چطور با گوشی کارت به کارت کنیم

برای مشاوره در مورد روش های کارت به کارت

برای مشاوره در مورد روش های کارت به کارت

امروزه به لطف فناوری و توسعه دیجیتال، روش‌های انتقال پول نیز تغییر کرده است و افراد دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک برای انتقال پول به حساب بانکی ندارند. روش های مختلف کارت به کارت در دسترس قرار گرفته است که فرآیند انتقال وجه را تسهیل کرده است.

کارت به کارت یا انتقال پول از کارتی به کارت دیگر بخشی از کارهای روزانه است که همه با آن سروکار دارند. همانطور که گفتیم راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. از این رو در ادامه این مقاله به معرفی انواع روش های انتقال کارت به کارت و انتقال پول می پردازیم.

روش های برد به تخته

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از مشاغل ما سریعتر و آسان تر انجام می شوند. انتقال پول بدون نیاز به حضور در بانک یکی از ثمرات رشد و توسعه فناوری است. مردم دیگر برای انجام یک کار ساده مانند انتقال پول به بانک ها مراجعه نمی کنند و دیگر نیازی به صف کشیدن ساعت ها برای انتقال پول ندارند. اما روش های مختلف کارت به کارت چیست؟

یکی از روش های رایج انتقال وجه از طریق روش کارت به کارت با تلفن همراه است. بسیاری از بانک ها و توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل سعی کرده اند با توسعه نرم افزارهای موبایل خدمات بهتری را به کاربران ارائه دهند. یکی از ویژگی های این گونه نرم افزارهای موبایلی که می توان از آن برای ارائه خدمات بانکی استفاده کرد، انتقال پول از کارت به کارت با تلفن همراه است.

کاربران می توانند با استفاده از نرم افزارهای موبایل مانند موبایل بانک، 724، اپ و بسیاری از نرم افزارهای بانکی به حساب شخص مورد نظر خود پول انتقال دهند. یکی دیگر از روش های کارت به کارت، انتقال پول با کد دستوری است. برخی از بانک ها برای انجام خدماتی مانند پرداخت قبوض، شارژ موبایل، انتقال وجه و … کد دستوری تنظیم می کنند تا کاربران با وارد کردن این کد به راحتی بتوانند در عرض چند دقیقه انتقال وجه و خدمات ذکر شده را انجام دهند.

استفاده از دستگاه های خودپرداز یا خودپرداز یکی از روش های دیگر انتقال پول و کارت به کارت است. با مراجعه به دستگاه های خودپرداز نزدیک محل سکونت خود می توانید به سرعت وجه را با کارت بانکی خود انتقال دهید. یادآور می‌شویم که اگرچه فرآیند انتقال توسط کارت به روش‌های کارت نوظهور تسهیل شده است، اما اگر می‌خواهید مبلغی بالاتر از سقف تعیین‌شده انتقال دهید، باید به بانک مراجعه کنید.

نحوه کارت به کارت با موبایل

شاید از خود بپرسید که چگونه می توان بین کارت ها با تلفن جابجا شد؟ در ادامه با نحوه واریز وجه به شماره حساب تلفنی آشنا می شوید

کارت با کارت با موبایل از طریق اینترنت بانک

هنگام افتتاح حساب از شما سوال می شود که آیا می خواهید حساب بانکی خود را فعال کنید یا خیر. سال هاست که تمامی بانک ها اپلیکیشن های موبایلی را با نام همراهان بانکی طراحی و منتشر کرده اند. به کمک این اپلیکیشن ها می توانید به اطلاعات حساب خود دسترسی داشته باشید و از طریق آن ها عملیات بانکی مختلفی مانند گرفتن موجودی، پرداخت قبوض، انتقال وجه، انسداد کارت و … را انجام دهید.

نمونه معروف این گونه اپلیکیشن ها نرم افزار بام بانک ملی است و افرادی که در این بانک حساب دارند می توانند با نصب و فعال سازی این اپلیکیشن در هر کجا که هستند به راحتی کار خود را انجام دهند. برای استفاده از این اپلیکیشن ها توصیه می شود فقط به شعب یا سایت های بانک ها مراجعه کرده و نسخه اصلی را از خود بانک یا با مشاوره اپراتورها تهیه و نصب کنید.

کارت به کارت با موبایل از طریق نرم افزار موبایل

علاوه بر نرم افزارهای موبایل بانک، نرم افزارهایی مانند Top، Up، Coin، Mobile Card و …. توسعه یافته اند که از طریق آن می توان عملیات بانکی مختلفی را انجام داد.

کارت به کارت با موبایل از طریق کدهای سفارشی

به غیر از روش کارت به کارت با نرم افزار بانک و موبایل، روش دیگری نیز برای انتقال پول از طریق موبایل به نام کارت به کارت با کد سفارشی وجود دارد. به این ترتیب شما نیازی به نصب Applebcation برای کارت به کارت با موبایل ندارید. در حال حاضر تنها برخی از بانک ها امکان کارت به کارت با کد دستوری را فراهم کرده اند.

بخونیدش:  چرا کژال از سریال نون خ حذف شد

کارت به کارت بدون برنامه

اگر می‌خواهید بدون نصب برنامه، وجه انتقال دهید، می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز این کار را انجام دهید. امروزه دستگاه های خودپرداز در تمامی شعب بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و … یافت می شود. برای انتقال وجه کافیست به نزدیکترین دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و تراکنش کارت به پول را انجام دهید. بهتر است بدانید سقف و قیمت انتقال وجه در دستگاه های خودپرداز بسته به دستگاه خودپرداز و حساب مقصد متفاوت است.

اگر بخواهید از یک حساب به حساب شخص دیگری پول انتقال دهید، می توانید تا سقف 3 میلیون تومان انتقال دهید. اما اگر بخواهید از یک حساب به حساب دیگر در بانک پول منتقل کنید حداکثر سقف آن 100 میلیون تومان است. یکی دیگر از روش های کارت به کارت بدون برنامه، انتقال پول با استفاده از کد دستوری یا USSD است. البته همانطور که قبلا هم اشاره کردیم فقط برخی از بانک ها اجازه انتقال وجه با کد دستوری را می دادند.

کارت به کارت با گوشی ساده

برخلاف گوشی‌های هوشمند که با استفاده از روش‌های مختلف کارت به کارت مانند استفاده از کد دستوری، نصب نرم‌افزار و بانکداری اینترنتی می‌توان از آن‌ها برای انتقال پول استفاده کرد، انتقال پول با یک گوشی ساده چندان آسان نیست. انتقال وجه با تلفن ساده فقط از طریق کارت به کارت با کد دستوری و در صورتی که عملیات انتقال وجه جزء گزینه های بانک مورد نظر باشد امکان پذیر است.

برخی از بانک ها به دلیل امنیت کمتر کد کارت پرداخت از ارائه این سرویس خودداری کرده اند. به عنوان مثال افرادی که در بانک انصار حساب دارند می توانند با وارد کردن کد دستوری *765* با استفاده از کد ussd اقدام به انتقال وجه کنند. اما چنین امکانی برای کاربران بانک ملی و پاسارگاد فراهم نشده است.

روش کارت به کارت با کد دستوری

یکی از امکانات بانکداری الکترونیک، استفاده از کدهای کنترلی در گوشی های تلفن همراه است. از طریق کد دستوری، بدون نصب نرم افزاری بر روی تلفن همراه و تنها گرفتن چند شماره، کارهای مختلف بانکی را انجام می داد. با کدهای سفارشی می توانید کارهای مختلفی مانند انتقال وجه، خرید شارژ، گزارش موجودی، پرداخت قبوض و … را انجام دهید. فرآیند ساده کار با این کدها به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه سردرگمی، به سرعت و به راحتی امور بانکی خود را انجام دهید. با این حال، کارت به کارت با کد دستوری یا کد ussd کمتر از روش های دیگر رایج است.

با این حال، گاهی اوقات شما به اینترنت دسترسی ندارید و در عین حال کاملاً نیاز به انتقال پول دارید. در چنین مواقعی یا باید به باجه بانک نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید یا از روش انتقال وجه با کد دستوری یا کد ussd استفاده کنید. برای استفاده از روش کارت به کارت با کد دستوری برای انتقال مبالغ بالای 100000 تومان باید رمز دوم داینامیک داشته باشید.

کارت به کارت با کد کنترلی نسبت به سایر روش ها امنیت کمتری دارد و شاید به همین دلیل برخی از بانک ها از ارائه این سرویس خودداری کنند. در هر صورت تنها در صورتی می توانید کارت به کارت را با کد ussd انجام دهید که امکان انتقال وجه از این طریق توسط بانک مربوطه فراهم باشد. علاوه بر این، شما باید کارت های خود را در سیستم لینک بانک مرکزی وارد کرده باشید.

همانطور که اشاره کردیم، همه بانک ها اجازه کارت به کارت با کد ussd را نمی دهند و تنها برخی از آنها این امکان را در اختیار کاربران خود قرار دادند. به عنوان مثال، کسانی که کارت های بانک ملت را از طریق کد دستوری *#712، دارندگان کارت بانک پارسیان از طریق *701*، دارندگان کارت بانک صادرات از طریق *719* و دارندگان کارت بانک انصار با کد سریال *765# دارند، می توانند تراکنش های پرداخت کارت را با تلفن همراه انجام دهند.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوال یا ابهامی در خصوص ورود به سامانه امریه وزارت علوم amriye.msrt.ir دارید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان سیستم تا حد امکان به تمام سوالات شما پاسخ می دهند.

کارت مقصد دوربین تلفن را اسکن کنید

با کارت می توانید با استفاده از دوربین گوشی شماره کارتی را که قصد دارید روی آن واریز کنید، شناسایی کرده و وارد کنید. کافی است منوی اسکن را انتخاب کرده و کارت مورد نظر را زیر دوربین گوشی قرار دهید.

بخونیدش:  چرا وقتی یک توپ کم باد را جلوی نور خورشید قرار می دهیم باد می شود

کارت به کارت با استفاده از پیامک متن کامل

فرض کنید پیامکی با محتوای زیر دریافت می کنید:

سلام مرصاد جان

لطفا پولی را که به شما گفتم زودتر برای من بفرستید. من به پول زیادی نیاز دارم

6104337570728091

با تشکر.”

در این صورت کل متن پیامک را کپی کرده و در قسمت شماره کارت مقصد پیست کنید. فقط قسمت شماره کارت شناسایی می شود و سایر قسمت های پیامک حذف می شود.

لازم به ذکر است سقف کارت بین بانک ها متفاوت است و توسط خود بانک ها تعیین می شود و ممکن است در آینده تغییر کند. برای مشاهده لیست بانک های فعال دارای کارت و سقف روزانه کارت به کارت هر بانک در یک روز و یک شب می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

محدودیت کارت به کارت

* علاوه بر کارت به کارت، امکان انجام تراکنش های مالی دیگری مانند خرید شارژ، خرید بسته اینترنت و پرداخت قبوض با کارت وجود دارد.

* دریافت موجودی کارت های عضویت شتاب با کارت فعال امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا