چطور تو لاتاری ثبت نام کنیم

کلیه داوطلبان علاقه مند به شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا باید پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص مراحل و مراحل لاتاری ایالات متحده 2025 طبق راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 با در دست داشتن مدارک لازم در وب سایت اصلی ثبت نام کنند.

برای راهنمایی در مورد راهنمای ثبت نام قرعه کشی

برای راهنمایی در مورد راهنمای ثبت نام قرعه کشی

هر ساله دولت ایالات متحده یک قرعه کشی بزرگ به نام لاتاری در بین مردم تمام کشورهای جهان برگزار می کند. یکی از ویژگی های بارز این قرعه کشی این است که شرایط ساده ای دارد تا همه بتوانند در آن شرکت کنند و تمامی افرادی که شرایط این قرعه کشی را دارند مجاز به شرکت رایگان در قرعه کشی 2025 هستند.

یکی از بزرگترین سوالاتی که متقاضیان علاقه مند به شرکت در این قرعه کشی ویزای تنوع نژادی را نگران می کند، عدم اطلاع از نحوه ثبت نام و نداشتن راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 است، همچنین لازم به ذکر است که عدم اطلاع از نحوه ثبت نام، وارد کردن اطلاعات ناخواسته و یا وارد کردن اطلاعات نادرست به منزله انصراف و عدم پذیرش است. در ادامه این مقاله توضیحاتی در مورد آموزش و مراحل Lotto 2025 طبق راهنمای ثبت نام Lotto 2025 خواهید دید.

نکات مهم قبل از ثبت نام در لاتاری 2025

یکی از مهم ترین ویژگی های قرعه کشی شرایط بسیار مناسب آن و عدم وجود مدارک خاص برای ثبت نام در آن است. در واقع شرایط ثبت نام در قرعه کشی 2025 به گونه ای است که اکثریت افراد فرصت شرکت دارند.

تا سال‌های اخیر برای شرکت در قرعه‌کشی تنها ارائه مدارک شناسایی کافی بود، اما از گذشته تنها افراد دارای پاسپورت معتبر مجاز به شرکت در این قرعه‌کشی بودند. به این ترتیب تعداد افراد دارای فرصت شرکت در قرعه کشی 2025 کاهش یافته و شانس برنده شدن در قرعه کشی برای کسانی که موفق به ثبت نام می شوند افزایش یافته است.

متقاضیان باید از راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 آگاه باشند و توجه داشته باشند که برای ثبت نام لاتاری 2025، پاسپورتی معتبر گذرنامه ای است که حداقل یک روز اعتبار در روز ثبت نام داشته باشد.

از جمله اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2025، برای افرادی که نحوه ثبت نام در قرعه کشی را مشخص می کنند یا مدارک مورد نیاز را مشخص می کنند، عبارتند از:

اطلاعات هویتی

اطلاعات مکان

اطلاعات آموزشی

سکه عکس برای قرعه کشی در نسخه دیجیتال

اطلاعات پاسپورت

اطلاعات تماس (تلفن، ایمیل و …)

اطلاعات همسر در صورت ازدواج

اطلاعات مربوط به کودکان، در صورت وجود

متقاضیان باید هنگام پر کردن فرم ثبت نام از وارد کردن اطلاعات صحیح خود اطمینان حاصل کنند زیرا در صورت نادرست یا نادرست بودن اطلاعات حتی در صورت برنده شدن در لاتاری 2025 نتیجه قرعه کشی باطل و حق دریافت گرین کارت فاقد اعتبار خواهد بود. آمریکا از مردم خود محروم خواهد شد.

حتما بخوانید: نحوه دریافت پاسپورت

عکس مورد نیاز ثبت نام لاتاری 2025

متقاضیان علاقه مند به شرکت در این قرعه کشی ویزای تنوع نژادی هنگام انتخاب عکس ارسال شده برای ثبت نام در قرعه کشی 2025 باید به این نکته توجه داشته باشند که باید شرایط عکس قرعه کشی را رعایت کنند و عکس انتخابی آنها باید دارای مشخصات زیر باشد:

باید کاملا شفاف و بدون تاری، سایه های جزئی و غیره باشد.

پس زمینه عکس باید سفید باشد.

صورت کاملا شفاف است.

مو روی صورت نیست.

در صورت مسلمان بودن نامزد، داشتن حجاب مانعی ندارد، اما گردی صورت باید به وضوح مشخص شود.

گوش ها نیازی به متمایز بودن ندارند.

عکس باید حداکثر 6 ماه گذشته باشد.

عکس استفاده شده برای ثبت نام در دوره قرعه کشی قبلی قابل قبول نیست.

در تصویر زیر نمونه عکس های قابل ورود به قرعه کشی 2025 طبق راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 نشان داده شده است:

علاوه بر این، متقاضیان علاوه بر بارگذاری عکس مناسب در فرم ثبت نام قرعه کشی، باید تمامی مدارک مورد نیاز برای تکمیل فرم درخواست ثبت نام لاتاری را نیز بدانند. به همین منظور لینکی در زیر قرار داده شده است تا داوطلبان بتوانند آن را مطالعه کرده و از تمامی مدارک لازم برای ثبت نام در قرعه کشی مطلع شوند.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

بخونیدش:  چرا من دیر به دیر پریود میشم

نحوه ثبت نام در لاتاری 2025

برای ثبت نام در قرعه کشی 2025 طبق راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 می توان از دو روش استفاده کرد که در روش اول افراد با مراجعه به سایت های واسطه و پرداخت هزینه ثبت نام به آنها ثبت نام می کنند ثبت نام قرعه کشی اما در روش دوم با مراجعه مستقیماً به سایت اصلی قرعه کشی با آدرس dvprogram.state.gov. این قرعه کشی پذیرفته شدگانی که نحوه ورود به قرعه کشی را مشخص می کنند باید با مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری مراحل زیر را برای ثبت نام انجام دهند:

متقاضیان باید dvprogram.state.gov را در مرورگر خود جستجو کرده و به سایت اصلی قرعه کشی بروید. در صفحه اول مطابق تصویر زیر روی دکمه Start Entry که با فلش قرمز مشخص شده است کلیک کنید تا ثبت نام شروع شود.

پس از آن وارد صفحه ای مانند تصویر زیر می شوند که باید کد امنیتی ارائه شده در کادر مشخص شده با فلش قرمز را وارد کرده و ارسال کنند.

به این ترتیب فرآیند ثبت نام افراد مانند تصویر زیر آغاز می شود، یعنی:

1 در قسمت اول باید نام خانوادگی، نام و نام خانوادگی خود را در صورت وجود وارد کنید.

2 در قسمت دوم جنسیت خود را مشخص کنید.

3. در قسمت بعدی تاریخ تولد (روز، ماه و سال) خود را وارد کنید، مطمئن شوید که تاریخ تولد باید در تقویم میلادی باشد.

4 شهر و کشور محل تولد خود را وارد کنید. اگر در کشورهای مجاز برای شرکت در قرعه کشی 2025 اقامت دارند، قسمت 6 را روی گزینه بله نگه دارید و در غیر این صورت گزینه خیر را انتخاب کنید.

5. اطلاعات پاسپورت خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت خود را وارد کنید. (ورود این اطلاعات برای همه الزامی است و تنها افرادی که متعلق به یکی از گروه‌های زیر هستند می‌توانند این اطلاعات را با مشخص کردن آن خالی بگذارند.)

افراد بدون تابعیت

مردمی که در کشورهای کمونیستی زندگی می کنند

افرادی که مجوز صدور گذرنامه توسط وزارت کشور و اطلاعات کشور محل اقامت خود را ندارند.

6. در مرحله بعد باید عکس قرعه کشی ویژه را مانند تصویر زیر ارسال کنند:

پس از گرفتن عکس، مانند تصویر زیر به مرحله بعدی می روند.

7 قسمت آدرس پستی که شامل کشور محل سکونت، استان، شهر، کد پستی و آدرس پستی می باشد. علاوه بر این گزینه ای به نام In Care Of وجود دارد که اگر از آدرس شخص دیگری استفاده می کنید باید نام او در این قسمت وارد شود.

8 در قسمت بعدی، نام کشوری که در آن زندگی می کنند را از منوی کشویی موجود انتخاب کنید.

9. در قسمت بعدی شماره تلفن و کد کشور محل سکونت خود را وارد کنید. برای مثال 98912000000+ روش صحیح وارد کردن شماره موبایل است.

10. آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

پس از آن مطابق تصویر زیر اطلاعات تحصیلی (آخرین سطح ارتباط) و وضعیت تأهل خود را مشخص کنید.

در قسمت بعدی باید اطلاعات همسر و فرزندان خود از جمله اطلاعاتی که برای خود وارد کرده اید را وارد کنید.

برای ورود اطلاعات فرزندان ذکر چند نکته ضروری است:

اطلاعات وارد شده فقط مربوط به کودکان زیر 21 سال و مجرد است.

حتی اگر از همسر خود جدا شده باشند و فرزندان شما با آنها زندگی کنند، باز هم باید اطلاعات فرزندان خود را وارد کنند.

حتی اگر فرزندان افراد قصد مهاجرت نداشته باشند، باز هم باید اطلاعات خود را وارد کنند.

اگر فرزندی را به فرزندی قبول کرده اند و زیر 21 سال و مجرد هستند باید اطلاعات خود را نیز وارد کنند.

اگر افراد این اطلاعات را وارد نکنند، حتی در صورت برنده شدن در قرعه کشی، نتیجه باطل و گرین کارت آنها و خانواده آنها باطل می شود.

پس از تکمیل کلیه اطلاعات درخواستی و ارسال آن در بازه زمانی تعیین شده توسط وزارت مهاجرت ایالات متحده به عنوان آخرین مهلت ثبت نام بخت آزمایی، طبق راهنمای ثبت نام لاتاری 2025، قرعه کشی تقریباً 6 ماه دیگر انجام می شود و نتیجه در ماه می خواهد بود. (اردیبهشت ماه) اعلام خواهد شد.

در ادامه بخوانید: دریافت شماره پاسپورت با کد ملی برای ثبت نام لاتاری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای ثبت نام قرعه کشی 2025 به کانال تلگرام حقوقی دینا بپیوندید و کارشناسان مرکز مشاوره دینا نیز با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص راهنمای ثبت نام قرعه کشی قرعه کشی هستند.

بخونیدش:  چرا سکه های یک ریالی وده ریالی کم است

سوالات متداول

1- ✔️نکاتی که می بایست پیش از ثبت نام در لاتاری به آن ها توجه کنیم چیست؟

✔️ یکی از نکات بسیار مهمی که قبل از ثبت نام در قرعه کشی باید به آن توجه کنید رعایت شرایط عکس ثبت نام در قرعه کشی می باشد. در متن مقاله سایر نکات قبل از ثبت نام در قرعه کشی ذکر شده است.

2- ✔️از چه روش هایی می توان اقدام به ثبت نام در لاتاری کرد؟

✔️ برای ثبت نام در قرعه کشی دو روش وجود دارد که در متن مقاله ذکر شده است.

3- ✔️نحوه ثبت نام در لاتاری به چه صورت می باشد؟

✔️ برای ثبت نام در قرعه کشی ابتدا باید به سایت اصلی آن به آدرس dvprogram.state.gov مراجعه کرده و فرم ثبت نام را که در متن مقاله مراحل ثبت نام کامل ارائه شده است پر کنید.

برای راهنمایی در مورد راهنمای ثبت نام قرعه کشی

برای راهنمایی در مورد راهنمای ثبت نام قرعه کشی

نظرات کاربرانتعداد کل نظرات: 70

براتی

04/07/1402

چگونه در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنیم؟

پاسخ مشاور: سلام. نحوه ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ در متن مقاله آمده است.

سمیرا

1401/08/14

سلام بند 6 برای ساکنین ایران yes بزنیم یا no

مریم

1400/08/18

سلام وقت بخیر. من در قرعه کشی ثبت نام کردم و یک کد دریافت کردم، اما بعد متوجه شدم که اشتباهی وارد زادگاه همسرم شده ام. آیا چیزی برای من وجود دارد؟

پاسخ مشاور: سلام می بایست تمامی اطلاعات به درستی ثبت بشه.

محسن

1400/08/18

سلام وقت بخیر. من متاهل هستم و می توانم خودم و همسرم را جداگانه ثبت نام کنم. سوال من این است: اگر همسرم برنده شود، می میرد یا مرا نمی برد؟ یا حتی برعکس، نمی توانم آنها را تحمل کنم؟

پاسخ مشاور: سلام می بایست زمان مصاحبه اعلام کنید تمایل به رفتن دارید یا خیر.

امیررضا

1400/08/18

سلام ممنون از اطلاعاتتون همسر و فرزند اولم پاسپورت دارند اما فرزند دوم 10 ماهه است و پاسپورت ندارد. آیا می توانیم ثبت نام کنیم؟ چه می شود اگر بتوانیم فرزند اولم را جداگانه ثبت نام کنیم

پاسخ مشاور: سلام میتونید ثبت نام کنید و زیر مجموعه نیاز به پاسپورت ندارند. فرزند اولتونم می بایست به شرایط سنی ثبت نام لاتاری توجه کنید اگر بالای 21 سال هستن میتونن به صورت انفرادی هم ثبت نام کنن.

آران

1400/08/18

صبح بخیر. من پاسپورت ایرانی دارم اما توسط کنسولگری ایران در آلمان صادر شده است. برد در قسمت 7. کشور/مرجع صدور گذرنامه: آیا ایران را وارد کنم یا آلمان؟

پاسخ مشاور: سلام کشور صادر کننده پاسپورت ایران هستش.

اتحاد

1400/08/18

سلام خسته نباشید آدرس استان آذربایجان غربی را در کدام قسمت و چگونه بنویسم؟

پاسخ مشاور: سلام می بایست در قسمت آدرس محل سکونت شهرتونو ثبت کنید.

کوروش و اعتماد

1400/08/18

سلام من یه سوال دارم اگه ممکنه جواب بدید

پاسخ مشاور: سلام سوالتونو مطرح کنید.

رامین

1400/08/18

سلام همسرم الان بارداره و قبل از اعلام نتیجه بچه دار میشیم.

پاسخ مشاور: سلام نیاز به وارد کردن تعداد فرزند نیست می بایست زمان مصاحبه اگه برنده شدید اعلام کنید فرزند دارید چون هنوز به دنیا نیومده.

مصطفی

1400/08/18

سلام من خودم پاسپورت دارم ولی زن و بچه ام پاسپورت ندارند میتونم ثبت نام کنم یا نه؟؟

پاسخ مشاور: سلام بله میتونید خودتون ثبت نام کنید و همسر فرزندانتون زیر مجموعه شما باشن.

نمایش نظرات بیشتر…

نظر شما تا حداکثر 3 روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد.
اگر می خواهید همین الان سوالتان را از مشاور مربوطه بپرسید کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور
با شماره 9099095303 تماس بگیرید.

قرعه کشی گرین کارت چیست؟

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا ساده ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت به ایالات متحده است. برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا که هر سال برگزار می شود، نیازی به شرایط خاصی ندارید و تقریباً همه می توانند در لاتاری آمریکایی ثبت نام کنند.
برندگان هر دور قرعه کشی آمریکا پس از دریافت ویزای قرعه کشی می توانند به همراه خانواده خود (یعنی همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال) وارد آمریکا شوند و هر یک از آنها با اقامت دائم در آمریکا از امتیازات برخوردار شوند. شهروندان آمریکایی مانند کار در ایالات متحده، افتتاح حساب بانکی، تحصیل در آمریکا، دریافت شماره تامین اجتماعی آمریکایی و غیره هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در قرعه کشی

تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا یک عکس است. عکس قرعه کشی برای ثبت نام بسیار مهم است و در صورت عدم احراز شرایط، داوطلب از قرعه کشی حذف می شود. برای ثبت نام در قرعه کشی، متقاضی اولیه و افراد تحت تکفل آنها (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیاز به یک عکس استاندارد دارند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله نیازمندی های عکس قرعه کشی را مطالعه کنید.

بخونیدش:  چطوری تو خونه بچه سقط کنیم

مهلت ثبت نام قرعه کشی

زمان شروع ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا مشخص شد. دوره ثبت نام در قرعه کشی امسال از 4 اکتبر 2023 (12 اکتبر 1402) آغاز خواهد شد و آخرین مهلت ثبت نام در لاتاری 1402 تا 7 نوامبر 2023 (16 نوامبر 1402) خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا