چطور به بلوتوث ماشین وصل شویم

فعال سازی بلوتوث خودرو و اتصال گوشی هوشمند به آن را باید یکی از مهم ترین موارد دانست. زمانی که سیستم صوتی خودرو شما این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد، در نظر داشته باشید که در اتصال به سیستم صوتی خودروهای مختلف تفاوت هایی وجود دارد. در این قسمت به بررسی کامل آنها می پردازیم.

به طور کلی روش های اتصال گوشی به خودرو متفاوت است و می توانید گوشی هوشمند خود را از طریق کابل AUX به سیستم صوتی خود متصل کنید یا از عملکرد بلوتوث برای این اتصال استفاده کنید، برای استفاده از بلوتوث ویژگی های خوبی از جمله اتصال بی سیم وجود دارد. سیم وجود دارد اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل فعال شدن بلوتوث می تواند شارژ باتری گوشی شما را مصرف کند.

همانطور که گفته شد در هنگام اتصال به سیستم های صوتی خودروهای مختلف تفاوت هایی وجود دارد که البته این تفاوت ها به ظاهر دسترسی برای فعال سازی عملکرد بلوتوث در سیستم صوتی خودرو مربوط می شود و برای گوشی هوشمند شما تفاوتی وجود ندارد.

در نظر داشته باشید که برای استفاده از بلوتوث خودرو و فعال سازی آن، رویه ای مشابه ارسال بلوتوث به سایر گوشی های هوشمند و همچنین استفاده از بلوتوث از سیستم های صوتی خانگی یا بلندگوهای بلوتوث قابل حمل خواهید داشت. که می توانید در کمتر از یک دقیقه به آن متصل شوید و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید.

چگونه بلوتوث ماشین را فعال کنیم

قبل از مشاهده نحوه اتصال گوشی هوشمند خود به بلوتوث اتومبیل خود، به خاطر داشته باشید که باید بلوتوث اتومبیل خود را فعال کنید، این بخش همانطور که گفته شد برای اتومبیل های مختلف متفاوت است، برخی از سیستم های صوتی به طور پیش فرض دارای این ویژگی هستند، برخی دیگر دکمه اختصاصی برای این کار دارند. و باید دکمه ای را انتخاب کنید که ممکن است با لمس مانیتور سیستم شما در دسترس باشد یا به صورت فیزیکی در سیستم صوتی قرار داده شود. بلوتوث ماشین خود را برای جستجو و همگام سازی با گوشی هوشمند خود انتخاب کرده و به نوعی فعال کنید.

اگر می دانید که سیستم صوتی شما دارای قابلیت بلوتوث است و نمی توانید دکمه فعال سازی آن را پیدا کنید، همه اینها به طور کامل در دفترچه راهنمای آن دستگاه ذکر شده است و می توانید از آن استفاده کنید.

پس از تهیه بلوتوث خودروی خود، باید تلفن همراه خود را روشن کرده و از طریق بلوتوث به سیستم صوتی خودرو دسترسی داشته باشید. در نظر داشته باشید که این مرحله برای گوشی های موبایل تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن را می توان در برند اسمارت فون مشاهده کرد و یا در نسخه به روز شده آن می توان ویژگی های کم و بیش را مشاهده کرد، اما در داستان اصلی و اتصال، تفاوتی وجود ندارد. بین گوشی و بلوتوث ماشین

نحوه اتصال تلفن بلوتوث به ضبط خودرو

ابتدا باید تنظیمات گوشی هوشمند خود را وارد کنید.

پس از ورود به قسمت تنظیمات، باید وارد تنظیمات بلوتوث گوشی هوشمند شده و بلوتوث گوشی خود را مانند همیشه فعال کنید. توجه داشته باشید که می توانید نماد بلوتوث را در نوار ابزار بالای گوشی هوشمند خود پیدا کنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا بخش بلوتوث فعال شود.

در قسمت جستجو صبر کنید تا بلوتوث ماشین را پیدا کند و آن را انتخاب کنید.

پس از انتخاب آن، اگر می خواهید سیستم صوتی بلوتوث خودرو را برای اولین بار سینک کنید، از شما رمز عبور خواسته می شود. به طور پیش فرض، رمز عبور 0000 یا 1234 برای سیستم های صوتی خودرو است، مگر اینکه رمز عبور را به صورت دستی تغییر داده باشید.

در این قسمت زمانی که رمز عبور خود را می نویسید، این امکان را خواهید داشت که تاریخچه تماس شماره ها را همگام سازی کنید یا خیر. این گزینه به صورت پیش فرض فعال است.

پس از انتخاب Ok، فعال سازی بلوتوث خودرو با موفقیت انجام می شود. پس از انتخاب این قسمت، گوشی و ضبط کننده به یکدیگر متصل می شوند و می توانید به موسیقی خود گوش دهید.

در نظر داشته باشید که رمز عبور فقط برای دور اول ورود درخواست می شود و همچنین می توانید از طریق تنظیمات ثبت نام خودرو خود رمز عبور را تغییر دهید.

بخونیدش:  چرا از یک ایرپاد صدا نمیاد

اگر تلفن همراه به ضبط خودرو متصل نیست چه باید کرد؟

گاهی اوقات ممکن است پس از مدتی گوشی هوشمند شما با سیستم صوتی خودرو هماهنگ نشده و امکان اتصال وجود نداشته باشد. بنابراین به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای شما این است که لینک ثبت نام خودرو را در قسمت تنظیمات گوشی هوشمند لغو کنید.

برای این کار باید وارد بخش بلوتوث گوشی هوشمند خود شوید و نام ضبط خود را در قسمتی که دستگاه های جفت شده در دسترس شما هستند بیابید و آن را لغو جفت کنید.

پس از آن می توانید تنظیمات را مانند سری اول دوباره انجام دهید و به دستگاه خود متصل شوید.

در این قسمت به بررسی و آشنایی با نحوه فعال سازی بصری بلوتوث خودرو پرداختیم. با انجام مراحل ذکر شده می توانید به راحتی گوشی هوشمند خود را به ضبط خودرو متصل کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

لینک کوتاه:

آیا می خواهید از طریق گوشی خود در ماشین به موسیقی گوش دهید و نمی دانید چگونه به بلوتوث ماشین وصل شوید؟ در اینجا گزینه های زیادی از کابل های AUX و USB تا بهترین برنامه اتصال گوشی به ضبط ماشین با بلوتوث را ارائه می دهیم… با 19 کالامگ همراه باشید.

چگونه به بلوتوث خودرو متصل شویم؟

آیا در اتصال تلفن خود به ضبط کننده بلوتوث اتومبیل و پخش موسیقی از طریق بلندگوهای اتومبیل خود مشکل دارید؟ شاید از گوش دادن به رادیو خسته شده اید یا شاید نتوانید آهنگ مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر به دنبال راه حل ساده ای برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود در ماشین هستید و نمی دانید چگونه به بلوتوث ماشین وصل شوید، این مقاله برای شما مناسب است. در ادامه نحوه اتصال گوشی به ضبط خودرو از طریق USB را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

ابتدا نحوه اتصال بلوتوث گوشی به ضبط ماشین را توضیح می دهیم. جفت شدن بلوتوث فقط در اولین باری که می خواهید دستگاه جدیدی را به سیستم صوتی خودروی خود وصل کنید لازم است. سیستم صوتی خودرو و تلفن جدید شما یکدیگر را می شناسند و دفعه بعد به طور خودکار متصل می شوند. توجه داشته باشید که برای یادگیری نحوه اتصال بلوتوث به ضبط ماشین خود همیشه می توانید به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید.

1) با فشار دادن HOME و رفتن به منوی تنظیمات، بلوتوث را در ضبط ماشین خود فعال کنید.

2) در منوی تنظیمات، Bluetooth Connection را پیدا کنید.

3) [Pairing] را انتخاب کنید.

این دستگاه شما را در حالت جفت شدن قرار می دهد و توسط سایر دستگاه های بلوتوث قابل شناسایی خواهد بود. این بدان معناست که شما قادر خواهید بود بلوتوث ضبط ماشین را با گوشی خود تشخیص دهید. لیست «دستگاه‌های موجود» را در منوی بلوتوث تلفن خود بررسی کنید.

جایزه ویژه: 5,399,000 تومان

Xiaomi Poco M5 دارای ظرفیت 128 رم و 4 گیگابایت است

قیمت ویژه: 17,899,000 تومان

گوشی شیائومی پوکو اف 5 دارای ظرفیت 256 رم و 12 گیگابایت است

جایزه ویژه: 5,699,000 تومان

گوشی شیائومی پوکو M5 دارای ظرفیت 128 رم و 6 گیگابایت است

جایزه ویژه: 13,499,000 تومان

سامسونگ گلکسی A54 دارای ظرفیت 128 گیگابایت رم است

جایزه ویژه: 15,599,000 تومان

سامسونگ گلکسی A54 دارای ظرفیت 256 رم و 8 گیگابایت است

جایزه ویژه: 12,599,000 تومان

گوشی سامسونگ گلکسی A34 با ظرفیت 128 گیگابایت رم

همچنین مطمئن شوید که بلوتوث در گوشی هوشمند شما فعال است. معمولا وقتی بلوتوث روشن است، گوشی های هوشمند به طور خودکار وارد حالت جفت شدن می شوند. توجه داشته باشید که این مورد در مورد سیستم های صوتی خودرو صدق نمی کند، باید آن را قابل کشف کنید.

4) سیستم صوتی خودرو باید در قسمت «دستگاه های موجود» منوی بلوتوث گوشی شما ظاهر شود. برای انتخاب و مرتبط کردن کلیک کنید.

5) بسته به مدل، ممکن است از شما خواسته شود رمز عبور (00000) را وارد کنید یا بررسی کنید که آیا رمز عبور نمایش داده شده در هر دو دستگاه مطابقت دارد یا خیر. این مرحله یک مکانیسم کنترلی برای اطمینان از اتصال صحیح دستگاه ها است.

6) پس از تکمیل جفت شدن، سیستم صوتی خودرو و پخش کننده بلوتوث (به عنوان مثال گوشی هوشمند) اطلاعات بلوتوث یکدیگر را به خاطر می آورند و به آنها امکان می دهد در آینده به راحتی متصل شوند. اگر بعد از روشن شدن، بلوتوث روی گوشی شما فعال شود، سیستم صوتی خودرو آخرین دستگاه بلوتوث متصل را جستجو می کند و به طور خودکار به آن متصل می شود.

بخونیدش:  من چرا چاقو گذاشتم تو کمر

7) پس از اتصال بلوتوث به ضبط خودرو، پیام تاییدی را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که نماد بلوتوث گوشی پس از اتصال تغییر می کند.

نکاتی برای اتصال گوشی به ضبط ماشین

شما فقط می توانید یک اتصال بلوتوث فعال داشته باشید. اگر دستگاه دیگری را وصل کنید، جایگزین اتصال بلوتوث قبلی خواهد شد.

اگر یک دستگاه بلوتوث به سیستم صوتی خودرو متصل است، قبل از شناسایی دستگاه جدید باید آن را جدا کرد.

می توانید اطلاعات جفت شدن چندین دستگاه بلوتوث را در لیست بلوتوث خود ذخیره کنید. هنگامی که بیش از هشت دستگاه را ثبت می کنید، داده های قدیمی ترین دستگاه حذف می شود.

پنجره زمانی برای جفت شدن معمولاً به چند دقیقه محدود می شود، بنابراین اگر فرصت را از دست دادید، لطفاً حالت جفت شدن را دوباره فعال کنید.

اگر نمی توانید سیستم صوتی خودروی خود را در لیست دستگاه های بلوتوث گوشی خود پیدا کنید (حتی اگر در حالت جفت شدن باشد)، سریعا بلوتوث گوشی خود را خاموش و دوباره روشن کنید. این لیست را به روز می کند.

برخی از تلفن های هوشمند عملکرد تازه سازی را ارائه می دهند. با این حال، اگر مشکل حل نشد، سعی کنید بلوتوث را به طور کامل در تلفن خود خاموش و روشن کنید.

اگر پخش کننده شما از A2DP (پخش پیشرفته صوتی) پشتیبانی می کند، می توانید از طریق Car Audio به موسیقی گوش دهید. شما باید “Bluetooth” را از لیست منبع موسیقی انتخاب کنید. (گزینه های دیگر ممکن است رادیو AM/FM) یا سی دی باشند.

اکثر گوشی های هوشمند مدرن مجهز به A2DP هستند. از سال 2009 این ویژگی به یکی از ویژگی های اصلی برای اتصال گوشی به تلویزیون و … تبدیل شده است. اگر مکرراً با مشکلات جفت‌سازی بلوتوث مواجه می‌شوید، سعی کنید اطلاعات جفت‌سازی فعلی را در سیستم صوتی خودرو یا تلفن هوشمند خود حذف کنید و فرآیند جفت‌سازی را دوباره شروع کنید.

برنامه اتصال گوشی به ضبط ماشین با بلوتوث

چندین برنامه اتصال بلوتوث خودرو به راحتی در دسترس هستند. در این قسمت بهترین نرم افزار برای اتصال گوشی به ضبط ماشین را ارائه می دهیم…

جفت بلوتوث – BLE Auto Connect

برنامه Bluetooth Pair – BLE Auto Connect عملکردهای مختلفی را برای کنترل دستگاه شما ارائه می دهد. اصلی ترین امکانی که این برنامه برای اتصال گوشی به ضبط ماشین ارائه می دهد، گوش دادن به موسیقی در گوشی شماست. برای این کار باید سیستم صوتی خودرو و این اپلیکیشن را همگام سازی کنید. علاوه بر این، در این برنامه می توانید از ویژگی سرعت سنج استفاده کنید که سرعت فعلی ماشین شما را نمایش می دهد.

برنامه از راه دور

با دانلود برنامه از راه دور، دستگاه خود را به سیستم صوتی خودروی خود متصل کنید. این برنامه از بلوتوث برای همگام سازی استفاده می کند. فقط باید به آن دسترسی بدهید. علاوه بر این، این اپلیکیشن چندین عملکرد اضافی نیز دارد و می توانید صدا و کیفیت آن را مستقیماً از ریموت کنترل تنظیم کنید.

گوشی را با USB به ضبط ماشین وصل کنید

اگر می خواهید در حین رانندگی از موسیقی، پادکست یا کتاب های صوتی مورد علاقه خود لذت ببرید، اما اتصال گوشی خود به ضبط خودرو با بلوتوث امکان پذیر نیست، چه باید کرد؟ در این مواقع بهترین راه برای اتصال گوشی به ضبط ماشین چیست و از چه روشی استفاده کنیم؟
در واقع اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل USB یکی دیگر از روش های راحت است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

1) برای اتصال تلفن همراه به ضبط ماشین، ابتدا پورت USB ماشین خود را پیدا کنید. اگر خودروی شما پورت USB ندارد، باید از طریق کابل AUX یا بلوتوث به خودرو متصل شوید.

اگر نمی توانید آن را در کارت استریو خود پیدا کنید، ممکن است درگاه USB در کنار درگاه AUX باشد.

اگر پورت USB دارید، می توانید کابل USB را از هر فروشگاه لوازم جانبی موبایل خریداری کنید.

2) با استفاده از کابل USB، یک سر را به ماشین خود و سر دیگر را به گوشی خود وصل کنید.

برخی از خودروها و تلفن های جدید به طور خودکار وارد حالت رانندگی می شوند تا به تلفن شما سیگنال دهند که به خودرو متصل است. این کار باعث می‌شود هنگام رانندگی، وقتی تلفنتان به ضبط خودرو متصل است، حواس‌تان به اعلان‌ها پرت نشود. اگر مطمئن نیستید که ماشین شما از CarPlay یا Android Auto پشتیبانی می‌کند، دفترچه راهنمای مالک خودرو را بررسی کنید.

بخونیدش:  چرا سال قمری با سال شمسی متفاوت است

3) ماشین خود را در حالت USB قرار دهید. با این کار ورودی کابل USB تغییر می کند.

وقتی کابل USB وصل می شود، هر آنچه از تلفن خود گوش می دهید از طریق ضبط ماشین پخش می شود. علاوه بر این، برخی خودروها دارای چندین پورت USB هستند، اما همه آنها موسیقی را انتقال نمی دهند. بنابراین اگر تلفن و ماشین شما وصل نیستند، یک پورت USB دیگر را امتحان کنید.

در برخی از دستگاه ها، پس از اتصال، تلفن اندرویدی شما باید به حالت ذخیره سازی برود. نوار اعلان را پایین بکشید و روی شارژ این دستگاه از طریق USB ضربه بزنید. گزینه Use USB for را به File Transfer تغییر دهید (بر اساس نسخه اندروید و سازنده متفاوت است).

گوشی را با کابل شارژر به ضبط ماشین وصل کنید

کابل استاندارد داده/شارژ برای دستگاه‌های Android قدیمی به شما امکان می‌دهد با اتصال تلفن به ضبط‌کننده خودرو با کابل شارژر، از مجموعه موسیقی خود لذت ببرید. با این حال، اگر قصد دارید از Spotify یا سایر برنامه های موسیقی به موسیقی گوش دهید، این گزینه خوبی نیست زیرا فقط برای پخش MP3 های ذخیره شده در دستگاه شما است.

در این مقاله به معرفی برنامه اتصال گوشی به ضبط ماشین و چند روش برای اتصال گوشی به ضبط ماشین پرداختیم. آیا ترجیح می دهید گوشی خود را با بلوتوث به داش کم وصل کنید یا از کابل استفاده کنید؟ نظرات و سوالات خود را در قسمت نظرات بنویسید.

سوالات متداول

چگونه با بلوتوث به ضبط خودرو متصل شویم؟

ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه شما از بلوتوث پشتیبانی می کند، سپس بلوتوث گوشی خود را با ضبط ماشین جفت کنید. روش اتصال گوشی به ضبط ماشین با بلوتوث در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

چگونه گوشی را به ضبط ماشین وصل کنیم؟

راه های مختلفی برای اتصال گوشی به ضبط ماشین وجود دارد. می توانید گوشی خود را از طریق بلوتوث، کابل AUX یا کابل USB به ضبط کننده متصل کرده و رسانه مورد نظر را پخش کنید. روش کار برای همه روش ها در مقاله آورده شده است.

نرم افزار اتصال گوشی اندروید به ضبط ماشین چیست؟

نرم افزارهای متعددی برای اتصال گوشی به ضبط ماشین اندرویدی وجود دارد که ویژگی ها و قابلیت های بسیار خوبی را ارائه می دهد، مانند برنامه Bluetooth Pair – BLE Auto Connect. برای اطلاعات بیشتر به مقاله بالا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا