چطور غرور خود را حفظ کنیم

شاید بپرسید که غرور خوب نیست، اما باید بگویم که غرور همیشه بد نیست. گاهی موقعیت و شخصیت ما را حفظ می کند. در پایان خواهیم فهمید که چگونه یک فرد مغرور باشیم.

ما دو نوع غرور داریم:

غرور مثبت یا خوب

غرور بد یا منفی

در این مقاله می‌خواهم این دو نوع غرور را تعریف کنم و آن‌ها را تحلیل کنم و در نهایت به شما یاد می‌دهم که چگونه یک انسان مغرور، البته غرور مثبت و خوب باشید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید باشد.

در این مقاله موارد زیر را به تفصیل توضیح خواهیم داد:

چگونه یک پسر مغرور باشیم

چگونه افتخار کنیم

چگونه به یک پسر افتخار کنیم

غرور را یاد بگیر

مغرور بودن را تمرین کنید

چگونه یک دختر مغرور و دست نیافتنی باشیم

راه هایی برای افتخار

چگونه در مدرسه افتخار کنیم

چگونه یک فرد مغرور باشیم

تعریف غرور

اگر از شما بپرسم یک انسان مغرور چه ویژگی هایی دارد؟ آیا احتمال دارد که اینگونه پاسخ دهید؟ “فرد مغرور، خودخواه، متکبر و خودشیفته “کسی که از دماغ فیل افتاده به همه نگاه می کند یا خیلی عقب می نشیند.” خب این تعریفی از غرور است که در جامعه ما ریشه دوانده است.

فردی که دارای غرور منفی یا کاذب است معمولاً تمایلی به اعتراف به اشتباهات خود ندارد. او هرگز نمی گوید من اشتباه کردم و همیشه دیگران را مقصر می داند.

شاید این جمله را شنیده باشید که “غرور او اجازه نمی دهد”. افرادی که غرور منفی و بد دارند در بسیاری از بحث ها و درگیری ها چه در زندگی شخصی و مشترک و چه در تجارت از گفتن «متاسفم و عذرخواهی» امتناع می ورزند، زیرا اشتباهات خود را نمی پذیرند و خودنمایی می کنند و بس. . زندگی با این افراد بسیار سخت می شود و تحمل آنها در محیط کار دشوار است.

من از همه برترم

انسان مغرور همیشه سعی می کند به قول خود عمل کند. او مدام در تلاش است تا خود را به همه ثابت کند

افرادی که غرور منفی و کاذب دارند در ظاهر به خود بسیار افتخار می کنند، اما در درون خود را نمی پذیرند، برای خود ارزشی قائل نیستند، به خود احترام نمی گذارند یا خود را دوست ندارند. آنها از خود واقعی خود فرار می کنند و فقط وانمود می کنند که کامل هستند.

اما در این مقاله می خواهم تعریف متفاوتی از غرور داشته باشم و به شما یاد بدهم که نگاه متفاوتی به آن داشته باشید.

انسان مغرور کسی است که اعتماد به نفس کافی داشته باشد. او به خود، به استعدادها و توانایی هایش اطمینان دارد، خود را دوست دارد، برای شخصیت خود ارزش قائل است و به او احترام می گذارد و اجازه نمی دهد دیگران به او توهین و تحقیر کنند.

فردی که غرور مثبت یا خوب دارد یک سری ویژگی های اخلاقی و رفتاری خاص دارد که در این مقاله قصد دارم به شما آموزش دهم. همچنین خوب است مقاله نشان دادن عشق را بررسی کنید.

البته گاهی اوقات مغرور بودن به شما کمک می کند که جذاب باشید.

اگر جذابیت فردی برای شما مهم است، پیشنهاد می کنم مقاله چگونه جذاب باشیم را مطالعه کنید.

1- خود را دوست داشته باشید.

آیا تا به حال احساس بدی نسبت به خود داشته اید؟

علت چیست؟

تو در سن بلوغ هستی

شما در رقابت با دیگری شکست خوردید

تو زیاد زیبا نیستی

شما بزرگ هستید یا کوچک؟

فکر می کنید احمق و بی استعداد هستید

به دلیل خجالتی بودن شما، دیگران شما را لمس می کنند و این شما را آزار می دهد

چگونه یک فرد مغرور باشیم

به تو نگاه کن

تو بهترین مخلوقات خداوندی. شما نباید خودتان را دست کم بگیرید. هرگز در مورد آن نگران نباشید.

اگر فکر می کنید زشت هستید، به اطراف خود یا آنلاین نگاه کنید. در طول تاریخ چه بسیار زنان و مردانی که زیبا نبودند اما نامشان در تاریخ ماندگار شد و جزو موفق ترین افراد بودند.

خصوصیات ظاهری

هیچ انسانی از همه ویژگی های ظاهری، اخلاقی و رفتاری در آن واحد برخوردار نیست. هیچ انسانی کامل و بی عیب نیست.

این مطلب را هم بخوانیدچگونه دل یک دختر را بدست آوریم

شما هم مثل هر انسان دیگری عیوب و ضعف دارید، اما خصوصیات خوب و رفتارهای خوبی هم دارید. به جای اینکه مدام به عیب های خود فکر کنید و ذهن و نگرش خود را نسبت به خود بدبین کنید. همیشه به چیزهای خوبت فکر کن

اگر با مشکلی مواجه شدید، ببینید چگونه می توانید آن را حل کنید.

چگونه یک فرد مغرور باشیم

بیایید با هر قیافه و تیپ و شخصیتی که دارید همدیگر را دوست داشته باشیم.

به جای اینکه خود را با افکار بیهوده مشغول کنید، اهداف خود را در زندگی پیدا کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید. به این فکر کنید که 5، 10 یا 15 سال دیگر کجا خواهید بود. اگر اهدافتان را دنبال کنید درآمدتان چند برابر می شود و مورد تحسین همه قرار می گیرید.

اگر در انتخاب هدف شک دارید و می خواهید زندگی مورد نظر خود را بسازید، اما نمی دانید از کجا و چگونه شروع کنید، پیشنهاد می کنم «راه های افزایش اعتماد به نفس» را آماده کنید و گوش کنید.

.

خوشحالم که توانستم قدمی هرچند کوچک در راه رسیدن به هدفت بردارم و تو را در این راه همراهی کنم.

چگونه یک فرد مغرور باشیم

2- با صدای بلند نخندید.

خندیدن با صدای بلند در جمع کار چندان جالبی نیست. شما کسی را پیدا نمی کنید که شخصیتی داشته باشد که با صدای بلند بخندد یا بخندد.

شما هرگز نمی خواهید با بلند خندیدن یا خندیدن توجه دیگران را به خود جلب کنید، زیرا این کار شخصیت شما را زیر سوال می برد.

به جای خندیدن با صدای بلند لبخند بزنید. لبخند ملایم جذاب و زیباست.

3- همه چیز را بدون سوال نپذیرید.

اگر در جمع نشسته اید، موضوعی مطرح است و هرکس نظر خود را دارد، بدون ترس از تمسخر دیگران، نظر خود را با بیشترین احترام بیان کنید. حتی اگر نظر شما مخالف دیگران باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که همه مثل ما فکر نمی کنند. ما نیازی به تایید دیگران نداریم.

بخونیدش:  چرا در جاهای مختلف زمین سردی و گرمی متفاوت است علوم دوم دبستان

چگونه یک فرد مغرور باشیم

اگر واقعاً می دانید آنچه می گویید درست است یا اگر این یک موضوع کاملاً شخصی است که هرکس نظر خود را دارد، قاطعانه صحبت کنید و نترسید و حرف خود را تغییر ندهید. استدلال های خود را با دقت و منطق بیان کنید. در عوض به نظرات و دیدگاه های دیگران احترام بگذارید.

اما اگر شک دارید که آنچه می گویید درست است یا نه، به راحتی بگویید: «در این مورد نیاز به مطالعه، تحقیق و مشورت بیشتر دارم». » شاید حق با شما باشد. »

4- وقت شناس و منظم باشید.

همانطور که امروز می گویند سر وقت باشید. یک فرد قوی، مغرور و مثبت، منظم و دقیق است.

اگر دائماً برای قرار ملاقات ها دیر می رسید یا دیر به جلسات می رسید و همه را منتظر نگه دارید، عواقب بدی خواهید داشت:

کم کم جایگاه و احترام خاص خود را از دست می دهید.

دیدگاه و نگرش دیگران نسبت به شما تغییر خواهد کرد

آنها برای پروژه های بزرگ روی شما حساب نمی کنند

با احترام به برنامه و زمان دیگران، باعث می‌شوید که به زمان شما احترام بگذارند.

اجازه ندهید چیزهای کوچک و اشتباهات ساده مثل کمی تاخیر شخصیت شما را خراب کند.

5- به زبان بدن خود توجه کنید.

زبان بدن یکی از مهم ترین مواردی است که برای داشتن شخصیتی قدرتمند، تاثیرگذار و مغرور، البته درست، باید رعایت کنید.

برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

بلند شو خم نشو شانه های شما باید عقب باشد و قفسه سینه شما باید محافظت شود. به جلو حرکت کن.

در حالی که ایستاده اید، سر خود را بالا نگه دارید، شانه های خود را به سمت عقب بکشید و شکم خود را داخل کنید. پاهای خود را کمی از هم دور نگه دارید و وزن خود را به طور مساوی روی هر دو پا تقسیم کنید.

محکم به جلو حرکت کنید

سر خود را پایین نیاورید و مستقیم به جلو نگاه نکنید. شانه های خود را در یک راستا با بقیه بدن خود نگه دارید. پاهای خود را در یک خط و موازی قرار دهید و از هم جدا نشوید.

نحوه دست دادن باید طوری باشد که دست شما کاملا افقی و صاف باشد. کف دست شما و طرف مقابل باید کاملاً لمس شود. دست طرف مقابل را زیاد فشار ندهید. فقط کمی فشار وارد کنید. همچنین می توانید دستان خود را حدود 3 تا 4 بار بالا و پایین بیاورید اما نباید بیش از 2 سانتی متر بالا و پایین برود.

این مطلب را هم بخوانیدهنر جذاب بودن در گفتگو

هنگام صحبت کردن یا گوش دادن باید تماس چشمی خوبی داشته باشید. از طرف دیگر نگاه کنید، البته فقط به چشمان او نگاه نکنید. اگر احساس می کنید بیش از حد به چشمان او نگاه کرده اید، نگاه خود را به سمت لب ها، گونه ها، بینی و پشت به چشمان او ببرید. به اطراف نگاه نکن، سرت را پایین نیاور.

همیشه سعی کنید خونسرد و خونسرد باشید. زمانی که در جمع هستید یا در کنار کسی نشسته اید دست و پای خود را مدام تکان ندهید. با ناخن هایت بازی نکن

6- گاهی ساکت باشید یا کمتر صحبت کنید.

سکوت به معنای حرف نزدن، منزوی شدن و دور شدن از جامعه نیست. وقتی در مورد موضوعی چیز زیادی نمی دانید سکوت چیز خوبی است. اگر به دلیل عدم آگاهی چیزی اشتباه و غیرضروری بگویید، قطعاً بر روی برداشت مردم از شما تأثیر می گذارد.

سعی کنید بیشتر اوقات ساکت بمانید مگر اینکه چیزی با ارزش برای گفتن داشته باشید.

حتی اگر اطلاعات کافی در مورد موضوع مورد بحث دارید، قبل از صحبت از داشتن جملات صحیح مطمئن شوید. به این ترتیب هر کلمه ای که از دهان شما بیرون می آید حساب می شود که باعث می شود مردم شما را فردی با شخصیت، جدی و مغرور بدانند.

هرگز وسط حرف دیگران نپرید. به سخنان، دیدگاه ها و نظرات آنها با دقت گوش دهید و پس از اتمام نظر خود را بیان کنید.

لازم نیست خیلی زود به واکنش های دیگران واکنش نشان دهید. قبل از صحبت حتما کلمات و جملات خود را چک کنید و سپس آنها را تلفظ کنید. اگر چیزی را که به ذهنتان می‌آید بگویید، بدون اینکه حتی یک لحظه به آن فکر کنید، به احتمال زیاد از گفته‌هایتان پشیمان خواهید شد.

قبل از صحبت چند ثانیه در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید.

این تأمل و تأمل باعث تحریک گفتار گزینشی و پرهیز از هرگونه خطا و گفتار غیر ضروری و عجولانه می شود.

7- خونسردی خود را حفظ کنید.

بارها پیش آمده است که شخصی کاری می گوید یا انجام می دهد که بلافاصله شما را عصبانی می کند و شما با عصبانیت پاسخ می دهید. خب داشتن شخصیت قوی و قابل احترام زیاد جالب نیست.

اگر عصبانی هستید و می خواهید با طرف مقابل صحبت کنید یا از حق خود دفاع کنید، سعی کنید در لحن خود ملایم باشید.

وقتی در جمع هستید، اگر پدر، مادر، همسر، دوست یا غریبه شما را عصبانی کرد، به جای فریاد زدن، نفس عمیق بکشید، خونسردی خود را حفظ کنید، که فقط شعله های خشم را افزایش می دهد. چشماتو ببند و حرف بزن به آرامی

در پایان بحث، اگر باز هم نتوانستید به نتیجه ای برسید، بگویید: «نمی دانم چیزی که گفتم درست است یا شما درست است». من باید در این زمینه بیشتر مطالعه کنم یا از یک فرد مطلع بپرسم.

مهم نیست چه اتفاقی می افتد، شما نباید عصبانی شوید و کنترل خود را از دست بدهید. فقط به دنبال راه حل باشید.

8- به دنبال مطالعه و یادگیری باشید.

اگر همه در یک گروه در مورد موضوعی صحبت می کنند و شما نمی دانید چه چیزی بگویید یا چیز اشتباهی بگویید، خیلی جدی گرفته نمی شوید.

اگر می خواهید همه در مورد شما، حرف ها، عقاید و نظرات شما حساب دیگری باز کنند، باید سعی کنید فردی آگاه باشید.

وقتی می خواهید در یک گروه ظاهر شوید، ببینید علایق آنها چیست و بیشتر درباره چه موضوعاتی صحبت می کنند. درباره آنها بخوانید، کتاب بخوانید، در اینترنت جستجو کنید، مقالاتی در این زمینه بخوانید.

بخونیدش:  چطور از وای فای دیگران استفاده کنیم

به عنوان مثال، اگر دوستان شما قرار است روز پنجشنبه برای تماشای یک بازی فوتبال دور هم جمع شوند و طرفدار تیم خاصی هستند، سعی کنید اطلاعاتی در مورد آن تیم، نوع بازی آن و غیره به دست آورید.

یا اگر قرار است در یک جلسه کاری شرکت کنید، ابتدا درک کنید که آنها می خواهند در مورد چه چیزی صحبت کنند، سپس سطح آگاهی خود را تا آنجا که ممکن است افزایش دهید تا از دیگران پیشی بگیرید.

اگر در مورد صحت یا نادرستی آنچه می خواهید بگویید شک دارید، آن را بیان نکنید. زیرا اگر اشتباه باشد، دیگران فکر می کنند که نباید زیاد به شما یا حرف شما اعتماد کنند. همیشه قبل از بیان نظر خود تحقیق کنید.

برای افزایش سطح آگاهی خود به رویدادهای جاری توجه کنید. سعی کنید اخبار مهم ملی و بین المللی و همچنین اخبار مربوط به کار خود را دنبال کنید. ممکن است نتوانید همه اخبار را دنبال کنید، اما اگر ایده کلی از آنچه در اطرافتان می گذرد داشته باشید، هنگام صحبت با دیگران بسیار عاقل تر به نظر می رسید.

این مطلب را هم بخوانیدچگونه لوند و دلبر باشیم

9- به ظاهر خود پی ببرید.

سعی کن خوب لباس بپوشی لباس های شما باید همیشه مرتب، اتو کشیده و تمیز باشند. هر از چند گاهی با توجه به شرایط مالی خود لباس های نو و شیک بخرید. البته من در مورد پوشیدن لباس های دیزاینر و گران قیمت صحبت نمی کنم.

هرگز لباس های زیبا و عجیب نپوشید.

در هر مجلس و مجالسی لباس مخصوص بپوشید. به عنوان مثال، هنگام شرکت در یک جلسه کاری، پوشیدن کت و شلوار تیره و برای خانم ها پوشیدن مانتو اداری و رسمی توصیه می شود. برای جشن خانوادگی، لباس هایی با رنگ های شادتر و اسپرت بپوشید.

هرگز بوی بد یا عرق نگیرید. یک روز در میان یا هر روز حمام کنید. برای از بین بردن بوی بدن خود می توانید از عطرها استفاده کنید. سعی کنید یک عطر مناسب پیدا کنید و بیشتر از آن استفاده کنید تا بوی آن مال شما شود.

موهایتان مرتب، دهانتان بوی خوبی می دهد، لباس هایتان شیک و مرتب، صورتتان زیبا، کفش هایتان تمیز و در کل ظاهرتان خوب است.

10- از زندگی شخصی و خصوصی خود محافظت کنید.

فرض کنید امروز با همسرتان دعوا دارید یا در روابط خود مشکلی دارید، وقتی به دفتر می آیید نیازی به توضیح مشکلات خانگی خود برای همکارانتان نیست، حتی اگر آن را دل شکستگی بنامید.

شما می خواهید در نظر همه فردی جدی، مغرور، مهربان و قابل احترام باشید، به همین دلیل نباید از زندگی خصوصی خود به همه بگویید.

اگر نظر خاصی در دین، سیاست و … دارید، فرقی نمی کند دیگران آن را بدانند.

11- در زندگی دیگران دخالت نکنید.

همانطور که در مورد قبلی گفتم مشکلات زندگی خصوصی خود را با همه در میان نگذارید، در این مورد می خواهم برعکس آن را بگویم در زندگی دیگران دخالت نکنید.

چند بار تا به حال با تلفن صحبت می کنید و همکار یا دوستتان از شما می پرسد “او کی بود، داشت چه کار می کرد، چرا اینقدر سریع و با عصبانیت جواب دادی و …” و دوست نداشتید توضیح دهید؟ به همه شما.

به همین دلیل، زندگی شخصی و امور دیگران به ما ربطی ندارد. چون اگر دوست داشت با ما به اشتراک می گذاشت.

دخالت در زندگی دیگران نشان می دهد که شخصیت ما کوچک است و دیگران فکر می کنند ما آدم کنجکاوی و به قول امروزی ها خاله زنک هستیم.

12- اعتماد به نفس داشته باشید.

افراد مغرور، جدی و قدرتمند اعتماد به نفس خوبی دارند. وقتی به توانایی های خود ایمان داشته باشید، دیگران را تشویق می کنید که همین طور در مورد شما فکر کنند.

مطمئن شوید که روی اعتماد به نفس خود کار می کنید. خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید.

هیچ کس با اعتماد به نفس متولد نمی شود. این یک شبه اتفاق نمی افتد. اعتماد به نفس مهارتی است که با تمرین به دست می آید.

اگر اعتماد به نفس پایینی دارید با یک سری راهکارها و تمرینات تخصصی در فایل صوتی جادوی اعتماد به نفس به شما آموزش دادم که چگونه آن را افزایش دهید و به خود ببالید.

فایل صوتی “Magic of Confidence” را حتما دانلود کنید زیرا در این زمینه به شما کمک زیادی می کند.

12 استراتژی طلایی را در مقاله “چگونه انسان مغرور باشیم” یاد گرفتید. حال باید آنها را اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به نظر شما یک فرد مغرور چه ویژگی دیگری دارد؟ اگر نظر یا پیشنهادی دارید، لطفا در قسمت نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

چگونه افتخار کنیم

اول، شما نباید غرور کاذب یا غرور منفی داشته باشید. برای یادگیری غرور آفرینی این 12 راهکار ذکر شده در سایت زاباندیشی را به کار ببرید.

غرور را یاد بگیر

بهترین راه برای یادگیری غرور راه حل هایی است که در این مقاله توضیح داده شده است، یعنی باید روی شخصیت خود کار کنید، با استفاده از مطالب سایت زیبا اندیشه می توانید شخصیتی قوی و قوی داشته باشید.

مغرور بودن را تمرین کنید

تمرینات زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا فردی مغرور و سالم شوید. بهترین و کاربردی ترین تمرین ها در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

راه هایی برای افتخار

بهترین راه برای سربلندی سالم داشتن شخصیتی قوی است و در وب سایت زیبا یاد می گیرید که چگونه یک شخصیت قوی و قوی برای خود بسازید.

غرور کلمه ای کوتاه است که از چند حرف تشکیل شده است. اما وقتی نوبت به اقدام می رسد، می تواند همه چیز را در مسیر زندگی شما نابود کند. غرور باعث از بین رفتن عشق دیگران و نابودی همه ملیت ها می شود.

ملت های کوچک و بزرگ همه تحت تأثیر این ویژگی هستند. افراد مهم یا معمولی تحت تأثیر غرور و چیزهای احمقانه ای قرار می گیرند که با شخصیت مغرور آنها مرتبط است. غرور یک غول می تواند یک کوه را ویران کند. این ویژگی همه چیز را در زندگی شما نابود می کند و هیچکس از آن در امان نیست. پس هر کدام از ما باید نگاهی به درون خود بیندازیم و این احساس را کنترل کنیم، زیرا غرور باعث می‌شود در مواقعی که نباید حرف بزنیم، کارهای بد انجام دهیم و نزدیکانمان را آزار دهیم.

بخونیدش:  چرا چای به رنگ نمی دهد

یک فرد مغرور به دلیل داشتن باورهای نادرست و نادرست در مورد خود به گونه ای منفی شناخته می شود. او فردی متکبر و متکبر است.

اما غرور یک جنبه مثبت هم دارد، وقتی انسان به خودش احترام بگذارد و آبرو داشته باشد. این بدان معناست که خوب است نسبت به کاری که کسی انجام داده است یا حتی چیزی که مالک آن هستید احساس خوبی داشته باشید.

همانطور که می بینید، به راحتی می توانید از مرز بین شخصیت مثبت یک فرد مغرور و ویژگی های اخلاقی منفی او عبور کنید.

غرور یک احساس دو طرفه است. از یک طرف می تواند خوب باشد و از طرف دیگر می تواند به معنای خودخواهی و تکبر باشد. همه چیز به نحوه استفاده شما از این ویژگی بستگی دارد.

استانداردهای بالای pride

غرور زمانی مفید است که به ما کمک کند استانداردهایی را برای خود تعیین کنیم و آنها را حفظ کنیم. به عنوان مثال، من به توانایی های حرفه ای خود افتخار می کنم و سعی می کنم آنها را حفظ کنم.

غرور همچنین می تواند یک نقطه قوت در بین گروهی از افراد باشد، مانند زمانی که یک تیم بر یک چالش دشوار غلبه کرده و به استانداردهای بالایی دست یافته است. از زمان های قدیم، رهبران از این ویژگی برای تشویق یک کشور یا سازمان افسرده استفاده کرده اند تا دوباره احساس خوبی داشته باشند.

از منظر منفی می توان از غرور برای تشکیل گروه استفاده کرد، یعنی باید به خود افتخار کرد تا جزو این گروه باشد. این ویژگی اغلب توسط دولت ها برای تشویق مردم به شرکت در جنگ ها استفاده می شود.

به عنوان مثال، هیتلر پس از شکست در جنگ جهانی اول و ویرانی های پس از آن، از آن برای هماهنگ کردن خود استفاده کرد. او از این ویژگی برای ترغیب مردم به انجام کارهای وحشتناک استفاده کرد. این رفتار در میان سایر سیاستمداران نیز مشاهده شده است.

وقتی به هدف خاصی می رسیم، احساس خوبی نسبت به خود داریم و بخش مشترک آن احساس غرور است، زمانی که حس احترام به خود و عزت نفس ما افزایش می یابد. در این زمان شخصیت ما بالا می رود.

پراید همچنین می تواند در مورد دستیابی به یک موقعیت یا مالکیت خاص باشد، به عنوان مثال وقتی یک ماشین جدید می خریم. این زمانی است که غرور باعث می شود دیگران را تحقیر کنیم، حتی اگر لزوما بهتر از دیگران نیستیم.

غرور هم زمانی عالی است که باید برای کاری سخت تلاش کنیم زیرا منجر به موفقیت بیشتر می شود.

تعالی و سربلندی

غرور به خودی خود چیز بدی نیست و می تواند به حفظ استانداردهای ما کمک کند. اما به عنوان یکی از هفت گناه کبیره شناخته می شود، در اینجا غرور به معنای داشتن احساس برتری نسبت به دیگران است. این احساس را اغلب «غرور و مغرور بودن» می نامند.

ما اغلب دستاوردهای خود را با دستاوردهای دیگران مقایسه می کنیم تا با آنچه قبلاً به دست آورده ایم. این ویژگی به شما کمک می کند تا خودتان را ارزیابی کنید. غرور شما زمانی مضر است که احساس کنید دیگران نسبت به شما مغرور یا حقیر هستند. زمانی بدتر می شود که با دیگران رفتاری ناخوشایند داشته باشید یا آنها را متکبرانه تحقیر کنید.

نشانه های انسان مغرور

غرور یک ویژگی بسیار حاد و نافذ است و فرد متکبر به سختی می تواند غرور خود را تشخیص دهد. در واقع، او ممکن است فکر کند که فردی متواضع است.

اگرچه افراد مغرور ویژگی ها و رفتارهای منحصر به فرد زیادی دارند، اما در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

انسان مغرور اشتباهاتش را نمی فهمد و نمی پذیرد، مشکل دارد. آنها هر کاری که می توانند انجام می دهند تا سرزنش نشوند، ظاهراً به این دلیل که نمی خواهند کسی را ناامید یا دلسرد کنند، اما در واقع نمی خواهند سرزنش شوند.

انسان مغرور کمک نمی خواهد. اگر این کار را کرد خیلی دیر درخواست می کند و صبر می کند تا دیگر امیدی برایش باقی نماند. در این مدت، چه در پیشگاه خدا و چه هنگام جدایی از همسرش، اغلب انتخاب های بدی انجام می داد.

انسان مغرور طلب بخشش نمی کند. شاید اشتباه خود را بپذیرد اما نمی تواند عذرخواهی کند زیرا آن را در مقابل دیگران تحقیر آمیز می داند. او ترجیح می دهد طوری رفتار کند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

یک انسان مغرور به سادگی هیچ چیز را نمی پذیرد. او می تواند مطیع باشد، اما فقط نسبت به کسانی که از او قدرت بیشتری دارند. بسیاری از دختران از والدین خود نافرمانی می کنند، بسیاری از جوانان از بزرگترها سرپیچی می کنند و افراد خامی هستند که از افراد با تجربه تر اطاعت نمی کنند.

یک مرد مغرور استقلال خود را دوست دارد. در واقع از وابستگی به دیگران متنفرند. آنها دوست دارند همه کارها را خودشان انجام دهند، بنابراین نمی گویند که به کمک دیگران نیاز دارند. آنها می خواهند حتی از خدا مستقل باشند. این افراد نه نماز خوانده اند و نه عبادت کرده اند و خود را کافی می دانند.

انسان مغرور دوست دارد در مورد همه چیز اظهار نظر کند و دوست ندارد از کسی مزخرف بشنود. او از جنگیدن با دیگران برای آنچه که فکر می کند درست است دریغ نمی کند.

وقتی کسی شروع به آموزش چیزی می کند که شما در مورد آن اطلاعات کمی دارید و شما به سرعت وارد آن می شوید، این نوعی تکبر است. شما فکر می کنید همه چیز را در مورد موضوعی که در مورد آن صحبت می کند می دانید و فکر می کنید که این شخص در زیر شماست و نمی تواند چیز جدیدی به شما بیاموزد.

انسان مغرور در مورد خودش زیاد صحبت می کند. اگر از دستاوردها، تحصیلات، موقعیت، وضعیت مالی یا هر چیز دیگری زیاد صحبت کنید، نشانه غرور و تکبر دارید.

مراجع

changingminds.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا