چطور به دیگران نزدیک شویم

ایجاد دوستی می تواند دشوار باشد، به خصوص در بزرگسالی. گاهی اوقات افرادی به عنوان دوست وارد زندگی شما می شوند، اما ناگهان، بدون دلیل خاصی، برای همیشه از شما جدا می شوند. به عنوان مثال، ممکن است در محل کار با یک دوست جدید آشنا شوید، اما به محض اینکه یکی از شما آنجا را ترک کرد، آن دوستی نیز از بین می رود.

همچنین ممکن است به یک شهر جدید نقل مکان کنید و بدون ارتباط مجدد با بسیاری از دوستان خود بیگانه شوید. جدایی در دوستی ها بسیار رایج است.

داشتن دوستی های معنی دار دارایی بزرگی است و اگر احساس می کنید هیچ دوستی ندارید، ممکن است احساس تنهایی کنید. ارتباطات اجتماعی یک چرخه مثبت از سلامت اجتماعی، عاطفی و جسمی ایجاد می کند.

خواندن را فراموش نکنید: نکاتی برای افراد خجالتی: چگونه با دیگران دوست شویم؟

تحقیقات نشان داده است که در بیست سال گذشته، ارتباطات اجتماعی ضعیف شده است و تنهایی یکی از دلایل اصلی مراجعه افراد به مشاوره است. این بدان معناست که اگر دائماً فکر می کنید “من هیچ دوستی ندارم” تنها شما نیستید که چنین احساسی دارید.

اگر چنین احساسی را تجربه کردید، به این معنا نیست که باید به تنهایی کار کنید. در این مقاله، بیایید به چند ایده برای برقراری ارتباط اجتماعی و ایجاد دوستی با دیگران نگاه کنیم.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از خود بپرسید چه چیزی به شما علاقه دارد و کجا می توانید افرادی را پیدا کنید که علایق مشترک شما را دارند.

حتی اگر نمی توانید بهترین دوست را پیدا کنید، احتمالاً می توانید کسی را پیدا کنید که با او صحبت کنید. کلاس ها، انجمن ها و مکان های عمومی مکان هایی هستند که می توانید با شرکت در آنها دوست شوید. رسانه های اجتماعی همچنین می توانند به شما در پیدا کردن دوستان جدید کمک کنند.

با این برنامه ساده، با گوش دادن به آن به مدت 5 دقیقه در روز، در 80 روز به هر زبانی مانند بلبل صحبت کنید! بهترین روش روز ضمن تقویت حافظه آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

راه هایی برای کمک به دیگران پیدا کنید. هر چه تمایل بیشتری به کمک به دیگران داشته باشید – بدون اینکه انتظاری در عوض داشته باشید – احتمال ایجاد دوستی های جدید بیشتر است.

هر کاری می توانید برای پیدا کردن دوستان جدید انجام دهید، اما فراموش نکنید که با خودتان مهربان باشید.

دوستی باشید که به دنبالش هستید.

به ویژگی هایی که در خود دوست دارید توجه کنید و قدر آنها را بدانید.

موفقیت های خود را جشن بگیرید، حتی اگر کسی دیگر برای جشن گرفتن وجود نداشته باشد.

اگر خود را لایق دوستی با دیگران می دانید، احتمالاً دوستان جدیدی جذب خواهید کرد. بیایید به چند روش برای پیدا کردن دوستان جدید نگاهی بیندازیم.

من هیچ دوستی ندارم: 31 نکته برای جذب افراد جدید

1- بر ویژگی های مثبت افراد تمرکز کنید.

هر کسی ویژگی هایی دارد که ممکن است مطلوب نباشد. تمرکز روی این ویژگی ها آسان است، اما در عوض به دنبال ویژگی های مثبت دیگران باشید. هر زمان که درگیر جنبه های منفی شخصیت دیگران شدید، به یاد داشته باشید که همه (از جمله خودتان) دارای ویژگی های منفی هستند.

شما هرگز یک دوست “کامل” پیدا نخواهید کرد، اما بخشی از دوستی این است که دوستان خود را با وجود معایب آنها دوست داشته باشید.

2- لبخند بزنید.

علم ثابت کرده است که وقتی لبخند می‌زنید، احساس شادی می‌کنید زیرا واکنش شیمیایی قدرتمندی در مغز شما ایجاد می‌کند. لبخند زدن شما را برای دیگران نزدیک تر و جذاب تر می کند و به شما امکان می دهد راحت تر با آنها ارتباط برقرار کنید.

حتی زمانی که با یک دوست در حال صحبت تلفنی هستید لبخند بزنید زیرا فردی که با او صحبت می کنید می تواند لبخند شما را احساس کند. لبخند بزن، لبخند مسری است.

3- کینه ها را کنار بگذارید.

رها کردن افکار منفی در مورد اینکه چگونه کسی در گذشته شما را آزار داده یا توهین کرده است می تواند یک چالش باشد.

اما این افکار منفی فقط باعث درد و ناراحتی بیشتر می شود. کینه ها را کنار بگذارید و در عوض روی بخشش تمرکز کنید. توجه بیش از حد به کینه ها به درد شما نمی خورد.

4- به دیگران تبریک بگویید.

ویژگی های شگفت انگیزی که در دیگران می بینید را به آنها یادآوری کنید. یک تعریف غیرمنتظره می تواند روز دوست شما را روشن کند. به دوستان خود بگویید که چقدر آنها را دوست دارید.

خواندن را فراموش نکنید: هنر صحیح صحبت با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

5- حامی باشید.

یک راه ارزشمند برای ایجاد دوستی های پایدار این است که به این فکر کنید که چه کاری می توانید برای دوستان خود انجام دهید تا زندگی آنها را آسان تر یا بهتر کنید.

تحقیق کنید و اقدام کنید. یاد بگیرید که نیازهای آنها را پیش بینی کنید تا مجبور نباشید از آنها بپرسید. در زمان های خوب و بد در دسترس دوستان خود باشید. بگذارید بدانند که زمان، انرژی و حضور فیزیکی خود را صرف دوستی خود می کنید.

6- مهربان باشید.

مهربانی چیزی است که همیشه باید تمرین کنید. مهربانی و ایثار می تواند نقش مهمی در شادی شما و اطرافیانتان داشته باشد.

کارهای غیرمنتظره انجام دهید تا روز دوستانتان را روشن کنید. یک وعده غذایی آماده کنید و آن را با همسایه جدید خود پذیرایی کنید. برای همکارتان یک فنجان قهوه بخرید. هر عمل کوچک مهربانی می تواند شروعی برای برقراری ارتباط با افراد جدید باشد.

۷- دادن و گرفتن را تمرین کنید.

وقتی با دیگران هستید، سعی کنید زیاد در مورد خودتان صحبت نکنید و به آنها علاقه نشان دهید. سوالاتی بپرسید که کنجکاوی واقعی شما را در مورد آنها نشان دهد. وقتی دیگران از شما می خواهند، اطلاعاتی در مورد خود ارائه دهید تا سرد به نظر نرسید.

8- به دنبال محیط های جدید باشید.

اگر هرگز در محیط های جدید نباشید، نمی توانید دوستان جدیدی جذب کنید. یکی از بهترین راه ها برای ملاقات با افراد جدید، پیوستن به گروه ها یا انجمن های مرتبط با سرگرمی ها یا علایق شماست.

اگر از باغبانی لذت می برید، به گروه باغبانی بپیوندید. اگر به شعر علاقه دارید. در یک شب شعر محلی شرکت کنید. شرکت در این محیط ها به شما امکان می دهد با دیگران آشنا شوید.

اگر فردی درونگرا هستید، ممکن است دوست نداشته باشید در این گروه ها شرکت کنید. اما با ماندن در خانه نمی توانید افراد جدیدی را به زندگی خود جذب کنید. تمام تلاش خود را بکنید و افرادی را بیابید که علایق مشترک شما را دارند. گفتگوهایی را شروع می کند که می تواند به دوستی منجر شود.

9- گوش دادن را تمرین کنید.

مهم این است که شنونده خوبی باشیم. شنونده خوب بودن به این معنی است که شما کاملاً با طرف مقابل درگیر هستید و ذهن و بدن شما با اوست. مثلاً به گوشی توجه نمی کنید و دنبال شخص دیگری نمی گردید.

وقتی به دیگران گوش می دهید، به آنها نشان می دهید که به آنها اهمیت می دهید و به آنها اهمیت می دهید. ارتباط ایجاد می کند.

حتما بخوانید: شخصیت افراد از دیدگاه روانشناسی

هنگام گوش دادن به دیگران، سعی کنید آنچه را که گفته شد خلاصه کنید و نظر خود را بیان کنید. این کار به طرف مقابل اعتبار می دهد و باعث می شود در کنار شما احساس راحتی کند.

10- همدلی را تمرین کنید.

نشان دادن به دیگران که مایلید خود را به جای آنها بگذارید و زندگی را از دید آنها ببینید، بخش مهمی از ایجاد ارتباط است. سعی کنید فضای امنی برای افرادی ایجاد کنید که می توانند دوستان بالقوه شما باشند و به آنها اجازه دهید در کنار شما احساس راحتی کنند.

حتی اگر نظرات دوستانتان با نظرات شما مطابقت ندارد، آنها را تایید کنید. از قضاوت کردن بپرهیزید و هر کمکی می توانید ارائه دهید.

11- اگر احساس می کنید دوستانتان در مشکل هستند با آنها صحبت کنید.

وقتی متوجه شدید که دوست جدید یا دوست احتمالی شما از چیزی استرس دارد یا ناراحت است، صحبت کنید.

بخونیدش:  چرا در کوهستان ها با آنکه هوا سرد است فشار هوا کم است

لازم نیست از آنها بخواهید در مورد آن صحبت کنند یا توضیح دهند که در زندگی شخصی آنها چه می گذرد، به آنها بگویید که اگر می خواهند صحبت کنند، می توانید شنونده خوبی باشید. این باعث می شود آنها احساس کنند که شانه ای برای تکیه دادن دارند.

12- فراتر از انتظار آنها عمل کنید.

وقتی کسی نظر شما را می پرسد، به این معنی است که برای ایده های شما ارزش قائل است.

برای اینکه به دوستان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید، فراتر از انتظارات آنها عمل کنید. برای مثال، فرض کنید دوستی از شما می خواهد که یک رستوران خوب را به او معرفی کنید. سعی کنید علاوه بر مزایا و معایب رستوران، نکاتی را که انتخاب را برای فرد آسانتر می کند در توضیحات خود ذکر کنید.

حتما بخوانید: چگونه یک پسر/مرد را جذاب کنیم؟ ویژگی های یک آقا

13- در سختی ها با آنها همراه باشید.

اگر دوست جدید شما روزهای سختی را سپری می کند یا روحیه خوبی ندارد، به این فکر نکنید که او باید تنها باشد. با او باشید و به او کمک کنید. اگر لازم باشد تنها باشد به شما خواهد گفت. به دوستتان بگویید که با او خواهید بود.

حضور در کنار دوستانتان در مواقع سخت نشان می دهد که شما فردی با صداقت و شخصیت هستید – ویژگی های ارزشمندی که یک دوست خوب باید داشته باشد.

14- به دیگران توجه کنید.

به دیگران نشان دهید که آنها را دوست دارید و مایلید به حرف های آنها گوش دهید. طوری رفتار کنید که به دوستان جدید بفهمانید که از بودن با آنها لذت می برید و می خواهید آنها را بهتر بشناسید.

هنگام ایجاد دوستی های جدید احساس ناامنی رایج است. به دوستان خود بگویید: “من واقعاً از همراهی شما لذت می برم. امیدوارم بتوانیم زمان بیشتری را با هم بگذرانیم. “

15- محدودیت های دیگران را درک کنید.

شما مجبور نیستید 24/7 با دوست جدید خود در تماس باشید. توجه داشته باشید که دوستان جدید شما افراد دیگری را در زندگی شخصی خود دارند که مسئولیت آنها را بر عهده دارند.

وقتی از هم جدا می شوید، به این معنا نیست که فرد مورد نظر شما را دوست ندارد یا از همراهی شما لذت نمی برد.

16- سرگرم کننده باشید.

یکی از جذاب ترین ویژگی های یک دوست، تمایل آنها به تجربه رویدادهای سرگرم کننده و جالب است. با دوستان خود برنامه های سرگرم کننده و سرگرم کننده داشته باشید و کارهای منحصر به فرد و هیجان انگیز مرتبط با علایق مشترک خود را انجام دهید. در برنامه ریزی انعطاف پذیر باشید و در دسترس باشید.

خواندن را فراموش نکنید: چگونه در چت و جذابیت جذاب باشیم؟ 10 نکته کاربردی

17- دوستان جدید خود را به دیگران معرفی کنید.

وقتی با یک دوست هستید، می توانید با معرفی او به دیگران به او نشان دهید که چقدر از همراهی او لذت می برید. این شبکه دوستی شما را گسترش می دهد و به دیگران کمک می کند تا ارتباطات جدید برقرار کنند.

18- قابل اعتماد باشید.

اگر می خواهید دیگران به عنوان یک دوست جذب شما شوند، مطمئن شوید که قابل اعتماد هستید. به تعهدات خود پایبند باشید. به قولت عمل کن وقت شناس بودن زمانی در دسترس باشید که دوستتان واقعاً به شما نیاز دارد.

19- مثبت اندیش و خوش بین باشید.

به دیگران نشان دهید که خوشحال هستید و از زندگی لذت می برید. سعی کنید مدام شکایت نکنید، بدبین نباشید و به شایعات توجه نکنید.

لبخند بزنید و در دسترس باشید، به خصوص در شروع یک دوستی جدید. خوش بینی جذاب است و باعث می شود دیگران بخواهند با شما وقت بگذرانند.

20- متواضع باشید.

در صورت لزوم به خودتان بخندید. آنقدر قوی باشید که از دیگران مشاوره یا راهنمایی بخواهید. آنقدر متواضع باش که بدانی همه جواب ها را نداری و همیشه دیگران را بهتر از خودت قضاوت نخواهی کرد.

متواضع بودن به این معنی نیست که به خودتان اعتماد ندارید و نشان می دهد که شما دیدگاه واقع بینانه ای نسبت به خود دارید و همیشه در حال رشد و یادگیری هستید.

خواندن را فراموش نکنید: 20 مهارت اجتماعی عملی برای دوست داشتنی تر شدن؟

21- بیشتر از «نه» «بله» بگویید.

هیچ کس دوست ندارد توسط دوستانش طرد شود. با این حال، برنامه های دیگر یا مسئولیت های زندگی گاهی ما را مجبور می کنند به دوستان خود نه بگوییم.

وقتی احساس تنبلی یا خستگی می کنید، نه گفتن آسان است، حتی اگر برنامه های دیگری نداشته باشید، و می تواند به یک عادت تبدیل شود. شما ممکن است دعوت یک دوست را صرفاً به این دلیل که نمی خواهید خانه را ترک کنید رد کنید.

اما اگر می خواهید دوستی های جدیدی ایجاد کنید، باید سعی کنید تا حد امکان بله بگویید. سعی کنید بیشتر در دسترس باشید و با دوستانتان وقت بگذرانید.

22- دیگران را نادیده نگیرید.

اگر با یک دوست جدید در مورد افراد دیگر صحبت کنید، دوست شما تصور می کند که ممکن است پشت سر او صحبت کنید. پنهان کاری نشان می دهد که به حریم خصوصی دیگران احترام نمی گذارید.

یک دوست بالقوه می خواهد بداند که شما وفادار و محترم خواهید بود. غیبت و غیبت نشان می دهد که شما حاضرید این دوستی را به خطر بیندازید.

23- وقتی مکالمات شما قطع شد ناراحت نشوید.

مکث بخشی طبیعی از مکالمه است. احساس نکنید که باید تمام وقت خود را صرف صحبت کردن کنید. اشکالی ندارد که فقط از بودن با یک دوست لذت ببرید بدون اینکه احساس کنید مدام باید چیزی بگویید.

خواندن را فراموش نکنید: مردان و زنان جذاب چه ویژگی هایی دارند؟

24- در صورت لزوم عذرخواهی کنید.

تشخیص اینکه شما کار اشتباهی انجام داده اید ممکن است زمان زیادی طول بکشد. از اعتراف به اشتباهات خود نترسید. اینکه بتوانید غرور خود را کنار بگذارید و اشتباه کنید، شما را به یک دوست ارزشمند تبدیل می کند.

25- هرگز تقلب نکنید.

دوستی باید بر اساس صداقت و احترام متقابل باشد. هرگز نباید سعی کنید از احساس گناه یا فشار استفاده کنید تا افراد را وادار به ایجاد رابطه با شما کنید.

فردی که به رابطه با شما علاقه مند است دوست شما خواهد بود. شما مجبور نیستید به دیگران فشار بیاورید.

26- محرمانه باشید.

اگر دوستی اطلاعات خصوصی را با شما به اشتراک می گذارد، آن را مخفی نگه دارید. از اطلاعات خصوصی دوستانتان محافظت کنید و آن را با دیگران به اشتراک ندهید، حتی اگر دوستتان از شما درخواست نکرده باشد. کاری کنید دوستانتان احساس کنند که می توانند به شما اعتماد کنند.

27- وفادار باشید.

وفاداری به دوستان نیاز به صبر دارد. وفاداری به این معناست که بتوانید در لحظات خوب و بد در کنار دوستان خود باشید و در عین حال همیشه صادق، حامی، قابل اعتماد و سخاوتمند باشید.

وفاداری به این معناست که از گفتن حقیقت به دوستان خود نترسید، حتی اگر باعث ناراحتی آنها شود، و حاضر نیستید پشت سر آنها صحبت کنید و اگر کسی این کار را کرد از دوستان خود حمایت خواهید کرد.

28- حامی باشید.

از اهداف و علایق دوستان خود حمایت کنید. اگر می خواهد خواننده شود و می خواهد اجرا کند حتما شرکت کنید. اگر فارغ التحصیل شد به جشن فارغ التحصیلی او بروید. در این رویدادهای مهم با دوستان خود همراه باشید و از آنها حمایت کنید.

خواندن را فراموش نکنید: چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ 9 ویژگی منحصر به فرد افراد کاریزماتیک

29- خوبی های دیگران را ببینید.

نکات مثبتی که در دیگران می بینید را به آنها بگویید. حتی به عنوان شوخی به عیب های دیگران اشاره نکنید. ویژگی های مثبتی را که می بینید برجسته کنید و در مورد آن ویژگی های مثبت با احترام و تحسین صحبت کنید.

همه ما به طور طبیعی جذب کسانی می شویم که خوبی های ما را می بینند و به ما احساس مفید بودن می دهند.

30- به دیگران اعتبار بدهید.

سعی نکنید کاری را که یک تلاش تیمی بود به حساب بیاورید. هرگز دیگران را دست کم نگیرید تا خود را بهتر نشان دهید.

تلاش های اطرافیان خود را تحسین کنید و موفقیت های خود را با کسانی که از شما حمایت کرده اند به اشتراک بگذارید. بگذارید دیگران در موفقیت شما سهیم باشند.

بخونیدش:  چطور چشم سوم را فعال کنیم

31- سپاسگزار باشید.

دوستان خود را نادیده نگیرید. از آنها قدردانی کنید و با گفتار و اعمالتان از آنها تشکر کنید. همه ما دوست داریم از ما قدردانی شود.

حتما بخوانید: چگونه از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت استفاده کنیم.

نتیجه

اگر احساس می کنید هیچ دوستی ندارید، فقط شکایت نکنید. برای داشتن یک زندگی اجتماعی و شاد از راه حل های بالا استفاده کنید.

این استراتژی ها به شما کمک می کند روابطی ایجاد کنید که پایه و اساس دوستی های پایدار را تشکیل می دهد. هر یک از این ایده ها در پیدا کردن دوستان جدید موثر خواهد بود، بنابراین سعی کنید از همه آنها استفاده کنید و از اشتباهات گذشته خود درس بگیرید.

گاهی پیش می آید که با کسی آشنا می شویم و بعد متوجه می شویم که عاشق شده ایم. با این حال، ما همیشه نمی توانیم ویژگی ها و ویژگی های طرف مقابل خود را ببینیم و بالعکس، نمی توانیم به طور کامل توانایی های خود را به او نشان دهیم. برای این کار بهتر است استراتژی های خاصی را یاد بگیریم تا بتوانیم راحت تر طرف مقابل را عاشق خود کنیم. به یاد داشته باشید که این روش ها 100٪ نیستند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که اوضاع را بهبود ببخشید و منتظر بمانید تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

بخش اول: جذاب و دوست داشتنی باشید.

1- مراقب خودت باش ظاهر شما نقش بسیار مهمی در این امر ایفا می کند. نحوه حفظ سلامتی و ظاهر بدنی خود به سرعت توسط دیگران مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین لازم است زمان و انرژی بیشتری را به این موضوع اختصاص دهید تا بتوانید با سهولت بیشتری توجه دیگران را به خود جلب کنید. قطعا اگر مراقب سلامتی خود نباشید مردم متوجه آن می شوند و باعث از بین رفتن عشق و علاقه آنها می شود.

برای اینکه بهترین ظاهر خود را داشته باشید، باید ورزش کنید، خوب غذا بخورید، بهداشت را رعایت کنید و لباس تمیز و مرتب بپوشید.

از جلب توجه نترسید.

۲- محبوب و مشهور شوید، کاری کنید که مردم شما را به یاد بیاورند و به آنها نشان دهید که توانایی های شما بسیار فراتر از یک وظیفه است.

مطمئن شوید که شخصیت شما تعریف شده است. به عبارت دیگر، طرف مقابل شما مطمئناً علایق و سلیقه شما را می شناسد. علاقه مند بودن به چیزی بسیار جذاب است و بدون شک توجه دیگران را به خود جلب می کند.

به دستاوردهای خود افتخار کنید و توانایی های خود را دست کم نگیرید. اعتماد به نفس همیشه یک ویژگی قابل تحسین است، بنابراین خجالتی نباشید و مطمئن شوید که در مورد توانایی ها و دستاوردهای خود با طرف مقابل صحبت کنید.

3- مهربان باشید با دیگران همانطور رفتار کن که می خواهی با تو رفتار شود. این سوال ممکن است دشوار به نظر برسد، اما حقیقت دارد. اگر می خواهید دیگران با شما محترمانه و محترمانه رفتار کنند، در عوض باید به آنها احترام بگذارید. مردم قطعا عاشق کسی می شوند که شخصیت بسیار بالایی دارد. فردی که مؤدب است و با دیگران محترمانه رفتار می کند، توجه همه را به خود جلب می کند.

4- نقاط ضعف خود را نشان دهید. اجازه دهید طرف مقابل شما عیب ها و نقاط ضعف شما را بداند. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر تناسب اندام و فعال هستید، اما قبلاً فردی تنبل بودید، حتماً در مورد این تغییر مثبت با شریک زندگی خود صحبت کنید. مسلماً هر فردی ایراداتی دارد، اگر این ایرادات را برای طرف مقابل توضیح دهید، قطعاً به او اجازه داده اید که شما را واقعاً بشناسد و این بی شک باعث تحسین شما خواهد شد.

حتما بخوانید: 12 کاری که یک نفر اگر واقعا شما را دوست داشته باشد انجام خواهد داد

قسمت دوم: برای شکست های عشقی آماده شوید.

1- طوری رفتار نکنید که انگار آزارتان نمی دهد. بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند. آنها وانمود می کنند که این رابطه اصلا برایشان مهم نیست و از این شکست عاشقانه ناراحت نمی شوند. این اشتباه است. شما باید احساسات خود را نشان دهید.

2- از نظر عاطفی آماده باشید. ایجاد رابطه عاطفی بسیار سخت و دشوار است. قبل از اینکه عاشق کسی شوید، ابتدا مطمئن شوید که آماده شروع یک رابطه جدید هستید. اگر نمی توانید روابط گذشته خود را فراموش کنید یا برای تعهد آماده نیستید، وارد یک رابطه جدید نشوید یا عاشق کسی نشوید.

با این برنامه ساده، با گوش دادن به آن به مدت 5 دقیقه در روز، در 80 روز به هر زبانی مانند بلبل صحبت کنید! بهترین روش روز ضمن تقویت حافظه آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

3- از خود بپرسید که آیا این شخص همان شخصی است که واقعاً می خواهید؟ به این فکر کنید که چه احساسی نسبت به این شخص دارید. آیا او را دوست داری شما باید به احساسات عشقی خود اطمینان داشته باشید. شما باید نسبت به او احساس متفاوتی نسبت به دوستان خود داشته باشید. اغلب بیان این تفاوت بسیار دشوار است. اگر هنوز عاشق او نشده اید، آهسته پیش بروید و عجله نکنید.

4- در مورد انگیزه های خود با دقت فکر کنید. از یک رابطه چه می خواهید؟ در مورد آن بسیار با دقت فکر کنید. اگر فقط به دنبال کسی هستید که شما را دوست داشته باشد تا بتوانید با کمک این رابطه جدید رابطه قبلی خود را فراموش کنید یا حسادت شخصی را شعله ور کنید، کاملا در اشتباه هستید. حالا اگر می‌خواهید سال‌ها با کسی زندگی کنید و به دنبال رابطه‌ای هستید که هر دو طرف از آن لذت ببرند و از آن راضی باشند، می‌توانید ادامه دهید.

5- اهداف خود را در نظر بگیرید. اهداف بلند مدت خود را برای این رابطه مشخص کنید. اگر هدف شما یک رابطه طولانی مدت نیست، مطمئناً منطقی نیست که کسی را عاشق خود کنید. از نظر عاطفی، این برای هر دو طرف مضر خواهد بود. اگر می‌خواهید قرار ملاقات بگذارید، می‌توانید این کار را انجام دهید، اما اگر هدفتان بلندمدت نیست، رابطه را جدی نگیرید.

6- به این تأیید اعتقاد داشته باشید که گزینه های دیگری دارید. گاهی اوقات نمی توانیم رابطه قبلی خود را فراموش کنیم. اما این نباید آینده شما را خراب کند. نباید فکر کنید که به آخر خط رسیده اید و دیگر با کسی ملاقات نخواهید کرد. افراد زیادی در این سیاره زندگی می کنند. شما باید رابطه قبلی خود را با این شخص فراموش کنید. فکر کنید که این شخص برای زندگی با شما مناسب نبود. بالاخره با فرد مناسب آشنا می شوید و رابطه جدیدی را شروع می کنید.

حتما بخوانید: چگونه از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت استفاده کنیم.

بخش 3: روابط خود را توسعه دهید.

1- سعی کنید همسرتان را بهتر بشناسید. اولین قدم برای اینکه کسی عاشق شما شود این است که او را بهتر بشناسید و به او اجازه دهید شما را بهتر بشناسد. آشنایی با افراد مطمئناً مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی است، زیرا باید سؤالات درستی از آنها بپرسید و بدانید چگونه به آنها گوش دهید.

بهتر است از او درباره اهداف و رویاهایش سوال کنید.

همچنین در مورد علایق، علایق و سرگرمی های او بپرسید.

۲- به علایق یکدیگر علاقه نشان دهید. نسبت به علایق و علایق شریک زندگی خود اشتیاق نشان دهید و یاد بگیرید کارهایی را انجام دهید که او را خوشحال می کند. در مورد علایق خود دروغ نگویید؛ زیرا طرف مقابل به راحتی می تواند این نقش بازی را درک کند. سعی کنید کاری را که او بیشتر دوست دارد در مقابل او انجام دهید و این لذت را با یکدیگر تقسیم کنید. این یک پیوند عاطفی بسیار قوی بین شما ایجاد می کند.

به عنوان مثال، اگر همسرتان ورزش خاصی را دوست دارد که شما در مورد آن اطلاعات زیادی ندارید، از او سؤال کنید و از او بخواهید آن را به شما آموزش دهد.

یا اگر شریک زندگی شما به نوع خاصی از موسیقی گوش می دهد، سعی کنید به آن نوع موسیقی نیز گوش دهید.

3- با شریک زندگی خود مانند یک قهرمان رفتار کنید. با حریف خود مانند یک قهرمان رفتار کنید. اجازه دهید به شما کمک کند احساس باهوشی کنید. نظر او را در مورد کارهای مهم خود بپرسید تا او احساس خردمندی کند. از او لباس بخواهید و …

بخونیدش:  چرا وقتی سیگار میکشم سرفه میکنم

4- از مخاطبان خاص خود در هنگام مشکلاتشان حمایت کنید. پشتیبانی به شما این امکان را می دهد که یک رابطه واقعی بین دو نفر ایجاد کنید. واضح است که در هر رابطه ای، فرد نیاز به حمایت و حمایت دارد. پس اگر در حال شروع رابطه هستید حتما به این سوال توجه کنید. گاهی اوقات می توانید به سادگی با گوش دادن به صحبت های طرف مقابل کمک کنید. اما ممکن است زمانی فرا برسد که شما نیاز به انجام کار بزرگتری داشته باشید.

5- اعتماد کنید و اعتماد طرف مقابل را جلب کنید. اعتماد یکی از عناصر مهم یک رابطه طولانی، پایدار و سالم است. یاد بگیرید که به شریک زندگی خود اعتماد کنید و اعتماد او را نیز جلب کنید. در چنین رابطه سالمی باید نشان دهید که به اندازه کافی به شریک زندگی خود اعتماد دارید.

اگر شریک زندگی تان رازی را با شما در میان می گذارد، آن را مخفی نگه دارید و آن را با هیچ کس دیگری در میان نگذارید. اگر نقطه ضعفی در او یافتید، مدام به او حمله نکنید و او را آزار ندهید.

اسرار خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و بخش هایی از خود را که هیچ کس دیگری نمی داند به او نشان دهید. با او راحت باشید و بگذارید او با شما راحت باشد.

خواندن را فراموش نکنید: 3 گام بسیار ساده برای استفاده از قانون جذب (کاملا کاربردی)

قسمت 4: مخاطب خاص خود را دوست داشته باشید.

1- به او احترام بگذارید. احترام بخش مهمی از یک رابطه عاشقانه و عاطفی است. همیشه برای شریک زندگی خود ارزش قائل باشید. احترام او را حفظ کنید؛ نظر او را در مورد عمل بپرسید. مشورت کن؛ وقتی صحبت می کند، با دقت و علاقه گوش کنید.

2- برای او دوست و همراه خوبی باشید. با او مانند یک دوست خوب و واقعی رفتار کنید. یعنی همیشه با او باشید و در مقابل او مغرور و خودخواه نباشید; دوست خوبی برای او باشید زیرا می خواهید او را همیشه شاد و زنده ببینید.

3- به یاد داشته باشید که شما دو فرد کاملا متفاوت هستید. هیچ کس دوست ندارد فکر کند که در یک رابطه گیر کرده است. در یک رابطه پایدار، باید به طرف مقابل خود آزادی عمل و تفکر بدهید. او به عنوان یک انسان کاملا مستقل به آزادی عمل نیاز دارد. باید به او اجازه دهید هر کاری می خواهد انجام دهد. شما باید به منافع همه احترام بگذارید. سعی نکنید او را تغییر دهید و به یاد داشته باشید که به حریم خصوصی او احترام بگذارید. هر کسی می تواند از خود رازهایی داشته باشد.

4- او را آن گونه که هست بپذیرید و دوستش داشته باشید. ویژگی های مثبت همسرتان را تحسین کنید و سعی کنید ویژگی های منفی او را بپذیرید و مدیریت کنید. شما نمی توانید آن را تغییر دهید، پس بیهوده تلاش نکنید.

به عنوان مثال، طرف مقابل را مجبور به تغییر سبک زندگی یا رژیم غذایی خود نکنید. اگر در این زمینه پیشنهادهایی می دهید و او قبول نمی کند، سعی کنید به نظر او احترام بگذارید. او را همانگونه که هست بپذیر.

5- قطعاً در یک رابطه هر دو نفر گاهی نیاز دارند تنها باشند و فضای شخصی برای خود داشته باشند. فضای شخصی و زمان تنهایی برای هر دوی شما مهم و ضروری است. بنابراین، از شریک زندگی خود نخواهید که برنامه های شخصی خود را رها کند و زمان بیشتری را با شما بگذراند. به حریم خصوصی و تنهایی یکدیگر احترام بگذارید.

گاهی اوقات بهتر است خودتان را تنها بگذارید و با دوستانتان وقت بگذرانید. از او نخواهید که تمام وقتش را به شما بدهد. زیرا گاهی اوقات نیاز دارد که تنها باشد تا بتواند کارهای شخصی خود را انجام دهد.

فراموش نکنید که بخوانید: قانون جذب: چگونه از آن برای جذب شخص خاص استفاده کنیم؟

قسمت پنجم: طرف مقابل را عاشق خود نگه دارید.

1- از او قدردانی کنید و از او تشکر کنید. اگر کسی عاشق شما شد و شما عاشق او شدید، باید تمام تلاش خود را برای حفظ این عشق انجام دهید. بهترین راه برای حفظ این رابطه این است که از طرف مقابل سپاسگزار باشید و از او برای کارهایی که هر روز برای شما انجام می دهد تشکر کنید.

مثلاً وقتی کار خوب و محبت آمیزی برای شما انجام داد، حتما از او تشکر کنید و فکر نکنید این وظیفه اوست. به عنوان مثال، “ممنون که امروز قهوه درست کردید یا ظرف ها را شستید.”

2- اوقات خوشی را با هم داشته باشید. فقط به این دلیل که رابطه شما پایدار است و هر دو عاشق هستید، نباید دست از تلاش بردارید. شما باید برای حفظ و ادامه رابطه خود تلاش کنید. حتما برنامه های دلنشین و جذابی برای خود ترتیب دهید، برای یکدیگر گل و هدایای زیبا بخرید. این چیزها نشان می دهد که شما به رابطه خود اهمیت می دهید و همچنان برای آن ارزش قائل هستید.

مهمتر از همه: هر روز به او بگویید دوستش دارید.

3- کارهای هیجان انگیز انجام دهید. سعی کنید کار و برنامه های خود را تغییر دهید. روال ها خوب، عالی و آرامش بخش هستند، اما گاهی اوقات تغییر و تنوع لازم است. برای این کار سعی کنید کارهای جدید و هیجان انگیز را با هم انجام دهید. این نشان می دهد که هنوز می توان کارهای جدیدی در این زمینه انجام داد.

کارهای هیجان انگیزی مانند چتربازی یا صخره نوردی انجام دهید. به کلاس رقص یا نقاشی بروید و با هم تمرین کنید.

یک هنر جدید مانند طراحی مبلمان را با هم بیاموزید. سپس این کار را با هم تمرین و تکرار می کنید.

سعی کنید بعضی شب ها با هم بازی های جالب انجام دهید یا فیلم های جالب تماشا کنید.

حتما بخوانید: نکاتی برای یک زندگی موفق (10 نکته که همه باید بدانند)

قسمت ششم: شروع یک رابطه عاشقانه

1- کسی را پیدا کنید که مناسب شما باشد. پیدا کردن فرد مناسب قطعا به افزایش شانس شما برای عاشق شدن، از عشق افتادن یا عاشق ماندن کمک می کند. فردی که انتخاب می کنید باید آماده شروع یک رابطه جدی باشد، باید توانایی مدیریت استرس عاطفی یک رابطه را داشته باشد و باید با شما سازگار باشد. اگر فرد مورد نظر شما این ویژگی ها را ندارد، احتمالاً وقت خود را در این رابطه تلف می کنید و باید هر چه زودتر به این رابطه پایان دهید.

به سازگاری خود فکر کنید: آیا چیزی مشترک دارید؟ آیا اهداف مشترک زندگی را دنبال می کنید؟ زوج هایی که زندگی موفقی دارند در بسیاری از مسائل توافق دارند یا سعی می کنند خود را با یکدیگر وفق دهند.

۲- با هم قرار ملاقات بگذارید. با هم یک جلسه ترتیب دهید. سعی کنید به برنامه ای پایبند باشید که هر دو از آن لذت ببرید. سرگرمی مناسب خود را بیابید و با اعتماد به نفس برای دنبال کردن آن سرگرمی با طرف مقابل ملاقات کنید.

به عنوان مثال، به شریک زندگی خود بگویید: “من می خواهم این آخر هفته به باغ وحش بروم و خوشحال می شوم که مرا همراهی کنید.” “

3- همراه خوبی باشید. سعی کنید از اولین ساعات قرار ملاقات، فضایی شاد و مفرح برای خود ایجاد کنید. سعی کنید همه چیز را زیبا و کامل کنید.

برای قرار خود، فعالیت هایی را انتخاب کنید که برای هر دوی شما لذت بخش و سرگرم کننده باشد. اگر همدیگر را به خوبی نمی شناسید، وجه اشتراکی پیدا کنید که هر دو به راحتی در مورد آن صحبت کنید. مثلا در مورد یک فیلم خاص صحبت کنید. اگر همدیگر را خوب می شناسید، موضوع جدیدی برای بحث پیدا کنید. این به شما کمک می کند جنبه متفاوتی از خود را نشان دهید.

سعی کنید یک برنامه هیجان انگیز داشته باشید. به عنوان مثال، تماشای یک فیلم اکشن یا بازدید از یک شهربازی. این نوع برنامه ها قطعا احساسات شما را تحریک می کنند و توجه شما را به خود جلب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا