیس

مخروط موی شماره یک بابلیس

مخروط بابلی شماره دو

بابلی با موهای نازک باریک

بابلی مو مروارید

1. موهای کلاسیک بابلیس

قطر موی کلاسیک تقریباً 2 سانتی متر است و این قطر در تمام طول ساقه بابلیس یکسان است. از این دستگاه برای ایجاد حلقه سیم تلفن در موها با فاصله یکسان و حلقه های هم اندازه استفاده می شود، لایه های موی جدا شده باید حدود 2 سانتی متر در 1 سانتی متر باشد. طول این موی بابلی در زمان های قدیم حدود 15-20 سانتی متر بوده که امروزه کمی بلندتر و مدرن تر شده است. بدنه این دستگاه بابلیس از مواد مختلفی ساخته شده است، اما بهترین و با کیفیت ترین آن سرامیک، آلومینیوم و یا در موارد خاص و حرفه ای طلا است که بالاترین رسانایی را در بین فلزات دارد.

بخونیدش:  چرا وقتی عطسه میکنم کمرم درد میگیره

2. موهای بسیار پهن بابلیس

این نان دارای عرض قابل توجهی نسبت به انواع کلاسیک است و قطری بیش از 3 سانتی متر دارد. این کش در موارد تخصصی و یا نان های باز و بسته در انواع سبک های عربی یا اروپایی استفاده می شود و قابلیت ایجاد موج های فوق العاده جذاب و چشمگیر و البته حلقه های پهن در موها را در مدت زمان کوتاهی دارد. لایه های مو باید تقریباً 5 تا 6 سانتی متر در 1 سانتی متر باشد.

3. موهای بابلی نسبتا پهن است

hair bablys

این نوع بیگودی از مشتقات قبلی است اما برای مصارف خانگی طراحی شده است و خانم ها می توانند از آن برای فر کردن موهای خود با حلقه های بزرگ و پهن استفاده کنند. سرعت عملکرد این دستگاه به طور قابل توجهی بالاتر از بابلی های معمولی است و استفاده از آن راحت تر خواهد بود. جنس بدنه این اتو مو نیز سرامیکی و … لایه های موی مجزا باید به ابعاد تقریبی 3 سانتی متر در 1 سانتی متر باشد.

4. موهای باریک بابلی

این نوع بیگودی مخصوص ایجاد فرهای بسیار ظریف و درهم است و ظاهری بسیار حجیم و باردار به موها خواهد داد.قطر این دستگاه حدود 1 سانتی متر است، بدنه آن از سرامیک و … می باشد و دارای امکان ایجاد S شکل در موهای او لایه های مو باید تقریباً 1 سانتی متر در 1 سانتی متر باشد.

5. مخروط بابلی شماره یک

همانطور که از نام آن پیداست، این باب مو به شکل مخروطی است و نوک بالایی آن بسیار نازکتر از پایه در پایین است. این بابلی قابلیت ایجاد حلقه های کوچک و بزرگ را به طور همزمان در موها دارد. به این ترتیب حلقه ها یا فرهای مو در نزدیکی ریشه مو باریک و در قسمت میانی ساقه و انتهای مو پهن و درشت می شوند.

6. بابل های مخروطی شماره دو

این نوع موی بابلی دارای خصوصیاتی متضاد با نوع قبلی است، یعنی پایه آن باریک و نوک آن پهن است و فرهای حاصله در موهای نزدیک ریشه از نوک مو پهنتر است.

7. بابلی های باریک مخروطی

این بیگودی نوع شماره یک است، اما فرهای حاصل بسیار کوچک و درهم است، فاصله لایه های مو باید حدود 1 سانتی متر در 1 سانتی متر باشد. پس از استفاده از این بابلیس، فرها ظاهری بسیار حجیم و باردار به موها می دهند.

8. بابلی مو مهره ای

hair bablys

این نوع بیبیلیس در تمام طول میله بیبیلیس حباب هایی دارد و قابلیت ایجاد حلقه ها یا حلقه های کوچک شبیه لوله ای که دارای قطر و حجم در مو است را دارد. به این ترتیب یک تار مو را 1 در 1 جدا می کنیم و آن را براق می کنیم. سپس این قسمت از مو را دور ساقه بابلیس در فواصل بین حباب ها می پیچیم. به این ترتیب موها پس از مدت کوتاهی با فرهایی به همان اندازه و حجم، حالت لوله ای به خود می گیرند.

9. موهای موج دار

یک راه آسان برای موج دار کردن مو این است که بعد از آماده کردن کار و بابلیز کردن موها، موها را در انتها مرتب کنید و از مقدار کمی سرم مو در انتهای میله ها استفاده کنید تا جلوه ای براق ایجاد کنید. . با انگشتان بین موها حرکت می کنیم و فرهای مو را نسبتاً باز می کنیم، به این ترتیب فرهای مو از حالت خشک و منظم خارج شده و حالت موج دار و زیبایی به خود می گیرند و در نهایت با اسپری کردن اسپری مو این امواج را در محل ثابت می کنیم. 20 سانتی متر فاصله بگیرید و آنها را ماندگار کنید.

10. موها را با اتو مو فر کنید

اکنون که بررسی کاملی درباره نحوه استفاده از بیگودی های مختلف داشته ایم، امتحان کردن روش عالی دیگر برای فر کردن مو ضرری ندارد. این یعنی ایجاد فرهای زیبا در مو با استفاده از اتو مو. توجه داشته باشید که برای انجام این روش موها باید کاملاً عاری از چربی باشند در غیر این صورت فر و موجی در مو ایجاد نمی شود. یک لایه از موها را به ابعاد 1 سانتی متر در 2 سانتی متر از هم جدا کرده و گره ها را با یک شانه ظریف باز کنید. سپس با استفاده از اتو موها را از ریشه به فاصله 2 سانتی متری بردارید و تمام طول موها را به صورت دایره ای با مکث های 2 ثانیه ای اتو کنید و برای انجام این روش باید 3 نکته را در نظر بگیرید:

بخونیدش:  چرا در شب یلدا از انار استفاده می کنیم

یک لایه نازک از مو به ابعاد 1 سانتی متر در 2 سانتی متر جدا کنید.

حرکت دست باید دایره ای و صاف باشد نه صاف و خشک.

هر بار بیش از 2 ثانیه روی موها نمانید.

منبع: https://mag.asanteb.com

3.5/5 (8 بررسی)

مدل دادن به موهای خود را با بابلیس یاد بگیرید

بابلیس را به عنوان یکی از شناخته شده ترین بیگودی های مو می شناسیم در این مطلب می توانید نحوه درست کردن مو با بابلیس را مطالعه کنید.

برای آشنایی بیشتر با دستگاه بابلیس مقاله فر کننده مو بابلیس را مطالعه کنید.

آموزش فرفری با بابلیس

قبل از استفاده بابلیس را روشن کنید تا گرم شود.

از دمای خیلی بالا برای فر کردن موها استفاده نکنید.

اگر تجربه کار با بابلیس را ندارید توصیه می کنیم از دستکش نخی یا محافظ حرارتی مخصوص بابلیس استفاده کنید.

از اسپری محافظ استفاده کنید.
پیشنهاد می کنیم مقاله (قبل از بابل روی موها چه چیزی بپوشیم؟) را در همین زمینه مطالعه کنید.

در ادامه چند نمونه از فرم دادن به موهای مجعد با بابلیس را ببینید:

مدل ۱

برای محافظت از مو در برابر گرما، هر تار مو را به صورت عمودی بگیرید و یک اسپری گرم کننده به موها بزنید.

جهتی را که می خواهید موها فر شوند، به سمت صورت یا دور از صورت انتخاب کنید.

مانند عکس 3، موها را صاف نگه دارید و آن را به دور بیبیلیس بچرخانید.

این کار را تا انتهای مو مانند عکس 4 و 5 انجام دهید.

در نهایت فرها را در همان جهتی که موها را پیچانده اید باز کنید.

هر دسته گل را مانند بالا گره بزنید.

مدل ۲

در این الگو یک موج شل ایجاد می کنید.

ابتدا از اسپری محافظ استفاده کنید.

دسته اول را انتخاب کرده و نود درجه به بالا ببرید (تصویر 1).

بوبلیس را جلوی دسته قرار دهید و موها را دور آن بپیچید (تصویر 2).

این کار را تا وسط دسته انجام دهید و موها را باز کنید.(تصویر 3)

ادامه موها را تا انتها در جهت مخالف و اطراف بیبیلیس را مطابق عکس بپیچید.(عکس 4 تا 6)

مراحل بالا را برای همه دسته ها تکرار کنید.

مدل ۳

حلقه های مارپیچی در این الگو ایجاد می شوند.

ابتدا موها را تقسیم کنید.

از پشت مو و لایه های پایینی شروع کنید.

یک دسته باریک انتخاب کنید و کمی دور خود بپیچید (تصویر 2).

دسته انتخاب شده را دور مو از نزدیک ریشه تا انتهای مو بپیچانید.

در نهایت موهای پیچیده شده به دور خود را مانند تصویر 6 بپیچید و موها را رها کنید.

در این ویدیو فیلم آموزش کار با بابلیس را مشاهده می کنید:

چند نکته مهم هنگام فر کردن مو با بابلیس

اگر می خواهید فر بزرگی داشته باشید، باید از اندازه بار بابلیس بزرگتر باشد.

برای ایجاد یک حلقه بزرگ، بیبیلیس را به صورت افقی بگیرید.

برای فر کوچک از بابلیس با قطر کم استفاده کنید.

برای ایجاد فرهای کوچک، بیبیلیس را تقریباً عمودی قرار دهید.

هرچه فر به خط مو نزدیکتر باشد، ماندگاری آن بیشتر می شود.

اموزش فر کردن جلوی مو با بابلیس

فر کردن جلوی موها مانند سایر قسمت‌ها است، با این تفاوت که اگر موهای جلو کوتاه‌تر باشد، فر کردن آن دشوارتر است. قسمت بالایی (جلو مو) را جمع کنید و طبق معمول شروع به فر کردن کنید. در نهایت برای زیبایی بیشتر موها را به یک سمت شانه کنید.

نحوه استفاده از بابلیس چند منظوره

اگر دوست دارید انواع فرها را آزمایش کنید، بابلیس چندکاره برای شما مناسب است.
چندین سری مختلف در این نوع بابلیس وجود دارد که می توانید انواع فر را امتحان کنید. یک سریال بزرگ بابلی، یک سریال سک کوچک و گاهی هم یک براش وجود دارد.

در این ویدئو نحوه استفاده از بابلیس چند منظوره را مشاهده خواهید کرد:

کیت تیونینگ Remington CI97M1

پوشش سرامیکی تورمالین

دارای 3 ست و 3 تنظیم
زبانه 19 میلی متری برای فرهای فنری
ساقه مخروطی 25-13 برای ایجاد فرهای جذاب
برس داغ 38 میلی متری برای حجم دادن به موها.

با دستکش و کیسه ضد حرارت

برای خرید کیت تیونینگ رمینگتون دیجی کالا روی لینک زیر کلیک کنید:

بیشتر بدانید:

موهای کوتاه فر با بابلیس
مدل موی باز بابلیس
کش مو بابلیس
مو کوتاه پسرانه بابلیس
کار با دستگاه فر کننده مو 7575759999888 بابلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا