چطور در چت سر صحبت را باز کنیم

چشمان خود را ببندید و دانش خود را با مهم ترین افراد زندگی خود مرور کنید! اکنون اهمیت باز کردن را بهتر درک خواهید کرد. گاهی اوقات شروع یک مکالمه کوتاه می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد و بر تصمیمات مهم شما تأثیر بگذارد. بنابراین آشنایی با آداب و آداب و نیز یافتن بهانه ای برای شروع صحبت، نقش مهمی در زندگی اجتماعی ما دارد.

امروزه روابط انسانی محدود به تعاملات چهره به چهره نیست و فضای مجازی به بستری عالی برای ایجاد ارتباط با دیگران تبدیل شده است. شبکه های اجتماعی مانند دهکده جهانی، پل ارتباطی بین آژانس های مرزی را فراهم کرده اند. بنابراین، یکی از مهارت های مهم برای حضور در این جامعه، دانستن نحوه باز کردن مکالمه در چت است.

مهمترین چالش برای باز کردن گفتگو

ترس اصلی ترین و مهم ترین چالشی است که ما را از شروع گفتگو با دیگران در موقعیت های مختلف باز می دارد. برخی از مردم فکر می کنند که این ترس باید با آن روبرو شد و با آن مبارزه کرد! پس فقط آن را بپذیرید و با آن کنار بیایید. ریشه این ترس در آغاز گفتگو به دوران کودکی ما برمی گردد. والدین به منظور در امان ماندن کودکان از خطرات احتمالی، مدام با جملات هشداردهنده ای مانند «با غریبه ها صحبت نکن» به کودکان هشدار می دهند. آنها در آغاز روابط با دیگران، بمباران می کنند و بذر ترس را در قلب خود می کارند.

البته وجود این ترس که مشوق احتیاط و هوشیاری در ارتباطات است تا حدی ضروری است. اما اگر بیش از حد بترسیم، اعتماد به نفس و عزت نفس ما کاهش می یابد و دچار مشکلات اجتماعی مانند یافتن بهانه ای برای شروع صحبت می شویم. همچنین استفاده از لحن مناسب، دایره لغات بالا و بیان مناسب از مهم ترین مواردی است که می تواند به شما در شروع صحبت کمک کند.

چگونه مکالمه را در مجازی باز کنیم؟

وقت آن رسیده است که با گذراندن دوره جذابیت گربه، چند مهارت مکالمه موثر را بیاموزید. یکی از سوالات متداول در فضای مجازی برای برقراری ارتباط این است که چگونه مکالمه را در چت باز کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید چندین معیار را در نظر بگیرید. اینکه طرف مقابل دختر باشد یا پسر، رابطه حرفه ای یا صمیمی و نکات دیگر در نحوه باز شدن گفتگو تاثیر دارد.

نحوه صحیح ارتباط در شبکه های اجتماعی یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران آن است. داشتن یک تکنیک خوب صحبت می تواند برای ما مفید باشد، حتی در ابتدای گفتگوی چت. همچنین آداب معاشرت و آداب معاشرت یکی از مهم ترین مهارت های ارتباطی است که می توانید با شرکت در دوره های آموزشی دوره فن بیان در مشهد که بصورت حرفه ای و حضوری می باشد آن را ارتقا دهید.

بهترین عبارت برای شروع مکالمه با یک دختر

شاید بتوان گفت که بهترین عبارت برای شروع مکالمه با دختر یا پسر، خوب بودن است. منظور از مهربانی تمجید و گفتن ویژگی های خوب آن شخص است، معمولاً فکر می کنند تعریف کردن نتیجه خوبی ندارد، در حالی که اگر یکی به شما بگوید چه تی شرت خوبی دارید، چه احساسی خواهید داشت – شما؟

حرف شما باید به گونه ای باشد که طرف مقابل احساس کند می خواهید در این مورد به او اطلاع دهید و هر 1 دقیقه یک بار پیامی ارسال نکنید، مثلاً: “پیراهنی که پوشیدی خیلی خوب بود و من خوبم، من فقط می خواست این را بگوید.” گفتگو را ادامه ندهید و اجازه دهید او به شما پیام دهد.

گاهی اوقات پاسخ شما می تواند برای شما یک مزیت باشد. مخصوصا اگر دختر باشی! در کمال تعجب، مردم عموماً از حضور شما استقبال می کنند و جذب شما می شوند! اکنون می توانید با تقویت این مهارت ارتباطی با دوره پاسخگویی فعلی آکادمی پرنده، پرنده رابطه خود باشید!

در چت چه باید گفت؟

در چت چه باید گفت؟ غافلگیر نشو ! شروع مکالمه یکی از مهم ترین مهارت های ارتباطی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند و انتظار دارند در محیط های اجتماعی پذیرفته شوند. قرار نیست در تمام عمرتان فقط با افراد خاصی در شبکه های اجتماعی چت کنید. موقعیت های خوبی در زندگی ما وجود دارد که اگر بهانه ای برای شروع صحبت پیدا نکنیم از دست خواهیم داد.

یادگیری این مهارت ارتباطی کار سختی نیست. فقط با اصول شروع مکالمه آشنا شوید و این نکات را در خلوت یا در موقعیت های مختلف تمرین کنید تا ملکه ذهن خود شوید. از جمله کاربردهای مهم دستیابی به این مهارت، دانستن آنچه در چت باید گفت و ارائه آن به بهترین شکل ممکن است. فضای مجازی نیز نقش مهمی در زندگی انسان مدرن دارد و باید عادات و آداب حضور در این جامعه را بیاموزیم.

مرحله مهم برای باز کردن موضوع برای صحبت در چت

برای رهایی از ترس از گفتن اولین کلمات، کافیست در مرحله اول بپرسید، سپس مراحل را دنبال کنید تا قدم به قدم با طرف مقابل صحبت کنید. البته به خاطر داشته باشید که قبل از شروع مکالمه وضعیتی را که در آن قرار دارید بررسی کنید. گاهی اوقات به نفع شما نیست که آغازگر گفتگو باشید. تشخیص این مشکل به توانایی های هوش کلامی نیز بستگی دارد. پس از یافتن موقعیت مناسب برای باز کردن گفتگو در چت، وقت آن است که مراحل بعدی را مرحله به مرحله دنبال کنید.

هر حرفی جای خودش را دارد و هر نکته ای جای خودش را!

۱- بهانه ای برای شروع صحبت پیدا کنید

به خودتان زمان بدهید تا ابتدا به مسائل فکر کنید. شما باید با توجه به طرف مقابل و موقعیتی که در آن قرار دارید مناسب ترین و بهترین بهانه را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که شروع گفتگو سخت ترین مرحله است. یکی از بهترین راه ها تجسم برای انتخاب ایده مناسب است. بنابراین موضوع مورد نظر را انتخاب می کنیم و اولین جملات را با خود مرور می کنیم. در اینجا چند نکته مهم برای یافتن بهانه ای برای شروع صحبت آورده شده است.

آمادگی ذهنی داشته باشید و چندین موضوع را از قبل در نظر بگیرید

مطالعه و تقویت اطلاعات پس زمینه برای گسترش واژگان

آماده باشید تا خود را با بهترین عبارات ممکن معرفی کنید

شنونده خوبی باشید

صداقت و ادب در کلام

استفاده مناسب از طعنه و طنز برای شروع گفتگو با یک دختر

2. چگونه پیام رسانی را شروع کنیم؟ (کلمات را در ذهن بیان کنید)

چگونه پیام رسانی را شروع کنیم؟ اجازه دهید کلمات در ذهن شما از دهان شما خارج شوند و کار خود را در برقراری ارتباط انجام دهند. با توجه به اینکه تا به حال تمامی نکات مهم را برای انتخاب بهانه برای شروع پیام رسانی و صحبت در نظر گرفته اید، دیگر نگران نباشید و در اسرع وقت پیام رسانی را آغاز کنید. حالا شما بر سر دوراهی قرار دارید و بقیه بحث خود به خود با طرف مقابل ادامه می یابد.

3. تکرار و تکرار و تکرار!

رمز موفقیت در هر شغلی، پشتکار در انجام آن است. وقتی موفق شدید مکالمه را یک بار باز کنید و مکالمه خوبی داشته باشید، این بار متوقف نشوید. از این پس برای شروع صحبت و برقراری ارتباط موثر با دیگران، دیگر غول را در مقابل خود نخواهید دید زیرا قبلاً آن را شکست داده اید! بنابراین، در تمام شرایط ممکن، اولین قدم را با یافتن بهترین بهانه برای شروع صحبت بردارید و بقیه راه را با همسرتان طی کنید.

بهترین عبارت برای شروع مکالمه با یک دختر

به دلیل داشتن ایده های جذاب و خاص برای شروع گفتگو با دختر، اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد و مهارت های ارتباطی ما را تقویت می کند. زیرا با قرار گرفتن در موقعیت مناسب، نیازی نیست که زمان زیادی را صرف فکر کردن به موضوع گفتگو کنیم و خیلی سریع یکی از ایده های ذهنی خود را اجرا کنیم. برخی از جذاب ترین ایده ها و بهانه ها برای شروع صحبت عبارتند از:

1. بدون اینکه وارد حریم خصوصی طرف مقابل شوید سوالات مناسب بپرسید

بهترین اتفاقی که امروز برای شما افتاده چیست؟

شما قبلا اینجا بوده اید؟

نظر شما در مورد آب و هوای امروز چیست؟

2. مکالمه ای را با علاقه دوست دخترتان شروع کنید

چه رنگی را بیشتر دوست دارید؟

خوشمزه ترین غذای یک رستوران چیست؟

من واقعا از نوع فیلم هایی که می بینید خوشم می آید. فیلم جدید چیه؟

3. گپ زدن را با دختری با ویژگی های تحسین آمیز شروع کنید

چه شال زیبایی پوشیده بودی میشه بدونم از کجا خریدی؟

ماشین شما چقدر تمیز و مرتب است؟

مارک ساعت شما بسیار زیباست و من همیشه دوست داشتم یکی داشته باشم.

4. در صورت نیاز به فرد پیشنهاد کمک کنید

اگر به دنبال آدرس خاصی هستید من به شما کمک خواهم کرد.

این چیزا خیلی سنگینه من به شما کمک خواهم کرد.

انگار بند کفشت باز شده. مراقب باشید زمین نخورید.

5. با یک ویژگی خاص دوست دختر شروع به صحبت کنید

این دوربین حرفه ای نشان می دهد که شما یک عکاس ماهر هستید!

آیا هر هفته صخره نوردی می کنید؟ شما مشخصا یک ورزشکار هستید.

موضوع صحبت با دوست پسر در چت

علاوه بر نکات کلی برای شروع مکالمه در زندگی واقعی، تکنیک های خاصی نیز در فضای مجازی وجود دارد که به دلیل غیرشخصی بودن ارتباطات باید مورد توجه قرار گیرد. برقراری رابطه با دوست پسری که قبل از شروع صحبت توانسته اید با او تماس چشمی برقرار کنید یا ظاهر او را دیده اید، قطعاً با موقعیتی که تنها راه برای باز کردن گفتگو استفاده از کلمات عمدتاً در نوشتن است متفاوت است. .

1. هنگام صحبت با دوست پسر در چت به مشترکات توجه کنید

برخی افراد مکالمه آنلاین خود را با خنده و مزخرف یا شوخی شروع می کنند، در حالی که کاملاً اشتباه است. از آنجایی که شما نمی توانید بلافاصله بازگشت سخنرانی خود را مشاهده کنید، بهتر است از هر گونه خطری اجتناب کنید، به خصوص در شروع مکالمه. شاید طرف مقابل حال خوبی برای شنیدن شوخی شما نداشته باشد و اول کار را خراب کند. از طرفی تماس زیاد نیز ادامه رابطه را برای فرد دشوار می کند. پس همیشه تعادل را حفظ کنید.

بهترین تکنیک در این شرایط این است که نقاط مشترک پیدا کنید و گفتگو را با دوست پسر در چت باز کنید زیرا مطمئن هستید که او برای هر دو طرف جذاب است. یک هدف مشترک، مانند اعتراض به یک استاد دانشگاه یا طرفدار یک تیم فوتبال، می تواند بهترین بهانه برای شروع صحبت با دوست پسرتان و باز نگه داشتن موضوع گفتگو باشد.

بخونیدش:  چرا در پنجره های کلاس نباید مدت زیادی بسته بماند

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و سعی کنید از همان ابتدا دروغ نگویید. رمز موفقیت شما صداقت شماست! به این اصل ایمان داشته باشید و ایمان داشته باشید.

2. ترفند حسنجوی بهترین بهانه برای شروع حرف زدن

مهربانی یکی از بهترین راه ها برای شروع و جذب مخاطب در فضای مجازی است و به معنای تعریف و بیان ویژگی های خوب طرف مقابل است. برخی فکر می کنند تبریک گفتن به دیگران نتیجه خوبی ندارد. این زمانی درست است که بخواهید در یک ویژگی زیاده روی کنید یا زیاده روی کنید. اما ستایش معمولاً کاملاً خوشایند و رضایت بخش است.

حرف شما باید به گونه ای باشد که طرف مقابل احساس کند شما فقط می خواهید آنها را از این حقیقت آگاه کنید و بنابراین راهی برای باز کردن گفتگوی چت با دوست پسر خود پیدا کنید. به عنوان مثال: «پیراهنی که پوشیدی خیلی خوب بود و به تو می‌آید، فقط می‌خواستم این را به تو بگویم» و صحبت را ادامه نده و اجازه بده از طرف مقابل برایت پیام ارسال شود.

3. پاسخ را برای شروع صحبت در چت با دوست پسر خود ارائه دهید

گاهی اوقات وجود پاسخ می تواند به عنوان یک مزیت برای شما تلقی شود. با کمال تعجب، مردم معمولا پاسخ شما را تا حدی دوست دارند و به سمت شما کشیده می شوند!

حفظ اعتماد به نفس هنگام از سرگیری مکالمه با دوست پسر

برخی از اشتباهات وجود دارد که نشان دهنده اعتماد به نفس پایین شماست، بنابراین دانستن آنها برای برقراری ارتباط بسیار مفید است. گاهی اوقات با به خاطر سپردن کلمات برای باز کردن گفتگو با دوست پسر خود، می توانید راه جذابی را برای شروع رابطه و ادامه آن انتخاب کنید تا طرف مقابل در PV شما میخکوب شود. متن سخنرانی اعتماد به نفس آماده است تا با رعایت و رعایت اصول ذکر شده به موفقیت برسید.

چگونه در فضای مجازی مکالمه را باز کنیم؟

برای شروع و ادامه صحبت در فضای مجازی بایدها و نبایدهایی وجود دارد که دانستن آنها و پیگیری آنها برای کیفیت ارتباط بسیار موثر است.

جملات خود را در چند پیام ارسال نکنید!

متأسفانه، برخی از افراد شروع به چت کردن با طرف مقابل می کنند:

“سلام
خوب
چه خبر
منظورم
لب است…”
در حالی که این روش صحیحی برای ارسال پیام نیست. باید تمام متن مورد نظر را به صورت پیام انتقال دهید.
“سلام خوبید میخواستم بگم لباسات…”

همیشه آنلاین و در دسترس نباشید!

آیا فکر می کنید فردی که 24 ساعت شبانه روز پای تلفن همراه و اینترنت می نشیند فردی مصمم و کاریزماتیک است؟ پس طبیعتاً باید پیام خود را ارسال کنید و حداقل 30 دقیقه به سراغ تلفن همراه خود نروید و به کارهای مهم زندگی خود ادامه دهید. با این تکنیک به طرف مقابل این سیگنال می دهید که من فردی مصمم هستم و بیشتر وقتم را در شبکه های اجتماعی تلف نمی کنم.

اما مراقب باشید هنگام چت با طرف مقابل ناگهان چت را ترک نکنید! من به شما قول می دهم که اگر این اشتباه را چندین بار تکرار کنید، بازنده خواهید شد!

در واقع برای شما فرق می کند که فردی کاریزماتیک و جذاب از شما تعریف و تمجید کند یا فردی که هیچ هدف و رسالتی در زندگی ندارد و تنها هنرش گردش در فضای مجازی است. کاریزما مقوله ای است که در مقاله «کاریزما بودن به چه معناست؟» به تفصیل به آن پرداخته ایم.

با همه عموزاده نباش!

زیاد دوستانه نباش!

درست است که فضای مجازی صمیمیت را تا حدی افزایش داده است، اما در پیام اول زیاد صمیمی نباشید. استفاده از کلماتی مانند شما و بستن افعال نشان می دهد که محرمانه بودن طرف مقابل را حفظ کرده اید. جوک باید اصولی و حرفه ای باشد و برای یادگیری بیشتر باید آموزش طنز مطالعه کرد.

چگونه با یک دختر بحث را شروع کنیم؟

ابتدا سعی کنید دایره لغات خود را گسترش دهید، سپس در تلفظ کلمات دقت کنید. در نهایت از بهترین عبارات و کلمات در فضای مجازی برای باز کردن گفتگو در چت استفاده کنید. برخی از نمونه های رایج در زیر ذکر شده است.

به جای عذرخواهی بابت مزاحمت، بگویید:

ممنون از اینکه چند دقیقه از وقت خود را در اختیار من گذاشتید.

به جای سلام و احوالپرسی خجالت می کشم چیزی بپرسم و شما باید جواب بدهید، بگویید:

جناب آقا من یک سوال از شما داشتم. من ترجیح دادم از شما بپرسم و از پاسخ شما تشکر کنم.

در عوض، چرا ناراحت هستید؟، بگویید:

چه مشکلی باعث درگیری ذهنی شما شد؟ حس کردم حال خوبی نداری

چگونه می توان گنجینه ای از بهترین عبارات را برای گفتن پیدا کرد؟

بهترین پیشنهاد استفاده از نرم افزار ONENOTE است که می توانید همیشه مانند لپ تاپ همراه خود داشته باشید. برای راحتی کار، می توانید OneNote را برای اندروید و iOS از لینک های بالا دانلود کنید. (اندروید – IOS)

از این به بعد سعی کنید تمام عبارات و جملات جالب و زیبایی را که از دیگری دیده یا شنیده اید یادداشت کنید و هر هفته آنها را مرور کنید تا در ذهن شما حک شود!

7 نکته برای جذاب بودن در چت؟

اگر یافتن بهانه ای برای شروع صحبت هنوز در ذهن شما چالش برانگیز است، اصلا نگران نباشید. بهترین موضوعات برای شروع مکالمه به شرح زیر است.

1. طرف مقابل را تحسین کنید!

ویژگی مناسب شخص مقابل را توصیف کنید که ممکن است ظاهر، ویژگی های ذهنی یا نظرات و پست های او باشد.

2. درخواست بررسی کنید، بهترین راه برای باز کردن مکالمه در چت

نظر او را در مورد اتفاق مهمی که اخیراً رخ داده است، بپرسید. بهترین کار این است که نظرات خود را در مورد رویدادهای مثبت بپرسید تا احساسات خوبی را در فرد مقابل ایجاد کنید. مثلا در مورد یک کتاب یا فیلم صحبت کنید و از او ژانر مورد علاقه اش را بپرسید.

(معمولاً افراد دوست دارند کتاب بخوانند یا فیلم ببینند، بنابراین می توانید از این فرصت استفاده کنید و گفتگو را باز کنید.)

ایده دیگر این است که بگوییم من در حال جمع آوری داده ها در مورد یک موضوع خاص هستم و می خواهم نظر شما را در مورد آن بدانم. همچنین، می توانید موضوعات خاص خود را پیدا کنید و با آنها چت کنید.

3. برای باز کردن مکالمه سوالات باز بپرسید!

به سؤالاتی که پاسخ آنها به بله یا خیر ختم نمی شود، سؤالات باز نامیده می شوند. به عنوان مثال، “نظر شما در مورد بهترین فصل سال، یعنی پاییز چیست؟” اگر در مدرسه هستید، می توانید بحث را به سمت مسائل و موقعیت مدرسه طرف مقابل هدایت کنید، اگر دانشجو هستید، در مورد موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی و بازار کار سؤال بپرسید.

اگر هر دو آکادمیک نیستید، توصیه می شود در مورد نقطه عطف تاریخ تحقیق کنید. حال شما چطور است؟ ببینید طرف مقابل چه چیزی را دوست دارد؟ ورزش، کتاب، مکان ویژه ای مانند آمریکا و موضوعات مشابه می تواند نقطه شروع خوبی برای بحث شما باشد.

4. مشکلی را بیان کنید و کمک بخواهید!

یکی از بهترین موضوعات برای باز کردن مکالمه در چت، ارائه یک مشکل و درخواست کمک از طرف مقابل است. به عنوان مثال، بگویید: “من در انتخاب رشته دانشگاهی مشکل دارم و چون دیدم شما در این زمینه متخصص هستید، از کمک شما سپاسگزارم.”

5- مثبت بمانید!

سعی کنید در چت و اولین صحبت ها از جنبه های منفی زندگی خود شکایت نکنید. اگر مدام در مورد چیزهایی صحبت کنید که شما را آزار می دهد یا ذهنتان را درگیر می کند، تا مدتی اثرات مخرب این مشکل را بر روی رابطه خود احساس خواهید کرد.

پس سعی کنید همیشه مثبت و شاد باشید. به همین ترتیب، این احساس را در پیام هایی که ارسال می کنید منعکس کنید.

6- همیشه مبتدی نباشید

اجازه دهید او گاهی از شما مراقبت کند. وقتی می دانید که علاقه او به شما دارد، گاهی باید منتظر بمانید تا او به شما پیامک بدهد تا شروع به صحبت کنید.

نکته مهم این است که وقتی او برای صحبت با شما می آید، باید بازخورد مثبتی به او بدهید تا دفعه بعد دوباره تکرار شود.

برای مثال می توانید بگویید:

ممنون، خوشحالم که به یاد من هستید! امروز خیلی سرم شلوغ بود، شما چطورید؟

7- زیاد بحث نکنید!

تا زمانی که به پیام قبلی شما پاسخ ندهد، پیام جدیدی نفرستید. این سوال به ویژه در ابتدای قرار ملاقات اهمیت دارد. اگر او دیر به پیام شما پاسخ می دهد، حتما فکر می کنید که او مشغول کار دیگری است و فعلا وقت چت کردن ندارد. نباید با پیگیری مداوم در ذهن او اثر منفی به جا بگذارید.

گاهی اوقات باید بعد از مدتی چت را تمام کنید. زیرا با این کار نشان می دهید که مشغول کارهای دیگر زندگی هستید و بیکار نیستید.

پاتر برای شروع چت کردن

اگر پسر هستید و می خواهید یک رابطه چت را شروع کنید، در ابتدا چیزی در مورد علاقه یا پیشنهاد خود نگویید، فقط بگذارید رابطه کمی پیشرفت کند (حدود 1-2 هفته). هنگامی که احساس کردید که شریک زندگی تان نیز جذب شما شده است، شروع به ابراز علاقه خود کنید و به آرامی صحبت کنید.

نتیجه

ارتباط کلامی و استفاده از کلمات برای بیان احساسات یکی از بهترین راه های ارتباط افراد با یکدیگر است. علیرغم ترس هایی که ریشه در دوران کودکی ما دارد، این سوال پیش می آید که چگونه خود را باز کنیم؟ بهترین بهانه برای شروع گفتگو چیست؟ کار سختی نیست، اما برای به دست آوردن اعتماد به نفس برای شروع مکالمه در موقعیت های مختلف، نیاز به تمرین و تکرار است.

اول بهانه مناسب را پیدا کن سپس سکوت را بشکن! به همین راحتی!

در فضای مجازی که به عنوان بستر ارتباطات اجتماعی عصر جدید شناخته می شود، دانستن بهترین ترفند برای باز کردن گفتگوی چت بسیار مفید است. طرف مقابل را تحسین کنید و گفتگو را با سوالاتی در مورد موضوعات مشترک و جالب بین طرفین شروع کنید.

3.5/5 – (13 امتیاز)

آیا تا به حال در شرایط سختی قرار گرفته اید که ندانید چگونه خود را باز کنید؟

آیا تا به حال شده که بخواهید با کسی ارتباط برقرار کنید اما نمی دانید چگونه؟

آیا تا به حال شده کسی را دوست داشته باشید اما ندانید چگونه با او گفتگو کنید؟

بخونیدش:  چرا در عید نوروز سفره هفت سین می چینیم

فن بیان یکی از مهم ترین هنرها و مهارت هایی است که هر فردی باید آن را بیاموزد.

اگر ندانیم که چگونه باز شویم، در جامعه با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. در نتیجه، فرصت ها و فرصت های بیشتری را برای ارتباط با افراد جدید از دست خواهیم داد.

اگر یاد بگیریم که باز باشیم، ایده ها، ارتباطات، قدرت مدیریت، نفوذ، فرصت ها و ثروت بیشتری خواهیم داشت.

باز کردن مکالمه باعث شروع گفتگو می شود. سپس یاد خواهیم گرفت که چگونه مکالمه را باز کنیم.

بیشتر ما از صحبت با افراد جدید می ترسیم. صحبت کردن با دیگران، به ویژه با افرادی که از قبل نمی شناسیم، کار آسانی نیست.

چرا می ترسیم

تحصیلات دوران کودکی ما باعث شد از باز شدن در برابر دیگران اجتناب کنیم. بچه که بودیم والدینمان به ما یاد می دادند که با غریبه ها صحبت نکنیم!

وقتی بچه بودیم، این پیام ما را آزار می داد، زیرا از ما محافظت می کرد. به این ترتیب هیچکس نمی توانست ما را فریب دهد و از ما سوء استفاده کند.

دلیل دیگر این است که بسیاری از ما از ترس نادیده گرفته شدن خود را باز نمی کنیم. این ترس به ما اجازه نمی دهد با افراد جدید ارتباط برقرار کنیم.

چگونه بر ترس خود غلبه کنیم؟

برای غلبه بر ترس، باید ریسک کنیم. ریسک کردن بخشی از زندگی ماست. پس یادمان باشد که اگر کسی که نمی شناسیم به ما جایی ندهد، وحشتناک و وحشتناک نیست! و هیچ اتفاقی نمی افتد!

باید بپذیریم که همانطور که همه را دوست نداریم، دیگران هم حق دارند ما را دوست نداشته باشند. پس اگر جایی به ما نداد، نباید آن را زیاد بزرگ کنیم و برای خودمان نگیریم.

بنابراین، با وجود ترس و خجالت، بیایید ادامه دهیم. بیایید از این به بعد غریبه ها را به چشم افرادی بنگریم که می توانند تجربیات جدیدی برای ما به ارمغان بیاورند و نه به چشم کسانی که باید از آنها بترسیم!

نقل قول: غریبه ها دوستان شما هستند که هنوز آنها را نمی شناسید.

انتظار فقط وقت ما را تلف می کند. پس بیایید این فکر را از خود دور کنیم که اگر صبر کنیم، افراد جالب خود به خود به سراغ ما می آیند! آن هرگز اتفاق نمی افتد !

موقعیت های خوب به افرادی داده می شود که عمل می کنند و قدم برمی دارند.

پس امکان پذیرفته نشدن را بپذیریم و با وجود ترس از غریبه ها استقبال کنیم. بیا بریم دریا

یادآوری: همانطور که ما از ملاقات با افراد جدید می ترسیم، دیگران نیز از ما می ترسند. وقتی وارد یک مکان جدید می شویم، مردم می ترسند به سمت ما بیایند و با ما صحبت کنند. پس اگر رهبری را بر عهده بگیریم، قهرمان داستان هستیم، چون زحمت کشیده ایم.

شناسایی افراد پذیرا

به زبان بدن دیگران توجه کنید. یافتن مجردها با زبان بدن باز احتمال طرد شدن را کاهش می دهد.

اگر طرف مقابل علاقه ای به صحبت با ما ندارد، چه کنیم؟

داستان: در سفری که در سال 1374 به روستای ابیانه داشتم، سعی کردم با یکی از همسفرانم گفتگو کنم. بنابراین از او در مورد تجربیات قبلی سفرش پرسیدم. او به پاسخ های بسیار کوتاه بسنده کرد و به هیچ وجه اجازه این کار را به من نداد! بیشتر سرش روی گوشیش بود. انگار می خواست تنها باشد. شاید نیاز داشت تنها باشد. شاید حالش خوب نبود از واکنش سردش ناراحت شدم. پس اجازه دادم که باشد. بعدها که فکر کردم متوجه شدم در این شرایط فراموش کرده بودم که مردم حق دارند ما را نپذیرند.

اگر طرف مقابل به میل ما برای صحبت پاسخ نداد، هرگز اصرار به ادامه گفتگو نکنید. مهم نیست چقدر از ایستادن در صف یا نشستن در اتاق انتظار خسته شده ایم، دیگران مجبور نیستند ما را سرگرم کنند.

به عنوان مثال، اصرار نکنید که در هواپیما، قطار، اتوبوس یا مترو با عزیزتان صحبت کنید. اگر از آن دسته افرادی هستیم که از چت کردن با غریبه ها لذت می بریم، بیایید به دنبال راه های دیگری برای گذراندن وقت خود باشیم. زیرا شانس یافتن فرد دیگری که علاقه مند به چت کردن با غریبه ها نیز باشد کم است.

چگونه مکالمه را باز کنیم؟

آیا تا به حال در محیطی با کسی برخورد کرده اید که سلام کرده و ناگهان لال بمانید؟ و بعد یک سکوت ناخوشایند برقرار شد؟ در حال حاضر مدام به دنبال چیزی هستید که مکالمه را در ذهن خود نگه دارد، اما چیزی به ذهنتان نمی رسد. بعد از این سکوت سخت، آشنایی جدید شما را ترک می کند و فرصت خوبی را از دست داده اید.

شروع مکالمه سخت ترین قسمت داستان است، اگر به خوبی انجام نشود، مکالمه به درستی شکل نمی گیرد یا حتی شکل نمی گیرد.

اگر بتوانیم گفتگو را به خوبی آغاز کنیم، این شروع خوب می تواند منشا گفتگوهای دلنشین و برخوردهای ماندگار باشد.

برای شروع مکالمه، بهتر است سوالاتی بپرسید که پس از احوالپرسی به راحتی پاسخ دهید. هدف از این سوالات این است که به فرد بفهمانم که دوست دارم شما را بهتر بشناسم.

ماموریت ما در اینجا این است که دیگران را وادار کنیم برای خودش صحبت کند. مردم معمولاً این فرصت را برای گفتن داستان خود دوست دارند. به این ترتیب بدون تلاش زیاد به موفقیت می رسیم.

اشتباه رایج: در برخی از فرهنگ ها، از جمله فرهنگ ایرانی، صحبت زن با مرد برای شناختن او در ذهن مرد معنای خوبی ندارد. بنابراین بهتر است خانم ها شروع به گفتگو نکنند. اگر مردی با یک زن چت را باز کند، زن در صورت تمایل می تواند به گفتگو ادامه دهد و به مرد کمک کند تا گفتگو را ادامه دهد.

در یکی از سخنرانی هایم به 6 راه عالی برای باز کردن گفتگو اشاره کردم. این 6 راه باعث ایجاد یک گفتگو می شود:

6 راه برای پرسیدن سوال ابتدایی درست

راه اول: تعریف و پیروی از آن، طرح سؤالات مرتبط با آن تعریف

اول این است که چیزی در مورد آن شخص تعریف کنید و سپس یک سوال در رابطه با آن چیز بپرسید.

نقل قول: آیا می دانید تعارف چیست؟ تعریف کردن از دیگران چیزی است که وقتی نمی دانید چه چیز دیگری بگویید.

همه ما دوست داریم اولین کلماتمان برای طرف مقابلمان جذاب باشد و دوست داریم ما را دوست داشته باشد. برای رسیدن به این هدف یک نکته مثبت در ظاهر او پیدا کنید و از او تعریف دوستانه کنید. مثلاً در مورد آنچه انجام می دهد، آنچه می پوشد یا آنچه می گوید.

سپس بلافاصله از او سوالی مرتبط با آن تعریف بپرسید. بعد از جواب دادن فقط به حرف های او توجه کنید. ابراز علاقه به صحبت های طرف مقابل برای پیشبرد گفتگو ضروری است. برای این کار بهتر است حس گوش دادن را بشناسید.

نقل قول: برای مردم شنیدن اینکه چقدر استثنایی و شگفت انگیز هستند همیشه لذت بخش و جذاب است و از آن سیر نمی شوند.

مثال:

چون شالتون قشنگه از کجا خریدین؟

شما با پذیرش خیلی صبور بودید، هنوز هم آن صبور هستید؟

چه ساعت زیبایی داری مارکش چیه؟

کیفت خیلی قشنگه از کجا خریدی؟

کفش شما چقدر راحت است؟

من عاشق لباست شدم آن را از کجا خریدی؟

داستان: چند وقت پیش به استخر رفتم. برای اینکه بتوانم با یک خانم صحبت کنم، به او گفتم که عینک شنا با لنزهای رفلکس رنگی الان مد شده است. آن را از کجا خریدی؟ خانم به من لبخند زد و به من گفت که از مادرم قرض گرفته ام، نمی دانستم مد است! من هم در مورد ویژگی های خوب عینکش صحبت کردم و صحبت ما همینطور ادامه یافت. این بار به یک خانم جدید دیگر در استخر نزدیک می شوم و به او می گویم که چقدر خوب شنا می کنی. از کجا شنا یاد گرفتی؟

راه دوم: پرسیدن در مورد ظاهر یا چیزی که با او مرتبط است

راه دوم توجه به ظاهر این فرد است. بیایید ببینیم آن شخص چه چیزی را با خود حمل می کند یا چه لباس مخصوصی به تن دارد.

به عنوان مثال، آن چیز خاص می تواند یک کتاب، یک مجله، یک روزنامه، یک کاردستی، یک پای ریخته گری، یک آلات موسیقی، تجهیزات ورزشی، یک آرم خاص روی یک لباس، یک پوشه با آرم، یک لباس ورزشی باشد. یک شرکت خاص، یک پیام روی یک تی شرت، یک خالکوبی، یک کودک، یک سگ. ، غذا و… بودن

پس از برقراری تماس چشمی و لبخند زدن، از او سوالی در مورد آن مورد خاص بپرسید.

مثال

آیا وقتی فردی را با دوربین می بینیم باید از او بپرسیم که آیا از عکس هایش راضی است؟ مدل دوربینش چیه؟ عکاس حرفه ای است یا آماتور؟

چه بچه خوشگلی داری، چند سالشه؟

چه سگ زیبایی، چه نژادی؟ اسم او چیست؟

کتابی که می خوانی چطوره؟ آیا آن را توصیه می کنید؟

غذایی که می خورید چطوره؟ اگه سفارش بدم اشکالی نداره؟

ممکن است بدانم کدام یک از اخبار امروز بیشتر توجه شما را به خود جلب کرد؟

داستان: چند وقت پیش در یک تور از تهران به منطقه سیروس بودم. دختری با دوربین حرفه ای از صحنه ها عکس می گرفت. همین موضوع باعث شد تا آقایی در این باره با این دختر گفت وگو کند.

نمونه های دیگر:

وقتی فردی را می بینیم که لباس تیم پرسپولیس را پوشیده است، از او بپرسیم: از لباس شما مشخص است که طرفدار تیم پرسپولیس هستید.

وقتی لوگوی یک شرکت خاص را روی لباس های او می بینیم باید از خود بپرسیم: آیا شما در فلان شرکت کار می کنید؟ اونجا چطوره؟

راه سوم: در مورد تزیین سوال بپرسید

راه سوم این است که در مورد دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار سوال بپرسید. دکوراسیون می تواند فرصتی برای گفتگو ایجاد کند.

به عنوان مثال، یک سند قاب شده روی دیوار می تواند یک مکالمه خوب باشد:

چه اتفاقی افتاد که به شما گواهی نجات غریق گرفتید؟

هر شیئی می تواند مکالمه را باز کند:

این مجسمه چقدر زیباست، نماد چیست؟

هر عکسی می تواند موضوع گفتگو باشد:

این عکس مال کیه؟

این افراد در این عکس چه کسانی هستند؟

هر گلدانی می تواند گفتگو را باز کند:

چه گلدان زیبایی من خیلی دوستش دارم میشه بگید چطوری نگهداریش کنم؟

راه چهارم: درباره مکان یا وضعیت فعلی بپرسید

راه چهارم این است که در مورد مکان یا موقعیتی که در آن حضور داریم سوال بپرسیم. ما می توانیم در مورد آن مکان یا موقعیت اطلاعاتی به دست آوریم.

بخونیدش:  چرا با دور شدن از کانون زمین لرزه شدت آن کاهش می یابد

در این صورت موقعیتی که در آن قرار داریم را با دقت مشاهده کنید و ارتباط بین خود و محیطی که در آن قرار داریم را کشف کنید. پرسیدن این سوالات به ما کمک می کند تا این ارتباط را کشف کنیم:

ما چرا اینجاییم

چگونه از اینجا بیرون آمدم؟

آن ها این جا چه کار میکنند

چه چیزی اینجا را جالب می کند؟

چه اطلاعاتی می توانم از طرف مقابل در این مورد دریافت کنم؟

آیا قبلاً اینجا بوده ام؟

اینجا چه احساسی دارم؟

او به چه چیزی نیاز دارد؟ چه کمک یا خدماتی می توانم به او بکنم؟

با توجه به زوایای محیط اطراف می توانیم به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنیم. وقتی دلیل حضورمان مشخص شد، می توانیم دلیل حضور دیگران را هم کشف کنیم.

چنین فرآیندی موضوعات زیادی را برای بحث در اختیار ما قرار می دهد. کافی است فقط شرایط فعلی را در نظر بگیریم تا موضوعی را پیدا کنیم که بتوانیم درباره آن سوال بپرسیم یا نظر بدهیم.

بسیاری از ما به جای تمرکز بر افراد و محیط اطرافمان، به خودمان فکر می کنیم و بر افکارمان تمرکز می کنیم:

مردم در مورد من چه فکر می کنند؟

جذاب به نظر می رسم یا زشت؟

آیا مورد تایید دیگران هستم؟

آیا من احمق به نظر می رسم یا باهوش؟

و چیزهایی از این قبیل

تمرکز بر این افکار حواس ما را پرت می کند. با انجام این کار، هر آنچه در محیط اطراف اتفاق می افتد را نادیده می گیریم. در نتیجه همه چیزهایی را که جلوی چشممان هستند و می توانند شروع کننده خوبی برای گفتگو باشند، از دست می دهیم.

اگر به جای تمرکز بر افکار خود به محیط بیرونی توجه کنیم، اعتماد به نفس ما افزایش می یابد. در نتیجه کمتر حواسمان پرت می شود و گفتگو به طور طبیعی ادامه می یابد.

سوالات مناسب در مورد موقعیت فعلی:

ببخشید من دنبال یه باشگاه خوب میگردم جایی رو میشناسید که بهم معرفی کنید؟

من قبلاً اینجا نبودم. آیا شما عضو این باشگاه هستید؟

ببخشید میشه راهنماییم کنید بهترین کتابی که خوندین چی بوده؟ (بهترین راه برای شروع مکالمه در کتابفروشی)

آیا این موسیقی شما را به یاد چیزی می اندازد؟

آیا افراد این جمعیت را می شناسید؟

در چه ایستگاهی پیاده می شوید؟

به نظر می رسد همه در این مهمانی اوقات خوبی را سپری می کنند، درست است؟

آیا خانمی با لباس آبی را می شناسید؟

آیا رهبر این سفر را می شناسید؟

آیا تا به حال این همه گل دیده اید؟

اینجا کسی هست؟

چه نامزدی باحالی میای عروسیشون؟

آیا خون شما به آن نزدیک است؟

غذا واقعا عالی بود آیا غذاهایی را امتحان کرده اید؟

آیا همیشه افراد زیادی هستند؟

این اولین بار است که به این رستوران می آیم، می توانید یک غذای خوب به من نشان دهید؟

در سمیناری که شرکت کردیم از کسی که نمی شناسیم بپرسید: انگیزه شما از شرکت در این سمینار چیست؟ آیا چیزی در مورد اسپیکر می دانید؟

در هواپیما: صندلی ها چقدر کوچک هستند! اینهمه کیف و چمدان در همه جا، درست است؟

هنوز اینجا میای

چطور از این مراسم شنیدید؟

قبلا جایی دیدمت؟ من چهره شما را می شناسم.

شما قبلا اینجا بوده اید؟

آیا هنوز از اینجا خرید می کنید؟

آیا گلفروشی در آن نزدیکی می شناسید؟

آیا اسم این فیلم را شنیده اید؟

جای پارک پیدا نکردم. آیا پارکینگ عمومی در این اطراف سراغ دارید؟

کجا می توانم ساعت خود را تعمیر کنم؟

می بینم که اسکیت می کنی، یک مربی خوب اسکیت به من معرفی می کنی؟

این اولین بار است که به این بانک می روم. شما چی فکر میکنید؟

این اولین بار است که به کرمان سفر می کنم، آیا تا به حال به کرمان رفته اید؟

داستان: در سفرهایم برای باز کردن گفتگو از افراد جدید می پرسم: من برای اولین بار با این آژانس سفر می کنم، آیا تا به حال با این آژانس سفر کرده اید؟ یا ؟

اشاره: من شما را نمی شناسم به جای اینکه شما را نمی شناسم؟ بهتر است بگوییم: فکر می کنم قبلاً جایی با هم آشنا شده ایم.

پیشنهاد کمک دادن، انجام رفتارهای حمایتگرانه و ادای احترام، یک روش عالی دیگر برای باز کردن سر صحبت است

مثال:

وقتی دیدیم گیج شده به او بگویید: دنبال آدرس خاصی می گردی؟ من این مکان را میشناسم.

وقتی می بینیم باران زیاد می بارد باید به او بگوییم: می توانم کمکت کنم؟

علاوه بر ما، برایش چای هم بریزیم.

علاوه بر ما برایش آب بیاوریم.

به او شیرینی پیشنهاد کنید.

بیایید برایش غذا بیاوریم یا غذایش را در گردش های گروهی تقسیم کنیم.

هنگام ورود به در، باید با تکان دادن دست به او بگوییم: شما اول بیایید.

بیا اینجا زیر سایه بنشینیم تا آفتاب اذیتت نکند.

بند کفشت باز شده، نیفتی.

مثل اینکه تلفن همراه شما شارژی ندارد. اگر می خواهید گوشی خود را شارژ کنید، من یک پاور بانک دارم.

بذار عکستو بگیرم

اگه اومد اینجا بمون، موبایلت خوب آنتن میده.

من می توانم جای دیگری بنشینم، شما می توانید اینجا بنشینید.

جای من برای تو

من دو شارژر دارم، این یکی برای شماست.

من الان به لپ تاپم نیاز ندارم میخوای بهت وام بدهم؟

اگر وقت ندارید، می خواهید این کار را برای شما انجام دهم؟

نقل قول: هر مکالمه ای زندگی شما را برای همیشه تغییر نمی دهد، اما هر مکالمه ای می تواند.

نقل قول: شوخ طبعی در گفتگو از شوخی بیشتر قابل قبول است و هوای خاصی به چهره می دهد که از زیبایی زیباتر است.

داستان: در عروسی اخیری که شرکت کردم، به خانمی گفتم که نمی‌دانستم ما خانواده داماد هستیم، شما؟ خانم با لبخند جواب داد که او هم خانواده داماد است. به این ترتیب نقاط مشترک پیدا کردیم و گفتگو را ادامه دادیم.

داستان: در یک عروسی دیدم یکی از آشنایانم به راحتی این سوال را می پرسد که شما دو خواهر هستید؟ صحبت را با آنها باز کرد.

راه پنجم: پرسش در مورد یک رفتار خاص

راه پنجم اگر کمی بیشتر دقت کنیم خیلی چیزها را در رفتار افراد می بینیم.

مثلا من چپ دست هستم. گاهی افراد جدید از من می پرسند، آیا چپ دست بودن سخت است؟ من هم مدام در مورد مشکلات چپ دست بودن با او صحبت می کنم.

مامانم دستخط قشنگی داره هر بار که او فرمی را در یک مکان جدید پر می کند، کارمندان در مورد آن به او می گویند. می گویند: چقدر نوشته ات زیباست. به کلاس رفتی پس مادرم از تعارف آنها خوشحال می شود و آنها همچنان با یکدیگر اینگونه صحبت می کنند.

این مثال‌ها نشان می‌دهند که چگونه می‌توانیم گفتگو را با برجسته کردن رفتار خاص یک نفر شروع کنیم.

نقل قول: من اعتقاد راسخ دارم که به مهمانان اجازه دهیم با موضوعات معمولی شروع کنند تا زمانی که باز شوند و با دمای اتاق تنظیم شوند. حتی آب و هوا یا آب و هوا شروع کننده خوبی برای گفتگو هستند.

بنابراین، تا کنون، ما در مورد پنج راه برای شروع مکالمه یاد گرفته ایم:

تعریف کنید، سپس سوالات مربوط به آن تعریف را بپرسید.

درباره ظاهرش یا چیزهایی که با خود دارد سؤال بپرسید.

در مورد دکوراسیون سوال بپرسید.

درباره مکان یا وضعیت فعلی سؤال بپرسید.

درباره یک رفتار خاص سؤال بپرسید.

اقدام: وقتی به سوپرمارکت می روید با یکی از پنج روش ذکر شده به فروشنده سلام کنید.

بچه ها، برای اینکه یاد بگیرید چگونه پس از شروع صحبت با دختر خود، او را به یک قرار قرار دهید، این آموزش را در مورد کارهایی که فقط مردان جذاب در یک قرار انجام می دهند را بخوانید.

راه ششم: وقتی نمی توانید موضوعی برای شروع گفتگو در یک مهمانی پیدا کنید، آن کیست؟ استفاده کنید

تصور کنید در عروسی از کسی خوشمان می آید، اما هر چقدر هم که به اطراف نگاه می کنیم، هیچ چیز جالب یا تعریف کننده ای برای شروع گفتگو در او نمی یابیم. ما به هیچ سوالی درباره موقعیت یا موقعیت فعلی فکر نمی کنیم که از او بپرسیم.

هنوز راهی هست. برویم از میزبان بپرسیم: او کیست؟ میشه بهم معرفی کنی

حال اگر مجری مشغول بود و نمی‌خواستیم او را از بقیه مهمان‌ها جدا کنیم، تا حد امکان از مجری در مورد کار، علایق و سرگرمی‌های خارجی سوال می‌کردیم تا با کمک او بتوانیم گفتگو را باز کنیم. با این شخص

فرض کنید مجری می گوید: مریم است، نمی دانم کارش چیست. اما می دانم که دوست دارد سفر کند. حالا به آنچه می خواستیم رسیدیم. به سمت مریم می رویم و به او می گوییم: سلام مریم هستی، نه؟ فاطمه چند لحظه پیش گفت تو مسافری. تا حالا کجا سفر کردی؟

نکته: قدرت و سرعت صدای خود را با قدرت و سرعت صدای طرف مقابل هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر او با صدای آهسته و آرام صحبت می کند، باید مانند او باشید. اگر با صدای بلند و سخت صحبت می کند، مثل او باشید. با این هماهنگ سازی، طرف مقابل احساس خوبی نسبت به شما خواهد داشت.

کاوالاک: این دفعه که به عروسی دعوت شدی از کی هستی؟ برای برقراری ارتباط با افراد غریبه استفاده کنید.

اکنون زمان تمرین است. مهارت های شفاهی مانند یادگیری فوتبال و شنا نیازمند تمرین است. تا چیزی را تمرین نکنیم یاد نمی گیریم. با تمرین کم کم می بینیم که در گفتگو مهارت پیدا کرده ایم.

اول اینکه ما می توانیم آسیب های زیادی وارد کنیم. خرابکاری اولیه طبیعی و بخشی از یادگیری مهارت های ارتباطی است. گاهی بعد از پایان رابطه فکر می کنید که بهتر بود اینطور شروع می کردم. این نشان می دهد که ما در حال یادگیری هستیم و دفعه بعد بهتر عمل خواهیم کرد.

در این مقاله، شش راه برای شروع صحبت کشف کردیم:

تعریف کنید، سپس سوالات مربوط به آن تعریف را بپرسید.

درباره ظاهرش یا چیزهایی که با خود دارد سؤال بپرسید.

در مورد دکوراسیون سوال بپرسید.

درباره مکان یا وضعیت فعلی سؤال بپرسید.

درباره یک رفتار خاص سؤال بپرسید.

وقتی نمی توانید موضوعی را برای شروع گفتگو در یک مهمانی پیدا کنید، آن کیست؟ استفاده کنید

بخشی از کتاب من به نام جرقه

برای آشنایی بیشتر با نحوه باز کردن مکالمه و ادامه گفتگو، پیشنهاد می کنم کتاب جرگه را از لینک زیر تهیه کنید:

کتاب جرقه ها

دوستان عزیز برای مطالب آموزشی مفید در زمینه مهارت های ارتباطی من را در اینستاگرام دنبال کنید. برای دنبال کردن روی لینک زیر کلیک کنید:

اینستاگرام من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا