چطور تو واتساپ تایم وضعیت بیشتر کنیم

زمان وضعیت واتس اپ را افزایش دهید

– یکی از مهم ترین قابلیت های موجود در واتس اپ، امکان قرار دادن وضعیت به صورت متن، تصویر یا ویدئو به مدت سی ثانیه در پروفایل کاربر است تا سایر کاربران بتوانند این وضعیت را مشاهده کنند.

گاهی اوقات ممکن است مدت زمان ویدیوی مورد نظر شما بیشتر از سی ثانیه باشد و باید ویدیوی خود را به قسمت های کوچکتر تبدیل کرده و در چند مرحله مشاهده کنید، اما در نسخه مود شده WhatsApp، GBWhatsApp، با اعمال تنظیمات زیر این امکان وجود دارد. می توانید ویدیوهای خود را تا هفت دقیقه به راحتی دانلود کنید.

اگر این نسخه مود شده واتس اپ را ندارید، می توانید آخرین نسخه را از لینک دانلود GBWhatsapp دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

پس از ورود به برنامه واتس اپ مانند تصویر سه نقطه بالای صفحه را انتخاب کنید.

پس از وارد شدن به قسمت بالا صفحه ای مانند صفحه ی پایین را مشاهده خواهید کرد در این مرحله روی گزینه ی GB Settings کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه بالا وارد تنظیمات WhatsApp شده و سپس وارد گزینه اشتراک گذاری رسانه شوید

با بررسی بخش محدودیت ویدیو برای وضعیت، می توانید مدت زمان ویدیوهای خود را تا هفت دقیقه افزایش دهید.

همچنین ویدیوی شما فقط برای کسانی که از GBWhatsApp استفاده می کنند به صورت کامل نمایش داده می شود، در غیر این صورت کاربران شما فقط به مدت سی ثانیه ویدیو را می بینند. این بدان معنی است که افرادی که از نسخه رسمی استفاده می کنند، ویدیوی شما را در بخش های سی و دومی می بینند.

۱۵۱۰ بازدید

آخرین به‌روزرسانی:
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه:
۸ دقیقه

وضعیت واتس اپ یکی از قسمت های این پیام رسان محبوب است که بسیاری از کاربران توجه زیادی به آن ندارند. اما اگر با این ویژگی آشنا شدید، می توانید از آن برای به اشتراک گذاشتن محتوای بهتر با دوستان یا اعضای خانواده استفاده کنید.

فهرست مطالب این نوشته

وضعیت WhatsApp یکی از جالب ترین و خنده دارترین ویژگی ها از زمان معرفی پیام رسانی است. در آن زمان، در بسیاری از اپلیکیشن‌های مشابه، شما فقط می‌توانید وضعیت فعلی پروفایل را انتخاب کنید، از جمله گزینه‌های موجود، مشغول یا غیرقابل دسترس، اما واتس‌اپ وضعیت را به گونه‌ای دیگر تغییر داده است و با تشکر از Status، می‌توانید یک مورد را انتخاب کنید. برای وضعیت واتس اپ خود پیام دهید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که به سرعت دیگران را از وضعیت خود مطلع کنید.

البته واتس اپ به بهبود این ویژگی ادامه داد و در سال 2017 آن را اصلاح کرد. اکنون وضعیت WhatsApp شبیه به استوری های اینستاگرام و چت است و می توانید آن را به دلخواه تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم به طور کامل و ساده به شما بگوییم که وضعیت واتس اپ چیست و چگونه از آن استفاده کنید.

ناگفته نماند که در این مقاله فقط نحوه استفاده از وضعیت واتس اپ را یاد می گیرید و اگر می خواهید نحوه استفاده از این پیام رسان را به طور کامل از صفر تا صد یاد بگیرید، حتما مقاله آموزش واتس اپ و همچنین مقاله آموزشی را مطالعه کنید. وب سایت واتس اپ.

وضعیت WhatsApp چیست؟

وضعیت WhatsApp در واقع وضعیت فعلی شما را نشان می دهد و پس از 24 ساعت به طور خودکار ناپدید می شود. با استفاده از این قابلیت می توانید عکس ها، فیلم ها، متن ها، لینک ها یا انیمیشن های GIF را به اشتراک بگذارید. به طور پیش فرض، وضعیت WhatsApp فقط بین دو کاربر که اطلاعات یکدیگر را ذخیره کرده اند، نمایش داده می شود. به این ترتیب، اگر شماره موبایل شخصی را در لیست مخاطبین خود نداشته باشید، نمی‌توانید پیام‌های وضعیت WhatsApp او را ببینید.

چگونه می توان امکان مشاهده وضعیت WhatsApp را فقط به مخاطبین خاص محدود کرد؟

قبل از یادگیری نحوه استفاده از وضعیت WhatsApp، ابتدا می خواهیم در مورد یک تنظیم مهم حریم خصوصی صحبت کنیم. با استفاده از روشی که در زیر توضیح می دهیم، می توانید نمایش وضعیت WhatsApp را فقط به مخاطبین خاصی محدود کنید. این سوال به دو دلیل مهم است. اول، ممکن است نخواهید وضعیت WhatsApp شما برای مخاطبین خاصی قابل مشاهده باشد. از طرف دیگر، برای بسیاری از کاربران، بهتر است قبل از اینکه نحوه استفاده از وضعیت واتس اپ را به طور کامل یاد بگیرند، امکان مشاهده وضعیت را به افراد خاصی محدود کنند تا به اشتباه، تصویر یا ویدیوی بدی در وضعیت واتس اپ قرار گیرد. . نفرست

بخونیدش:  چرا به رشتی ها میگن کله ماهی خور

برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

به تنظیمات WhatsApp بروید. در اندروید، در صفحه اصلی برنامه، 3 نقطه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید و سپس روی گزینه Settings کلیک کنید. تنظیمات آیفون از طریق بخش تنظیمات در پایین صفحه اصلی برنامه در دسترس است.

به Account، سپس Privacy و سپس Status بروید. شما 3 گزینه در این صفحه دارید. با انتخاب My Contacts، وضعیت WhatsApp شما فقط برای مخاطبین شما نمایش داده می شود. اگر گزینه My Contacts را لمس کنید، وضعیت شما برای همه مخاطبین نمایش داده می شود. البته به جز مخاطبینی که در صفحه بعد انتخاب می کنید. در نهایت با انتخاب گزینه اشتراک گذاری فقط با، وضعیت واتس اپ شما تنها با مخاطبینی که از لیست انتخاب می کنید به اشتراک گذاشته می شود.

اگر یکی از دو گزینه آخر را انتخاب کردید، پس از مشخص کردن مخاطبین مورد نظر، علامت چک را در اندروید یا کلمه Done را در آیفون لمس کنید.

چگونه وضعیت واتس اپ دیگران را ببینیم؟

برای مشاهده وضعیت واتساپ مخاطبین خود مراحل زیر را دنبال کنید.

در اندروید، در صفحه اصلی، بخش STATUS را از برگه‌های بالای برنامه انتخاب کنید. در آیفون، باید گزینه Status را در پایین صفحه برنامه لمس کنید.

در این صفحه، در بخش به‌روزرسانی‌های اخیر، می‌توانید لیستی از وضعیت WhatsApp مخاطبین خود را مشاهده کنید.

برای مشاهده وضعیت واتساپ هر مخاطب، کافیست روی نام مخاطب ضربه بزنید. خواهید دید که به طور خودکار عکس یا ویدیویی را که مخاطب برای وضعیت خود به اشتراک گذاشته است نمایش می دهد.

اگر مخاطب عکسی را به اشتراک گذاشته باشد، عکس به‌طور خودکار برای چند ثانیه نمایش داده می‌شود. پس از آن، اگر مخاطب وضعیت دیگری را به اشتراک گذاشته باشد، وضعیت بعدی به طور خودکار نمایش داده می شود. هنگامی که تمام وضعیت های اشتراک گذاری شده یک مخاطب نمایش داده شد، WhatsApp به طور خودکار به وضعیت مخاطب بعدی تغییر می کند. این رویه ادامه می یابد تا در نهایت وضعیت تمام مخاطبین خود را مشاهده کنید.

اگر احساس کردید که عکس وضعیت واتس اپ یکی از مخاطبین خیلی سریع رد می شود و فرصت دیدن آن را ندارید، می توانید دوباره آن را به یکی از این سه روش مشاهده کنید یا از حرکت به عکس یا ویدیوی بعدی خودداری کنید. این به ویژه زمانی مفید است که می خواهید از وضعیت واتساپ یک مخاطب اسکرین شات بگیرید:

فقط انگشت خود را روی عکس نگه دارید.

همچنین می توانید به صفحه وضعیت بازگردید و دوباره صفحه وضعیت مخاطب مورد نظر را لمس کنید.

روش دیگر لمس 3 نقطه در سمت راست بالای صفحه است.

اگر سمت راست صفحه وضعیت واتس اپ یکی از مخاطبین را لمس کنید، به وضعیت بعدی او سوئیچ می کنید و اگر وضعیت دیگری نداشته باشد، به صفحه وضعیت اصلی همه مخاطبین باز می گردید. اگر می خواهید به وضعیت تماس قبلی یا بعدی نیز بروید، باید انگشت خود را به راست یا چپ بکشید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

چگونه به وضعیت واتس اپ پاسخ دهیم؟

واتس اپ همچنین به شما امکان می دهد به وضعیت پاسخ دهید. برای انجام این کار، باید انگشت خود را از پایین صفحه نمایش وضعیت واتس اپ که در حال مشاهده آن هستید، به بالا بکشید. پس از آن می توانید پیام مورد نظر را در پاسخ به وضعیت تایپ کنید.

همچنین، اگر نماد گیره کاغذ را در اندروید (علامت + در آیفون) لمس کنید، صفحه دیگری باز می شود که به شما امکان می دهد یک سند، یک عکس با دوربین یا از گالری، یک فایل صوتی، یک مکان یا اطلاعات تماس ارسال کنید. با لمس آیکون دوربین در کنار گیره می توانید به سرعت عکس بگیرید و آن را ارسال کنید. از نماد میکروفون نیز برای ارسال پیام های صوتی استفاده می شود.

چگونه برای وضعیت واتس اپ خود عکس یا ویدیو ارسال کنیم؟

برای ارسال عکس یا فیلم مراحل زیر را دنبال کنید:

در Android، صفحه STATUS را از برگه‌های بالای صفحه اصلی برنامه انتخاب کنید. در آیفون باید گزینه Status را در پایین صفحه لمس کنید.

حالا گزینه My status را لمس کنید تا دوربین باز شود. اگر می خواهید عکس بگیرید، کافی است روی دکمه شاتر در پایین صفحه ضربه بزنید. برای فیلمبرداری باید این علامت را تا پایان ضبط ویدئو فشار داده و نگه دارید. اگر می‌خواهید بین دوربین سلفی یا دوربین پشت تلفن همراه جابه‌جا شوید، در وسط صفحه دوبار ضربه بزنید یا روی نماد دوربین در پایین سمت راست ضربه بزنید.

بخونیدش:  چرا وقتی کیک درست میکنم پف نمی کند

در اندروید، اگر می‌خواهید عکس یا ویدیویی را از گالری انتخاب کنید و آن را ارسال کنید، باید از پایین صفحه در همان صفحه‌ای که دوربین راه‌اندازی شده است، انگشت خود را به بالا بکشید. در آیفون، باید نماد گالری را در پایین سمت چپ صفحه لمس کنید.

در نهایت پس از انتخاب یا ذخیره عکس یا ویدیو، متن مورد نظر را تایپ کرده و فلش ارسال را بزنید تا وضعیت واتس اپ ارسال شود.

توجه داشته باشید که برای وضعیت واتس اپ، فقط می توانید ویدیوهای 30 ثانیه ای ارسال کنید و اگر ویدیویی با زمان بیشتر از آن انتخاب کنید، از شما خواسته می شود که ویدیو به 30 ثانیه یا کمتر کاهش یابد.

چگونه متن یا ایموجی را در وضعیت WhatsApp خود قرار دهیم؟

اکنون که نحوه ارسال وضعیت واتس اپ را یاد گرفتید، زمان آن رسیده است که جزئیات بیشتری را به وضعیت خود اضافه کنید. معمولا بهترین چیزی که می توانید اضافه کنید یک ایموجی است. پس از انتخاب عکس خود همانطور که در قسمت قبل گفتیم و البته هنوز دکمه ارسال را فشار نداده اید، گزینه های ویرایشی متنوعی در اختیار دارید. این گزینه ها در سمت راست بالای همان صفحه نمایش داده می شوند که عکس خود را انتخاب کرده اید اما هنوز آن را ارسال نکرده اید. گزینه ها عبارتند از:

با لمس گزینه مداد مانند می توانید روی عکس بکشید. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد رنگ قلم را از نواری که در سمت راست ظاهر می شود انتخاب کنید.

برای افزودن متن سفارشی بر روی عکس یا ویدیو، باید نماد T را لمس کنید. همچنین می توانید رنگ مورد علاقه خود را برای متن انتخاب کنید.

برای افزودن ایموجی روی نماد صورتک ضربه بزنید.

در نهایت پس از افزودن متن مورد نظر (مشابه روشی که در مرحله آخر قسمت قبل توضیح دادیم) می توانید وضعیت واتس اپ خود را ارسال کنید.

همچنین لازم به ذکر است که برای تمامی عناصر ذکر شده می توانید با لمس یا چرخش هر یک از متن ها، ایموجی ها یا طرح هایی که به تصویر یا ویدیو اضافه کرده اید با یک ضربه دو انگشتی مکان آنها را روی عکس یا ویدیو تغییر دهید. ، یا بزرگنمایی و کوچکنمایی.

چگونه وضعیت یکی از مخاطبین را خاموش کنم؟

اگر نمی‌خواهید وضعیت واتس‌اپ برخی از مخاطبین را ببینید، می‌توانید به سادگی وضعیت آنها را غیرفعال کنید تا وضعیت آنها در بخش Status نمایش داده نشود.

برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

از صفحه اصلی برنامه، به صفحه وضعیت بروید.

روی نام مخاطب مورد نظر ضربه بزنید و حدود یک ثانیه نگه دارید.

گزینه MUTE را انتخاب کنید.

چگونه چندین عکس برای وضعیت WhatsApp خود ارسال کنیم؟

در واتس اپ، می توانید تا 30 عکس یا ویدیو را برای وضعیت به طور همزمان ارسال کنید، اما روش انجام این کار کمی متفاوت از راه حلی است که قبلا برای ارسال یک عکس یا ویدیو به آن اشاره کردیم.

در اندروید باید موارد زیر را انجام دهید:

به تب STATUS صفحه اصلی برنامه بروید.

روی نماد دوربین در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

در نوار پایینی که عکس‌ها و فیلم‌ها را نشان می‌دهد، اولین موردی را که می‌خواهید انتخاب کنید، برای حدود یک ثانیه طولانی فشار دهید. حالا برای اضافه کردن بقیه، کافی است یک بار روی آنها ضربه بزنید.

در نهایت پس از افزودن متن مورد نظر بر روی علامت سمت راست برای ارسال ضربه بزنید.

در آیفون روش ارسال همزمان چند عکس یا فایل به صورت زیر است:

صفحه وضعیت را در پایین برنامه انتخاب کنید.

روی نماد دوربین ضربه بزنید.

روی نماد گالری در پایین سمت چپ ضربه بزنید.

در این مرحله ابتدا می توانید یک عکس یا یک ویدیو انتخاب کنید. پس از اینکه اولین مورد را انتخاب کردید و ظاهر شد، روی علامت + در پایین سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

اکنون می توانید با لمس موارد بیشتری اضافه کنید.

در نهایت پس از انتخاب تمامی موارد، گزینه Done در بالای صفحه و سپس گزینه Send را لمس کنید.

چگونه یک وضعیت را حذف کنیم؟

اگر هیچ یک از مواردی که برای وضعیت واتس اپ خود ارسال کرده اید را دوست ندارید، می توانید آن را به روش زیر حذف کنید.

برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

بخونیدش:  چرا در هر کشور یک زبان رسمی وجود دارد

در Android، از برگه های اصلی برنامه به بخش STATUS بروید.

در جلوی My Status، سه نقطه را که به صورت افقی کنار هم قرار گرفته اند، لمس کنید.

در این صفحه می توانید وضعیت هایی را که ارسال کرده اید مشاهده کنید. روی سه نقطه جلوی موردی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید.

بر روی گزینه Delete کلیک کنید تا حالت مورد نظر حذف شود.

در آیفون وضعیت واتساپ ارسال شده را به صورت زیر حذف کنید:

در نوار پایین برنامه، وضعیت و سپس وضعیت من را انتخاب کنید.

در این صفحه می توانید وضعیت های ارسالی را مشاهده کنید. روی موردی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و انگشت خود را به سمت چپ بکشید.

در نهایت روی Delete و سپس دوباره Delete کلیک کنید.

چگونه بدون توجه عموم از وضعیت خود اسکرین شات می گیرید؟

می توانید تصور کنید که وقتی از یک وضعیت در واتس اپ اسکرین شات می گیرید، مخاطب متوجه آن می شود. اما جای نگرانی نیست. عموم مردم هرگز متوجه نمی شوند که شما اسکرین شات گرفته اید.

منابع:

Make Use of

مطالب مرتبط

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا