چطور با پفیلا آدم برفی درست کنم

تا سال ها پیش که فصل زمستان فرا رسید و برف بارید، همه ما شاهد ساخت آدم برفی در خانه ها، کوچه ها و خیابان ها بودیم. زمستان ها آنقدر سرد بود که آدم برفی ها تا بهار ایستاده بودند و وقتی آب می شدند نوید آمدن بهار را می دادند. اما امروزه با گرم شدن زمین، برف نیز نادر است و برای دیدن آن باید سفر کرد.

چگونه با برف در خانه آدم برفی بسازیم؟ ارائه نکات مهم در ساخت آدم برفی

چگونه یک آدم برفی بسازیم

آدم برفی شکلی شبیه انسان است که معمولا از روی هم چیدن سه گلوله برفی بزرگ ساخته می شود. در فرهنگ غربی، آدم برفی نشانه فرا رسیدن سال نو و آغاز تعطیلات زمستانی است که در بسیاری از کارت های تبریک آنها دیده می شود. امروز در آی آر میکس قصد داریم آموزش تصویری ساخت آدم برفی از برف را با شما به اشتراک بگذاریم.

قسمت 1: برف تازه را برای ساختن آدم برفی پیدا کنید

1- یکی از نکات مهم در ساخت آدم برفی، یافتن برف خیس و تازه است که به شما کمک می کند آدم برفی زیباتر و حرفه ای تر بسازید. اگر برف شما خیلی نرم و پودری باشد، نمی توانید آدم برفی بسازید.

پس بیرون بروید و برف را از روی زمین جمع کنید و آن را به گلوله برفی تبدیل کنید. اگر بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید، برف شما آنقدر خوب است که آدم برفی بسازید.

2- سطح صافی را برای قرار دادن آدم برفی خود انتخاب کنید. اگر یک آدم برفی روی یک شیب بسازید، ممکن است واژگون شود.

تا حد امکان، سطح صاف چمن را برای ساخت آدم برفی خود انتخاب کنید. زیرا سطوح آسفالت و سیمانی گرمای بیشتری را ذخیره می کنند و همچنین مانع عبور خودروها و افراد می شوند. بنابراین برای ساخت آدم برفی شما مناسب نخواهند بود.

3- آدم برفی خود را در سایه بسازید. اگر می خواهید آدم برفی شما بیشتر عمر کند، آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. اگر سایه یک درخت بلند نزدیک شماست، زیر آن درخت بهترین مکان برای ساختن آدم برفی شماست. همچنین ساختن آدم برفی در نزدیکی ساختمان، سایه خوبی برای چند روز برای ایستادن آدم برفی شما فراهم می کند.

قسمت دوم: گلوله های برفی درست کنید

1- چگونه از برف آدم برفی بسازیم کار ساده ای است. فقط کمی زمان و حوصله می خواهد. در این مرحله به 3 گلوله برفی نیاز دارید. گلوله برفی پایینی که پایه آدم برفی شما را تشکیل می دهد باید بلندترین باشد. بنابراین به پرتاب برف ادامه دهید تا قطر آن حدود 40 سانتی متر و به اندازه کافی سنگین شود.

حتماً از دستکش های ضد آب و سنگین برای گلوله برفی استفاده کنید. چون سرمای برف دستت را آزار می دهد.

2- در این مرحله از روش ساخت آدم برفی شروع به بزرگ کردن گلوله برفی کنید. برف را از روی زمین بردارید و شروع به دراز کردن گلوله برفی خود به سمت بالا کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا دایره شما به اندازه دلخواه شما برسد.

3- اکنون زمان ساخت گلوله برفی وسط است. مانند مرحله قبل شروع به برداشتن برف از روی زمین کنید و تا زمانی که گلوله برفی شما به اندازه دلخواهتان برسد ادامه دهید. در طی مراحل ساخت آدم برفی با برف، گلوله برفی وسط را از گلوله برفی شروع و پایه کوچکتر کنید.

4- گلوله برفی وسط را روی گلوله برفی پایینی قرار دهید. مطمئن شوید که توپ وسط دقیقا در وسط قرار دارد. زیرا آدم برفی زیبای شما برای دوام بیشتر نیاز به تعادل دارد.

پس از قرار دادن گلوله برفی، با استفاده از هر دو دست، گلوله های برفی را صاف کنید تا کل سطح یکدست شود.

5- حالا وقت آن است که سر آدم برفی خود را بسازید. برای این کار، شروع به ساخت گلوله های برفی کوچکتر کنید. پس از غلتاندن برف، گلوله برفی را به آرامی روی بدن آدم برفی خود قرار دهید. این کار را با دقت و به آرامی انجام دهید تا از فرو ریختن آدم برفی خود جلوگیری کنید.

6- پس از ساخت 3 گلوله برفی، از مقدار کمی برف استفاده کنید تا منافذ خالی یا سطوح ناهموار را کاملا صاف کنید. این به شما کمک می کند آدم برفی زیباتری داشته باشید و در ساخت آدم برفی با برف حرفه ای تر باشید.

بخونیدش:  چرا پول از حساب کم شده ولی به مقصد نرسیده

قسمت سوم: تزیین آدم برفی

1- از هویج به عنوان بینی آدم برفی خود استفاده کنید. سعی کنید هویج را دقیقا وسط سر آدم برفی قرار دهید تا فضای کافی برای دهان و چشمان او وجود داشته باشد.

خلاق باشید تا آدم برفی خود را بسازید. اگر فکر می کنید می توانید جایگزین مناسب و زیباتری برای هویج استفاده کنید، این کار را انجام دهید.

۲- برای چشم آدم برفی خود می توانید از زغال، سنگریزه و دکمه استفاده کنید. دکمه ها را به همان فاصله چپ و راست بالای هویج قرار دهید.

همچنین می توانید از توپ های رنگی پینگ پنگ برای چشمان آدم برفی خود استفاده کنید.

3- با قرار دادن یک ردیف زغال یا سنگریزه می توانید به راحتی دهان آدم برفی خود را بسازید. سنگریزه ها را با فاصله مناسب از بینی و زیر بینی آدم برفی قرار دهید.

همچنین می توانید از انواع نخ و نمد رنگی برای درست کردن دهان آدم برفی خود استفاده کنید.

4- از دو تکه چوب برای دستان آدم برفی خود استفاده کنید. برای داشتن آدم برفی زیباتر و حرفه ای تر می توانید با گذاشتن دستکش روی تکه های چوب دستان آدم برفی خود را زیبا کنید.

5- در پایان برای تکمیل آموزش ساخت آدم برفی با برف می توانید با گذاشتن کلاه و روسری کار خود را به پایان برسانید. در این مرحله از ساخت آدم برفی فضای بیشتری برای خلاقیت دارید. پس با گذاشتن عینک آفتابی، کراوات، چوب های چوبی و … آدم برفی خود را زیبا کنید.

قبلا در آی آر میکس در مورد ساخت موشک کاغذی و قایق کاغذی صحبت کردیم. این مطالب و البته پست ساخت ماشین با آرمیچر رو میتونید از سایت ما ببینید و مطالعه کنید.

آموزش تصویری ساخت آدم برفی از برف

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در آی آر میکس آموزش تصویری ساخت یک آدم برفی زیبا و ساده از برف را با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر انتقاد یا پیشنهادی در این زمینه دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ذرت پفیلا غذای خوشمزه ای است که اندازه و اندازه آن را نمی شناسد و همه دوست دارند آن را بخورند. پاپ کورن جزء اصلی تماشای سینما و فیلم است. پاپ کورن در جشن های تولد و گردهمایی های صمیمی نیز جزء اصلی است. دانه ذرت نیز به دلیل وجود ویتامین های گروه B منبع مفیدی محسوب می شود همچنین ذرت حاوی فیبر زیادی است. به همین دلیل است که هنگام خوردن پفیلا احساس سیری می کنید. پارسی دی در این مطلب طرز تهیه پاپ کورن به سبک جدید را برای شما عزیزان آورده است، زیرا افراد کمی بلد هستند که چگونه پاپ کورن های رنگارنگ داشته باشند یا چگونه پاپ کورن کاراملی را در خانه درست کنند. پس در روز پارسی با ما همراه باشید تا طرز تهیه پاپ کورن را یاد بگیرید.

عناصر

ذرت۲ لیوانروغنبه میزان لازمنمکبه میزان لازمرنگ مجاز خوراکی۱ عددآب۱ لیوانشکر۱ لیوانکره۵۰ گرم

طرز تهیه پاپ کورن

مرحله اول: پاپ کورن را آماده کنید

در تابه ای مناسب مقداری نمک و روغن بریزید و روی آتش بگذارید تا داغ شود سپس ذرت ها را داخل تابه بریزید و درب تابه را ببندید. شعله تابه باید متوسط ​​تا زیاد باشد.

مرحله دوم: رنگ آمیزی

در این مرحله رنگ را داخل آب ریخته و در آبپاش بریزید و به مقدار لازم آب رنگی روی میخچه ها بپاشید تا میخچه ها بترکند. و درب شیشه را بگذارید و زمان دهید تا میخچه ها بترکند. و شیشه را تکان دهید تا ذرت ها له شوند. هر چند دقیقه یکبار درب ماهیتابه را بردارید تا در صورت لزوم دوباره با آب خیس شود. پاپ کورن شما خیلی راحت رنگ می گیرد.

مرحله سوم: کارامل

برای تهیه کارامل شکر را در قابلمه بریزید و صبر کنید تا شکر روی حرارت کاراملی شود بدون اینکه چیزی اضافه کنید سپس کره را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید. وقتی صدای بوق های ساده قطع شد. ذرت را رنگ نکنید تا کاراملی شود. پاپ کورن آماده شده را در ظرفی که کارامل را آماده کردید بریزید و هم بزنید تا پاپ کورن شما کاراملی شود. به همین راحتی… از پاپ کورن کاراملی یا پاپ کورنی که رنگ کرده اید لذت ببرید.

نکاتی در مورد دستور پخت پاپ کورن

ظرف پاپ کورن باید تمیز و خشک باشد.

بخونیدش:  چطور هفته ای نیم کیلو وزن کم کنم

می توانید ذرت ها را در یخچال بگذارید تا بهتر و بیشتر پف کند.

هنگام استفاده از نمک مراقب باشید تا پاپ کورن شور نشود.

برای تهیه پاپ کورن پنیر نیز می توانید از پودر پنیر استفاده کنید.

همچنین ببینید

دستور پخت تورتیلا

ذرت مکزیکی یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین تنقلات در جهان است که همانطور که از نامش پیداست…

طرز تهیه سالاد ذرت

سالاد ذرت یکی از انواع سالادهای مجلسی ایرانی است که علاوه بر ظاهری شیک و مجلسی…

طرز تهیه پاپ کورن خانگی سالم و خوشمزه با تابه

4 (80%) 4 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا