چطور با سرمایه کم پولدار شویم

1.8/5 – (6 امتیاز)

اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید که چگونه با سرمایه اندک ثروتمند شویم؟ این مقاله را بخوانید، این مقاله برای مردان و زنان است. قبل از پرداختن به موضوع پیشنهاد می کنیم اگر خانم هستید، مشاغل پردرآمد با سرمایه کم را برای خانم ها و اگر مرد هستید، مشاغل پردرآمد با سرمایه کم را برای آقایان بخوانید.

اول، بیایید بگوییم هیچ روش سریعی وجود ندارد. در واقع هیچ روش سریعی وجود ندارد که هزینه نداشته باشد و ارزش اقتصادی ایجاد کند.

حقیقت این است که دنیا اینطور کار نمی کند، ای کاش می شد!

مطمئناً در زمینه ثروتمند شدن با سرمایه کم مواد زرد رنگ زیادی دیده اید. اما متفاوت است.

محتوای زرد ما را وادار کرد که در مورد موضوعاتی مانند چگونگی ثروتمند شدن با سرمایه کم یا چگونگی ثروتمند شدن با سرمایه کم فکر کنیم و فکر کنیم همه کسانی که در مورد آن صحبت می کنند همان کلمات زرد را تکرار می کنند.

اما خبر خوب این است که آنچه در این مقاله می خوانید 8 نکته کاربردی است که به شما کمک می کند بهترین راه برای ثروتمند شدن با سرمایه کم را بیابید و برای رسیدن به آن اقدام کنید.

اماده ای ؟

این شما هستید و در اینجا 8 نکته کاربردی برای ثروتمند شدن با سرمایه کم آورده شده است:

8 نکته برای ثروتمند شدن با سرمایه کم؟

1- شروع کنید

۲- با تخصص در یک زمینه به گزینه ای جذاب برای بازار کار تبدیل شوید

3- در بهترین شرکت ها کار کنید

4- روی یک منطقه تمرکز کنید

5- بدون کسب مهارت های نرم مانند مهارت های ارتباطی نمی توان ثروتمند شد.

6- مهارت های یادگیری

7- فروش را یاد بگیرید

8- قدرت شبکه ارتباطی خود را دست کم نگیرید

1- شروع کنید

اگر هنوز وارد بازار کار نشده اید، اکیداً توصیه می کنیم که شروع به کار کنید. کار اول اصلا مهم نیست. آنچه مهم است آشنایی با محیط کسب و کار و یادگیری آداب کار است.

در واقع کار اول مانند کارآموزی است.

دکتر محمدمهدی نایبی، استاد دانشکده مهندسی برق شریف، خاطره ای از برادر خود در این زمینه بازگو کرد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

مهرداد نایبی، برادر دکتر نایبی، تمام تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته برق در آمریکا به پایان رساند و همچنین در اینتل مشغول به کار شد. او گفت:

در تمام سال‌هایی که از یک طرف در استنفورد بودم، آن چند ماهی که پشت پیشخوان مغازه خرده‌فروشی پدرم در قزوین از طرف دیگر نشسته بودم. تجربه‌ای که در این مغازه منتقل شد چیز دیگری است.»

فرصت ها و ایده های پول ساز برای راه اندازی کسب و کار و ثروتمند شدن با سرمایه اندک در خلاء شکل نمی گیرد. پس حتما وارد بازار کار شوید، حتی اگر آموزشی که دریافت کرده اید ربطی به شغل اول شما نداشته باشد.

عدم تطابق بین تحصیلات دانشگاهی و مشاغل آینده مختص ما نیست. این مشکل در همه جای دنیا وجود دارد.

پس دیدگاه خود را نسبت به کار و گره خوردن به تحصیلات آکادمیک تغییر دهید و به یاد داشته باشید که لازمه موفقیت در کسب و کار شما کسب تجربه و دیده شدن در کسب و کار دیگران و کار برای آنهاست.

شاید بد نباشد به دلیل نزدیک بودن موضوع این مقاله به مقاله در لینک زیر، قبل از ادامه نگاهی به این مقاله جامع و موثر بیندازیم:

سایر مطالب مرتبط با این بخش:

اگر مردی هستید که احساس می کنید با سرمایه ای که دارید نمی توانید یک کار آبرومندانه را شروع کنید یا کارآفرینی مورد نظر خود را انجام دهید، توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه با سرمایه اندک ثروتمند شوید:

و اگر شما یک خانم هستید و به دنبال بهترین راه برای کسب درآمد با سرمایه کم هستید، مطالعه مقاله زیر را فراموش نکنید:

۲- با تخصص در یک زمینه به گزینه ای جذاب برای بازار کار تبدیل شوید

هرکس مدرک و دانشی دارد. و اگرچه اکثر جوانان در اوایل جوانی سرمایه کمی دارند. اما در دانشگاه خود هرگز نگفتند چگونه با سرمایه اندک ثروتمند شویم.

بازار کار به نیروی کار متخصص و واجد شرایط نیاز دارد. اگر شغل ندارید یا از شغل و درآمد فعلی خود ناراضی هستید، برای توسعه مهارت های خود وقت بگذارید.

یادگیری مهارت کلید رهایی از بیکاری، کسب رضایت شغلی و البته ثروتمند شدن با سرمایه اندک است.

در واقع، با کسب مهارت ها و متخصص شدن در یک زمینه، از دیگران متمایز می شوید.

مشاغل زیادی مانند کارشناس سئو و تولید محتوا وجود دارند که ده سال پیش وجود نداشتند.

خوشبختانه با کمک اینترنت، یادگیری هر مهارتی آسان تر از هر زمان دیگری در تاریخ بشر شده است.

منابع آموزشی زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری هر مهارتی استفاده کنید.

من فکر می کنم این میزان دسترسی به منابع شگفت انگیز است.

در دوران دانشجویی معلمی داشتم که باید واحدهای زیادی را با او می گذراندیم.

استاد ما به همان اندازه که ترمودینامیک را خوب تدریس می کرد، در آموزش جوشکاری ضعیف بود. حالا فکر کنید، اگر وب سایت مدرسه در زمان ما وجود داشت، به راحتی می توانستیم در کلاس جوشکاری معلمی که می خواستیم بنشینیم.

بخونیدش:  چگونه با مک بوک پرو کار کنیم

فقط یک نمونه بود در حال حاضر، آموزش های بسیار بیشتری نسبت به دوره های کالج در اینترنت، به خصوص در یوتیوب وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری هر مهارتی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: داستان ثروتمند شدن افراد فقیر

3- در بهترین شرکت ها کار کنید

بسیاری از افرادی که به دنبال پاسخی برای این سوال هستند که چگونه با پول کم ثروتمند شویم، کارمند هستند.

اگر شاغل هستید و قصد دارید از طریق کارآفرینی ثروتمند شوید. توصیه می کنم ابتدا فایل های دام های کارآفرینی سایت متمم را گوش دهید. پس از گوش دادن به خود و ارزیابی خود، ممکن است به این نتیجه برسید که کارآفرینی برای شما مناسب است یا خیر.

اما نکته دیگر این است که شما می توانید به عنوان کارمند از درآمد خوبی برخوردار شوید.

اگر در زمینه ای تخصص دارید و یکی از بهترین ها در آن زمینه هستید، حتما موقعیت خود را بشناسید.

مطمئناً در این صورت کارمند بودن در یک شرکت کوچک که امکان تکامل را ندارد به درد شما نمی خورد. در این صورت رزومه خود را به بهترین شرکت ها (شرکت های موفق بزرگ) ارسال کنید و محل کار خود را تغییر دهید.

شاید بسیاری از شما بگویید، خوب، ما خودمان این را می دانستیم. بله، همه می دانند که باید در بهترین شرکت ها کار کنید.

اما افراد زیادی هستند که به دلیل عزت نفس پایین برای خود و توانایی هایشان ارزشی قائل نیستند و یا ذهن محافظه کارشان به آنها اجازه رشد نمی دهد.

یک فرد محافظه‌کار، حتی اگر فردی فوق‌العاده توانا باشد، ممکن است به دلیل تحمل کم در برابر ریسک، نخواهد یا نتواند برای خود یک تجارت مستقل داشته باشد. اما او می تواند با کار در یک شرکت خوب به یک کارآفرین موفق درون سازمانی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: نقشه راه کسب درآمد با سرمایه کم

4- روی یک منطقه تمرکز کنید

منابع ما از جمله زمان، پول، انرژی و غیره محدود است. اما امروزه فرصت های زیادی برای یادگیری مهارت های مختلف وجود دارد. و نکته اینجاست که ما می خواهیم بدانیم چگونه با سرمایه اندک ثروتمند شویم؟

حال اگر به موضوعات زیادی علاقه مند باشیم و فرد با استعدادی باشیم، وضعیت بدتر می شود و میل به یادگیری مهارت های مختلف و انجام چند کار اجازه نمی دهد به بهترین نقطه و بیشترین پول در یک حوزه برسیم.

بنابراین، با سرگردانی در مناطق مختلف، در بهترین حالت به یک فرد متوسط ​​در چندین منطقه تبدیل می شود.

بنابراین، برای یادگیری چگونگی ثروتمند شدن با سرمایه کم و منابع محدود، باید یک حوزه را انتخاب کنیم و تمام تمرکز، انرژی و منابع خود را به آن حوزه اختصاص دهیم.

بیشتر بخوانید: نقشه راه کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری

5- مهارت های نرم را بیاموزید: بهترین راه برای کسب درآمد با سرمایه کم

اگر برنامه نویس خوبی هستید، اگر متخصص سئو حرفه ای هستید، اگر یک وبلاگ نویس مشتاق هستید و اگر یک یا چند مهارت ارزشمند دارید. شما لزوماً ثروتمند نخواهید شد.

داشتن مهارت های لازم راهی برای ثروتمند شدن با سرمایه اندک در زمان ماست. در واقع شرط لازم است اما کافی نیست. علاوه بر کسب مهارت در یک زمینه خاص، باید مهارت های کلیدی دیگری نیز داشته باشیم.

ما باید بتوانیم برای دانشی که داریم مشتری پیدا کنیم و آن را بفروشیم.

بنابراین باید مهارت های نرمی مانند مهارت های ارتباطی، مهارت های فروش، مهارت های مذاکره و متقاعدسازی و … را بیاموزیم.

در واقع مهارت هایی که برای پذیرش شغل نیاز دارید، مهارت های فنی هستند. این مهارت ها برای هر موقعیت متفاوت و البته قابل اندازه گیری است.

چگونگی ثروتمند شدن با سرمایه کم به ترکیب مهارت های سخت و نرم بستگی دارد. و ما می توانیم مهارت های فنی خود را با کمک مهارت های نرم مانند مهارت های ارتباطی و مهارت های مذاکره بفروشیم.

6- مهارت های یادگیری:

تا اینجا برای پاسخ به این سوال که چگونه با سرمایه اندک ثروتمند شویم، متوجه شدیم که علاوه بر متخصص شدن در یک زمینه (مهارت های سخت)، به مهارت های نرمی مانند مهارت های ارتباطی نیز نیاز داریم.

اما سوالی که در اینجا برای بسیاری وجود دارد این است که چگونه می توان این مهارت های فنی و فنی را یاد گرفت.

خوب، لازمه یادگیری هر مهارتی، یادگیری مهارت یادگیری است. اول از همه باید بدانیم که نباید از یادگیری چیزهای جدید هراس داشته باشیم.

دوم اینکه مهارت آموزی نوعی کارآموزی است و فقط افزایش دانش و اطلاعات نیست.

اگر فقط با دانستن و افزایش اطلاعات می شد پولدار شد، قطعا الان باید کلی راکفلر و وارن بافت در ایران باشند.

وقتی می گویم مهارت آموزی، یادگیری است، از چه حرف می زنم؟

به قول یکی از بنده های خدا، نه با دانستن کلاچ و چه دنده راننده می شوید و با دیدن فیلم های بروس لی و جکی چان کونگ فو کار نمی شوید.

برای یادگیری هر مهارتی (چه سخت و چه نرم) باید عملی باشیم. اما وقتی تازه شروع به یادگیری کرده ایم، چگونه آموخته هایمان را به کار ببریم؟

بخونیدش:  چرا طارمی از تیم ملی دعوت نشد

برای درک پاسخ این سوال مقاله چگونه یک مهارت را سریعتر یاد بگیریم؟ از دست نده

با افزایش توانایی های یادگیری خود می توانید از آموزش های رایگان موجود استفاده کنید و مهارت های مختلفی را در دنیای حرفه ای کسب کنید.

یادگیری مهارت ها برای کسب درآمد و موفقیت بسیار مهم است. با فراگیری این مهارت حتی می توانید با سرمایه اندک یک تجارت تولیدی برای خود راه اندازی کنید. بنابراین توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید. این مقاله انواع مشاغل تولیدی و نحوه راه اندازی آنها را به شما نشان می دهد:

7- فروش را یاد بگیرید: بهترین راه برای ثروتمند شدن با سرمایه اندک

یادگیری نحوه کسب درآمد با سرمایه کم یا ثروتمند شدن با سرمایه کم، یادگیری نحوه فروش است.

فروش مهم است زیرا:

همه ما دائماً در حال فروش هستیم. معلم دانش خود را می فروشد، شرکت محصولات و خدمات آنها را می فروشد و ما رزومه و مهارت های خود را در مصاحبه شغلی می فروشیم.

اگر آنجا ضعیف باشیم، نمی توانیم رشد قابل توجهی را تجربه کنیم و بنابراین نمی توانیم پول در بیاوریم و ثروتمند شویم.

پس برای یادگیری تکنیک های فروش و متقاعدسازی وقت بگذارید.

همیشه به یاد داشته باشید که یک فروشنده قبل از اینکه اولین مشتری خود را پیدا کند، پاسخ های منفی زیادی از افراد مختلف می شنود. بنابراین باید خودمان را باور کنیم و تحمل خود را برای گوش نکردن و ناامید نشدن بیشتر کنیم.

برای فروش موفق، ما باید دانش خود را در 8 زمینه زیر عمیق کنیم:

محصول

فن آوری

رقبا

مشتریان

جزئیات قیمت

خدمات وابسته

کسب و کار

صنعت

توجه داشته باشید، برای کسب مهارت های فروش، مانند سایر زمینه ها، تعمیق دانش کافی نیست. آنچه مهم است این است که شما از تکنیک ها استفاده کنید.

8- قدرت شبکه ارتباطی خود را دست کم نگیرید

ایجاد و حفظ یک شبکه ارتباطی قوی در مسیر شغلی بسیار مهم است. بسیاری از فرصت های شغلی خوب از این روابط و دوستی ها به وجود می آید.

حتی اگر بهترین مهارت ها و رزومه را داشته باشید، اگر شبکه ارتباطی قوی نداشته باشید، نمی توانید درآمد بالایی کسب کنید.

این مشکل در همه جای دنیا وجود دارد. به عنوان مثال، در یک پادکست شنیدم که یکی از بچه هایی که در شریف نرم افزار خوانده بود و رزومه خوبی داشت، به لطف یکی از همکلاسی های دانشگاهش که در گوگل کار می کرد، توانست وارد گوگل شود.

چون همکلاسی او که در گوگل کار می کرد با یکی از استخدام کننده های گوگل دوست بود و رزومه خود را به آن استخدام کننده داد و به او سفارش داد.

در پرانتز: استخدام کنندگان افرادی هستند که مسئول یافتن نیروهای ماهر در شرکت های معتبر و شناخته شده هستند.

یکی از مزیت های این دوره این است که دیگر نیازی به داشتن کامپیوتر مانند گذشته نیست تا بتوانید در فضای اینترنت کار کنید و درآمدزایی کنید. اما شما می توانید با یک گوشی درآمد کسب کنید. در مقاله زیر به شما آموزش می دهیم چگونه با گوشی خود پولدار شوید! پس مطالعه لینک زیر را فراموش نکنید:

سایر مطالب مرتبط :

اگر سرمایه ندارید، اما فردی با شخصیت و به دنبال ثروتمند شدن هستید، توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

یا اگر به دنبال کارآفرینی هستید و سرمایه کمی دارید مطالب زیر می تواند برای شما بسیار مفید باشد:

به نظر شما راه های دیگری برای ثروتمند شدن با سرمایه کم چیست؟

اگر پیشنهادات دیگری دارید، دریغ نکنید تا با ذکر نام شما، آنها را در ویرایش بعدی مقاله خود قرار دهیم.

راه حل پولدار شدن با پول کم چیست؟ جالب اینجاست که در گذشته پولدار شدن فقط مختص مردان و زنان میانسال بود. اگر فردی در جوانی ثروتمند شود، همه تعجب می کنند، اما امروزه نسل جوان نیز می تواند برای خود کسب و کاری راه بیندازد و گام های مثبتی برای ثروتمند شدن بردارد. ثروت جوانان را می توان به پیشرفت های امروز فناوری نسبت داد به طوری که هرکس بیشتر در مورد آن بیاموزد شانس موفقیت خود را افزایش می دهد و در این میان اینترنت نقش بسیار مهمی ایفا می کند. امروزه ریشه برتری افراد موفق و جوانان نسبت به نسل های گذشته، یادگیری بیشتر است و سرمایه اصلی افرادی که امروزه موفق خوانده می شوند، هوش مالی، زمان بندی و ابتکار عمل آنهاست. در این مقاله قصد داریم به این بپردازیم که راه حل پولدار شدن با پول کم چیست و چگونه ممکن است، پس کد بورسی را رعایت کنید.

راهی برای پولدار شدن با پول کم

عوامل زیادی برای ثروتمند شدن وجود دارد و در این مقاله می خواهیم به تعدادی از رویکردها و عوامل مثبتی که می توانند در این زمینه به ما کمک کنند، بحث کنیم:

1) حرفه مناسب را انتخاب کنید

امروزه، همه می توانند از منابع رایگان استفاده کنند تا دید روشنی از کاری که می خواهند انجام دهند داشته باشند و راحت تر برای آینده خود تصمیم بگیرند. بنابراین باید مطمئن بود که حرفه ای که انتخاب کرده بر اساس حقایق صحیح است و برای موفقیت در آینده برنامه ریزی می کند.

2) کسب دانش

با ثبت نام در دوره آموزشی می توانید اطلاعات مرتبط با شغل مورد نظر خود را به دست آورید و نیازی به پذیرش در دانشگاه های معتبر ندارید.

بخونیدش:  چرا قبل از چاپ یک پرونده باید پیش نمایش

3) مکان مناسب را انتخاب کنید

برای اطلاع از مشاغل، به مکان هایی مراجعه کنید که به شما مشاغل متنوع و با فرصت های پیشرفت را ارائه می دهند. به عنوان مثال، شما به عنوان یک کارشناس مالی و بورس در تهران، فرصت های رشد بیشتری نسبت به یک شهر کوچک خواهید داشت.

4) کسب تجربه برای شروع کار

به عنوان مثال، شما می توانید در یک شرکت کارآموزی معتبر تجربه کسب کنید، در حالی که برای کار و مصاحبه در جاهای دیگر درخواست می دهید.

5) کسب و کار خود را راه اندازی کنید

تقریباً می توان گفت که اکثر افراد موفق علاوه بر حقوق ثابت ماهیانه، درآمد جانبی نیز دارند.

6) کار در بازارهای مالی، سرمایه گذاری یکی از راه های ثروتمند شدن با پول کم است

اگر خود را به دانش لازم مجهز کرده و فرد فرصت طلبی هستید. از این طریق می توانید درآمد زیادی کسب کنید. خرید و فروش سهام شرکت ها و اوراق قرضه معتبر راهی مطمئن برای کسب درآمد بالا است. همچنین از سرمایه گذاری در طلا و ارز غافل نشوید. این بازارها در زمان بحران اقتصادی به طرز شگفت آوری سودآور هستند.

آیا علاقه مند به سرمایه گذاری در بورس هستید؟ ثبت نام از طریق لینک زیر (ثبت نام سریع و رایگان). نکات و آموزش های بورس نیز پس از ثبت نام به صورت رایگان برای شما ارسال می شود.

ثبت نام در بورس – کد بورس را سریع و رایگان دریافت کنید

۷) سرمایه گذاری در املاک یکی از راه های ثروتمند شدن با پول کم است

به عنوان مثال، خرید زمین در مکان های کشت همیشه یک سرمایه گذاری موفق برای شما خواهد بود.

8) از زمان خود نهایت استفاده را ببرید

زمان خود را به عنوان سرمایه ای در نظر بگیرید که در اختیار شماست و باید از آن به نحو احسن استفاده کنید، همیشه از آن برای یادگیری مواردی مانند مکانیسم های اقتصادی و شرکت های سهامی و تحلیل مالی استفاده کنید.

9) از ثروت خود محافظت کنید

نباید سهل انگاری کرد و از مواقعی که بازار در وضعیت خوبی است استفاده کرد.

10) راضی نباشید، اما برای شروع به ماشین و خانه سطح پایین تری بسنده کنید

به عنوان مثال، شما می توانید در ابتدای کار از طریق مشارکت با فردی که می شناسید، ملک یا ساختمانی دریافت کنید و به فکر تغییر و بهبود محل زندگی خود در زمان مناسب باشید. در هر صورت باید دست به کار شوید و برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید وقت بگذارید. برای ثروتمند شدن، علاوه بر این که انسان باید تلاش زیادی کند، درس خواندن کمک زیادی می کند. در اینجا چند کتاب معروف برای مطالعه و مرجع شما آورده شده است:

کتاب اسرار ذهن ثروتمند: نوشته «تی هاروکار» ترجمه مرتضی ذوالانوار

کتاب احمق هایی که ثروت می سازند نوشته دارن هاردی ترجمه شادی حسن پور

سری کتاب های راز جذب پول در ایران: نوشته علی اکبری; این کتاب درباره ثروتمند شدن در بازار امروز ایران است

بیندیش و ثروتمند شو: نوشته «ناپلئون هیل» با ترجمه مهین خالصی

کتاب آثار ترکیبی: نوشته «دارن هاردی»

کتاب پنج راه برای کسب درآمد: نوشته «رابرت کیوسکی»

راهنمای پدر ثروتمند برای سرمایه گذاری: “نوشته شده توسط رابرت کیوساکی”

کتاب وارن بافت 50 نکته برای ثروتمند شدن

راه حل ثروتمند شدن با پول کم – تغییر سبک زندگی

قرار ملاقات با افرادی که به شما نگاه می کنند: ایده Androkarnich این است که اطراف خود را با افراد با استعداد احاطه کنید، زیرا آنها ذهن خلاقی دارند و مغز آنها قدرتمندتر است. معمولا ما شبیه کسانی می شویم که با آنها رابطه داریم.

یک شغل پاره وقت پیدا کنید: اول از همه، مشاغل پردرآمدی را پیدا کنید که بتوانید در کنار شغل اصلی خود انجام دهید، به عنوان مثال، می توانید از هر یک از سرگرمی های خود مانند عکاسی، موسیقی، تدریس برای کسب درآمد استفاده کنید.

مدام مطالعه کنید: افراد ثروتمند ترجیح می دهند تحصیل کرده باشند. شما می توانید یک نمونه بیوگرافی از یک فرد موفق بگیرید، به عنوان مثال، وارن بافت را در نظر بگیرید، که تخمین می زند حدود 80٪ از وقت خود را صرف مطالعه می کند.

به چیزهایی که خیلی دوست ندارید عادت کنید: باید به سخت کار کردن عادت کنید. متفکران جهانی زود می آموزند که ثروتمند شدن آسان نیست و معتقدند آسایش جسمی و روانی نگرش طبقه متوسط ​​جامعه است.

پول خود را به یک حساب با سود بالا منتقل کنید.

صبح زود بیدار شوید: افراد سحرخیز شادتر و سالم تر از دیگران هستند که به ایمیل ها پاسخ می دهند، ورزش می کنند، مدیتیشن می کنند و مطالعه می کنند.

تجسم کنید: اهداف خود را تعیین کنید و رسیدن به آنها را در ذهن خود تصور کنید و برای رسیدن به هدف سخت تلاش کنید.

نکته آخر

به طور کلی ثروتمند شدن به 3 چیز بستگی دارد: تلاش، فکر، سرمایه. امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. اگر سوال یا ابهامی دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا