چطور در بانک حساب باز کنیم

24 ژوئن 1401

بر اساس گزارش بانک اول، مشتریان برای افتتاح حساب آفلاین در بانک ها نیاز به احراز هویت آنلاین دارند که پس از تایید بانک، مراحل افتتاح حساب تکمیل می شود.

در سال های اخیر، تنها سه بانک خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می کردند. اکنون بانک ها بیشتر خدمات خود از جمله افتتاح حساب بانکی و درخواست وام را به صورت آنلاین انجام می دهند.

چگونه به صورت آنلاین حساب بانکی باز کنیم؟

بانک ها روش های مختلفی برای افتتاح حساب بانکی آنلاین دارند.

برای مثال می توانید با نصب اپلیکیشن بانک گردشگری “گرداشپی” و مراجعه به بخش شباهنگ، فرآیند احراز هویت را از طریق دوربین گوشی و امضای الکترونیکی انجام دهید. پس از انجام این مراحل و تایید بانک، کارت بانکی ظرف یک هفته برای شما پست می شود.

در سایت بانک رسالت قسمتی برای افتتاح حساب غیر حضوری وجود دارد. متقاضی با وارد کردن شماره تلفن، کد کشور، تاریخ تولد، کد پستی و مقصد، به عضویت پلتفرم آفلاین این بانک در می آید. پس از دریافت کد اعتبار سنجی می توانید حساب بانکی باز کنید.

بانک پارسیان نیز همین طور است، متقاضی می تواند با انجام مراحل احراز هویت در سایت، کارت بانکی خود را پس از یک هفته درب منزل دریافت کند.

متقاضی افتتاح حساب در بانک آینده باید اپلیکیشن “Keyed” را نصب کرده و بر اساس اطلاعات موجود در این اپلیکیشن، مراحل احراز هویت را تکمیل کند. امضا و بارگذاری صحیح اسناد یکی از شرایط مهم افتتاح حساب در بانک آینده است.

با نصب اپلیکیشن «نشان» بانک ملی، سپرده گذار می تواند در پنج مرحله حساب افتتاح کند. احراز هویت و دریافت امضای الکترونیکی نیز بخشی از مراحل افتتاح حساب در بانک ملی است.

متقاضی افتتاح حساب در بانک مهر ایران می تواند با مراجعه به سایت این بانک و افتتاح خدمات بانکداری الکترونیک، حساب بانکی سپرده افتتاح کند. پس از تکمیل مراحل افتتاح حساب کارت بانکی، در کمتر از 48 ساعت به منزل شخص ارسال می شود.

بانک تجارت نیز خدمات آفلاین را به مشتریان خود ارائه می دهد. متقاضی افتتاح حساب بانکی باید با مراجعه به اپلیکیشن «زمرد» پس از انتخاب نوع حساب، حداقل 50 هزار تومان به حساب واریز کند. در نهایت اطلاعات تکمیلی حساب بانکی به شماره مشتری ارسال می شود.

با اپلیکیشن‌های راه‌اندازی بانکی، تمام کارهای بانکی مانند افتتاح حساب و گرفتن وام را می‌توان به صورت آنلاین انجام داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست

کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، برای انجام بسیاری از کارهای مهم اداری مانند افتتاح حساب بانکی، با مشکل ترافیک و ترافیک در خیابان های اصلی مواجه هستند. امروزه بسیاری از بانک ها از جمله بانک ملی برای حل این مشکل اجازه افتتاح حساب از طریق بسترهای آنلاین را می دهند. بنابراین اگر نمی خواهید برای رفتن به بانک وقت خود را در خیابان های دود آلود شهر تلف کنید، بهتر است با روش افتتاح حساب آنلاین بانک ملی آشنا شوید.

برای افتتاح حساب بانکی آنلاین چه مدارکی لازم است؟

همانطور که در روش حضوری یک سری مدارک را با ما به بانک می آورید، برای افتتاح حساب آنلاین بانک ملی باید این مدارک را اسکن کنید. این اسناد شامل موارد زیر است:

صفحه اول شناسنامه

در پشت و روی نقشه ملی

تایید امضای الکترونیکی

عکس شخص درخواست کننده حساب

برای افتتاح حساب در بانک ملی از چند روش استفاده می شود؟

علاوه بر روش حضوری و افتتاح حساب از طریق مدیر شعبه، می توانید به دو صورت آنلاین در بانک ملی افتتاح حساب کنید. روش اول از طریق سامانه بام است که با مراجعه به سایت و طی مراحل می توانید شماره حسابی به نام خود در بانک ملی داشته باشید. برای انجام این فرآیند از طریق روش دوم، باید به اپلیکیشن Eva دسترسی داشته باشید. در ادامه هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

بیشتر بدانید:
امروزه بسیاری از خدمات بانکی به صورت آنلاین ارائه می‌شود و برای استفاده از آن‌ها نیازی به مراجعه حضوری نیست. یکی از این خدمات جدید، خرید سفته الکترونیکی است که نسبت به نوع کاغذی آن امنیت بیشتر و تهیه آن هم دردسر کمتری دارد.

افتتاح حساب بانکی آنلاین با کمک سمانه بام

همانطور که گفتیم یکی از راه های افتتاح حساب در بانک ملی استفاده از سامانه بام است که به اختصار به تمامی مراحل آن می پردازیم.

بخونیدش:  چرا باید با همه حتی حیوانات مهربان بود

ابتدا باید وارد سیستم بام شوید. در پنجره باز شده باید رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کنید و یا اگر برای اولین بار است که به این سامانه دسترسی دارید، روی گزینه سبز رنگ ثبت نام در بالای صفحه کلیک کنید.

پس از ورود یا تکمیل ثبت نام، باید وارد حساب کاربری خود شوید. در سمت راست صفحه، منوی «عملیات حساب» را انتخاب کنید، سپس روی گزینه باز کردن حساب از لیست باز شده کلیک کنید.

در مرحله بعد باید اطلاعاتی مانند نوع حساب، شعبه، ارز و ریال، مبلغ اولیه و … را ثبت کنید و سپس بر روی گزینه بررسی اطلاعات افتتاح حساب» کلیک کنید تا بانک این فرآیند را تایید کند.

در مراحل زیر لازم است مدارک شخصی، امضا و سایر اطلاعات مهم خود را برای تکمیل فرآیند افتتاح حساب در اختیار سیستم قرار دهید.

افتتاح حساب در بانک ملی از طریق اپلیکیشن ایوا

برای افتتاح حساب آنلاین بانک ملی از طریق اپلیکیشن ایوا، ابتدا باید آن را دانلود و بر روی گوشی هوشمند نصب کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید بدون مراجعه حضوری به راحتی حساب بانکی داشته باشید.

پس از ورود به اپلیکیشن، روی قسمت “نماد بانک” در صفحه کلیک کنید تا به لیست خدمات بانکی دسترسی پیدا کنید.

در این مرحله باید امضای الکترونیکی داشته باشید تا بتوانید از خدمات استفاده کنید. با یک بار ثبت امضای الکترونیکی می توانید از اکثر خدمات آنلاین بانک ها از جمله اخذ وام اینترنتی استفاده کنید. بنابراین قبل از شروع فرآیند افتتاح حساب، روی گزینه امضای گواهی کلیک کنید.

در مرحله ثبت امضا مشخصات کارت ملی، اطلاعات هویتی، تصویر یا فیلم متقاضی و …. برای احراز هویت مورد نیاز است. پس از دانلود مدارک و اطلاعات درخواستی، باید موارد ذکر شده را مطالعه کرده و در نهایت با فعال کردن تیک گزینه “شرایط فوق را قبول دارم” به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعد به عنوان متقاضی باید شماره خود را وارد کرده و منتظر دریافت کد فعال سازی باشید. پس از وارد کردن کد و کلیک بر روی گزینه “Confirm and Continue” به مرحله بعد هدایت می شوید.

در مرحله بعد باید نقشه ملی را با کادر مشخص شده اسکن کنید. در مرحله بعد به سریال پشت کارت ملی نیاز خواهید داشت.

حالا نوبت به اسکن صفحه اول شناسنامه می رسد که باید مانند مرحله قبل این کار را انجام دهید.

در مرحله بعد باید با انگشت خود روی صفحه سفید نمایش داده شده امضا کنید.

پس از ثبت و تایید امضا، نوبت به تشخیص چهره می رسد تا بانک اطمینان حاصل کند که عکس روی کارت ملی با عکس متقاضی یکی است. دوربین گوشی را طوری تنظیم کنید که صورت شما در قاب بیضی قرار گیرد.

اکنون پس از تایید احراز هویت می توانید از خدمات ارائه شده در لوگوی بانک از جمله افتتاح حساب استفاده کنید. بنابراین در صفحه لوگوی بانک بر روی گزینه open کلیک کنید.

در مرحله بعد راهنمای افتتاح حساب آنلاین بانک ملی را با دقت مطالعه کرده و سپس به مرحله بعد بروید.

پس از وارد کردن کد ملی به گزینه “باز کردن حساب/ایجاد مشتری” دسترسی خواهید داشت و می توانید آن را انتخاب و وارد کنید.

حال اطلاعات مورد نیاز مانند کد ملی، تاریخ تولد، استان و شهر محل سکونت و … را وارد نمایید. در نهایت تمامی اطلاعات ثبت شده نمایش داده می شود. اگر درست است، آن را تأیید کنید تا درخواست حساب خود را تکمیل و ذخیره کنید.

از کلیه خدمات بانکداری آنلاین آگاه باشید

در این مقاله نحوه افتتاح حساب آنلاین در بانک ملی را توضیح داده ایم و هر یک از روش ها را به اختصار توضیح داده ایم. همانطور که می دانید افتتاح حساب آنلاین در بانک ملی یکی از خدمات آفلاین جدید در حوزه بانکداری نوین محسوب می شود که به کاهش مراجعه غیر ضروری به شعب کمک کرده است.

اما این نوع خدمات آنلاین فقط مختص بانک ملی نیست و سایر مجموعه ها نیز امکانات متعدد اینترنتی را ارائه کرده اند. برای کشف هر نوع خدمات بانکی جدید چه به صورت آنلاین و چه حضوری پیشنهاد می کنیم به مجله لاندو مراجعه کنید. در این مجله تمام اطلاعات مورد نیاز شما در مورد بانکداری، پرداخت های مالی، بیمه، بورس، روش های خرید اقساطی و غیره را در اختیار شما قرار می دهیم.

بخونیدش:  چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم

سوالات متداول

1- برای افتتاح حساب در بانک ملی از چند روش استفاده می شود؟

علاوه بر روش حضوری، متقاضیان می توانند از طریق سامانه بام و همچنین اپلیکیشن EVA بدون مراجعه حضوری به بانک اقدام به افتتاح حساب نمایند.

2- برای افتتاح حساب آنلاین چه مدارکی لازم است؟

مانند افتتاح حساب حضوری، باید تمامی مدارک شناسایی و اطلاعات هویتی خود را وارد سیستم کنید. علاوه بر اسکن مدارک، عکس فعلی متقاضی نیز برای احراز هویت الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا