چطور بفهمیم که در واتساپ بلاک شده ایم

WhatsApp یک برنامه چت، تماس و اشتراک گذاری عکس است که توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود. جای تعجب نیست که واتس اپ به شما امکان می دهد کاربرانی را که دیگر نمی خواهید با آنها بشنوید مسدود کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از تماس یا ارسال پیامک به کسی این است که او را بلاک کنید. اما اگر شما کسی هستید که بلاک شده است، چگونه می توانید بگویید؟

در مقاله جلوگیری از هک شدن واتس اپ و در صورت شنود شنود واتس اپ موارد مهمی را به اطلاع شما رسانده ایم، در این مقاله زومیت راه های تشخیص مسدود شدن در واتس اپ را به شما می گوییم. اگر فکر می کنید شخصی شما را در واتس اپ بلاک کرده است، مقاله زیر را بررسی کنید تا ببینید حدس شما درست است یا خیر.

لینک را کپی کنید

در این مقاله خواهید خواند:

لینک را کپی کنید

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم یا خیر؟

واتس اپ دارای یک ویژگی حفظ حریم خصوصی است که به کاربران اجازه می دهد هر مخاطبی را که می خواهند مسدود کنند. اگر به هر دلیلی نمی خواهید با مخاطبی صحبت کنید، می توانید آنها را مسدود کنید. خوشبختانه یا متأسفانه، هیچ راه مستقیمی برای اطلاع از مسدود شدن شما در واتس اپ وجود ندارد. اما چند ترفند وجود دارد که می توانید برای فهمیدن این موضوع استفاده کنید.

لینک را کپی کنید

روش های شناسایی مسدود کردن در واتس اپ

اگرچه تشخیص مسدود شدن در واتس اپ آسان نیست، اما اگر بخواهیم بدانیم چگونه در واتس اپ بلاک شده ایم، می توانیم برخی از علائم را بررسی کنیم. اگر شخصی شما را در واتس اپ بلاک کرده است:

اگر آخرین بار دیده نشده باشند، نمی توانید حضور آنلاین آنها (آخرین بازدید) را در صفحه چت ببینید.

عکس نمایه و به‌روزرسانی‌های آن‌ها را نخواهید دید.

اگر بیوگرافی داشته باشد بیوگرافی او به شما نشان داده نمی شود.

هر پیامی که ارسال می کنید همیشه یک تیک (پیام ارسال شده) و هرگز تیک دوم (پیام تحویل شده) نشان داده نمی شود.

دسترسی به این تماس ممکن نیست.

شما نمی توانید این شخص را به گروهی که ایجاد کرده اید اضافه کنید.

اگر تمام علائم بالا را برای یک مخاطب مشاهده کردید، ممکن است به این معنی باشد که کاربر شما را مسدود کرده است. با این حال، احتمالات دیگری نیز وجود دارد. واتس‌اپ می‌گوید که آنها عمداً این تشخیص را پنهان کرده‌اند تا هنگام مسدود کردن شخصی از حریم خصوصی شما محافظت کنند. بنابراین، ما نمی توانیم به شما بگوییم که آیا توسط شخص دیگری بلاک شده اید یا خیر.

لینک را کپی کنید

آیا امکان رفع بلاک در واتس اپ وجود دارد؟

اگر متوجه شدید که شخصی شما را در واتس اپ بلاک کرده است، بهترین کار این است که او را به حال خود رها کنید. تلاش مکرر برای تماس با فردی که شما را مسدود کرده است، آزار و اذیت تلقی می شود. با این حال، اگر فکر می‌کنید اشتباهی رخ داده است یا باید با فردی که شما را از طریق واتس‌اپ مسدود کرده است تماس بگیرید، دو راه وجود دارد.

لینک را کپی کنید

ایجاد یک گروه

در روش اول می توانید از یک دوست بخواهید که یک گروه ایجاد کند و هر دوی شما را به آن اضافه کند. اگرچه هنوز نمی‌توانید اطلاعات فردی که شما را در گروه مسدود کرده است را ببینید، اما می‌توانید با پیام‌هایی که در گروه ارسال می‌کنید، او را متقاعد کنید که شما را رفع انسداد کند. برای حفظ حریم خصوصی (اگرچه همه این موارد نقض حریم خصوصی مخاطبی است که شما را مسدود کرده است، مگر اینکه دلیل موجهی داشته باشید)، می توانید از دوست مشترک خود بخواهید گروه را ترک کند تا مانند یک چت خصوصی برای شما و شما که شما را رنجانده است تبدیل شود. مخاطب. به یاد داشته باشید که شخصی که شما را بلاک کرده است می تواند در هر زمان از گروه خارج شود و حتی افرادی را که شما را به چت گروهی اضافه کرده اند بکشد یا بلاک کند.

لینک را کپی کنید

حذف اکانت (کاربر

برای اینکه مجبور نباشید از کسی کمک بخواهید، تنها راه این است که حساب WhatsApp را حذف کنید. زیرا پس از ایجاد مجدد اکانت واتس اپ می توانید با فرد مذکور تماس بگیرید. معلوم می شود که شخصی که شما را مسدود کرده است می تواند دوباره حساب جدید شما را مسدود کند.

بخونیدش:  چطور به یک دختر بفهمانیم که دوستش داریم

لینک را کپی کنید

آنتی بلوکر واتس اپ را دانلود کنید

شاید دوست دارید برنامه ای وجود داشته باشد که شما را از لیست مخاطبین مسدود شده حذف کند، یا شاید بخواهید باور کنید که برنامه های ضد انسداد واتس اپ واقعی هستند. متاسفانه اینطور نیست. در واقع، همه برنامه‌های شخص ثالثی که ادعا می‌کنند شما را رفع انسداد می‌کنند، حتی اگر بتوانند، ایمن نیستند. در تمام مقالات مربوط به حریم خصوصی و امنیت رسانه های اجتماعی، ما اکیداً توصیه می کنیم که اطلاعات حساب شخصی خود را در هر برنامه ای غیر از برنامه اصلی وارد نکنید، زیرا ممکن است برای شما مضر باشد.

این واقعیت که یک برنامه می تواند شما را از لیست مخاطبین مسدود شده حذف کند، خلاف قوانین است و حریم خصوصی کاربری را که تصمیم به بلاک کردن شما گرفته است، نقض می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با چشمان باز به این مشکل برخورد کنید.

لینک را کپی کنید

تفاوت گزارش و بلاک در واتس اپ

می‌توانید با مسدود کردن مخاطبین خاص، دریافت پیام‌ها، تماس‌ها و به‌روزرسانی‌های وضعیت WhatsApp را متوقف کنید. همچنین اگر فکر می کنید پست های شخصی شما را تهدید و ناراحت می کند، می توانید آن را گزارش دهید.

وقتی کسی را بلاک می کنید:

آخرین ورود، وضعیت آنلاین، به‌روزرسانی‌های وضعیت و هرگونه تغییر در تصویر نمایه‌تان دیگر برای مخاطبینی که مسدود کرده‌اید قابل مشاهده نخواهد بود.

پیام‌ها، تماس‌ها و به‌روزرسانی‌های وضعیت ارسال شده توسط مخاطب در تلفن شما نمایش داده نمی‌شوند و به شما تحویل داده نمی‌شوند.

مسدود کردن یک مخاطب باعث حذف آنها از لیست مخاطبین شما و همچنین حذف شما از لیست تلفن مخاطب نمی شود. برای حذف یک مخاطب، باید مخاطب را از مخاطبین تلفن خود حذف کنید.

شماره های مسدود شده در قسمت Blocked or Blocked Contacts در تنظیمات قابل مشاهده خواهند بود.

می توانید با فشار دادن طولانی یک پیام از نماد سه نقطه، گزارش حساب را انتخاب کنید. وقتی به کسی گزارش می دهید:

WhatsApp پنج پیام آخر ارسال شده توسط کاربر یا گروه گزارش شده به شما را دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، شخص محکوم شده مطلع نیست. WhatsApp همچنین گروه یا شناسه کاربری گزارش شده، اطلاعات مربوط به زمان ارسال پیام و نوع پیام ارسال شده (تصویر، ویدئو، متن و غیره) را دریافت می کند.

اگر واتس اپ متوجه شود که فعالیت حساب کاربری شرایط خدمات آن را نقض می کند، می تواند حساب را مسدود کند. طبق شرایط خدمات، واتس اپ ممکن است این حق را برای خود محفوظ نگه دارد که بدون اطلاع قبلی، کاربر را مسدود کند.

لطفاً توجه داشته باشید که گزارش رفتار کاربر بر خلاف شرایط خدمات، لزوماً منجر به ممنوعیت کاربر یا هرگونه اقدام دیگری علیه کاربر نخواهد شد.

لینک را کپی کنید

سوالات متداول

لینک را کپی کنید

چگونه بفهمیم کسی ما را در واتس اپ بلاک کرده است یا خیر؟

هیچ راه مستقیمی برای کشف وجود ندارد. با مطالعه این مقاله، می توانید تمام روش هایی را که نشان دهنده مسدود شدن مخاطب در واتس اپ است، بیابید.

لینک را کپی کنید

آیا تیک زدن پیام های واتس اپ نشانه مسدود شدن است؟

علامت خاکستری روی پیام به این معنی است که پیام با موفقیت از تلفن شما ارسال شده است، اما هنوز به گیرنده تحویل داده نشده است. اکنون مخاطب ممکن است به اینترنت یا واتس اپ دسترسی نداشته باشد یا شما را مسدود کرده باشد.

لینک را کپی کنید

آیا راهی برای رفع انسداد واتس اپ وجود دارد؟

ما در این مقاله به این روش ها اشاره کرده ایم. با مطالعه مقاله می توانید روش های باز کردن قفل را یاد بگیرید.

لینک را کپی کنید

اگر کسی ما را در واتس اپ بلاک کند، دیگر استوری او را نخواهیم دید؟

بله، اگر شخصی شما را در واتس اپ بلاک کند، نمی توانید هیچ یک از فعالیت های او را ببینید.

گاهی اوقات تشخیص اینکه ما در واتس اپ بلاک شده ایم یا طرف مقابل از گزینه های امنیتی واتس اپ استفاده می کند دشوار است. ما به شما خواهیم گفت که چگونه بفهمید در واتس اپ بلاک شده اید یا خیر.

احتمالاً قبلاً در مورد ویژگی مسدود کردن واتس اپ شنیده اید. کاربران واتس اپ می توانند تماس ها یا سایر کاربران را با استفاده از این ویژگی مسدود کنند. آیا شما هم کنجکاو هستید که چه کسی شما را در واتس اپ بلاک کرده است؟ اگر چنین است، این مقاله را بخوانید. ما به شما کمک می کنیم ببینید چه کسی شما را در واتس اپ بلاک کرده است.

بخونیدش:  چرا از من فاصله میگیری با صدای پردیس

چگونه بفهمیم که در واتس اپ توسط سایر کاربران بلاک شده ایم

اگر موارد زیر را برای تماس خاصی از واتس اپ دیده اید، به این معنی است که توسط کاربر دیگری در واتس اپ بلاک شده اید.

علائم مسدود شدن در واتس اپ

1. ابتدا به مخاطبی که فکر می کنید شما را در واتس اپ بلاک کرده است بروید. سعی کنید ببینید چه زمانی نام مخاطب در بالای صفحه چت ظاهر می شود. اگر طرف مقابل در آن زمان آنلاین نباشد، امکان مشاهده اطلاعات زمان او وجود نخواهد داشت. همچنین وضعیت “آنلاین” حتی اگر آن شخص در آن زمان خاص آنلاین باشد قابل مشاهده نخواهد بود.

2. اگر در واتس اپ بلاک شده باشید، امکان مشاهده عکس پروفایل مخاطب وجود نخواهد داشت.

3. همچنین نمایش «درباره» این تماس واتساپ امکان پذیر نخواهد بود.

4. نمی توانید هیچ تغییری در نمایه این شخص مشاهده کنید. وضعیت 24 ساعته یا استوری واتس اپ اگر قبل از بلوک واتساپ دانلود شده باشد برای شما نشان می دهد. وضعیت های جدید طرف مقابل دیگر برای شما قابل مشاهده نخواهد بود.

5. اگر شخصی شما را در واتس اپ مخفی کرده باشد، پیام هایی که برای او ارسال می کنید دریافت نمی شود. این بدان معنی است که پیامی که برای او ارسال کرده اید فقط یک علامت خاکستری دارد. به عبارت دیگر، دو علامت آبی برای پیام‌های ارسالی جدید قابل مشاهده نخواهد بود. برای خواندن معنی تیک واتساپ کلیک کنید.

توجه: پیام‌هایی که در طول دوره مسدود کردن واتس‌اپ برای این مخاطب ارسال می‌کنید دریافت نمی‌شوند. حتی اگر طرف مقابل شما را از لیست مخاطبین مسدود شده خود در آینده حذف کند.

6. از طریق واتس اپ نمی توانید با این شخص تماس ویدیویی یا صوتی برقرار کنید. وقتی با آن شخص تماس می گیرید، عبارت تماس همیشه برای شما نمایش داده می شود و هرگز به آهنگ زنگ تبدیل نمی شود. کاربری که شما را مسدود کرده است هرگز تماس شما را دریافت نخواهد کرد.

چگونه بفهمیم که در واتس اپ بلاک شده ایم یا فقط تنظیمات حریم خصوصی است؟

لازم به ذکر است که تمامی موارد فوق حتی در صورت مسدود نبودن واتس اپ ممکن است رخ دهد. ممکن است طرف مقابل پس از اعمال تنظیمات حریم خصوصی، واتس اپ خود را غیرفعال کرده باشد. بنابراین می توانید آنها را به یک گروه جدید یا به گروهی که در آن عضو هستید اضافه کنید.

اگر این شخص شما را بلاک کرده باشد، امکان افزودن او به گروه های واتس اپ وجود نخواهد داشت. هنگامی که می خواهید چنین مخاطبی را به یک گروه اضافه کنید، پیام “Unable to add…” نمایش داده می شود.

اگر همه موارد فوق در مورد یک مخاطب خاص صدق می کند، ممکن است توسط آن مخاطب مسدود شده باشید. هیچ راه مستقیمی برای بررسی مخاطبینی که شما را در واتس اپ مسدود کرده اند وجود ندارد.

واتس اپ قابلیت بلاک را اجرا کرده است تا بتوانید در حین مسدود کردن واتس اپ، حریم خصوصی خود را حفظ کنید. همانطور که گفته شد، اگر همه موارد بالا برای شما اتفاق افتاده باشد، تقریباً می توانید مطمئن باشید که توسط طرف مقابل در واتس اپ بلاک شده اید.

نکته اضافی: چگونه بفهمیم شماره شما در واتس اپ (اندروید و آیفون) حذف شده است

این فرآیند به برنامه خاصی نیاز ندارد. می‌توانید از ویژگی پخش استفاده کنید یا به چندین مخاطب واتس‌اپ پیام ارسال کنید تا بدانید طرف مقابل شماره شما را در واتس‌اپ ذخیره کرده است یا خیر. این ترفند هم برای اندروید و هم برای آیفون کار می کند.

WhatsApp را باز کنید و یک لیست پستی ایجاد کنید.

مخاطبی را که می خواهید بررسی کنید شماره شما را ذخیره کرده است یا خیر را به این لیست اضافه کنید. لازم به ذکر است که برای ایجاد لیست پخش در واتس اپ باید حداقل چند شماره تماس را انتخاب کنید. دوستان خود را برای ایجاد این لیست اضافه کنید.

حالا هر پیامی که دوست دارید بفرستید. این پیام می تواند خنده دار یا یک پیام معمولی باشد.

در مرحله بعد، از منوی پخش واتساپ خارج شوید و یک پیام جداگانه برای آن تماس خاص ارسال کنید.

حال ببینید پیامی که از طریق لیست پخش جداگانه برای این تماس ارسال کرده اید به ترتیب دارای یک تیک و دو تیک است یا خیر. اگر چنین است، شماره شما توسط آن شخص در واتس اپ حذف شده است.

بخونیدش:  چرا ما باید مثل آینه رفتار کنیم سه جمله بنویسید

اگر پیام های ارسال شده در لیست پخش و به طور جداگانه دارای دو تیک باشند، طرف مقابل همچنان شماره شما را در لیست تماس واتساپ خود ذخیره می کند.

اگر هر دو پیام بررسی شده اند، چند ساعت صبر کنید زیرا ممکن است طرف مقابل اتصال اینترنت خود را قطع کرده باشد.

اگر چند ساعت منتظر بودید و پیامی که به طور جداگانه برای طرف مقابل ارسال کردید هنوز فقط یک تیک دارد، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا توسط آن مخاطب مسدود شده اید یا خیر.

پیام های پخش فقط برای کسانی ارسال می شود که شماره تماس شما را در لیست تماس WhatsApp خود ذخیره کرده باشند. به این ترتیب به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا طرف مقابل شماره شما را حذف کرده است یا خیر.

امیدواریم پس از خواندن این مقاله بتوانید به راحتی تشخیص دهید که چه کسی شما را در واتس اپ بلاک کرده است!

مگ تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا