چطور با سنجاق قفل باز کنیم

البته هیچکس دوست ندارد وقتی در خانه قفل است و کلید ندارد بیرون از خانه بماند. درست است که اکثر قفل سازها کار خود را به خوبی انجام می دهند، اما خدمات آنها می تواند گران و زمان بر باشد. اگر به دنبال یک راه حل جایگزین هستید، ممکن است بتوانید با 2 پین از آن فرار کنید. در این مقاله درباره باز کردن قفل درب با سنجاق سر به شما خواهیم گفت.

همه ما در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی دیده‌ایم که دزدان یا افرادی که کلیدهای خود را گم کرده‌اند می‌توانند با ابزارهای مفیدی مانند سوزن، سنجاق بابی یا نخ، قفل را باز کنند. اگر شما هم در شرایط مشابهی هستید و کلیدتان گم شده است و یا اگر به دنبال آموزش باز کردن قفل با سوزن یا باز کردن قفل با سیم و چنین ابزاری هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله نحوه باز کردن قفل با سنجاق سر را به شما آموزش می دهیم. (همچنین می توانید از سوزن یا نخ به جای سنجاق بابی استفاده کنید.)

فهرست

1- یک سنجاق بابی بردارید و آن را طوری جدا کنید که یک طرف سنجاق بلندتر و صاف تر باشد

سنجاق را خم کنید تا یک قطعه فلزی بلند وجود داشته باشد. طرف بلندتر ابزار نوک تیز شما خواهد بود که برای جدا کردن پین ها به قفل می رود.

هر کدام از این پین ها یک قسمت پلاستیکی گرد در انتهای خود دارند و باید این قسمت پلاستیکی را از قسمتی که خم کرده و بلند کرده ایم جدا کنیم. می توانید مانند تصویر زیر این کار را با استفاده از دندان یا نخ دندان انجام دهید:

همچنین بخوانید:

2- از قفل برای خم کردن نوک پین استفاده کنید

پین را حدود یک سانتی متر داخل قفل فرو کنید. سمت صاف باید رو به بالا باشد. بقیه پین ​​را به سمت چپ بکشید، سنجاق را کمی خم کنید. ما فقط به چند میلی متر برای خم شدن نیاز داریم. در نهایت سنجاق را به اندازه 5 یا 7.5 سانتی متر به سمت چپ فشار دهید تا روند تا زدن درست شود. همانطور که در زیر نشان داده شده است:

3- یک سر پین را خم کنید تا یک دسته تشکیل شود

انتهای سنجاق را که در قسمت بیرونی قفل است بردارید و نیمی از آن را روی خود سنجاق خم کنید تا یک حلقه کوچک ایجاد شود. شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید، می توانید پین را راحت تر نگه دارید و فشار دهید، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

همچنین بخوانید:

4-با سنجاق سر هم می توانید یک اهرم ایجاد کنید

در مرحله چهارم باز کردن قفل درب با سنجاق سر، باید یک اهرم ایجاد کنید. با استفاده از انبردست می توانید این کار را به راحتی انجام دهید، اما اگر این ابزار را ندارید، می توانید با فشار کمی با انگشتان، پین را نیز خم کنید. وقتی پین ها را حرکت می دهید (که قفل را محکم نگه می دارند)، اهرم دقیقاً مانند یک کلید عمل می کند: فقط باید نیمی از پین را با زاویه ای به سمت راست خم کنید. همانطور که در زیر نشان داده شده است:

5- باید بدانید که داخل قفل چگونه است تا بتوانید آن را راحتتر انجام دهید

یک قفل معمولی از دو قسمت تشکیل شده است: قسمت استوانه ای و پین. استوانه ظرفی است که کلید را در آن قرار می دهید. پین ها سیلندرهای فلزی کوچکی هستند که به داخل سیلندر می روند و تا زمانی که پین ​​شما در قفل است می توانند در جای خود باقی بمانند.

اکنون می توانید آن را باز کنید. در این مرحله باید هر پین را به صورت دستی در موقعیت صحیح قرار دهید، به آرامی سیلندر را بچرخانید تا پین ها نتوانند به موقعیت اصلی خود برگردند. وقتی تمام پین ها را از سیلندر بردارید، سیلندر آزادانه حرکت می کند. بچرخید و در نهایت درب به راحتی باز می شود.

اساسا، کلید یک دستگاه پیچیده است. کلیدها به گونه ای تنظیم شده اند که وقتی داخل قفل قرار می گیرند، تمام پین ها کاملاً بیرون کشیده شده و می توانید دستگیره در را بچرخانید.

6- اهرم خود را در نیمه پایینی قفل قرار دهید

در این مرحله از باز کردن قفل درب با سنجاق سر، باید پایه منحنی را به سمت انتهای قفل بچرخانید و آن را تا حد ممکن محکم نگه دارید در حالی که اهرم هنوز در عمق سیلندر است.

بخونیدش:  چرا در لاستیک خودرو از رشته های فولادی استفاده می شود

همچنین بخوانید:

7- قفل را به آرامی در جهتی که می خواهید باز کنید بچرخانید.

از اهرم خود به عنوان کلید استفاده کنید و قفل را در جهتی بچرخانید که می خواهید در را باز کنید. شما نباید فشار زیادی به قفل وارد کنید، اما نحوه چرخاندن آن بسیار مهم است.

شما باید قفل را در تمام مراحل نگه دارید. با این حال، فشار زیادی وارد نکنید. فقط می خواهید قفل را کمی جابجا کنید تا به فشار زیادی نیاز نداشته باشد و بدانید که نباید در جهت مخالف قفل فشار دهید. به خاطر داشته باشید که شما هنوز به نوعی سنجاق در سیلندر نیاز دارید تا آنقدر شل شود تا بالا و پایین بروید.

اگر نمی دانید چگونه قفل را بچرخانید، هر دو راه را امتحان کنید. چرخاندن آن به روش اشتباه صدایی مانند فشار دادن دکمه های موبایل تولید می کند و به راحتی می توانید آن را احساس کنید.

8- پین خود را در قفل قرار دهید، پایین بکشید و تماس با پین ها را احساس کنید

با استفاده از سنجاقی که درست کرده اید، حس کنید پین ها بالا و پایین می روند. پین ها در نیمه بالایی سوراخ کلید قرار دارند. روی برخی از آنها ضربه بزنید. حرکت آنها را احساس خواهید کرد و وقتی کار می کنند پایین می آیند.

برای پیدا کردن محل دقیق پین ها باید پین را کمی حرکت دهید. در این میان، ممکن است برخی از آنها به درستی جا نشوند، اما باید این روند را تکرار کنید. با ادامه، می توانید تعداد صحیح پین ها را پیدا کنید. و همچنین توجه داشته باشید که کدام یک آزادانه حرکت می کنند و کدام یک گیر کرده اند.

انتهای خم باید به سمت بالا باشد. اگر برخی از پین ها حرکت نمی کنند، احتمالاً فشار زیادی روی اهرم شما وارد می شود. پس دوباره تلاش کن

همچنین بخوانید:

9- اولین پینی را که به سختی حرکت می کند پیدا کنید و فشار دهید تا کلیک کند

در حالی که همه پین ​​ها را آزمایش می کنید، پین را پیدا کنید که حرکت نمی کند. اهرم را با فشار ثابت نگه دارید، به آرامی پین را فشار دهید تا “کلیک کند”. این بدان معنی است که شما شکاف مرکز پین را با استوانه تراز کرده اید و اکنون پین از قفل دور می شود.

ممکن است متوجه شوید که اهرم شما زمانی که پین ​​در جای خود قرار دارد کمی بیشتر می چرخد. این به این دلیل است که پین ​​مقاومت کمتری دارد.

10- بقیه پین ​​ها را پیدا کنید و همین کار را تکرار کنید.

برای ادامه روند باز کردن قفل درب با سنجاق سر باید بقیه پین ​​ها را پیدا کنید. هنگامی که یکی از پین ها را از سر راه برداشتید، پین بعدی راحت تر قابل تشخیص خواهد بود.

ادامه دادن به این شکل بسیار کارآمد است زیرا می توانید پین بعدی را ببینید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که اهرم قفل کاملاً باز شود و درب باز شود.

پینی را پیدا کنید که حرکت نمی کند.

اهرم را با فشار ثابت نگه دارید، قفل را مانند قبل بچرخانید.

به آرامی فشار دهید تا کلیک کنید.

به پین ​​بعدی بروید.

11- اگر کار برایتان سخت شد، فشار را از قفل بردارید و از نو شروع کنید

این رایج ترین مانع برای مبتدیان است. اگر بیش از حد به اهرم فشار بیاورید، پین ها بیش از حد حرکت می کنند و نمی توانید آنها را از سر راه خارج کنید.

اگر فشار تنظیم نشود، باید همه چیز را از نو شروع کنید. بهترین کار این است که با فشار کمتر شروع کنید و به آرامی پین ها را آزاد کنید تا زمانی که بتوانند حرکت کنند. این روش از گم شدن پین ها جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد به تدریج فشار مناسب را پیدا کنید.

اما یک راه حل هوشمند برای باز کردن قفل درب، بدون کلید!

همه ما می دانیم که سارقان حرفه ای از همه آن استراتژی هایی که ما در مواقع اضطراری برای باز کردن در استفاده می کنیم، مانند زمانی که کلید پشت در رها می شود، یا زمانی که کلیدها گم می شوند یا درب به طور تصادفی بسته می شوند، آگاه هستند و به راحتی می توانند آب آشامیدنی می تواند قفل های کلید و قفل های ضد سرقت را باز کند.

بخونیدش:  چرا چیزی می گویید که عمل نمی کنید

پس برای خلاص شدن از شر کلیدها و جلوگیری از بازکردن آسان درب و ورود سارقان به حریم خصوصی ما چه باید کرد؟

بدیهی است که یکی از مطمئن ترین راه حل ها انجام یک حرکت هوشمندانه و جلوتر از مهارت و توانایی سارقان در باز کردن قفل ها است. فقط در این صورت است که می توانیم کلیدها را دور بیندازیم و خانه و محل کار امنی داشته باشیم.

نمی دانم چقدر با قفل های دیجیتال یا قفل های الکترونیکی آشنا هستید، اما پیشنهاد هوشمندانه ما این است که یک بار برای همیشه قفل های کلیدی را دور بیندازید و یک قفل دیجیتالی لوکس، زیبا و ایمن را روی درب منزل یا محل کار خود نصب کنید.

در بین انواع قفل دیجیتال، قفل اثرانگشتی برای کسانی است که معمولا فراموشکار و سهل انگار هستند و همیشه کلید و کارت را پشت سر می گذارند و در عین حال حوصله مبارزه با اعداد و به خاطر سپردن آنها را ندارند. آنها در قفل های ترکیبی ممکن است بهترین انتخاب باشند.

اگر می خواهید کمی بیشتر در مورد این راه حل هوشمند فکر کنید، بدیهی است که اولین قدم این است که یک نمونه از قفل های دیجیتال را ببینید و از ویژگی ها و مزایای آنها مطلع شوید.

همچنین بخوانید:

آموزش باز کردن قفل با سنجاق سر

آنچه مشخص است فراموشی کلید یا قفل در برای همه اتفاق می افتد، اما در سایت سعی می کنیم روش هایی را به شما بگوییم که با استفاده از آن می توانید قفل را به راحتی باز کنید و اگر نمی توانید بلافاصله با شماره گیری کلید تهران آنلاین آن را بدهید. شماره سازنده، کلید را درب منزل خود می بینید و قفل را برای شما باز می کند. پس بهتر است با مشاهده آموزش باز کردن قفل با سنجاق بابی سعی کنید قفل را باز کنید.

💠 نحوه باز کردن قفل

ابتدا باید به شما بگوییم که داخل قفل مغزی قفلی وجود دارد که شامل پین و فنر می شود، زمانی که کلید را وارد مغز قفل می کنید، تمامی پین ها در محل تعیین شده قرار می گیرند و پس از پین ها تراز می شوند و قفل باز می شود. پس باید به شما بگوییم که هنگام قرار دادن سنجاق سر در مهره قفلی، سنجاق ها باید در یک راستا باشند که با شنیدن صدای سنجاق مشخص می شود.

💠 آموزش تصویری باز کردن قفل موی سر

برای این آموزش به دو پین بابی و یک جفت گیره نیاز داریم که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید.

ابتدا باید یک سنجاق را وارد مغز کنیم

انتهای دیگر را مطابق شکل تا کنید.

پس از آن سنجاق دوم را با انبردست خم می کنید.

🔶 در این مرحله، فقط سنجاق سر که توسط Embordset خم شده است را وارد مغز کرده و با سنجاق دیگری شروع به تکان دادن سنجاق کنید.

همه پین ​​ها باید به اطراف چرخانده شوند تا زمانی که تراز شوند

🔶 سپس می بینید که قفل باز می شود.

در مرحله آخر متوجه خواهید شد که قفل به راحتی توسط یک پین باز می گردد

آموزش باز کردن قفل با سنجاق سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا