چطور به رابطه قبلی برگردیم

برای اکثر مردم سخت است که از یک رابطه عبور کنند، به خصوص وقتی چندین سال با هم هستند. با این حال، همیشه دلایلی وجود دارد که حفظ یک رابطه را دشوار می کند. همانطور که می توانید تصمیم بگیرید که به آن پایان دهید. قبل از گفتن درست یا غلط بودن بازگشت به رابطه قبلی.

در واقع بازگشت به رابطه قبلی فکری است که ممکن است پس از پایان هر رابطه به ذهن طرفین خطور کند. رابطه قبلی به هر دلیلی تبدیل به رابطه قبلی شد و چه او را ترک کردی، چه او از تو جدا شد و چه با توافق از هم جدا شدی، مشکلی در رابطه شما وجود دارد. اینکه آیا بازگشت به این موضوع درست است یا اینکه باید برای همیشه از این رابطه دور بمانید، تصمیمی است که هر فرد باید بر اساس شناخت خود از رابطه قبلی بگیرد. همچنین می توانید این مقاله را در مورد ازدواج مجدد با همسر سابق خود بخوانید.

برخی بازگشت به رابطه قبلی را احمقانه می دانند و جمله معروفی در این باره دارند که «خداوند رابطه قبلی را در مسیر زندگی انسان قرار می دهد تا ببیند آیا باز هم احمقانه است؟». اگرچه این نظر تا حدودی تند و یک طرفه است، اما حاوی این مضمون است که بازگشت به رابطه قبلی ممکن است همیشه بهترین ایده و انتخاب نباشد. هر رابطه ای منحصر به فرد است و ویژگی های خاص خود را دارد و پاسخ به سوال «آیا بازگشت به رابطه قبلی درست است» را تنها می توان با پاسخ به سؤالات دقیق تری که هرکس باید قبل از بازگشت به رابطه قبلی از خود بپرسد، پاسخ داد.

چه زمانی به رابطه قبلی برگردیم؟

بازگشت به یک رابطه همیشه یک تصمیم بد یا یک تصمیم احمقانه نیست. کیفیت رابطه شما تعیین می کند که این بازگشت چقدر ایده آل و صحیح است. قبل از برنامه ریزی بازگشت خود؛ دلیل اصلی ترک رابطه خود را دوباره بررسی کنید.

آیا مشکلی وجود داشت که شما را مجبور به قطع رابطه کرد؟ آیا همچنان قوی است؟

با خودتان صادق باشید، چه چیزی تغییر کرده است که شما را به شروع یک رابطه جدید وادار کرده است؟

شروع مجدد یک رابطه مانند جاده ای سنگلاخ است که نمی توانید مطمئن باشید به اندازه کافی ایمن است. اما وجود دلایل می تواند شانس شما را برای احیای موفقیت آمیز رابطه قدیمی افزایش دهد. مانند:

درباره ازدواج پسر با دختر بزرگتر بیشتر بدانید

جدایی های ناگهانی و تصمیم گیری های عجولانه

گاهی اوقات زوج ها به رابطه خود اعتماد کمی دارند. بنابراین، هنگام مواجهه با مشکل، به جای کار بر روی آن برای حل آن؛ از یکدیگر فاصله می گیرند. گویی مشکلات بین آنها دیوار کشیده است. زمانی که ارتفاع این دیوار به حد قابل قبولی برسد; آنها در یک رابطه شکست خورده به دو فرد تنها تبدیل می شوند. بنابراین آنها ساده ترین راه یعنی پایان دادن به رابطه را انتخاب می کنند. به عنوان مثال، آیا طرف مقابل شما را به خاطر واکنش بیش از حد به حرف هایتان مورد انتقاد قرار داده است؟ آیا ترک کردی می توان گفت در دام یک تصمیم عجولانه افتادی.

در گذشته رابطه خوبی داشته باشید

اگر در رابطه گذشته خود یک رابطه عالی بر اساس احترام، صداقت و اعتماد داشتید، به آن پایبند باشید. این رابطه ارزش بازسازی را دارد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید دوباره شروع کنید، ابتدا این چهار عامل را در رابطه خود ارزیابی کنید.

ویژگی های عروسی سفید را بهتر بشناسید

داشتن فرزند ممکن است دلیلی باشد برای فکر کردن بیشتر به بازگشت به رابطه قبلی.

یک فرزند مشترک داشته باشید

طلاق یا جدایی در صورت داشتن فرزند؛ این همیشه عواقب بسیار سختی برای کودک دارد. در چنین شرایطی؟ آیا شرایط مساعدی را برای بازگشت به رابطه قبلی خود می بینید؟

خوب است که به احیای رابطه خود فکر کنید. این تلاش ارزشش را دارد. هیچ چیز برای کودکان بهتر از بزرگ شدن در یک محیط خانوادگی آرام و سالم نیست.

فروپاشی های دوره ای

بسیاری از روابط به دلیل شرایط موجود از بین می روند. مثلاً وقتی یکی از شما مجبور است برای ادامه تحصیل یا کار به کشور دیگری برود. اگر شریک زندگی شما با این تغییرات هماهنگ نیست؛ رابطه شما شکست خواهد خورد. اگر به همین دلیل رابطه قدیمی خود را ترک کردید، پس از تغییر شرایط، امید به از سرگیری رابطه وجود دارد. البته گذر زمان خیلی چیزها را تغییر می دهد و حتی آدم ها هم می توانند در این بین تغییر کنند. با این حال، یک رابطه قدیمی ارزشمند ارزش تلاش دوباره را دارد.

بخونیدش:  چرا رژ لب روی لب میماسه

برای بازگشت به رابطه قبلی از خانواده و دوستان تأییدیه بگیرید

خانواده ها نقش مهمی در روابط عاطفی افراد دارند. با حمایت آنها، بسیاری از مشکلات روابط حل می شود. علاوه بر این، اگر آنها با این رابطه موافق نباشند، زوجین با مشکلات اضافی روبرو می شوند. همچنین در بیشتر موارد وقتی رابطه قبلی را ترک می کنید، خانواده ها از شما انتظار دارند که گذشته را فراموش کنید. اما اگر بتوانید تایید و حمایت آنها را جلب کنید، مسیر بازگشت به رابطه قدیمی شما هموارتر خواهد شد. امید به یک رابطه موفق بیشتر است.

اگر رابطه خوبی با شریک زندگی خود دارید، سعی کنید نظر خود را با خانواده خود در میان بگذارید.

بازگشت به رابطه قدیمی پس از خواب زمستانی!

معمولاً پس از جدا شدن ذهن افراد قادر به تصمیم گیری منطقی نیست. در این دوره، بیش از هر چیز می خواهید شریک زندگی خود را پیدا کنید. به همین دلیل، شما اغلب بر روی جنبه های مثبت و خوب ذهن خود تمرکز می کنید. با تکرار این افکار متقاعد خواهید شد که از سرگیری رابطه بهترین تصمیم است. در چنین مواردی از قانون 30 روزه بدون تماس به نام خواب زمستانی استفاده کنید. در این مدت اصلا با او تماس نگیرید

همچنین اشتباهات روابط زناشویی که باید بدانید را در این مقاله بخوانید

اخبار مربوط به او را دنبال نکنید تا زمانی که ذهن شما به وضوح در مورد رابطه شما فکر کند. این موقعیت بهترین زمان برای تصمیم گیری موفق و تغییر مسیر زندگی تان است. بنابراین جنبه های مثبت و منفی رابطه خود را بدون تعصب بررسی کنید. اگر پس از آن همچنان بر تصمیم خود برای از سرگیری رابطه اصرار دارید، باید برای با هم بودن برنامه ریزی کنید.

برای بازگشت به رابطه قبلی چه چیزی را بررسی کنیم

در ادامه راه هایی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند بفهمید آیا بازگشت به رابطه قبلی کار درستی است یا خیر.

دلایل اصلی جدایی خود را مرور کنید

از خودت بپرس چرا جدا شدی؟ چه چیزی باعث شد که رابطه قبلی شما به پایان برسد؟ آیا این مشکلات هنوز وجود دارد؟ آیا تغییری در شما یا فردی که با او در رابطه بودید رخ داده است که بتواند شرایط را تغییر دهد؟

بازدارنده ها را در نظر بگیرید

برخی عوامل، بازگشت به رابطه قبلی را غیرممکن می کند. در هر رابطه الزاماتی وجود دارد که برای هر یک از طرفین حیاتی است و در این رابطه نمی توان این الزامات را برآورده کرد یا شرایط خانوادگی، اجتماعی و فردی ممکن است مانع از تحقق آنها شود. همه اینها را قبل از بازگشت به رابطه قبلی خود در نظر بگیرید.

به دلیل تنهایی به رابطه قبلی برنگردید

اگر احساس تنهایی شما را آزار می دهد یا از زندگی مجردی خسته شده اید، بازگشت به رابطه قبلی اصلا راه درستی نیست. احساس تنهایی بعد از جدایی بسیار طبیعی است و احتمالاً به دلیل نداشتن کسی که با او صحبت کنید احساس تنهایی می کنید، اما باور کنید این تنهایی گاهی برای انسان لازم است و درس های ارزشمندی به او می دهد. بسیاری از افراد فقط برای فرار از تنهایی به روابط مضر قبلی خود باز می گردند، حتی اگر تنها بودن مهارتی است که هر فردی باید در زندگی بیاموزد.

بازگشت به رابطه قبلی یا ماندن برای همیشه در آنجا تصمیمی است که هر فرد باید بر اساس شناختی که از رابطه قبلی دارد بگیرد. چه بخواهید به رابطه قبلی برگردید یا رابطه قبلی را برای همیشه تمام شده در نظر بگیرید، باید تصمیم بگیرید و کارهایی را انجام دهید تا به سمت جلو حرکت کنید. در اینجا چند عنصر وجود دارد که می تواند در هر یک از تصمیم گیری ها به شما کمک کند.

در برابر وسوسه ارسال پیامک به سابق خود مقاومت کنید

اگر تصمیم گرفته اید به رابطه قبلی برنگردید، شاید سخت ترین کار این باشد که از وسوسه ارسال پیامک به همسرتان در رابطه قبلی اجتناب کنید. امروز، بیش از هر زمان دیگری در تاریخ، ما انسان ها به هم متصل هستیم. ما دائماً به گوشمان می چسبیم و معتاد به ارسال پیامک و وقت گذرانی در رسانه های اجتماعی هستیم. این به ما این امکان را می دهد که در هر زمان با هر کسی که می خواهیم فقط با حرکت انگشتان خود ارتباط برقرار کنیم. متاسفانه یا خوشبختانه یکی از این افراد شریک زندگی قبلی ماست.

بخونیدش:  چطور چشم سوم را فعال کنیم

وقتی تنها هستید و مدام به همسر سابق خود فکر می کنید، سخت است که در مقابل وسوسه ارسال پیامک به او مقاومت کنید. ما انسان ها با عادات آفریده شده ایم و ترک عادات برای ما بسیار سخت است. عادت صحبت کردن با کسی که زمانی مهمترین فرد زندگی شما بوده است عادتی نیست که به راحتی فراموش شود، اما به من اعتماد کنید، پیامک دادن به همسر سابق خود برای ارضای این عادت تنها زمان این فراموشی و تلاش شما برای غلبه بر آن را طولانی تر می کند. . جدایی کار را سخت تر می کند

پزشک مناسب برای مشاوره در مورد بازگشت به رابطه قبلی

بازگشت به رابطه قبلی تصمیمی نیست که از روی تنهایی یا کسالت می گیرید. شما به همان اندازه که مسئول شروع رابطه هستید، مسئولیت موفقیت و طول عمر آن را نیز بر عهده دارید. بنابراین وقتی مطمئن شدید که ارزشش را دارد و رابطه قدیمی پتانسیل شروع دوباره را دارد، باید به یک رابطه شکسته برگردید. فرصت دادن به خود و فکر کردن به آن بهترین راه حل ممکن است عوامل مختلفی می تواند امید را به رابطه شما تزریق کند. مشاوره آنلاین ازدواج می تواند راه حلی برای بازگشت به رابطه قبلی باشد

اینکه جدایی شما تصمیمی عجولانه بود یا به شرایطی بستگی داشت که اکنون تغییر کرده است.

در گذشته رابطه ای مبتنی بر احترام متقابل، اعتماد و صداقت داشتید.

شما یک فرزند از رابطه قبلی خود دارید.

یا والدین شما (خانواده و دوستان) طرفدار از سرگیری رابطه قدیمی شما هستند.

مراجع:

https://exbackpermanently.com/is-there-ever-a-a-good-reason-to-get-your-ex-back/amp/

Should You Get Back Together With Your Ex?

https://magnetofsuccess.com/do-exes-always-come-back/

سوالات متداول

چه زمانی باید به رابطه قبلی خود برگردم؟

اگر تصمیم جدایی با تصمیمات عجولانه گرفته شده یا مربوط به یک کودک معمولی است، بهتر است به جدایی فکر کنید.

چگونه می توانم به رابطه قبلی خود برگردم؟

می توانید از تکنیک خواب زمستانی استفاده کنید. در مورد رابطه خود به تنهایی فکر کنید و به آن یک فرصت دیگر بدهید.

اخیراً در رابطه عاطفی خود با شکست مواجه شده اید، تماس می گیرید، پیامک می فرستید، احساسات خود را ابراز می کنید، کارهایی که قبلاً از روی عشق انجام می دادید، یا حتی کارهایی که انجام نمی دادید یا نمی توانستید انجام دهید، حتی اگر تو داشتی. من دوست ندارم این کارها را انجام دهم که منجر به چگونه به رابطه قبلی برنگردیم؟ آیا با همه کسانی که می‌شناختید، دوستان، دوستان مشترک، خانواده یا هرکسی که می‌توانست کمک کند اما نمی‌توانست کاری انجام دهد، میانجیگری کردید؟

اشتباهات در راه بازگشت به رابطه قبلی

هیچ کس دوست ندارد کسی را که به او احساس می کند به راحتی از دست بدهد، به همین دلیل است که هر کاری را که غریزه اش به او می گوید انجام می دهد، شاید صدایی که در سر شما فریاد می زند، نترسید، او ارزشش را دارد. برگرد بهش نشون بده چقدر دوستش داری برمیگرده بهش بگو بدون اون میمیری اگه اینو ببینه تحمل نمیکنه و به عشقت پی میبره و برمیگرده!

تعمیر یک رابطه شکسته – تعمیر یک رابطه

عشق شما می داند که چقدر او را دوست دارید، اما این سوالات دیگر برای او مهم نیستند. از خودت می پرسی چطور ممکنه که عاشق من باشه؟ بله، باید به شما بگویم که ممکن است، حتی برای خودتان در گذشته، که دیگر کسی را دوست نداشته باشید.

مراحل بازگشت به رابطه قبلی

در اینجا باید به شما بگویم که اگر سوال شما این است که چگونه به رابطه قبلی برگردید، مواردی وجود دارد که باید بدانید.

از اشتباه کردن دست بردارید زیرا هیچ تاثیری نخواهد داشت، اما شما را از عشقتان دور می کند، اشتباهاتی مانند:

1. التماس و اصرار کنید

2. تماس مداوم

3. یک واسطه بفرستید

4. احساسات خود را بیان کنید

5. در دسترس بودن

6. ایجاد احساس ترحم

دلیل اجتناب از این خطاها بسیار ساده است. مرتکب شدن از این نوع اشتباهات شخصیت شما را از بین می برد و دیدگاهی که عشق شما نسبت به شما داشت به کلی از بین می رود و شما را فردی ضعیف و بی ارزش می بیند. هنگام انجام این اشتباهات، یک قانون ساده در مورد شما اعمال می شود: هر چه نیازمندتر ظاهر شوید، ارزش کمتری دارید. مردم دوست دارند با افراد با ارزش باشند، نه با کسی که از آنها ضعیف تر است.

بخونیدش:  چرا نباید آهنربا را نزدیک تلفن همراه یا کارت اعتباری قرار دارد

غریزه عمل نکن، اگر عشقت بهانه ای برایت پیدا کرد، اگر جر و بحثی شد، اگر اتفاقی افتاد، مراقب اعمالت باش، با اعمالت سنجیده می شوی.

برای مدتی قطع کنید. نیازی به پیامک یا تماس نیست تا بگویی تصمیم به جدایی گرفته‌ای یا برای مدتی دوری کنی و بدون هیچ حرفی ارتباط را قطع کنی. دلیل این چیست؟ از نظر روانشناسی بسیار ساده است، وقتی فردی نسبت به کسی یا چیزی احساس منفی داشته باشد، اگر آن شخص یا فرد نزدیک او باشد، این احساس منفی بیشتر می شود، بنابراین فاصله خود را حفظ کنید.

همانطور که خودتان به خوبی می دانید و این مشکل را در زندگی خود به طور کامل تجربه کرده اید، دوری از هر چیزی خلأ ایجاد می کند و مردم نبود آن را احساس می کنند.

پس هدف ما از قطع ارتباط چیست؟ از شر احساسات منفی خلاص شوید و خلاء ایجاد کنید

پس از قطع ارتباط، باید به طور غیرمستقیم توجه طرف مقابل را به نحوه ادامه کار جلب کنیم. باید به شما بگویم که راه های زیادی برای جلب توجه وجود دارد که باید در مسیر بازگشت به رابطه از آنها استفاده کنید. به اختصار به چند نمونه اشاره می کنم.

افزایش اعتماد به نفس

امتیاز را افزایش دهید

احساس عشق ایجاد کنید

کنجکاوی

حساس شدن

ایجاد حسادت

برای دریافت پاسخ سوال خود در مورد چگونگی بازگشت به رابطه قبلی، باید بدانیم که با کدام مهارت ها مشکل داریم و کدام مهارت ها باید تقویت و بهبود یابند، مانند:

مهارت های ارتباطی

تکنیک هایی برای نفوذ به ضمیر ناخودآگاه

برنامه ریزی ناخودآگاه دیگران

نحوه برقراری ارتباط مستقیم و غیر مستقیم

برای طرف مقابل و دیگران جذابیت ایجاد کنید

مهارت های ارسال

مهارت های ایجاد بازخورد مناسب

این مهارت ها و تکنیک ها در دنیای امروز با نام NLP شناخته می شوند. NLP علم برنامه ریزی عصبی کلامی است که به ما کمک می کند روابط اجتماعی، عاطفی و حرفه ای بالایی ایجاد کنیم و به فردی موفق در زندگی خود تبدیل شویم.

برای اطلاع از مراحل و تکنیک ها و سوالات خود می توانید از طریق تلگرام و واتساپ به تیم مشاور سربرگ تاشه پیام دهید.

09129305020

تلگرام (برای اتصال سریعتر به تلگرام روی لینک آبی کلیک کنید)

واتساپ (برای اتصال سریعتر به واتساپ روی لینک آبی کلیک کنید)

کانال روانشناسی: سربرگتاز

مقالات مرتبط:

بازگشت به رابطه از دست رفته

اعتماد به نفس چیست؟

ناخودآگاه چیست؟

زبان بدن در عاشقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا