چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم

صفحه اصلی

تحصیلات

چگونه با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ [ارائه سایت + اپلیکیشن]

همه ما دوست داریم فیلم های آمریکایی را بدون زیرنویس تماشا کنیم، به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنیم و با سایر گردشگران انگلیسی صحبت کنیم. به همین دلیل در سال های اخیر تعداد افرادی که به یادگیری زبان انگلیسی روی آورده اند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اما چند درصد از ما می توانیم با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ در این مقاله شما را با اهمیت تسلط بر لهجه انگلیسی و 4 راهکار کاربردی برای یادگیری لهجه انگلیسی آشنا می کنیم.

حتما بخوانید:

اگر علیرغم تحصیل زبان انگلیسی در دانشگاه و آموختن تمام اصول و قواعد آن، باز هم این تصور را دارید که برخی از انگلیسی زبانان متوجه نمی شوند که چه می خواهید بگویید یا سردرگمی نشان می دهند، بدانید که دلیل آن لهجه شماست! اگر با لهجه واقعا بد صحبت کنید، برخی افراد متوجه نمی شوند که چه می گویید.

البته، هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که نتوانید منظور خود را به درستی بیان کنید.

لهجه انگلیسی را یاد بگیرید

یکی از مهمترین اصول در یادگیری زبان انگلیسی، تلفظ صحیح کلمات است. همچنین، شما باید هر روز صحبت کردن خود را تمرین کنید. با این حال، این کافی نیست و باید سعی کنید تا حد امکان با لهجه انگلیسی صحبت کنید.

اگرچه داشتن لهجه نشانه ضعف در صحبت کردن نیست، شنیدن کلمات و عبارات تغییر یافته برای شنونده غیرمنتظره است و به همین دلیل معمولاً گیج می شوند. البته آنچه در مورد ما ایرانی ها خوب است این است که محدودیت های زبانی ما نسبت به مردم بسیاری از کشورها کمتر است. پس نگران نباشید، در این مقاله روش های کاربردی را به شما آموزش می دهیم که برای تسلط بر لهجه انگلیسی ایده آل هستند.

چرا تسلط بر لهجه انگلیسی مهم است؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که همه، حتی خود انگلیسی زبانان، لهجه خاص خود را دارند.

لهجه ها زیبا هستند و به زبان شخصیت می بخشند. بدون لهجه، مکالمات کمی خسته کننده می شوند. با این حال، برای افرادی که مهارت های زبانی متوسطی دارند، درک همه لهجه ها آسان نیست. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید انگلیسی را با لهجه معتبر و بومی صحبت کنید.

یادگیری مهارت در تلفظ و لحن صدا (تن صدا یا زیر و بم) مهمترین مرحله برای صحبت کردن انگلیسی بدون لهجه خارجی است. به یاد داشته باشید که هرگز نمی توانید مانند یک انگلیسی زبان مادری یک شبه صحبت کنید و زمان و تمرین زیادی را می طلبد. اگر برای بهبود این مهارت سخت تلاش کنید، متوجه خواهید شد که شنوندگان شما بهتر و راحت تر دیدگاه شما را درک خواهند کرد.

کدام لهجه انگلیسی را ترجیح می دهید؟

انگلیسی زبانان بسته به منشأ لهجه های متفاوتی دارند. لهجه انگلیسی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. در غیر این صورت، لهجه شما می تواند ترکیبی از چندین لهجه مختلف انگلیسی باشد که مطمئناً برای عموم گیج کننده خواهد بود.

در آموزش زبان انگلیسی، سه لهجه مشترک انگلیسی داریم:

لهجه آمریکایی (AmE)

لهجه بریتانیایی (بریتانیا)

لهجه استرالیایی (AUS).

با توجه به تفاوت این سه گویش، باید تنها یکی را انتخاب کنید.

منابع قابل اعتمادی برای یادگیری لهجه انگلیسی وجود دارد. یکی از این منابع معتبر وب سایت FluentU است. این وب سایت با ارائه موزیک ویدیو، تریلر فیلم، اخبار و گفتگوهای انگیزشی به شما کمک می کند لهجه انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. البته می توانید درس های او را به زبان دلخواه خود ترجمه کنید. می توانید از این ویدئوها برای شنیدن لهجه های مختلف استفاده کنید. البته فراموش نکنید که از ویژگی های بیشتری مانند فلش کارت، لیست کلمات، زیرنویس های توضیحی و غیره استفاده کنید. برای یادگیری بهتر زبان

همه زبان آموزان به خصوص بزرگسالان برای یادگیری زبان انگلیسی با لهجه مادری خود به زمان و تمرین زیادی نیاز دارند. مطالعات نشان می دهد که یادگیری زبان دوم و تسلط بر تلفظ آن برای کودکان آسان تر از بزرگسالان است. بنابراین بهتر است کودکان از سنین پایین شروع به یادگیری لهجه انگلیسی کنند.

راهکارهایی برای یادگیری لهجه انگلیسی

1. به سخنرانان بومی با لهجه مورد نظر گوش دهید

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری لهجه انگلیسی این است که به زبان مادری انگلیسی گوش دهید و سعی کنید با لحن و تلفظ آنها صحبت کنید.

بخونیدش:  چرا وقتی ماست میزنیم کش میاد

برای بهترین نتیجه، سعی کنید هنگام تماشای برنامه های تلویزیونی یا گوش دادن به فایل های صوتی انگلیسی، عبارات آنها را با لهجه صحیح تمرین کنید. بعد از هر عبارت، فایل یا ویدیوی مورد نظر را متوقف کنید و عبارات گوینده را بارها و بارها تکرار کنید تا ملکه ذهن شما شود. می توانید صدای خود را ضبط کنید و سپس آن را با صدای گوینده اصلی مقایسه کنید.

پادکست انگلیسی (فایل‌های صوتی)

اگر به مخاطبان انگلیسی زبان دسترسی ندارید، با گوش دادن به فایل های صوتی تمرین کنید.

این مقاله را برای لیستی از برخی از محبوب ترین فایل های صوتی با لهجه انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بررسی کنید.

Ozpodcast همچنین یک منبع عالی برای تمرین لهجه انگلیسی استرالیایی شما است.

برنامه‌های تلویزیونی

یکی دیگر از راه های عالی برای بهبود لهجه انگلیسی تماشای برنامه های تلویزیونی است.

تعدادی سریال و برنامه تلویزیونی در قالب طنز ساخته می شود که طرفداران زیادی در بین زبان آموزان دارد. شخصیت های این نمایش ها زندگی روزمره را بازی می کنند و بنابراین هر بار در موقعیت ها و شرایط متفاوتی قرار می گیرند. این به شما کمک می کند تا مهارت های شنیداری و گفتاری خود را بهبود ببخشید. به راحتی می توانید این برنامه ها را در اینترنت پیدا کنید و به صورت آنلاین تماشا کنید یا دانلود کنید.

2. تمرین تلفظ با کانال ها و سایت های آموزشی

برای صحبت با لهجه انگلیسی، باید تلفظ صحیح کلمات را بدانید. متأسفانه بسیاری از زبان آموزان تمرین های تلفظ موجود در کتاب های درسی را نادیده می گیرند و آنها را بی اهمیت می دانند. این افراد از تمرینات واژگان و دستور زبان بیشتر استقبال می کنند. البته برای تمرین تلفظ نیازی نیست به روش های خسته کننده «گوش دادن و تکرار» از کتاب های درسی مراجعه کنید. کافیست فیلم ها و فیلم های مورد نظر را از کانال ها و سایت های آموزشی جالب دانلود کنید و از آنها برای تمرین تلفظ استفاده کنید.

3. به لحن صدا توجه کنید

می دانیم که تلفظ صحیح کلمات برای یک مکالمه روان بسیار مهم است، اما کافی نیست. برای اینکه بتوانید کامل صحبت کنید، علاوه بر تمرکز بر تلفظ صحیح کلمات، باید به لحن صدای خود نیز توجه کنید.

لحن صدا در واقع لحن گفتار است که با تاکید بر تلفظ بخشی از کلمه خود را نشان می دهد. انگلیسی زبانان بسته به محل زندگی خود صدای متفاوتی دارند.

به عنوان مثال، کلمه “گاراژ” با لهجه آمریکایی “ga-RAGE” تلفظ می شود که بر اساس قسمت دوم کلمه است. در حالی که همین کلمه با لهجه انگلیسی زبانان آفریقای جنوبی که بر اساس قسمت اول کلمه است به صورت «GAR-age» تلفظ می شود.

صحبت کردن با لحن نادرست در هنگام تلفظ کلمات نه تنها می تواند شنونده انگلیسی زبان را گیج کند، بلکه می تواند معنای جمله را کاملاً تغییر دهد.

4. مناسب برای تقویت لحن صدا

می توانید از همین روش ها برای بهبود مهارت های تلفظ خود برای بهبود صدای انگلیسی خود استفاده کنید. گوش دادن به زبان مادری انگلیسی و تمرین با آنها برای این کار بسیار موثر است.

هنگامی که به انگلیسی زبانان گوش می دهید، روی صامت ها یا مصوت ها تمرکز نمی کنید. در عوض، روی نحوه تلفظ کلمات کامل تمرکز کنید. آیا آنها در ابتدا قوی تر هستند یا در پایان کلمه؟ و در آخر جمله؟ صدایشان را بالا می برند یا پایین می آورند؟ به این موارد توجه کنید.

می‌توانید از کانال‌های YouTube زیر برای بهبود موسیقی متن استفاده کنید:

جیل دایموند: برای لهجه آمریکایی عالی است و در ویدیوهای او می توانید علاوه بر نکات تلفظی، روی زمین خود کار کنید.

نقشه راه تلفظ انگلیسی: این رشته برای لهجه بریتانیایی بسیار مفید است.

سریال ABC Education Study English: این کانال بر روی لهجه انگلیسی استرالیایی تمرکز دارد و برای افرادی که می خواهند در استرالیا زندگی کنند بسیار مناسب است.

به یاد داشته باشید که تنها راه تسلط بر لهجه انگلیسی، تمرین و تکرار زیاد است. از هر فرصتی برای تمرین بیشتر استفاده کنید. چت کردن با دوستان، چت آنلاین با انگلیسی زبانان مادری و حتی صحبت کردن با یکدیگر به زبان انگلیسی می تواند بسیار مفید باشد.

هرچه بیشتر به انگلیسی زبانان گوش دهید و تلفظ و لحن صدای آنها را تقلید کنید، بهتر می توانید لهجه انگلیسی خود را بهبود ببخشید.

بخونیدش:  چرا در همراه من میزنه خطا در برقراری ارتباط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا