چطور در مچ اندازی برنده شویم

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشتی نیز مانند سایر ورزش ها فنون و فنون خاص خود را دارد و قدرت بدنی به تنهایی شرط کافی برای پیروزی در کشتی نیست. در این مقاله سعی داریم رازهای بسیار مهمی را برای برنده شدن در پرتاب مچ، صرف نظر از قدرت بازوها و ساعدها به شما آموزش دهیم. با زوز آکادمی
همراه باشید

قبل از هر چیز باید در نظر داشت که اجرای هر یک از این تکنیک ها نیاز به تکرار و تمرین دارد و استفاده حرفه ای از آنها زمان مشخصی را می طلبد. پس هرگز تماس نگیرید و آموزش را به درستی دنبال کنید و با دقت تمرین کنید.

در یک مسابقه کشتی، اولین کسی که مچ حریف خود را بشکند، برنده خواهد بود. این مسابقات بسیار سریع است و پیروزی و شکست تنها در چند ثانیه اتفاق می افتد. بدیهی است که ابتدا باید کشف کنیم که باید از همان ابتدا از هر چه در توان داریم استفاده کنیم. ما همچنین باید از تمام عضلات خود برای ایجاد قدرت و کنترل خوبی بر عضلات خود استفاده کنیم.

روش چرخش بالا

در این روش مشت زدن، لازم است دست خود را از ابتدای مسابقه بالا ببرید، در حالی که دست حریف را محکم بگیرید. با این کار کنترل شما بر سکته مغزی افزایش می یابد و زاویه آرنج شما حادتر می شود. بدیهی است که در یک مسابقه واقعی، حریف حق تغییر موقعیت آرنج خود را ندارد. این باعث باز شدن زاویه آرنج می شود. این به شما امکان می دهد از حداکثر قدرت و حریف شما از حداقل قدرت استفاده کنید.

حالا که در این شرایط قرار داریم، وقت آن است که کار را تمام کنیم. پس از اتمام مرحله قبل، به سرعت مچ دست خود را به سمت داخل بچرخانید. وقتی این کار را انجام می دهید، کنترل حریف کمتر می شود و نمی توانند با چرخاندن دست به بیرون به دست شما فشار بیاورند. و البته نمی تواند به خوبی از عضلاتش استفاده کند. حال قبل از اینکه حریف بتواند ریکاوری کند، باید به سرعت از تمام قدرت خود استفاده کنید و مچ او را به زمین بکوبید.

توجه: این روش می تواند توسط حریف استفاده شود. برای دفاع از خود، هرگز به او اجازه ندهید که مچ شما را بچرخاند و دقیقاً مانند او فشار وارد کند.

روش قلاب بافی

شرایط این روش متفاوت است. برای استفاده از روش قلاب بافی باید کمی متفاوت عمل کنید. در شروع دویدن، به جای بالا بردن بازو، باید شانه خود را به سمت جلو و پایین بگیرید. این به شما کمک می کند که نیروی بیشتری اعمال کنید، درست مانند مرحله اول در روش قبلی. (فقط به دلیل بسته شدن زاویه آرنج)

اگر موفق شده اید به این نقطه برسید، در این مرحله تنها کاری که باید انجام دهید این است که مچ دست خود را مانند روش قبلی بچرخانید و با ضربه فنی به حریف ضربه بزنید. همیشه این را به خاطر داشته باشید، زیرا قدرت بخش بسیار مهمی از پیروزی در یک مسابقه کشتی است. تکنیک و استراتژی نیز بسیار مهم و تعیین کننده است.

روش های ذکر شده همه ما را به مرحله ای از تسلط می رساند که می توانیم حداکثر قدرت را روی دست حریف اعمال کنیم و در عین حال حریف در این شرایط نتواند از قدرت خود استفاده کند. در واقع اگر با هر روشی به این نتیجه رسیدید روش شما درست است. اگر روش دیگری در این زمینه می شناسید، آن را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

این آموزش کاملا اختصاصی بوده و توسط آکادمی Zoze تایید شده و در انتهای همین مطلب برای شما عزیزان قرار داده شده است.

به این بررسی امتیاز دهید

 

مراحل موفقیت در ساعت مچی با عکس و توضیحات

موفقیت در بازی بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کنید و مهمترین چیز این است که از قوانین پیروی کنید.

اولین گام:

پای راست خود را به سمت جلو قرار دهید.

مرحله دوم:

انگشت شست خود را زیر انگشت اشاره خود قرار دهید (تکنیک رول بالا).

مرحله سوم:

پایین شکم خود را به میز فشار دهید.

مرحله چهارم:

دست خود را به بالای شصت های حریف وصل کنید.

مرحله پنجم:

مچ های خود را محکم، صاف و محکم تر از مچ های نوک تیز ببندید.

گام ششم:

مچ حریف را اینطور بشکنید.

گام هفتم:

با چرخاندن شانه ها برای حمایت از بازوها به خود کمک کنید.

گام هشتم:

مچ و دست حریف را به سمت خود بکشید و باز کنید.

بخونیدش:  چطور رقیب عشقی را شکست دهیم

==========================

توضیحات لاتین

چگونه در کشتی بازو پیروز شویم
اکثر مردم کشتی بازو را یک نبرد قدرت می دانند، اما قهرمانان کشتی بازو می دانند که تکنیک همه چیز است. این تکنیک نیز خطرناک است. بسیاری از افراد در هنگام کشتی گرفتن با بازو، استخوانی را شکسته اند که استخوان بازو معمولا شکسته می شود. از این دانش عاقلانه استفاده کنید و ممکن است ایده بدی نباشد که یاد بگیرید چگونه از شکستگی دست در حین کشتی بازو جلوگیری کنید.

Steps
ویرایش
تصویر با عنوان برنده شدن در کشتی بازو گام 1
1
اگر با بازوی راست خود کشتی می گیرید، پای راست خود را به جلو بگذارید و بالعکس. وزن شما از پای جلویی به پای عقب شما تغییر می کند. هنگامی که هر دو نفر دست به هم زدند، شست خود را زیر انگشتان خود قرار دهید. انجام این کار به اجرای تکنیکی به نام رول بالا کمک می کند.[4]
تصویر با عنوان برنده شدن در مرحله کشتی بازو 3
3
شکم خود را نزدیک میز داشته باشید. اگر پای راست خود را به جلو داشته باشید، لگن راست شما مقابل میز قرار می گیرد.
تصویر با عنوان برنده شدن در کشتی بازو مرحله 4
4
بازوی خود را نزدیک بدن خود نگه دارید. به این ترتیب، به جای استفاده از قدرت بازو، از قدرت بدن و بازو به طور همزمان استفاده می شود. انگشتان خود را روی تصویر کوچک خود قرار دهید. به نوبه خود، خم کردن مچ دست طرف مقابل به جلو، چنگال شما را قوی‌تر می‌کند، زیرا او در حفظ چنگال خود مشکل خواهد داشت. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، فقط مچ دست خود را صاف نگه دارید. هنگامی که بازوی آنها با زاویه دقیق به پایین فشار داده می شود، آنها باید سخت کار کنند تا آن را دوباره بالا بیاورند. اگر از نظر قدرت ساعد، دوسر بازو یا هر دو به اندازه حریف قوی باشید، این تکنیک مفید است.

به سمت داخل مچ دست خم کنید. این کار بازوی حریف شما را دراز می کند، اما از شما می خواهد که قدرت زیادی را در آن قرار دهید. شانه) روی بازو و بدن و بازوی خود را به هم نزدیک کنید.[6] حریف خود را به سمت خود بلغزانید در حالی که آنها را به سمت پایین هل می دهید. به دست حریف فشار می آورید و به زور آن را باز می کنید و استفاده از عضلات او را دشوارتر می کنید.[7]

آرنج های خود را به هم نزدیک کنید. ارتفاع حاصل مزایای بیشتری به شما می دهد. تا جایی که ممکن است دست آنها را محکم بگیرید.
به محض شنیدن کلمه “برو” دست خود را به سمت خود بکشید و به این ترتیب دست حریف را از بدن او دور کنید. این می‌تواند به شما کمک کند که چنگ بهتری داشته باشید.[8] در این تکنیک بدن خود را به سمت عقب می کشید.[7]
همانطور که دست آنها را به سمت پایین فشار می دهید، مچ حریف را به عقب بکشید. کف دست آنها باید رو به سقف باشد.

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

8 گام برای موفقیت در ساعت مچی

به این بررسی امتیاز دهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا