چطور با گوشی سامسونگ از صفحه عکس بگیریم

ضبط صفحه یکی از راه‌های سریع و آسان برای ذخیره عکس‌ها و متن از صفحه موبایل است. امروزه روش های مختلفی برای انجام این کار در نظر گرفته شده است که برخی از آنها در اکثر دستگاه ها مشترک است; در حالی که برخی دیگر محدود به محصولات یک برند خاص هستند. اگر صاحب موبایل یا تبلت سامسونگ هستید و این سوال از شما پرسیده شده است که چگونه از صفحه نمایش گوشی سامسونگ عکس بگیریم؟ در آموزش بعدی با دیجیاتو همراه باشید.

چگونه از صفحه نمایش گوشی سامسونگ عکس بگیریم؟

سامسونگ عموما از روش های رایج و استاندارد اندرویدی برای ذخیره اسکرین شات در محصولات خود راضی نیست و همواره سعی کرده راه های جدید و خلاقانه ای را برای کاربران خود ارائه دهد. این مسیرها شامل استفاده از حرکات دست، لوازم جانبی مانند قلم، یا فشار دادن کلیدهای ترکیبی است. در زیر گزینه های مختلفی برای گرفتن اسکرین شات در گوشی ها و تبلت های سامسونگ وجود دارد.

1. از گوشی های سامسونگ با کلیدهای فیزیکی اسکرین شات بگیرید

اولین و رایج ترین راه برای گرفتن اسکرین شات در دستگاه های اندرویدی استفاده از کلیدهای فیزیکی کنار گوشی است. این مسیر معمولا ترکیبی از کلیدهای پاور و ولوم است که باید به طور همزمان فشار داده شوند. در زیر نحوه گرفتن اسکرین شات به این روش و نکات مرتبط را توضیح می دهیم:

ابتدا به صفحه یا محتوایی که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید بروید.

سپس کلیدهای پاور و کاهش صدا را همزمان فشار دهید و پس از 1 ثانیه آنها را رها کنید.

توجه داشته باشید که اگر کلیدهای گفته شده را برای مدت طولانی نگه دارید، عملکرد مرتبط با فشار طولانی انجام می شود. البته در برخی از دستگاه ها این قابلیت به صورت پیش فرض غیرفعال است و نگه داشتن کلیدها تاثیر متفاوتی نخواهد داشت.

پس از گرفتن اسکرین شات، یک نوار ابزار در پایین صفحه قابل مشاهده خواهد بود. با استفاده از گزینه های موجود در این پنل، می توانید اسکرین شات را به اشتراک بگذارید یا ویرایش هایی (برش، ترسیم و …) انجام دهید.

در وب سایت رسمی سامسونگ ذکر شده است که در برخی از مدل ها می توانید کلید پاور را همراه با کلید افزایش صدا برای گرفتن اسکرین شات داشته باشید. همچنین در برخی دستگاه های دیگر می توان از هر دو کلید برای این منظور استفاده کرد. در تبلت‌های سامسونگ که از کلید فیزیکی هوم استفاده می‌کنند، فشار دادن همزمان کلیدهای پاور و هوم می‌تواند یک اسکرین شات را ذخیره کند.

2. از گوشی های سامسونگ با کف دست اسکرین شات بگیرید

کشیدن انگشت در کف دست راه دیگری است که سامسونگ به صاحبان محصولات خود برای گرفتن اسکرین شات ارائه کرده است. به این ترتیب دیگر نیازی به فشار دادن کلیدهای واقع در لبه قاب دستگاه نخواهد بود و به همین دلیل می توان آن را گزینه مطلوب تری برای برخی از کاربران دانست. البته قبل از استفاده از روش ذکر شده باید در قسمت تنظیمات آن را فعال کنید:

ابتدا وارد اپلیکیشن Settings شوید که با نماد چرخ دنده مشخص می شود.

در تنظیمات گوشی یا تبلت خود، به ویژگی های پیشرفته بروید.

سپس به بخش Motions and Gestures بروید.

در صفحه اشاره‌ها و اشاره‌ها، کشیدن کف دست را برای عکس‌برداری فعال کنید.

پس از فعال سازی قابلیت ذکر شده طی مراحل بالا، می توانید با کشیدن لبه کف دست خود بر روی صفحه به صورت زیر اسکرین شات بگیرید.

به صفحه ای که می خواهید از محتوای آن اسکرین شات بگیرید بروید.

لبه کف دست خود را به صورت عمودی در سمت راست یا چپ صفحه قرار دهید، سپس انگشت خود را به سمت مخالف بکشید. توجه داشته باشید که هنگام کشیدن انگشت، ارتباط بین کف دست و صفحه نمایش باید حفظ شود.

اسکرین شات های ذخیره شده به این روش هیچ تفاوتی با روش های دیگر ندارند و در صورت تمایل می توان آنها را ویرایش یا به اشتراک گذاشت. لازم به ذکر است که این قابلیت در برخی از محصولات سامسونگ مانند گلکسی تب اس 6 به دلیل محدودیت های سخت افزاری وجود ندارد.

3. چگونه با دستیار صوتی از صفحه نمایش گوشی سامسونگ عکس بگیریم؟

حتما می دانید که گوشی ها و تبلت های سامسونگ از دستیار صوتی گوگل و همچنین دستیار خود سامسونگ به نام بیکسبی استفاده می کنند. خوشبختانه امکان اسکرین شات با دو گزینه ذکر شده طبق مراحل زیر وجود دارد.

بخونیدش:  چرا به سنگ های رسوبی کتاب تاریخ زمین میگویند

اگر گوشی شما از کلید اختصاصی دستیار صوتی Bixby استفاده می کند، می توانید با فشار دادن آن دستیار صوتی را فعال کنید.

نگه داشتن کلید خانه یا گفتن Hi Bixby و Hey Google راه های دیگری برای فعال کردن دستیار صوتی است.

وقتی دستیار صوتی فعال شد، بگویید Take screenshot.

همچنین می توانید از دستورات پیچیده تری مانند گرفتن اسکرین شات و اشتراک گذاری آن برای گرفتن اسکرین شات و به اشتراک گذاری همزمان آن ها در رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ذخیره اسکرین شات از طریق دستیار صوتی آن را برای ویرایش سریع از دسترس خارج می کند. اگرچه می توانید با رفتن به پوشه Screenshots در گالری و انتخاب تصویر مورد نظر آن را تغییر دهید. زمانی که دستیار صوتی فعال می شود، می توان دستورات لازم را نیز از طریق ورودی متن صادر کرد، اما بدیهی است که این روش زمان بیشتری می برد و نسبت به روش های دیگر چندان بهینه و معقول نیست.

4. چگونه با قلم لمسی از صفحه نمایش گوشی سامسونگ عکس بگیریم؟

بسیاری از گوشی های پرچمدار سامسونگ از قلم S Pen صفحه لمسی این شرکت پشتیبانی می کنند و برخی از آنها مانند دستگاه های سری Galaxy S22 Ultra و Galaxy Note به طور پیش فرض دارای قلم ذکر شده هستند. خوشبختانه سامسونگ امکان گرفتن اسکرین شات با استفاده از این لوازم جانبی را به دو صورت فراهم کرده است که در کار با گوشی با قلم در مقایسه با سایر کیس ها می توان روشی آسانتر و سریعتر به حساب آورد.

برای گرفتن اسکرین شات با استفاده از قلم اس پن سامسونگ، ابتدا به صفحه مورد نظر بروید.

منوی کنترل هوا را با انتخاب نماد یا قرار دادن قلم با فاصله کمی روی صفحه دستگاه باز کنید.

از منوی باز شده گزینه نوشتن صفحه را انتخاب کنید. در این حالت یک اسکرین شات از کل صفحه ذخیره می شود و می توانید با استفاده از قلم آن را ویرایش کنید.

در حالت دوم، می توانید از گزینه انتخاب هوشمند انتخاب کنید، که به شما امکان می دهد قسمت خاصی از صفحه را برای گرفتن اسکرین شات انتخاب کنید.

در نهایت روی Save کلیک کنید تا اسکرین شات در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شود.

5. چگونه از صفحه نمایش گوشی تاشو سامسونگ عکس بگیریم؟

محصولات تاشو سامسونگ مانند سری Galaxy Z Fold و Z Flip از حالت خاصی به نام Flex Mode استفاده می کنند که در آن می توانید گوشی را تا نیمه تا کنید و فقط از نیمی از صفحه نمایش برای مشاهده محتوا استفاده کنید. خوشبختانه، در این مورد، می توانید یک اسکرین شات در زیر بگیرید.

ابتدا وارد اپلیکیشن Settings شوید تا حالت Flex فعال شود.

در صفحه تنظیمات به قسمت Advanced Features بروید و سپس Labs را انتخاب کنید.

حال بر روی پنل Flex Mode کلیک کنید و سپس کلید اپلیکیشن های مورد نظری که قصد دارید در این حالت استفاده کنید را فعال کنید.

برای گرفتن اسکرین شات ابتدا صفحه مورد نظر را که می خواهید محتوای آن ذخیره کنید باز کنید.

صفحه گوشی را تا نیمه ببندید تا قابلیت Flex Mode فعال شود.

اکنون یک نوار ابزار با چندین نماد در پایین صفحه ظاهر می شود.

برای ذخیره اسکرین شات، کافیست روی نماد دوم از سمت چپ (تصویر در یک کادر) کلیک کنید.

6. چگونه از گوشی سامسونگ عکس تمام صفحه بگیریم؟

امروزه در اکثر دستگاه های اندرویدی امکان گرفتن اسکرین شات های مداوم برای ضبط بخش بزرگ تری از صفحه نمایش وجود دارد. اما قبل از اینکه این قابلیت به صورت پیش فرض در سیستم عامل اندروید باشد، کاربران سامسونگ در گوشی ها و تبلت های خود به آن دسترسی داشتند. کاربرد آن در زیر توضیح داده شده است.

برای فعال کردن اسکرین شات های مداوم، ابتدا به برنامه تنظیمات دستگاه خود بروید.

برای ادامه کار، به بخش ویژگی های پیشرفته مراجعه کنید.

در صفحه ویژگی های پیشرفته، سوئیچ کنار گزینه ضبط هوشمند را فعال کنید.

اکنون به صفحه ای که می خواهید محتوای آن را ضبط کنید بروید.

با هر یک از روش های ذکر شده در این مقاله، مانند فشار دادن همزمان کلید پاور و کاهش صدا، اسکرین شات را ذخیره کنید.

پس از گرفتن اسکرین شات، یک نوار ابزار در پایین صفحه ظاهر می شود. در این قسمت گزینه Scroll Capture را انتخاب کنید که با دو فلش رو به پایین مشخص شده است.

بخونیدش:  چرا حضرت فاطمه با حضرت علی ازدواج کرد هفتم

هر بار که روی گزینه کلیک می کنید، صفحه کمی پایین می آید. می‌توانید این کلید را چندبار فشار دهید تا تمام قسمت‌هایی که می‌خواهید در اسکرین شات ذخیره شوند.

7. از قسمتی از صفحه در دستگاه های سامسونگ اسکرین شات بگیرید

در قسمت های قبلی اشاره کردیم که با کمک قلم اس پن سامسونگ می توانید از قسمت های خاصی از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید. خوشبختانه این قابلیت بدون قلم نیز برای علاقه مندان در دسترس است. با این حال، قبل از شروع به کار، باید عملکرد Smart Select را از طریق مسیر زیر فعال کنید.

ابتدا به اپلیکیشن Settings روی دستگاه رفته و سپس به بخش Display بروید.

در صفحه جدید گزینه Edge را انتخاب کنید. در مرحله بعد روی گزینه Edge Panels کلیک کنید تا گزینه های موجود را مشاهده کنید.

اکنون گزینه های Apps edge و Smart Select را با استفاده از کلیدهایی که جلوی نام آنها قرار داده شده فعال کنید.

پس از فعال کردن ویژگی مذکور، به صفحه ای که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید بروید.

حالا از گوشه سمت راست صفحه (محل پیش فرض) به وسط بکشید تا پنل Edge باز شود.

از منوی باز شده، پنل Smart Selection را انتخاب کنید. اگر چندین پنل به طور همزمان فعال هستند، می توانید بین آنها حرکت کنید تا به گزینه مورد نظر برسید.

در پنل Smart Select روی گزینه Rectangle کلیک کنید. اکنون می توانید مستطیل نمایش داده شده را در ناحیه مورد نظر قرار دهید.

پس از اتمام کار، روی Done ضربه بزنید و در نهایت آیکون را با فلش پایین انتخاب کنید تا اسکرین شات در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شود.

8. اسکرین شات ها را در گوشی ها و تبلت های سامسونگ ویرایش کنید

همانطور که در بخش‌های قبلی ذکر شد، کاربران می‌توانند پس از ذخیره تصاویر در گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ، مستقیماً آن‌ها را ویرایش کنند. یکی از تغییرات موثر در این قسمت، برش تصویر است که می تواند ضمن کوچکتر کردن آن، قسمت های اضافی را حذف کند. این کار را می توان به روش زیر انجام داد.

برای شروع هر یک از روش های ذکر شده، یک اسکرین شات از صفحه بگیرید. توجه داشته باشید که امکان ویرایش مستقیم اسکرین شات هنگام ضبط آن با دستیار صوتی وجود ندارد.

پس از ظاهر شدن نوار ابزار پایین، روی گزینه برش (آیکون دو خط و یک مداد) کلیک کنید.

ناحیه مورد نظر را برای برش تصویر انتخاب کنید.

در صورت لزوم می توانید تغییرات دیگری مانند نوشتن صفحه را نیز انجام دهید.

در نهایت بر روی علامت دانلود (فلش پایین) کلیک کنید. اسکرین شات ویرایش شده در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می شود و می توان آن را در پوشه Screenshots در گالری مشاهده کرد.

سوالات متداول

چگونه از صفحه گوشی سامسونگ عکس بگیریم؟

با فشردن همزمان کلید پاور و کاهش صدا، می‌توانید از اکثر تبلت‌ها و تلفن‌های همراه سامسونگ اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات‌های سامسونگ در کجا ذخیره می‌شود؟

مکان پیش فرض ذخیره اسکرین شات ها در دستگاه های سامسونگ در پوشه Gallery Screenshots است.

چگونه می‌توان تنها از قسمت خاصی از صفحه اسکرین شات گرفت؟

با استفاده از قابلیت Smart Select یا S Pen، می توانید تنها بخشی از صفحه را برای گرفتن اسکرین شات انتخاب کنید.

آسان‌ترین روش برای گرفتن اسکرین شات در موبایل‌های سامسونگ چیست؟

فشار دادن همزمان کلیدهای روشن/خاموش و کاهش صدا و همچنین استفاده از کش رفتن کف دست، از ساده ترین راه ها برای گرفتن اسکرین شات در محصولات سامسونگ است.

در حین استفاده از دستگاه برای ضبط صفحه می توانید با زدن آیکون ضبط کننده صفحه در پنل اطلاع رسانی شروع به ضبط صفحه کنید.

مرحله 1: انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و پانل تنظیمات سریع را باز کنید. سپس بر روی Screen Recorder کلیک کنید تا فعال شود.

مرحله 2: یک مورد را در Sound Settings انتخاب کنید و روی Start Recording کلیک کنید. فرآیند ضبط پس از شمارش معکوس شروع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا