چطور در ورد نیم فاصله بگذاریم

4703 بازدید آخرین به روز رسانی: 24 اردیبهشت 1402 زمان مطالعه: 9 دقیقه

املای فارسی کار سختی نیست، اما رعایت نکاتی می تواند خوانایی هر متنی را در این زبان افزایش دهد. یکی از مشکلاتی که دائماً در زمینه تایپ فارسی با آن مواجه می‌شود، رعایت فاصله‌گذاری است: اصلی که باید در متون رسمی و حرفه‌ای مورد توجه قرار گیرد. اگرچه زبان سیستم هایی که ما با آنها کار می کنیم در درجه اول انگلیسی است، اما راه هایی برای رعایت نیم فاصله در هنگام تایپ فارسی وجود دارد. به عنوان مثال، ایجاد نیم فاصله در Word کار بسیار ساده ای است که تنها با دو میانبر صفحه کلید قابل انجام است. در ادامه سعی شده است مقاله ای کامل و جامع در مورد تمامی روش های انجام این کار در نرم افزار ورد تهیه کنیم. البته برخی از این راهکارها به طور کلی در سایر قسمت های سیستم عامل ویندوز قابل استفاده هستند.

فهرست مطالب این نوشته

ساده ترین راه برای ایجاد نیم فاصله در Word

ساده ترین راه برای ایجاد نیم فاصله در Word استفاده از میانبرهای صفحه کلید است. فقط Ctrl + Shift + 2   را به طور همزمان فشار دهید تا نیم فاصله ایجاد شود. البته دقت کنید که باید کلید ۲ را در بالای صفحه کلید فشار دهید و از صفحه کلید عددی استفاده نکنید. از ترکیب این کلیدها می توان در سایر نرم افزارهای دسکتاپ و حتی مرورگرها و برنامه های دیگر استفاده کرد.

اما به طور کلی نمی توان به این روش اعتماد کرد. زیرا ممکن است در برخی از سیستم های قدیمی به درستی کار نکند یا به اشتباه عمل دیگری را برای این ترکیب انتخاب کرده باشید. البته جای نگرانی نیست زیرا همیشه می توانید از کلیدهای میانبر دیگر برای ایجاد نیم فضا در Word استفاده کنید.

ایجاد میانبر سفارشی برای ایجاد نیم فاصله در Word

نرم افزار Word به شما این امکان را می دهد که یک میانبر خاص و منحصر به فرد برای اضافه کردن نمادهای خاص ایجاد کنید. به این ترتیب شما همیشه آن را به خاطر خواهید داشت. برای این کار ابتدا کلمه مربوطه را تا قسمتی که به نصف فاصله می رسد بنویسید. سپس از قسمت Insert tab and Symbol منوی Symbol را باز کرده و گزینه More Symbols را انتخاب کنید.

به این ترتیب یک کادر جدید با دو تب باز می شود. به تب شخصیت های ویژه بروید. در این لیست به پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه Optional break without width کلیک کنید. با این کار نیم فضا ایجاد می شود.

اما در این قسمت می توانید میانبر مخصوص این عمل را نیز انتخاب کنید. فقط روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود، روی کادر کلید میانبر جدید فشار دهید. سپس ترکیب دکمه ای را که می خواهید یک میانبر سفارشی ایجاد کنید با نصف فاصله روی صفحه کلید فشار دهید. برای مثال در تصویر زیر از ترکیب دکمه Ctrl + Space استفاده کرده ایم. در نهایت روی دکمه Assign و سپس Close کلیک کنید. به این ترتیب می توانید از این میانبر برای ایجاد نیم فاصله در ورد از دفعه بعد استفاده کنید.

چرا از میانبر خط فاصله برای ایجاد نیم فاصله استفاده نمی کنیم؟

یکی دیگر از روش های میانبر برای ایجاد نیم فاصله در Word استفاده از ترکیب دکمه های Ctrl + –   است. این ترکیب در واقع زمانی استفاده می شود که یک کلمه شکسته می شود و به خط بعدی می رود و بین دو قسمت آن کلمه فاصله ایجاد می کند.

اگرچه می توانید از این ترکیب برای ایجاد نیم فضا در زبان فارسی استفاده کنید، اما بهتر است این کار را نکنید. با فشردن این دکمه ها فقط در صورتی که کلمه مورد نظر در وسط خط باشد، نیم فاصله نوشته شود. اگر کلمه شما در انتهای یک خط باشد و نیمی از آن به سطر بعدی منتقل شود، نیم فاصله به خط فاصله تبدیل می شود.

به همین دلیل بهتر است از این روش برای متن خود استفاده نکنید. زیرا حتی اگر کلمه جستجو شده در ابتدا در وسط خط باشد، پس از انجام آخرین اصلاحات می تواند به انتهای خط برسد و شکل اشتباهی پیدا کند.

استفاده از کد Alt برای ایجاد نیم فاصله در Word

یکی از راه های نوشتن کاراکترهای خاص در Word استفاده از کدهای Alt است که ترکیبی از دکمه Alt و تعدادی اعداد هستند. دو کد Alt مختلف برای ایجاد نیم فاصله در Word وجود دارد که به شرح زیر است:

Alt+0157

Alt+8203

برای استفاده از این کدها ابتدا کلمه مورد نظر را تا نیم فاصله بنویسید. سپس کلید Alt را نگه دارید، ارقام مربوطه را با استفاده از صفحه کلید عددی تایپ کنید. در نهایت بعد از رها کردن کلید Alt بقیه کلمه را بنویسید.

به همین سادگی، نیم فاصله در متن شما ایجاد می شود. با این حال، این روش تقریباً زمان بر است و باید هنگام نوشتن متن از آن استفاده کنید. اگر متن طولانی تری دارید، فشار دادن این کلیدها برای هر کلمه با فاصله زمان زیادی طول می کشد. علاوه بر این، اگر متنی آماده دارید، استفاده از این روش تقریبا غیرممکن است. به همین دلیل در ادامه راه حلی را بررسی می کنیم که به وسیله آن می توانید تمام نیم فاصله های متن را تنها با یک کلیک تصحیح کنید.

متن با نیم فاصله با یک کلیک

روشی که در مورد آن صحبت می کنیم یک راه حل سریع و آسان برای ایجاد نیم فاصله در Word است، اما می تواند خطاهایی نیز داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود فقط در مواقعی که زمان کمی دارید و نیاز به ویرایش متن طولانی دارید از آن استفاده کنید.

برای این کار باید در هنگام تایپ متن خود به جای نیم فاصله از علامت مخصوص استفاده کنید. در مثال زیر از اسلش جلو (/) استفاده کردیم. برای این منظور هنگام وارد کردن متن، وقتی به محل قرارگیری نیم فاصله رسیدید، علامت مورد نظر را بنویسید. البته باید توجه داشته باشید که این علامت به دلایل دیگر در قسمت های دیگر متن استفاده نمی شود.

بخونیدش:  چرا باید با همه حتی حیوانات مهربان بود

پس از اتمام نوشتن متن، دکمه های Ctrl + H را فشار دهید یا از تب Home و قسمت Editing به دکمه Replace بروید. این کادر برای جایگزینی بسیاری از قالب بندی های کلمه در Word استفاده می شود. نماد مورد نظر را در قسمت جستجو بنویسید. سپس داخل کادر Replace with کلیک کنید، دکمه Alt را نگه دارید و با استفاده از صفحه کلید عددی عدد 0157 یا 8203 را بنویسید.

در نهایت دکمه Alt را رها کنید. در این مرحله، می‌توانید با فشار دادن دکمه Find Next و سپس Replace، تمام متن را جستجو کنید و هر نماد را قبل از تبدیل بررسی کنید. اما اگر در مورد علائم نگارشی خود مطمئن هستید، دکمه Replace All را بزنید تا تمام علائم نگارشی به نیم فاصله تبدیل شوند.

یک صفحه‌کلید فارسی استاندارد نصب کنید تا راحت‌تر نیم‌فضا بنویسید

با استفاده از کیبورد فارسی استاندارد می توانید از کلیدهای میانبر مخصوص برای ایجاد نیم فاصله در Word نیز استفاده کنید. اگر سیستم شما دارای ویندوز 7 یا نسخه قبلی است، ممکن است لازم باشد این فایل صفحه کلید را دانلود کنید. اما اگر ویندوز 8 یا بالاتر دارید، عبارت Language را در نوار جستجوی ویندوز جستجو کنید تا تنظیمات صفحه کلید در ویندوز باز شود.

در این قسمت گزینه Add preferred language را بزنید و زبان فارسی را از لیست انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

با کلیک بر روی گزینه Install Language Pack زبان مورد نظر بر روی سیستم نصب می شود. سپس روی آن کلیک کرده و دکمه Options را فشار دهید.

در صفحه جدید و در قسمت Keyboard دکمه Add Keyboard را انتخاب کنید. برای زبان فارسی دو گزینه وجود دارد اما شما گزینه استاندارد را انتخاب می کنید. اگر قبلا کیبورد دیگری نصب کرده اید روی آن کلیک کرده و گزینه Remove را انتخاب کنید تا مشکلی پیش نیاید.

اکنون صفحه کلید استاندارد فارسی را می توان روی سیستم شما استفاده کرد. وارد نرم افزار Word شوید، زبان خود را به فارسی تغییر دهید، کلمه مورد نظر را تا نصف فاصله بنویسید، سپس دکمه های Shift + Space را فشار دهید تا نیم فاصله ایجاد شود. توجه داشته باشید که ممکن است محل قرارگیری دکمه های مختلف این کیبورد با کیبورد فارسی معمولی متفاوت باشد اما پس از کمی تمرین به این تفاوت ها عادت خواهید کرد.

در ادامه محل چند کلید مهم روی صفحه کلید استاندارد فارسی را مشاهده می کنیم:

حرف “پ” : دکمه انگلیسی M یا حمزه

علامت “کاما” : کلید ترکیبی Shift + 7، البته باید عدد 7 را از بالای صفحه کلید فشار دهید نه از صفحه کلید عددی

“حمزه یا ای” : کلید ترکیبی Shift+S

استفاده از افزونه Word برای نوشتن نیم فاصله

نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند سند Word خود را در کمترین زمان ویرایش کنید و اشتباهات املایی، غلط های املایی و همچنین نیم فاصله را تغییر دهید. با کمک این برنامه ها دیگر نگران خطا در نوشتن متن نباشید و فقط بعد از اتمام نوشتن آن ها را فعال کرده و استفاده کنید. در ادامه به آموزش نرم افزار تصحیح نیم فاصله در ورد می پردازیم.

پلاگین پاک کن را برای تشخیص و تصحیح نیم فاصله نصب کنید

پلاگین بعدی پاک کن است. این برنامه را از سایت رسمی پاک نویس (+) دانلود و نصب کنید. سپس وارد تب مربوطه در نرم افزار Word شده و بر روی گزینه فعال سازی کلیک کنید تا صفحه ثبت نام باز شود. یک حساب کاربری ایجاد کنید و روی دکمه ورود کلیک کنید. حتما در کادر جدیدی که در این قسمت باز می شود دکمه Open را بزنید تا به Word برگردید و اکانت شما قابل استفاده باشد.

سپس به Word برگردید، متن خود را بنویسید و دکمه را فشار دهید تا پاک کن فعال شود. کادری در سمت راست صفحه باز می شود که خطاهای متنی را به شما نشان می دهد. از این بخش می توانید نیم فاصله و سایر اشتباهات املایی را برطرف کنید.

ایجاد نیم فضا در Word Mac و Linux

تمامی روش هایی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم در سیستم های مک ورد نیز موجود است، البته فعال کردن صفحه کلید فارسی در این سیستم ها کمی متفاوت است. در ادامه نحوه انجام این کار را در سیستم عامل های مک و لینوکس خواهیم دید. پس از آن، می توانید با فشار دادن همزمان کلیدهای Shift + Space، یک نیم فاصله در هر برنامه ایجاد کنید.

نصب کیبورد فارسی روی سیستم های مک

برای افزودن صفحه کلید فارسی به مک، System Preferences و سپس Language & Region را در سیستم خود باز کنید. در ادامه به قسمت Keyboard Preferences رفته و بر روی علامت مثبت (+) کلیک کرده و گزینه Persian را برای افزودن صفحه کلید فارسی انتخاب کنید. همچنین اگر استاندارد خاصی در نظر دارید، می توانید آن را در سمت راست این صفحه انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برای تغییر زبان صفحه کلید خود در این حالت باید از کلیدهای Windows + Space استفاده کنید. در صورت نیاز به تغییر این ترکیب وارد قسمت Shortcuts سپس Input Sources شده و گزینه Select the previous input source را انتخاب کنید. سپس در قسمت میانبر کلیک کنید و دکمه های مورد نظر روی صفحه کلید را فشار دهید.

مطلب پیشنهادی:
آموزش جامع و مقدماتی مک او اس – بخش اول: آشنایی با رابط کاربری و امکانات اولیه‌
شروع مطالعه

صفحه کلید فارسی را در کالی لینوکس انتخاب کنید

پس از نصب این توزیع از سیستم عامل لینوکس، متوجه خواهید شد که زبان پیش فرض آن انگلیسی است. برای تغییر این حالت در سمت چپ نوار وظیفه، منوی شروع سیستم را باز کنید. سپس روی All Settings ضربه بزنید.

بخونیدش:  چرا در ساعت شلوغ پلیس از سوت استفاده می کند

سپس در پنجره جدید گزینه Keyboard را انتخاب کرده و سپس به گزینه Layout بروید.

در پایین بر روی گزینه Add کلیک کنید تا لیستی از زبان های مختلف نمایش داده شود. گزینه فارسی را پیدا کرده، آن را انتخاب کرده و در نهایت دکمه OK را فشار دهید.

مطلب پیشنهادی:
آموزش کار با کالی لینوکس | راهنمای تصویری و گام به گام شروع به کار
شروع مطالعه

اگر گزینه های این قسمت فعال نبودند، تیک گزینه Use system default settings را بردارید.

برای تغییر میانبر زبان سوئیچ در کالی لینوکس نیز می توانید دکمه های ترکیبی مورد نظر را در قسمت گزینه Change layout وارد کنید.

صفحه کلید فارسی به توزیع لینوکس اوبونتو اضافه شد

برای افزودن صفحه کلید فارسی به لینوکس اوبونتو، بخش تنظیمات سیستم را باز کنید.

در مرحله بعد بر روی گزینه Text Input کلیک کنید و سپس بر روی علامت مثبت کلیک کنید تا افزودن صفحه کلید فعال شود.

در نهایت زبان فارسی را از لیست باز شده انتخاب کرده و دکمه Add را فشار دهید تا اضافه شود.

برای تغییر کلیدهای ترکیبی روی صفحه کلید، داخل کادر Switch to next source using کلیک کنید، سپس دکمه های مورد نظر روی صفحه کلید را فشار دهید.

انتخاب صفحه کلید فارسی در توزیع لینوکس مینت

این سیستم عامل به صورت پیش فرض از زبان های مختلف پشتیبانی می کند. بنابراین نیازی به نصب برنامه جدیدی برای تغییر صفحه کلید نیست. برای این کار برنامه System Setup را باز کرده و از داخل گزینه Keyboard Layout را انتخاب کنید.

سپس روی Hardware و سپس روی Keyboard کلیک کنید. سپس تب Layout را باز کرده و دکمه مثبت را فشار دهید. در نهایت زبان فارسی را انتخاب کرده و دکمه Add را فشار دهید تا اضافه شود.

در این سیستم برای تغییر زبان صفحه کلید باید Win + Space را فشار دهید. اما می توانید به بخش Options بروید و سپس به طرح بندی دیگری بروید و کلیدهای دلخواه خود را تایپ کنید.

استفاده از صفحه کلید فارسی در لینوکس دبیان 8

در این توزیع لینوکس مانند بقیه ابتدا باید وارد قسمت All Settings شوید. پس از آن قسمت Keyboard را باز کرده و از تب Input گزینه Input Sources را انتخاب کنید. سپس در پنجره جدید روی علامت ثبت کلیک کرده و زبان فارسی را انتخاب کنید.

پاسخ به سوالات رایج

در ادامه با چند سوال رایج در مورد ایجاد نیم فاصله در Word و پاسخ آنها آشنا می شویم.

نیم فاصله چیست؟

نیم فاصله موقعیتی است که بین دو حرف فاصله باشد اما فاصله کامل نباشد. این شرایط معمولاً هنگام نوشتن افعال در گذشته استمراری، حال استمراری، گذشته استمراری و در موارد دیگر رخ می دهد. مثلاً برای نوشتن فعل «دیدم» حرف «کن» با نیم فاصله به حرف «دیدم» متصل می شود.

مطلب پیشنهادی:
چه زمانی از نیم فاصله استفاده کنیم؟ — موارد استفاده از نیم فاصله + مثال
شروع مطالعه

چگونه در پاورپوینت نیم فاصله ایجاد کنیم؟

برای ایجاد نیم فاصله در پاورپوینت به سادگی می توانید از میانبر نیم فاصله که در نرم افزار ورد نیز استفاده می شود استفاده کنید. علاوه بر این، همانطور که در این مقاله گفتیم، می توانید از کدهای Alt مربوطه نیز کمک بگیرید. به طور کلی نوشتن نیم فاصله در پاورپوینت مانند ایجاد نیم فاصله در ورد است.

چگونه کل سند Word را ویرایش کنیم؟

می توانید از افزونه های ویرایش برای ویرایش تمام متن خود استفاده کنید. این برنامه ها که در این مقاله با نصب آن ها آشنا شدیم به شما کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن متن خود را بررسی کرده و تمامی خطاهای آن را اصلاح کنید.

آخرین کلمه

در این مقاله به روش های مختلف ایجاد نیم فاصله در Word پرداخته ایم. ما سعی کرده ایم تمام ابزارهای موجود را توضیح دهیم تا بتوانید بهترین روش را برای کار خود بیابید. می‌توانید میان‌بر خود را برای اضافه کردن نیم فاصله ایجاد کنید یا صفحه‌کلید استاندارد را که یک میانبر اختصاصی برای این کار دارد، فعال کنید.

همچنین می توانید از ویژگی Find and Replace استفاده کنید تا به راحتی نیمی از فضای کل مقاله خود را تنها با یک کلیک ثابت کنید. علاوه بر این، با استفاده از دو افزونه ویرایش Word که قابلیت رفع هرگونه خطا را دارند، قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن خطاها را بیابید و کل مقاله را ویرایش کنید.

فاضله قراخانلو (+)

«فاضله قراخانلو» در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کرده است. تجربه او در زمینه نگارش و ویرایش مقالات مختلف در حوزه‌های متنوع بوده و در حال حاضر، آموزش‌های ورد و اکسل مجله فرادرس را می‌نویسد.

مطالب مرتبط

برچسب‌ها

تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۵

ممکن است از استادتان خواسته باشد که به شما گفته باشد که به فاصله های متنی در متن تحقیق خود احترام بگذارید. بسیاری از مردم نمی دانند نیم فاصله چیست و چرا اساتید دانشگاه یا معلمان دبیرستان اینقدر به آن وسواس دارند. در این مقاله کوتاه می خواهم به شما توضیح دهم که نیم فاصله چیست و چه کاربردی دارد و سپس نحوه ایجاد نیم فاصله در ورد را آموزش دهم.

نیم فاصله چیست و برای چیست؟!

به طور خلاصه، نیم فاصله به معنای نیم فضای پر است. وقتی کلید Space را فشار می دهید، یک فضای کامل ایجاد می شود. یعنی دقیقاً نیمی از فضا. در فارسی نویسی از نیم فاصله برای نوشتن کلماتی استفاده می شود که حداقل 2 قسمت دارند و این دو قسمت باید از هم جدا شوند. بگذارید مثالی بزنم که کاملاً به دردتان بخورد، مشکل چیست؟ به عنوان مثال، کلمه ای مانند را می توان به 3 روش نوشت:

بخونیدش:  چطور با پروکسی به اینستا وصل شویم

من می توانم: نیم فاصله بین “می توانم” و “می توانم”

من می توانم: یک فضای کامل بین “can” و “can”

تدریس علوم فردا به زبان انگلیسی

یک بار برای همیشه تلفظ انگلیسی را یاد بگیرید!

■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!

■ آموزش مکالمه انگلیسی در موضوعات کاربردی

■ بر اساس انگلیسی آمریکایی!

■ بیش از 45 ساعت فیلم آموزشی!!!

اطلاعات بیشتر + نمونه درس

من می توانم: هیچ فاصله ای بین “می توانم” و “می توانم” وجود ندارد

خب حالا ممکنه فکر کنید “بابا… چه خبره؟! چرا ما باید اینقدر زجر بکشیم؟!” این مشکل مربوط به دستور زبان فارسی است و دست شما نیست و باید در علمی رعایت شود. texts.مهمترین دلیل این است که هنگام استفاده از فاصله کامل ممکن است کلمه مورد نظر اشتباه خوانده شود و این مشکل سرعت مطالعه فرد را کاهش می دهد.

نحوه ایجاد نیم فاصله در Word

نرم افزار Word در بسته مایکروسافت آفیس بهترین نرم افزار واژه پرداز دنیاست و تقریبا تمامی دانشجویان از نرم افزار Word برای تایپ پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی خود استفاده می کنند. به همین دلیل در این قسمت می خواهم نحوه ایجاد نیم فاصله در Word را به شما آموزش دهم:

برای درج نیم فاصله در Word کافیست کنترل و منهای Ctrl + – را با هم فشار دهید. این !

نکته مهم: اگر از دکمه منهای روی کلیدهای ماشین حساب در سمت راست صفحه کلید استفاده کنید، علامت – در متن تایپ می شود! فقط از کلید منهای در بالای صفحه کلید استفاده کنید.

خوشبختانه، مایکروسافت ورد دارای ویژگی‌های زیادی است و تنها با چند ضربه ساده، می‌توانید یک کلید ترکیبی سفارشی برای وارد کردن نیم فاصله و استفاده از آن برای همیشه تعریف کنید:

■ برنامه Word را باز کنید و از منوی Insert گزینه Symbol را بزنید و سپس گزینه More Symbols را بزنید.

یک منو در برنامه Word قرار دهید

در برنامه Word گزینه Symbol و سپس More Symbols را انتخاب کنید

■ در پنجره Symbol به تب کاراکترهای خاص بروید و گزینه Optional hyphen را در لیست Character انتخاب کنید، سپس روی دکمه Shortcut key (زیر همان لیست) کلیک کنید.

گزینه Optional dash را برای درج نیم فاصله در Word انتخاب کنید

■ حالا در پنجره Customize Keyboard باید یک کلید ترکیبی برای درج نیم فاصله تنظیم کنید تا هر زمان که نیاز داشتید با فشردن این کلید ترکیبی نیم فاصله ایجاد کنید. روی کادر متنی Press a new key shortcut کلیک کنید و سپس کلید ترکیبی مورد نظر را فشار دهید. توصیه می کنم کلیدهای Ctrl + Space را فشار دهید زیرا استفاده از این دو کلید هنگام تایپ بسیار آسان تر است.

نحوه اضافه کردن کلید میانبر جدید برای ایجاد نیم فاصله در برنامه Word

■ حالا روی دکمه Assign کلیک کنید. همانطور که می بینید کلید ترکیبی جدید به لیست کلیدهای فعلی اضافه شده است. حالا روی دکمه Close کلیک کنید.

میانبر صفحه کلید Ctrl + Space برای ایجاد نیم فاصله به لیست میانبر صفحه کلید اضافه شده است

■ خب تموم شد! حالا بیا تو همون محیط ورد و برای تست یه کلمه مثلا با نیم فاصله تایپ کنم. به این معنی است:

ابتدا may را تایپ کنید، سپس Ctrl + Space را فشار دهید، سپس can را تایپ کنید.

نیم فاصله در Word

خب دوستان امیدوارم کارتون شروع شده باشه اگر باز هم سوالی در ذهن دارید در همین صفحه بپرسید لطفا سوال بی ربط نپرسید چون اصلا منتشر نمی شود.

مطلب زیر را حتما بخوانید

زمان های زیادی وجود دارد که شما نیاز به تبدیل یک فایل Word به PDF دارید. اگرچه یادگیری نحوه تبدیل یک فایل Word به PDF برای دانش آموزان مفیدتر است، اما اکیداً توصیه می کنم که چند دقیقه وقت بگذارید و این مقاله کوتاه را بخوانید. مطمئن شوید که یک…

در دوران دانشجویی پروژه های زیادی چه تخصصی و چه عمومی انجام دادم. اگرچه بسیاری از آنها بی فایده بودند و باید بگویم رسمی بودند اما نتیجه خوبی داشت یعنی به من یاد داد که چگونه با نرم افزارهای مختلف کار کنم. خب من…

خانم باربارا بلکبرن باربارا بلکبرن سریع ترین تایپیست دنیاست که رکورد بسیار عجیبی را از خود به جای گذاشت. رکوردهای عجیب و غریب زیادی در کتاب گینس وجود دارد، اما برای من رکورد خانم بلکبرن واقعا عجیب است. من به خاطر کارم زیاد تایپ می کنم و تایپ انگلیسی من نسبتاً سریع است، اما وقتی …

در دنیای امروز، مهارت های تایپ اجتناب ناپذیر است. چه بخواهید اس ام اس بفرستید، یک گزارش کاری برای مدیرتان بنویسید، یا برای دوستانتان پیام یا ایمیل بفرستید، به مهارت تایپ نیاز دارید، اگر نه، چند کلمه یا چند جمله تایپ کنید…

گروه بندی

مطالب مرتبط

من ابراهیم درویش، وبلاگ نویس فناوری و مدرس زبان انگلیسی هستم. من در حال حاضر در استانبول (ترکیه) زندگی می کنم. من نرم افزار خواندم و تخصص اصلی من برنامه نویسی و برنامه نویسی است. البته من کمی در مورد برنامه نویسی اندروید هم می دانم. تقریباً از سال 2013 فعالیت اینترنتی خود را شروع کردم. همچنین زبان های ترکی، استانبولی و اسپانیایی را بلد هستم.

تدریس علوم فردا به زبان انگلیسی

یک بار برای همیشه تلفظ انگلیسی را یاد بگیرید!

■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!

■ آموزش مکالمه انگلیسی در موضوعات کاربردی

■ بر اساس انگلیسی آمریکایی!

■ بیش از 45 ساعت فیلم آموزشی!!!

اطلاعات بیشتر + نمونه درس

از علم فردا حمایت کنید

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه کار بسیار دشواری است. از طرفی نگهداری وب سایت آموزشی هزینه دارد! اگر برای شما مقدور است لطفا کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا با خیال راحت برای شما نامه بنویسیم و پاسخگوی سوالات شما باشیم. حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا