چطور به یارانه معیشتی اعتراض کنیم


طبق اعلام دولت، طبقات یارانه‌ای به دهک‌ها تقسیم شده و بر اساس این دهک‌ها، برخی خانواده‌ها از دریافت یارانه محروم شده‌اند و دهک پایین‌تر جامعه برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و دهک‌های بعدی ۳۰۰ تومان دریافت می‌کنند. هزار تومان با توجه به این موضوع، ممکن است مردم نسبت به محرومیت خود از بهره مندی از یارانه یا پرداخت عشر اعتراض داشته باشند، برای ثبت آن باید به سامانه اعتراضی یارانه معیشتی مراجعه کنند.

به همین منظور در این مقاله سعی شده است تا سامانه اعتراض یارانه معیشتی معرفی شود و جزئیات بیشتری در مورد رهگیری یارانه معیشتی با کد ملی در سامانه اعتراض همایات ارائه شود mcls.gov.ir.

معرفی سامانه اعتراض یارانه معیشتی

کمک هزینه معیشتی کمک هزینه ای است که توسط دولت به طبقات مختلف داده می شود. اما این کمک های مالی با مسائل و مشکلاتی نیز مواجه می شود که باعث نارضایتی مردم شده است. موضوعاتی مانند کم بودن میزان کمک های مالی، عدم مشمولیت افراد دهک های پایین جامعه و پرداخت یارانه به دهک های بالاتر که توان مالی دارند، از جمله گلایه های مهم ترین مخاطبان است. .

به همین دلیل دولت تصمیم گرفت تا علاوه بر افزایش میزان یارانه ها، با تقسیم بندی مردم به دهک، یارانه نیز بدهد. به این ترتیب سه دهک پایین جامعه که 30 درصد جامعه یارانه ای را تشکیل می دهند، 400 هزار تومان و دهک های بالا که 60 درصد این جمعیت را تشکیل می دهند، 300 هزار تومان یارانه دریافت کردند. تومان و دهک های بعدی کمک بلاعوض دریافت کردند. البته روند دهیک هنوز کامل نشده است.

بر اساس طرح جدید پرداخت یارانه معیشتی، دیگر یارانه 45 هزار تومانی پرداخت نمی شود و همه افراد واجد شرایط 300 هزار تومان و برای سه دهک پایین جامعه به ازای هر خانواده 400 هزار تومان دریافت می کنند. به حساب سرپرستان واریز شود. یعنی اگر خانواده ای 4 نفره باشد در مجموع یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب سرپرست خانواده واریز می شود.

دولت در تلاش است ماهانه این مبلغ را در قالب صورتحساب الکترونیکی به خانواده ها پرداخت کند تا زمانی که زیرساخت ها آماده شود، این کمک هزینه به صورت نقدی پرداخت می شود. در حال حاضر کمک بلاعوض واریز شده اردیبهشت ماه قابل برداشت نیست و تا زمان اعلام رئیس جمهور در حساب بانکی مردم مسدود می ماند.

با توجه به اینکه تغییرات در پرداخت یارانه شامل تغییر مبلغ یارانه و حذف برخی از افراد از دریافت یارانه به دلیل عشریه است، در صورتی که مردم نسبت به عدم پرداخت یارانه خود یا انجام دهیک اعتراض دارند به سامانه اعتراضی یارانه معیشتی همایت مراجعه کنند. mcls.gov.ir و اعتراض خود را به عشریه ثبت کنید.

نحوه ورود به سامانه اعتراضی یارانه معیشتی

برای ثبت اعتراض به عدم دریافت کمک هزینه زندگی یا اعتراض به عشریه باید به سایت اعتراض عشریه مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنید. اما برای این کار باید وارد سامانه ای شوید که در ادامه این قسمت نحوه دسترسی به سامانه اعتراض یارانه معیشتی ارائه شده است.

نحوه ورود به سامانه اعتراضی یارانه معیشتی

ابتدا به سامانه پشتیبانی معیشت مراجعه کنید. برای دسترسی به پنل کاربری خود، روی گزینه “ورود/ثبت نام” کلیک کنید.

حالا شماره موبایل و کد امنیتی خود را بنویسید و روی گزینه “ارسال کد اعتبارسنجی” کلیک کنید.

حالا کد ارسال شده را وارد کرده و روی گزینه ورود کلیک کنید.

سامانه صمد که با نام سامانه ارتباط الکترونیکی مردم و دولت نیز شناخته می شود، سامانه ای است که به شهروندان امکان ثبت شکایات و درخواست ها را به ریاست جمهوری می دهد که در مقاله زیر توضیح داده شده است.

نحوه ثبت نام در سامانه اعتراض یارانه معیشتی

افرادی که قصد ثبت اعتراض و درخواست بررسی در سامانه اعتراض یارانه معیشتی را دارند به این نکته توجه داشته باشند که برای این منظور ابتدا باید در سایت ثبت نام کنند. ثبت نام در این سامانه ساده است، بنابراین در ادامه این بخش نحوه ثبت نام در سامانه اعتراض برای کمک هزینه زندگی را توضیح می دهیم.

نحوه ثبت نام در سامانه حمایت معیشت

ابتدا به سامانه پشتیبانی معیشت مراجعه کنید. برای دسترسی به پنل کاربری خود، روی گزینه “ورود/ثبت نام” کلیک کنید.

در کادر باز شده بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و مشخصات درخواستی شامل شماره همراه، کد ملی، تاریخ تولد و کد امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ارسال اعتبار کد ثبت نام کلیک کنید.

حالا کد ارسال شده را وارد کرده و روی گزینه ورود کلیک کنید.

اکنون ثبت نام کامل شده و اطلاعات شما در سیستم ذخیره می شود.

در این طرح مسکن حمایتی، خود مردم مسئولیت ساخت واحدهای مسکونی را بر عهده دارند، بنابراین دولت برای این افراد در شهرهای کوچک زمین تهیه می کند و خود مردم اقدام به ساخت واحدهای مسکونی می کنند که در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

طریقه اعتراض یارانه معیشتی در سال 1401

پس از ثبت نام در سامانه اعتراض یارانه یا سامانه پشتیبانی معیشت، کاربران می توانند با ورود به حساب کاربری خود، اطلاعات خود را مشاهده کرده و در صورت عدم تایید، درخواست بررسی و ثبت شکایت کنند. به همین دلیل در ادامه این قسمت نحوه اعتراض به کمک معیشتی در سال 1401 ارائه شده است.

نحوه اعتراض به کمک هزینه معیشت

ابتدا با توجه به راهنمای ارائه شده در قسمت های قبل، وارد حساب کاربری خود در سیستم پشتیبانی شوید. حالا به قسمت اطلاعات اعضای خانوار و هویت اقتصادی بروید و مشخصات عشر خانوار و وضعیت کلی خود را ببینید. اگر به اطلاعات موجود اعتراض دارید، روی گزینه درخواست بررسی کلیک کنید.

حال توافقنامه نمایش داده شده را بخوانید، تایید را تیک بزنید و بر روی گزینه Sign up and continue کلیک کنید.

اکنون اطلاعات خانوار را مشاهده می کنید و در صورت تایید گزینه صحیح را انتخاب کرده و سپس ثبت نام را فشار داده و ادامه دهید.

اما در صورتی که اطلاعات مورد تایید شما قرار نگرفت گزینه ای که صحیح نیست را انتخاب کنید و کادر زیر نمایش داده می شود. متن راهنما را بخوانید و روی من متوجه شدم، سپس روی ثبت نام کلیک کنید و ادامه دهید.

اکنون می توانیم اطلاعات مربوط به خودرو را مشاهده کنیم که باید بسته به وضعیت آن در قسمت درخواست سرویس بررسی شود، یکی از گزینه های “درسته، درخواست سرویس ندارم”، “اصولا این ماشین خصوصی نبود. متعلق به” و “ماشین تسلیم شده است، اما فرآیند “هنوز از پلاک خودرو عبور نکرده است” را انتخاب کرده و گزینه ثبت نام و ادامه را فشار دهید.

اکنون وارد مرحله اطلاعات واریز و خرید می شوید. در این بخش کل درآمد خانوار در نیمه اول و دوم سال 2019 و 2018 قابل مشاهده است. اگر این اطلاعات را تایید کردید در قسمت درخواست مجدد تایید گزینه I don’t have را انتخاب کنید و روی ثبت نام کلیک کنید و ادامه دهید.

اگر اعتراضی دارید گزینه I have را انتخاب کنید، توافقنامه را تیک بزنید و ثبت نام کنید و ادامه دهید.

در مرحله بعد اطلاعات درآمد نمایش داده می شود. از آنجایی که این داده ها مستقیماً از پایگاه ثبت نام به دست می آید، شما فرصتی برای ثبت اعتراض به این مشخصات ندارید. پس از مشاهده روی ثبت نام کلیک کنید و ادامه دهید.

اکنون وارد قسمت شرایط ویژه می شوید. در صورتی که هر یک از اعضای خانواده دارای شرایط خاصی هستند، گزینه “شرایط اقتصادی خانواده تحت الشعاع بیماری پرهزینه یکی از اعضا قرار گرفته است” را انتخاب کرده و نام فرد، نوع بیماری و سازمان بیمه گر را مشخص کرده و کلیک کنید. در ثبت نام و ادامه دهید

در این مرحله اگر یکی از اعضای خانواده شما به دلیل معلولیت تحت پوشش سازمان حمایت است، گزینه مربوطه را تیک بزنید و نام او را انتخاب کنید و روی ثبت نام کلیک کنید و ادامه دهید. اما اگر هم به بیماران پرهزینه و هم به بیماران معلول اعتراض دارید، هر دو را بررسی کنید.

حال باید نامه نامزدی را بخوانید، آن را تایید کنید و روی گزینه ثبت نام و ادامه کلیک کنید.

اکنون مراحل ثبت درخواست بررسی و اعتراض به پایان رسیده و کد رهگیری نمایش داده می شود. ضمناً این کد از طریق پیامک به شماره شما ارسال خواهد شد.

شماره پیامک اعتراض به یارانه معیشتی

همانطور که قبلا توضیح دادیم برای اعتراض به حذف یارانه یا اعتراض به عشریه باید به سامانه اعتراض یارانه مراجعه کنید. اما ممکن است برخی از تجمع کنندگان به این سامانه دسترسی نداشته باشند و به دنبال راه دیگری برای ثبت درخواست خود باشند. باید گفت در حال حاضر امکان ثبت درخواست از طریق شماره پیامک برای اعتراض به کمک معیشتی وجود ندارد اما کاربران می توانند از طریق تلفن گویا درخواست خود را ثبت کنند.

جاماندگان ثبت نام یارانه

در حال حاضر برخی به دلایلی مانند انصراف یا تعلیق ثبت نام نمی توانند از یارانه سپرده دولت بهره مند شوند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، افرادی که برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده اند، بازمانده ها و بازماندگان می توانند در زمان اعلام شده از سوی دولت برای دریافت این یارانه مجددا ثبت نام کنند.

در صورت ثبت نام این افراد، مشخصات آنها احراز می شود و پس از توزیع به دهک ها، بسته به دهکی که در آن قرار می گیرند و در صورت عضویت در دهک، می توانند یارانه 400 یا 300 هزار تومانی دریافت کنند. دهک های بالای جامعه، کمک مالی به آنها تعلق نمی گیرد. علاوه بر این، اگر بازماندگان ثبت نام کمک هزینه و کسانی که کمک هزینه را ثبت نکرده اند، واجد شرایط دریافت این کمک هزینه باشند، کمک هزینه ای که این دو بار پرداخت شده است نیز به آنها پرداخت می شود.

مراحل درخواست بازنگری در عشر یارانه ای خانوار

وزارت کار، تعاون و حمایت اجتماعی اعلام کرد خانوارهای معترض به قطع هدر رفتگی خود می توانند با ثبت تغییرات درآمد، دارایی و شرایط ویژه خود در سامانه hemayat.mcls.gov.ir، درخواست تجدید نظر در قطعنامه خود را ارائه کنند. در این اینفوگرافیک روش اعتراض به دهکانی شدن خانوارها را دنبال کنید.

حدود سه میلیون نفر دوباره یارانه گرفتند

تسنیم: بر اساس اطلاعات سازمان هدفمندسازی یارانه ها، از مجموع 5 میلیون و 930 هزار نفری که یارانه آنها در اردیبهشت ماه حذف شد، 3 میلیون نفر مجددا یارانه دریافت کردند.

همچنین یک میلیون نفر در دهک دهم درآمدی هستند و نمی توانند از یارانه بهره مند شوند.

بخونیدش:  چرا در دماسنج جیوه استفاده می شود

سیستم جدید ردیابی عدم پرداخت کمک های بلاعوض و اعتراض به دهک

تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی با اعلام قابلیت‌های سامانه جدید درخواست از طریق کارت‌های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد اعلام کرد: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی رده‌بندی عشر خانوار خود را ثبت کرده‌اند، می‌توانند ضمن مشاهده نتایج، درخواست دهند. . اطلاعات هر زیربخش را مرور کنید.

جزئیات بیشتر را در لینک زیر مشاهده کنید.

معوقات 300 هزار تومانی یارانه چه زمانی به بازماندگان پرداخت می شود؟

(05/05/1401) سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها از پرداخت معوقات یارانه بگیران خبر داد.

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، روند بررسی پرداخت معوقات یارانه افراد واجد شرایط در حال انجام است و به زودی پس از تکمیل اطلاعات به حساب سرپرستان خانواده واریز می شود.

ایسنا گفت: معوقات یارانه ها به دو گروه مربوط می شود: کسانی که تا اردیبهشت امسال یارانه نقدی دریافت می کردند، اما با واریز مبالغ جدید، یارانه آنها به عنوان بالاترین عشر حذف شد و اعتراض خود را در همایت ثبت کردند. سامانه mcls.gov.ir و درخواست بررسی کرد. دهم گروه دیگر کسانی هستند که تاکنون یارانه دریافت نکرده اند و از اردیبهشت ماه در سامانه my.gov.ir ثبت نام کرده اند. در نهایت، درخواست‌های هر دو گروه مورد بررسی قرار گرفت و آن‌هایی که بین دهک‌های اول و نهم قرار داشتند به فهرست دریافت‌کنندگان کمک هزینه اضافه شدند.

بر این اساس اولین پرداخت علاوه بر کمک هزینه تیرماه به معترضان انجام شد و حدود یک هفته بعد بر اساس دهک ثبت نام کنندگان، پرداختی به آنها پرداخت شد. پیش بینی می شد کمک بلاعوض اردیبهشت و خرداد (مبلغ جدید) به عنوان معوقه به آنها پرداخت شود که در اطلاعیه اولیه در پایان تیرماه به آن اشاره شده بود اما هنوز پرداخت نشده است.

حسینی – سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها – در خصوص آخرین وضعیت پرداخت معوقات یارانه ها و زمان بندی آن که مورد سوال واجدین شرایط است، به ایسنا گفت: این تاخیر به معنای عدم پرداخت معوقات نیست و پرداخت خواهد شد. قطعا اتفاق خواهد افتاد

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت مشمولان در حال انجام است، تصریح کرد: در خصوص معترضان به کاهش یارانه، پیش از این مرحله یارانه 300 هزار تومانی واریز و بلوکه شده بود و این مبلغ مربوط به دهک های 4 تا 9 است. . بنابراین برای کسانی که از دهک اول تا سوم تشخیص داده شده اند، این مبلغ به نسبت پرداختی برای آنها که برای هر نفر 400 هزار تومان است تغییر کند. بنابراین فرآیند تایید و اجرای محاسبات و پرداخت های انجام شده در قالب اعشار باید انجام شود.

معوقات اردیبهشت و خرداد چه زمانی پرداخت می شود؟
به گفته سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، به محض اتمام بررسی و محاسبات، معوقات اردیبهشت و خرداد به حساب مشمولان واریز می شود.

یارانه نقدی از سال 1388 با شروع طرح هدفمندی یارانه ها به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان پرداخت شده بود و از سال 1397 با افزایش قیمت بنزین، یارانه معیشتی از این مابه التفاوت در دستور کار قرار گرفت. دولت از بین 78 میلیون دریافت کننده کمک نقدی حدود 60 میلیون نفر را انتخاب کرد و بسته به اعضای خانواده مبلغی بین 55 تا 205 هزار تومان پرداخت کرد.

اما از اردیبهشت ماه امسال با اقدام برای حذف ارز ترجیحی و اصلاح نظام یارانه ها، نحوه پرداخت تغییر کرد و با حذف حدود شش میلیون نفر تحت عنوان دهک دهم، پرداخت برای 9 دهک دیگر آغاز شد. . برای دهک اول تا سوم به ازای هر نفر 400 هزار تومان و برای دهک چهارم تا ششم هر نفر 300 هزار تومان در ماه پرداخت می شود.

متقاضیان کمک هزینه همچنان می توانند به دلیل پایان یافتن کمک هزینه اعتراض خود را ثبت کنند یا ثبت نام کنند تا به لیست دریافت کنندگان کمک هزینه اضافه شوند.

ثبت نام بازماندگان کمک هزینه آغاز شد

(26/04/1301) سامانه ثبت نام بازماندگان کمک هزینه معیشتی 300 و 400 هزار تومانی که مسئولان وزارت کار وعده راه اندازی آن را هفته گذشته داده بودند، برای ثبت نام و بررسی درخواست های متقاضیان در دسترس قرار گرفت. .

این سامانه به بازماندگان این امکان را می داد تا تحت «پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» به نشانی https://my.gov.ir ثبت نام کنند.

ورود به این سامانه با شماره تماس و ارائه کد ملی امکان پذیر خواهد بود. همچنین به دلیل آزمایشی بودن این سامانه، در صورت قطع دسترسی به فرآیند ثبت نام، متقاضیان می توانند با راه اندازی مجدد فرآیند و به روز رسانی صفحه مرورگر خود در صورت بروز مشکل، روند ثبت نام را ادامه دهند.

در صورتی که افراد مشمول پرداخت یارانه باشند، این سامانه به صورت خودکار یارانه گیرنده را شناسایی می کند و پنجره ثبت نام برای این افراد باز نمی شود.

همچنین در صورتی که سامانه فردی را واجد شرایط دریافت یارانه بدون نیاز به ثبت نام جدید تشخیص دهد، پیامی با محتوای زیر نمایش می دهد: لطفاً به سایت hemayat.mcls.gov.ir وزارتخانه مذکور مراجعه کنید.

بدین ترتیب معترضان به عشریه و مبلغ پرداختی می توانند به سامانه «پشتیبانی» وزارت کار به نشانی فوق مراجعه و درخواست بررسی عشریه خود را ثبت کنند.

منتظر ثبت اعتراض در مردادماه توسط سامانه جدید باشید

(25/04/1301) سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: در مردادماه از سامانه ای رونمایی می شود که به افرادی که موفق به ثبت نام یارانه ها نشده اند می توانند در سامانه جدید یارانه ثبت نام کنند.

فاز سوم کمک بلاعوض 300 و 400 هزار تومانی چند روز پیش ارائه شد. ارائه این کمک هزینه در حالی انجام شد که یکی از بزرگترین اشکالات در این سیستم هنوز وجود داشت. اما این باگ چه بود؟

کسانی که در سال 2013 از دریافت کمک هزینه امتناع کردند

در سال 93 عده ای تصمیم گرفتند دیگر یارانه دریافت نکنند. در همین حال برخی از فرزندان خانواده ها از دریافت یارانه خودداری کردند. به عبارت دیگر، والدین و سایر فرزندان یارانه دریافت کردند. اما به عنوان مثال، یکی از کودکان از دریافت کمک هزینه خودداری کرد. حالا این فرد می خواهد امسال 300 هزار و 400 هزار تومان کمک بلاعوض بگیرد. اگر دهک 1 تا 9 باشد اشکالی ندارد و برای بهره مندی از یارانه مانند بقیه ثبت نام می کند. اما اگر شخص عشریه دریافت کند، داستان فرق می کند. اما چرا؟

اعتراض به عشر

این شخص نمی تواند در سامانه ثبت نام ثبت نام کند. زیرا دهم دهم است. پس یا واقعاً یک عشر است و از دریافت یارانه امتناع می ورزد، یا فکر می کند اینطور نیست و باید یارانه بگیرد. به همین دلیل است که اعتراض می کند. اما امکان اعتراض برای این شخص وجود ندارد; زیرا برای اعتراض به شماره حسابی نیاز دارید که یارانه دریافت کرده است. اما این شخص به طور مستقل کمک هزینه ای با شماره حساب دریافت نکرده است. بنابراین امکان دریافت یارانه برای این افراد یا سایر افرادی که در شرایط مشابه زندگی می کنند وجود ندارد. حالا راه حل چیست؟ سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به این سوال پاسخ می دهد.

طیبه حسینی در خصوص این افراد به اقتصاد آنلاین گفت: این افراد باید منتظر باشند تا در مردادماه سامانه جدید مشخص شود و می توانند در این سامانه ثبت نام یا اعتراض کنند.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف کمک های قبلی این افراد چه می شود، گفت: اگر در آن زمان هنوز معوقات نیاز به پرداخت باشد، کمک هزینه ماه های قبل این افراد نیز پرداخت می شود.

کمک هزینه بازماندگان واریز شد!/ آیا کمک هزینه تیراندازی قابل برداشت است؟

(25/04/1301) در حالی که قرار بود کمک هزینه بازماندگان تا عید غدیر خم پرداخت شود، برخی از این افراد مدعی هستند که کمک هزینه آنها نیز همزمان با کمک هزینه 9 دهک اول جامعه پرداخت شده است. درآمد. اما قابل جابجایی نیست.

به گزارش Tableau de la vie به نقل از تجارت نیوز، مرحله سوم یارانه 300 و 400 هزار تومانی 30 تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. در اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام شد که فقط کمک هزینه معیشت دهک اول تا نهم واریز و قابل برداشت است و کمک هزینه زندگی در تاریخ دیگری واریز می شود.

اما بررسی ها نشان می دهد برخی از بازماندگان این پول را همزمان با پرداخت کمک هزینه مرحله سوم دریافت کرده اند. اما هنوز در دسترس نیست.

برخی دیگر همچنان منتظر پرداخت یارانه جدید هستند و نمی دانند در دهک نهم درآمدی قرار دارند یا دهک دهم. به نظر می رسد که دولت در ارائه این کمک هزینه اشتباه کرده و برای برخی از بازماندگان پرداخت شده و برای برخی دیگر پرداخت نشده است.

در حالی که قرار بود کمک هزینه بازماندگان تا عید غدیر خم پرداخت شود، برخی از این افراد مدعی هستند که کمک هزینه آنها نیز همزمان با کمک هزینه 9 دهک بالای درآمدی جامعه پرداخت شده است. اما قابل جابجایی نیست.

کمک هزینه Arrow را می توان پس گرفت!

در ادامه پیام برخی از شنوندگان تجارت نیوز را می خوانید. افرادی که در لیست بازماندگان قرار داشتند و علاوه بر دریافت کمک هزینه اردیبهشت ماه، کمک هزینه خرداد یا خرداد و تیر برای آنها واریز شد.

من همچنان در بیمه اجتماعی نشسته ام، به حذف یارانه اعتراض کردم، یک میلیون و 100 میلیون به من دادند که تا الان نتونستم پیدا کنم.

دو ماه برای ما واریز شده (خرداد و تیر) اما باز هم قابل برداشت نیست؟؟!!

ما کمک مالی دریافت کردیم، اما نمی توانیم آن را پس بگیریم، وضعیت چگونه است؟

“تاکنون دو کمک مالی به ما داده اند. یکی در ماه می و دیگری در این ماه داده شده است. دومی را ما گرفتیم. اما اولی هنوز قابل برداشت نیست.”

کمک مالی ژوئن هنوز قابل برداشت نیست؟

وی افزود: ما بازماندگان یارانه هستیم، این ماه 800 پرداخت می شود، اما نمی توان آنها را وصول کرد، چرا؟

وی ادامه داد: کمک هزینه در ماه جولای برای من واریز شده و قابل برداشت است، اما پول واریز شده در اردیبهشت همچنان مسدود است، چرا می توان دومی را برداشت کرد و اولی را نمی توان برداشت؟

یارانه ما از اردیبهشت ماه قطع شده است، ماه گذشته یک نفر 300 تومان پرداخت کرد که مسدود شد، دیشب یک نفر دیگر 300 تومان پرداخت کرد که هنوز مسدود است، با توجه به اعتراض ما اگر یارانه نمی گیریم چرا می گیریم. مبلغی را به عنوان یارانه پرداخت می کنند، اما قابل برداشت نیست، لطفا؟

بخونیدش:  چرا به رشتی ها میگن کله ماهی خور

چرا یارانه ها به ما داده می شود اما قابل برداشت نیست؟

به نظر من علاوه بر اولی، دومی هم واریز شده است. کارتی که استفاده می کنم موجودی را نشان نمی دهد، اما به بانک مراجعه کردم و به من گفتند که مبلغ جدید به حسابم واریز شده است.

من توانستم کمک هزینه فیلمبرداری را پس بگیرم اما یارانه ای که در خرداد واریز شده به حساب من است اما قابل برداشت نیست.

جزئیات پرداخت کمک هزینه و معوقات معترضان و بازماندگان

افرادی که اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت یارانه اعلام کرده و یا به عنوان متقاضی جدید ثبت نام کرده و در مرحله شناسایی و اعشاری برای آنها تعیین تکلیف شده است، در صورتی که بین دهک اول و نهم باشند، مشمول پرداخت وجه می شوند. یارانه پرداخت می شود و تا پایان این هفته تاخیر خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، اردیبهشت ماه امسال و با تغییر روال پرداخت یارانه نقدی، از 78 میلیون نفر بهره مند از یارانه 45 هزار و 500 تومانی، حدود 6 میلیون نفر حذف و مابقی مشمول دریافت کمک بلاعوض در قالب شدند. از 9 دهم بر این اساس برای دهه اول تا سوم به ازای هر نفر 400 هزار تومان و از دهه چهارم تا نهم برای هر نفر 300 هزار تومان پرداخت شد.

این در حالی است که برخی از افرادی که تا اردیبهشت ماه یارانه می گرفتند و از خرداد ماه در صدک دهم قرار گرفتند و یارانه آنها حذف شد به این موضوع اعتراض کرده اند. آنها می توانند با ورود به سامانه hemayat.mcls.gov.ir درخواست بررسی کنند. در همین راستا در پی دستور رئیس جمهور برای رسیدگی به وضعیت معترضان به پرداخت نشدن یارانه نقدی، یارانه نقدی 300 هزار تومانی به ازای هر خانوار به صورت مشروط به تمامی سرپرستان خانواری که تظاهرات کرده بودند پرداخت شد. به این ترتیب تا زمان رسیدگی به اعتراضات، امکان جمع آوری لیست این افراد در وزارت حفاظت اجتماعی وجود نداشت.

آنطور که حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به ایسنا گفت، در جریان بررسی های وزارت حفاظت اجتماعی و لیست ارائه شده به این سازمان، برای افرادی که تظاهرات کردند و مشخص شد بین دهک های یکم تا نهم هستند. کمک مالی ژوئیه مانند بقیه خواهد بود. ذینفعان واریز شده اند.

کمک مالی معوق در اردیبهشت و ژوئن چه زمانی پرداخت می شود؟

به گفته وی، برای این دسته از افراد دو قسط یارانه در اردیبهشت و خرداد معوق واریز می شود. با بیان اینکه در صورت قرار گرفتن در دهک اول تا سوم کمک بلاعوض اردیبهشت ماه آنها که برای هر خانوار 300 هزار تومان بوده است به 400 هزار تومان افزایش می یابد که همراه با کمک بلاعوض خرداد ماه تا پایان سال جاری به حساب آنها واریز می شود. این هفته. .

اما گروه دیگر کسانی هستند که یارانه دریافت نکردند یا قبلاً یارانه خود را کاهش داده اند و متقاضی دریافت آن بودند. این دسته از افراد می توانند از پایان اردیبهشت ماه از طریق سامانه my.gov.ir ثبت نام کنند تا درخواست آنها بررسی و پیگیری شود.

به گفته سخنگوی سازمان هدفمندی کمک‌های بلاعوض، درخواست افرادی که تا 24 خردادماه برای دریافت کمک‌های بلاعوض ثبت‌نام کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس فهرستی که وزارت حمایت اجتماعی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار داده بود، یارانه اردیبهشت و خرداد را دریافت خواهند کرد. و جولای یکباره و طبق اعشار تا پایان هفته جاری به حساب آنها واریز می شود.

در همین راستا لازم به ذکر است متقاضیان ثبت نام و همچنین متقاضیانی که از اردیبهشت ماه یارانه آنها کاهش یافته است همچنان فرصت دارند به سامانه های مربوطه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

آیا لیست دریافت کنندگان یارانه و یک دهم به صورت دوره ای تغییر می کند؟

(22/04/1301) فهرست مشمولین کمک هزینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثابت نبوده و هر شش ماه یکبار تغییر می‌کند. آخرین به روز رسانی این لیست یک روز قبل از ارسال کمک هزینه تیر انجام شد.

کاهش یارانه به سپرده های مردم ممکن است ناشی از وضعیت شناور عشر بر درآمد مردم باشد. وضعیتی که ثابت نیست و به دلیل به روز شدن اطلاعات دهک های درآمدی دائما در حال تغییر است.

اساس این به‌روزرسانی، آزمایش و بررسی جامع اطلاعات مالی و بانکی مربوط به شهروندان در دوره‌های خاص است. یکی از پیامدهای احتمالی این رویداد می تواند تغییر دهک بر درآمد مردم و تغییر فهرست دریافت کنندگان کمک هزینه باشد.

برای پیگیری عدم پرداخت کمک هزینه با چه شماره ای تماس بگیرم؟

(21/04/1301) به نظر می‌رسد دهک‌های درآمدی یارانه‌ای در این ماه تغییر کرد و برخی از دهک‌های اول تا سوم به دهک‌های درآمدی بالاتر رفتند و یارانه کمتری دریافت کردند.

حال سوال این است که برای اعتراض به یارانه به کجا مراجعه کنیم و شماره تلفن دریافت یارانه چیست؟ قبلا اعلام شده است که افراد برای اطلاع از طبقه بندی درآمد خود با شماره 0216369 تماس بگیرند.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها، معترضان به عشر اعلام شده یا افرادی که یارانه آنها از اردیبهشت ماه 1301 حذف شده است، می توانند برای ثبت نام یا پیگیری اعتراض و مطالبه خود به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. برای بررسی عشرشان با شماره 09200006369 تماس بگیرید.

چرا کمک هزینه تیر کمتر پرداخت شد؟ آیا باز هم دولت در دادن یارانه اشتباه کرد؟

(21/04/1401) به گزارش Tableau de la vie به نقل از تجارت نیوز، واریز این کمک بلاعوض مانند گذشته با حواشی متعددی همراه بود. یک گروه گزارش می دهند که در ماه های گذشته کمک های مالی دریافت کرده اند و نه در این ماه. گروه دوم نیز از کاهش یارانه خود خبر می دهند.

در گروه دوم دو گروه وجود دارد. یکی از آنها می گوید مالیات بر درآمدش تغییر کرده است. چون ماه گذشته 400 هزار تومان کمک بلاعوض گرفتند و این ماه 300 هزار تومان برایشان واریز شد. گروه دیگر افرادی هستند که یارانه آنها 35 هزار تومان کاهش یافت. مشکل چیه؟

چرا یارانه آب هر ماه پرداخت می شود؟

پیام عمومی Life Board در مورد نحوه واریز کمک هزینه ماه جولای در زیر آمده است.

چرا هر ماه یارانه آب تعلق می گیرد؟
“سلام ما 5 نفریم این بار 400 پرداخت کردند اما این بار 300 دادند.” من در 20 سالگی دهک 1 تا 3 بودم، اما با پرداخت یارانه به دهک 9 رفتم، وضعیت ما خیلی بهتر شده است، نمی دانیم.

آن ماه 400 به ما دادند، اما این بار 300 به ما دادند.

«من تحت پوشش کمیته امداد هستم، در دو ماه گذشته 400 هزار تومان یارانه داده اند اما این ماه به 300 هزار تومان کاهش یافته است، لطفا بررسی کنید، ممنون.

“ما فقط یک تا سه دهم بودیم. دو ماه پیش 400 سپرده داشتیم. این ماه 300 است. چرا؟”

دلیل کاهش 100 هزار تومانی یارانه

تاریخچه این گروه چیست؟ این مشکل می تواند به دلیل به روز رسانی بانک اطلاعاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد. یعنی در طبقه بندی دهک های جدید این وزارتخانه تشخیص داده است که برخی از افرادی که در دهک های اول تا سوم بوده اند در دهک های درآمدی بالاتری هستند. با به روز رسانی بانک اطلاعاتی وزارت امور اجتماعی و توزیع مجدد عشر از این وزارتخانه مرتبط باشید.

البته در پیگیری تجارت نیوز، سازمان هدفمندسازی یارانه ها این موضوع را عجیب خواند و گفت در حال پیگیری است.

کدام یارانه به طور کامل حذف شده است؟

گروه دومی که از پرداخت یارانه انتقاد کردند، کسانی هستند که ادعا می کنند دو ماه پیش یارانه جدید دریافت کرده اند اما در این ماه مبلغی به حسابشان واریز نشده است.

چرا یارانه دو ماه قبل را 400 تومان دادید اما این ماه را 300 تومان هم ندادید؟ حداقل می توانید به عنوان یک رسانه پیگیری کنید و گزارش دهید؟ »

وی ادامه داد: از ابتدا تا کنون همه یارانه ها را به ما داده اند اما این ماه به ما پرداخت نشده است، می خواستم بدانم چرا این یارانه پرداخت نشده است؟

وی گفت: «ما تاکنون همه کمک‌های بلاعوض را دریافت کرده‌ایم، اما در این ماه هیچ کمکی صادر نشده است، آیا خطایی رخ داده است یا چیز دیگری؟

کسر 35 هزار تومان از یارانه هر نفر

در کنار این موارد، برخی می گفتند که مبلغی بین 30 تا 35 هزار تومان از کمک هزینه آنها کسر شده است.

چرا من و دخترم ۵۶۵ هزار تومان پول می گیریم؟

مبلغی از کمک هزینه ما کسر شد، حدود 30 هزار تومان، علت چیست؟

این بار نیز مانند گذشته 35 هزار تومان از یارانه شهروندانی که در ایام کرونا یک میلیون تومان دریافت کردند کسر شد.

مردم می توانند با شماره 0216369 تماس بگیرند تا بدانند در کدام دهک جدید هستند.

نتیجه اعتراض به عدم پرداخت معیشت و ثبت نام های جدید

(20/04/1301) واریز یارانه به حساب داوطلبانی که اعتراض خود را در سامانه ثبت کرده و مورد بررسی و تایید مراجع قرار گرفته اند و همچنین ثبت نام کنندگان جدید که در دهک های یکم تا نهم قرار گرفته اند. عصر امروز انجام می شود.

ثبت نام کنندگان جدید واجد شرایط کمک های مالی و معوقه دریافت می کنند

تمامی سرپرستان خانواری که تا قبل از ۲۴ خردادماه برای دریافت کمک معیشتی ثبت نام کرده و از سوی وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی واجد شرایط دریافت کمک معیشتی تشخیص داده شده اند، تا پایان هفته، کمک هزینه و معوقات خود را دریافت خواهند کرد.

پیرو اطلاعیه های قبلی سازمان هدفمندسازی کمک های بلاعوض مبنی بر امکان ثبت نام بازماندگان کمک های نقدی یا متقاضیان جدید کمک، اطلاعات سرپرستان خانواری که در سامانه https: //my.gov.ir تا 24 خردادماه ثبت نام کرده اند، به نشانی وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی و پس از انجام آزمون بزرگ‌نمایی و تعیین رده‌بندی توسط این وزارتخانه، فهرست سرپرستان جدید خانواده واجد شرایط دریافت کمک‌های بلاعوض به سازمان هدفمندی کمک‌های بلاعوض اعلام شده است.

در صورتی که طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این سرپرستان از دهک های اول تا سوم تشخیص داده شوند، مبلغ ماهیانه به ازای هر نفر 400 هزار تومان و در صورت شناسایی افراد در دهک چهارم تا نهم مبلغ 300000 تومان. به ازای هر فرد ماهانه مبلغی به حساب وی واریز خواهد شد.

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها در فایل صوتی زیر به سوالات پاسخ داد.

را

زمان دقیق برداشت از کمک هزینه بازماندگان اعلام شد

(1401/04/18) 29 تیرماه کمک هزینه نقدی واریز می شود و علاوه بر 9 دهم درآمد شرکت که دو ماه پیش مشمول کمک هزینه شده بود، کمک هزینه بقا نیز تشکیل می شود.

بخونیدش:  چرا زهرا چخماقی به کما رفت

اما کمک های 300 و 400 هزار تومانی به معترضان چطور؟

علاوه بر افرادی که از دولت کمک مالی دریافت نکرده اند، برخی از مردم نیز نسبت به مالیات بر درآمدی که مشمول آن هستند اعتراض کرده اند. به عبارتی افرادی که 300 هزار تومان یارانه دریافت کرده اند و جزو دهک های چهارم تا نهم محسوب می شوند، با این ادعا که دهک های درآمدی خود را بین دهک های اول و سوم قرار داده اند، اعتراض کردند.

کمک هزینه زندگی تیرماه برای چه کسانی است؟

(1401/04/17) در روزهای اخیر مشخص شد که از مجموع 2.5 میلیون درخواست بررسی شده برای دریافت کمک بلاعوض جدید، 2.3 میلیون درخواست شهروند مورد تایید قرار گرفته است و حدود 300000 نفر مورد تایید قرار گرفته اند که یک مورد است. دهم
به گزارش تجارت نیوز، طبق روال دو ماه گذشته، روز دوشنبه 29 تیرماه یارانه معیشتی به حساب شهروندان واریز می شود که این بدان معناست که سرنوشت معترضان و بازماندگان معیشتی رقم خواهد خورد. به احتمال زیاد کمک هزینه را در ماه جولای و در ماه های آخر این ماه دریافت می کند. هفته مشخص خواهد شد.

هفته گذشته سازمان هدفمندی کمک‌های بلاعوض از انتشار اطلاعات جدیدی از شهروندان معترض و بازماندگان خبر داد و قرار بود این اتفاق قبل از مهلت جدید پرداخت کمک‌ها رخ دهد.

این سازمان همچنان از شهروندانی که جزو یکی از دو گروه ذکر شده هستند می‌خواهد منتظر انتشار اطلاعیه جدید و مشخص شدن نتیجه درخواست خود باشند. از زمان اجرای طرح اصلاح ارز ترجیحی، دولت اعلام کرده است که حق اعتراض بازماندگان و تجمع کنندگان محفوظ است و در صورت وقوع چنین اعتراضی از اردیبهشت ماه به همه یارانه پرداخت خواهد کرد.

توضیح رئیسی از رسیدگی به اعتراضات جدید به یارانه ها

(1401/04/15) در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی عصر سه شنبه که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی گزارشی از روند مدیریت اعتراض این افراد ارائه کرد. که یارانه آنها در اجرای طرح همگانی سازی یارانه ها حذف شد.

در این گزارش با بررسی شاخص های تعیین عشر واجد شرایط و دلایل محرومیت خانوارهای خاص از بهره مندی از یارانه، تاکید شده است که اعتراضات نسبت به رسیدگی و پرداخت یارانه ها مطابق با شاخص ها بررسی شد.

نتایج اعتراضات «دهیک خانوار» را در هفته های آینده اعلام کنید

(21/03/1301) معاونت حمایت اجتماعی وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی در خصوص لحظه اعلام نتایج اعتراضات ثبت شده در خصوص دهک اعلام کرد: احتمال می رود نتایج نهایی اعتراضات اعلام شود. تا پایان ماه و یکی دو هفته دیگر از طریق سامانه پشتیبانی اعلام می شود و مردم می توانند نتایج را از طریق اطلاعیه ها مشاهده کنند.

دستور رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

کمک هزینه زندگی ماه اول باید به حساب متقاضیانی که درخواست بازنگری عشر را دارند واریز شود.

رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد کمک هزینه معیشت یک ماهه را به حساب کلیه افرادی که تا یک ماه قبل مشمول یارانه بودند اما کمک معیشت دریافت نکرده اند واریز کنند. در این مرحله و کسانی که خواستار بازنگری در عشر جاری هستند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی دستور داد تا برای اولین بار به همه مردم کمک معیشتی ارائه کنند. ماه که تا یک ماه قبل واجد شرایط دریافت آن بودند، یارانه دریافت کردند، اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و درخواست تجدیدنظر در کاهش قیمت فعلی دارند، این باید ثبت شود.

کمک هزینه زندگی من شامل نمی شود، کجا اعتراض کنم؟

امکان اعتراض به کمک هزینه معیشت وجود داشت

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی اعلام کرد: امکان ثبت اعتراض به یارانه تخصیصی از طریق «سامانه رسیدگی به درخواست کمک‌های معیشتی و نقدی» وجود دارد.

نظام معارض در صورت عدم دریافت یارانه معیشتی

در این اطلاعیه آمده است: بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز می رساند در پی اصلاح نظام توزیع یارانه، هموطنانی که نسبت به یارانه تخصیصی به هر دلیل تردید یا اعتراض دارند می توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir و اعتراض خود را ثبت کنند.

معترضان به روش اعشاری می توانند اعتراض خود را به سامانه جامع حمایت اجتماعی ایران وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی (refahdb.mcls.gov.ir) ارسال کنند.

افرادی که کمک هزینه 400 هزار تومانی و 300 هزار تومانی دریافت نکرده اند می توانند به سایت اعتراض یارانه معیشتی مراجعه کنند.

30 درصد جمعیت کشور 400 هزار تومان یارانه می گیرند.

60 درصد جمعیت نیز 300 هزار تومان یارانه می گیرند.

🔹 10 درصد نیازی به دریافت یارانه ندارند.

افرادی که یارانه نگرفتند سه ماه فرصت اعتراض دارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

🔹 معیشت و آرامش مردم دغدغه اصلی رئیس جمهور است. دشمن می خواهد با شایعه پراکنی عادلانه یارانه ها، آرامش شما را بر هم بزند.

🔹مردم عزیز هرکس به هر دلیلی واجد شرایط نیست 3 ماه فرصت دارد تا خود را معرفی کند. کمک هزینه و همچنین مبلغ آن برای شما محفوظ است.

ارقام برای پاسخ به سؤالات مربوط به «عدم‌شمی‌سازی یارانه‌ها»

شماره تلفن 0216369 و شماره صوتی 09200006369 مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات در این زمینه در دسترس عموم است.

روش ویدئویی اعتراض به عدم پرداخت معیشت و درخواست بررسی

اعتبار ویدیو به کانال تلگرام: @bourseonshows
می رسد

بررسی صلاحیت خانوارها برای دریافت کمک معیشتی بر چه اساسی است؟

وزیر تعاون، کار و حمایت اجتماعی استاندارد عشریه دریافت یارانه خانواده را تشریح کرد.

❌ شرایط زیر مربوط به کمک معیشت قبلی است که از سایت hemayat.mcls.gov.ir حذف شده است و احتمالا مبنای یارانه معیشت جدید نیست. ❌

خانوارهایی که حداقل یکی از شرایط زیر را دارند واجد شرایط دریافت کمک معیشتی نیستند:

خانوارهایی که اعضای آنها دارای هر دو «واحد مسکونی»، «شغل» و «خودرو» هستند یا خانوارهایی که مالک «دو واحد ملکی» هستند.

خانوارهایی که بیش از 3 سفر هوایی به خارج از کشور به استثنای سفر زیارتی (طی چهار سال گذشته) انجام داده اند.

خانوارهایی که خودروی بیش از 300 میلیون تومان یا خودروی عمومی بیش از 400 میلیون تومان دارند.

کارفرمایانی که بیش از 3 بیمه گذار دارند

خانوارهایی که ارزش اموال آنها در تهران و شهرهای بزرگ یک میلیارد و 200 میلیون تومان و در شهرستان ها 900 میلیون تومان است.

مشمولین وام های بانکی بالغ بر 300 میلیون تومان که اقساط بازپرداخت می کنند

خانوارهایی که مجموع درآمد ماهانه آنها بسته به تعداد اعضای خانوار از مقادیر زیر بیشتر است:

1 نفر: 4 میلیون تومان

2 نفر: 5 میلیون تومان

3 نفر: 6 میلیون تومان

4 نفره: 7 میلیون تومان

5 نفر و بیشتر: 8 میلیون تومان

مهلت ثبت نام برای متقاضیان جدید کمک هزینه، بازماندگان کمک هزینه و کسانی که از کمک هزینه انصراف داده اند (انصراف از دوره قبل)

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات عمومی سازمان هدفمندسازی کمک هزینه، ثبت نام از متقاضیان کمک هزینه اعم از افراد جدید و موجود مطابق تکلیف مقرر در قسمت 1 بند پ تبصره 1 بودجه قانون 1401 کل کشور و در راستای عمومی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها توسط سازمان هدفمندی یارانه ها راه اندازی شد.

سرپرستان خانواری که هنوز کمک بلاعوض دریافت نکرده اند یا متقاضیان جدید کمک هزینه هستند برای اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود ابتدا کد دستوری ##43857*4* را شماره گیری کرده و سپس به آدرس اینترنتی my .gov مراجعه کنند. ir برای ثبت درخواست خود برای کمک خانواده. متقاضیان برای ثبت نام نیازی به مراجعه حضوری به سازمان ندارند.

زمان ثبت نام متقاضیان کمک هزینه جدید و متقاضیان باقیمانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 اردیبهشت 1401 برای اعداد زوج و پنجشنبه و جمعه 29 و جمعه 30 اردیبهشت 1401 برای اعداد فرد از طریق اعداد فرد می باشد. این پورتال .

در صورتی که این داوطلبان به هر دلیلی در روزهای ذکر شده موفق به ثبت نام نشوند می توانند در روزهای شنبه 31 اردیبهشت و یکشنبه 10 خرداد 1401 نسبت به ثبت نام خانواده خود اقدام کنند و توجه داشته باشید که پس از این تاریخ ثبت نام متوقف نخواهد شد و تاریخ جدیدی اعلام خواهد شد. بعدا برای کسانی که در مهلت مقرر ثبت نام نکنند.

برای ثبت نام به همراه داشتن شماره تلفن همراه سرپرست خانوار، کشور، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک سرپرست خانوار الزامی است.

بدیهی است پس از ثبت نام، کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین عشر به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، کمک هزینه معوقه طبق عشر خانوار مربوطه بایگانی می شود. حساب اولیای خانه از اردیبهشت 1401.

کسانی که مخالف کاهش اعلامی عشر یا یارانه در اردیبهشت ماه 1401 هستند، همچنان از طریق سایت وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی hemayat.mcls.gov.ir ثبت نام و نسبت به اعتراض خود اقدام کنند.

بر اساس این درخواست، افرادی که در اردیبهشت ماه 1401 بر اساس اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یارانه دریافت کرده اند، نیازی به ثبت نام مجدد یا مراجعه به درگاه های اعلام شده ندارند.

چگونه زنان خشن می توانند کمک هزینه خود را از شوهرشان جدا کنند؟

سیده طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها: افرادی که تخلف می‌کنند باید به دادگاه مراجعه کنند و حکم عدم سازش یا نظارت سوء بگیرند. سپس با این دستور نزد استاندار می روند و فرماندار طبق دستور قضایی به پلیس به اضافه 10 نامه می دهد. و پلیس پلاس 10 اعلام می کند که کمک هزینه این زن از شوهرش جدا می شود.

آیا امکان جداسازی کمک برای افراد مجرد وجود دارد؟

از آنجایی که دارایی و درآمد تمامی اعضای خانواده ملاک ارزیابی دریافت یارانه و عشر است، افراد مجرد بالای 18 سال می توانند با تماس با پلیس + 10 درخواست تفکیک یارانه خود را داشته باشند.

کسانی که مطلقه یا متاهل هستند و می خواهند کمک هزینه خود را از همسر سابق یا والدین خود جدا کنند، چه باید بکنند؟

سیده طیبه حسینی مجد، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها:

نظرات خود را در پایین این صفحه با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا