چطور با ویندوز اسکرین شات بگیریم

لینک را کپی کنید

اسکرین شات در ویندوز 10 با دکمه های میانبر “Windows and Print Screen”.

برای گرفتن و ذخیره خودکار اسکرین شات در ویندوز 10، می توانید از دکمه های میانبر ویندوز و Print Screen استفاده کنید. وقتی از صفحه عکس می گیرید، روشنایی صفحه کم می شود (مانند گرفتن اسکرین شات در برخی از گوشی های هوشمند). اسکرین شات در پوشه Images > Screenshots ذخیره می شود.

لینک را کپی کنید

اسکرین شات در ویندوز 10 با دکمه های میانبر Alt and Print Screen

برای گرفتن سریع اسکرین شات از یک پنجره فعال، می توانید از کلیدهای میانبر Alt + PrtScn استفاده کنید. اسکرین شات در کلیپ بورد ذخیره می شود و برای ذخیره آن به صورت فایل باید از یک برنامه ویرایش عکس استفاده کنید.

لینک را کپی کنید

اسکرین شات در ویندوز 10 با نوار بازی

مهم نیست که بازی کنی یا نه. همچنان می توانید از Game Bar برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 استفاده کنید. برای این کار کلیدهای Windows + G را فشار دهید. در اینجا می توانید از صفحه دکمه کپچر از نوار بازی یا دکمه های Windows + Alt + PrtScn یک اسکرین شات تمام صفحه بگیرید.

برای تنظیم میانبر اسکرین شات در نوار بازی، به تنظیمات، بازی‌ها و سپس نوار بازی بروید، توجه داشته باشید که برای استفاده از نوار بازی، باید ضبط کلیپ‌های بازی، ضبط‌ها را فعال کنید. صفحه نمایش و پخش جریانی را با استفاده از نوار بازی فعال کنید.

لینک را کپی کنید

اسکرین شات در مایکروسافت سرفیس

اگر از Microsoft Surface استفاده می کنید، می توانید از ترکیب دکمه های فیزیکی (مانند گوشی های هوشمند) برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید. برای این کار دکمه لمسی لوگوی ویندوز را در پایین صفحه سرفیس نگه دارید و دکمه فیزیکی کاهش صدا را فشار دهید. برای مشاهده اسکرین شات ضبط شده، صفحه تاریک است و عکس در پوشه Pictures > Screenshots ذخیره می شود.

امیدواریم مقاله بالا برای شما مفید واقع شده باشد. اگر روش های بهتری برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز می دانید، می توانید آنها را با ما و سایر کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

آخرین سیستم عامل مایکروسافت برای دسکتاپ و لپ تاپ ویندوز 10 است و گرفتن اسکرین شات یکی از ضروری ترین ویژگی های هر پلتفرمی است و ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نیست. با چند روش ساده می توانید در ویندوز 10 اسکرین شات بگیرید و با کمک این روش ها می توانید پس از گرفتن اسکرین شات آن را در پوشه ای ذخیره کنید. علاوه بر این، می‌توانید از کل صفحه یا یک پنجره عکس بگیرید. از طرف دیگر، ممکن است بتوانید اسکرین شات را در کلیپ بورد ذخیره کنید و آن را در برنامه ای مانند Microsoft Paint ذخیره کنید. در این مقاله DigiRo با نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحات با ترکیب کلیدهای متعدد در ویندوز 10 آشنا می شوید.با ما همراه باشید.

چگونه از کل صفحه در ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

گرفتن اسکرین شات در هر پلتفرمی بسیار آسان و راحت است. برای مثال در macOS cmd + shift و 3 کلید را فشار دهید و از کل صفحه اسکرین شات بگیرید و با استفاده از دکمه های cmd، shift و 4 دکمه می توانید بخشی از صفحه را برای اسکرین شات انتخاب کنید. در ویندوز 10 این کار به همین روش انجام می شود اما با کلیدهای دیگر.

در ویندوز 10 دو روش برای گرفتن اسکرین شات از کل صفحه وجود دارد:

کلید Windows و Print Screen را فشار دهید.

با فشار دادن کلیدهای Windows و E، به کتابخانه تصاویر کامپیوتر بروید و روی Pictures در سمت چپ کلیک کنید.

برای پیدا کردن اسکرین شات هایی که ذخیره کرده اید، پوشه Screenshots را باز کنید.

علاوه بر این، می توانید کلید Print Screen را فشار داده و MS Paint را باز کنید. حالا کلیدهای Ctrl و V را با هم فشار دهید تا اسکرین شات را در Paint قرار دهید. پس از آن، می توانید اسکرین شات ها را در هر کجا که بخواهید ذخیره کنید.

چگونه تنها بخشی از صفحه را برای گرفتن اسکرین شات انتخاب کنیم؟

برای این کار باید از ابزار Windows Snipping استفاده کنید. برای گرفتن اسکرین شات از یک قسمت از صفحه نمایش در ویندوز 10، مراحل زیر را دنبال کنید:

به ترتیب منوی Start > All Programs > Accessories را باز کرده و ابزار Snipping را باز کنید. یا می توانید منوی Start را باز کنید و با استفاده از کادر جستجو خیلی راحت آن را پیدا کنید.

بخونیدش:  چرا خیلی چیزها با امیکرون تغییر میکند

روی فلش کنار (حالت) کلیک کنید.

گزینه Rectangular Capture یا Freeform Capture را انتخاب کنید. Rectangular Snip یک اسکرین شات مستطیلی از صفحه می گیرد و با انتخاب گزینه دوم می توانید هر شکلی را روی صفحه بکشید و سپس از آن قسمت اسکرین شات بگیرید.

پس از انجام این کار، در صورت لزوم، می توانید با استفاده از ابزار snipping چیزی را در صفحه اسکرین شات بنویسید و سپس آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

چگونه از طریق Game Bar در ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

اگر به دنبال راه دیگری برای گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش خود در ویندوز هستید، این مراحل را دنبال کنید:

در رایانه ویندوز 10 خود، کلید Windows و G را فشار دهید.

برای گرفتن اسکرین شات از صفحه روی دکمه دوربین کلیک کنید. علاوه بر این، وقتی نوار بازی را باز می کنید، می توانید این کار را از طریق Windows+Alt+Print Screen انجام دهید. پس از آن، یک اعلان دریافت خواهید کرد که توضیح می دهد اسکرین شات شما در کجا ذخیره شده است.

با استفاده از این چهار روش، اکنون می توانید به راحتی از صفحات خود اسکرین شات بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا