چطور فقط به فکر خودم باشم

داشتن ذهنی منعطف و کنترل شده، کلید یک ذهن آرام است. همه ما می دانیم که ذهن انسان قدرت عظیمی دارد، اما متأسفانه این قدرت عظیم گاهی در مسیر اشتباه قرار می گیرد و به هر سمتی که بخواهد می رود و بهترین ها را اجازه نمی دهد. .خودمون باشیم

ذهن نیز مانند بدن به ورزش نیاز دارد. قوت روح باید مانند درخت بلوط باشد. وقتی باد و طوفان می آید، بلوط هم می لرزد و تحت تأثیر قرار می گیرد، اما بلافاصله پس از طوفان به حالت اولیه خود باز می گردد، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. به تعبیری دیگر، تحمل آزمایش ها به معنای انعطاف پذیری ذهن و انعطاف پذیری ذهن به این معناست که کنترل تمام افکار من تنها در دستان من است.

اگر یادتان باشد در مدرسه به ما یاد می دادند و می نوشتیم، حفظ می کردیم یا حل می کردیم. ما همیشه مراقب درس هایمان بوده ایم. شاید گاهی ترس هم به این ماجرا اضافه می شود… که اگر نخوانیم تنبیه می شویم یا حتی اخراج می شویم.

آیا تا به حال دوره ای را برای خود و مطابق با خواسته های خود گذرانده اید؟ آیا تا به حال آن روح نافرمان را به دلیل دور شدن از رویاهای ارزشمند خود مجازات کرده اید؟ چند بار؟ یک بار ؟ دو برابر؟ صد بار؟

گاهی برای آرام کردن ذهن، منعطف کردن آن، موفقیت بیشتر، کنترل رویاهایمان و برای اینکه رویاهایمان از ما فرار نکنند و افکار منفی و آزاردهنده از ما دور نشوند، باید برای ذهن خود کلاس درس ایجاد کنیم.

بله، درس را درست خواندید؟ مانند تکالیف شب؛ یادمان باشد ما و هدفمان باید اولویت زندگیمان باشد؟ بدون افکار اشتباه و منفی.

چگونه می توانم بهترین خود باشم؟
با یک نوت بوک شروع کنید.

برای خودت دفترچه ای درست کن یک دفترچه ساده اما تمیز. انگار قرار بود آن را به معلم مدرسه نشان دهید و صد تبریک دریافت کنید. اما معلم این درس خودتان هستید و درس این است که یاد بگیرید کنترل ذهن خود را به دست بگیرید. این ممکن است ساده به نظر برسد، اما بدانید که اگر این کار را نکنید، باید خودتان را تنبیه کنید.

مجازات چیزی جز تکرار همان تمرین نیست. اما این بار این تکرار دلنشین است، تعجب می کنیم که چگونه! ساده است، زیرا هر چیزی که تکرار خواهد شد فقط مثبت است و این داستان افکار منفی شما را گیج می کند و آنها را فراری می دهد.

آیا آماده اید پس بیایید شروع کنیم

1 » خودت را دوست داشته باش و هر روز به خودت بگو که دوستت دارم.

بسیاری از مردم منتظر می مانند تا دیگران احساسات خود را بیان کنند و فراموش می کنند که برای دوست داشتن دیگران ابتدا باید خود را دوست داشته باشند و با این کار دیگران نیز آنها را دوست خواهند داشت.

2 » هر روز به خودتان تکرار کنید که لیاقت بهترین‌ها را دارید

این را بدانید و هر روز تکرار کنید که خون دیگران رنگی تر از خون شما نیست.
بدانید که هر چیز خوبی که در این دنیا وجود دارد، لیاقتش را دارید.
شما نباید ذهن را محدود کنید.
و برای اثبات آن حتما این مقاله را بخوانید (اینجا کلیک کنید)

3 » هر آنچه به روح شما توهین میکند را دور بریزید

این مشکل از فردی به فرد دیگر متفاوت است: اگر کتابی دارید که با روحیه شما سازگار نیست و نه تنها چیزی از خواندن آن به دست نمی آورید، بلکه باعث ناراحتی شما نیز می شود، آن را کنار بگذارید.

اگر عقیده یا سنتی نادرست و دور از منطق و فهم شماست، آن را کنار بگذارید، حتی اگر مردمی این عقیده را تایید کنند. خودت را محدود نکن

4 » هرگز یک روز خوب را با فکر کردن به یک گذشته بد خراب نکنید

این گذشته تلخ برای اکثر مردم اتفاق افتاده است. فکر نکنید که این فقط به شما مربوط می شود، بنابراین وقتی گذشته خود را می پذیرید و به آن به عنوان یک تجربه خوب نگاه می کنید، دیگر خود را سرزنش نخواهید کرد.

هر روز صبح به آن فکر کنید و به خودتان بگویید چقدر فوق العاده است. بار دیگر چشمانم خورشید درخشان را می بینند و هر صبح را شروع می کنم.

معجزه شکرگزاری را حتما در این لینک بخوانید

5 » همیشه باور داشته باشید که یک اتفاق عالی قرار است رخ دهد

اگر هنوز برایتان سخت است که باور کنید اتفاق خوبی در حال رخ دادن است، نگران نباشید. تکرار. تکرار مادر همه مهارت هاست. هر روز به خود بگویید که اتفاقات خوبی برای من خواهد افتاد و پایانی نخواهد داشت.

6 » هر جایی که هستید و هر کاری که می‌کنید به خودتان بگویید من اینجا آمده ام تا دنیای خود را بسازم

شما یک انسان آزاد هستید. بنابراین، هدف شما از آن شماست.
اجازه ندهید افکار منفی شما را کنترل کنند. بدانید که هدف شما ساختن دنیای باشکوه شماست.

[bs-quote quote=”تا وقتی به این فکر چسبیده‌اید که دلیل خوب زندگی نکردنتان بیرون از وجودتان است
هیچ تغییر مثبتی رخ نمی‌دهد.” style=”default” align=”center” color=”#6d6d6d” author_name=”اورین یالوم” author_job=”روانشانس آمریکایی”][/bs-quote]

7 » این را بدانید که شادی یک تصمیم است.. شما همان قدر که تصمیم گرفته‌اید شاد هستید…

همانطور که می دانید، شاد بودن یک انتخاب است و تصادفی نیست. شما باید وسایل شادی خود را فراهم کنید.
بدانید که وقتی خوشحال هستید، اطرافیانتان نیز خوشحال خواهند شد. شادی را مانند ویروس پخش کنید.

8 » خیلی آرام،خیلی خونسرد،بدون نگرانی، بدون عجله فقط باید به برنامه‌ای که دارید اعتماد کنید

شما تمام تلاش خود را کرده اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را انجام دهید. هر نتیجه ای که به دست می آورید نتیجه تلاش و اندیشه شماست. بدانید که اگر شکست خوردید، زمان دارید که هر روز به عقب برگردید.

9 » شجاعت داشته باشید؛ شجاعت همان صدای آرامی است که هر روز صبح به شما می‌گوید: امروز دوباره تلاش کن

ترس فقط یک احساس ذهنی است. هر قدمی که برمی دارید باید محکم و استوار باشد. با اعتماد به نفس جلو بروید. حتی اگر به خودتان اطمینان ندارید، نقش یک فرد مطمئن را برای خود بازی کنید و کم کم خواهید دید که تبدیل به فردی با اعتماد به نفس بالا شده اید.

راهنمای کامل اعتماد به نفس را در این دو مقاله بخوانید:

بخونیدش:  چرا تو پریودی نباید رابطه داشت

10 » خودتان را بلد باشید

هر چه بیشتر بدانید چه کسی هستید و چه می خواهید و هر چه بیشتر خودتان را بشناسید، اجازه نخواهید داد مشکلات مختلف شما را آزار دهند و شما را از رویاهایتان دور کنند. به طور کلی کاری را انجام دهید که با روحیه شما سازگار است.

شاید این ده نکته بسیار ساده به نظر برسد یا حتی با خود بگویید: ما این مطالب را هزاران بار خوانده ایم! اما بدانید که تنها راه حل اساسی برای حرکت از یک ذهن پرمشغله و آشفته به ذهنی منعطف و آرام این است که این ده نقطه را از درون احساس کنید… تامل کنید… تا بتوانید فقط روی اهداف ارزشمند خود تمرکز کنید. که بتوانید از سرزنش دست بردارید. خودتان را بردارید و به آن سطحی از احساس برسید که عالی هستید.

این ده مورد را با خط زیبا در دفتر خود بنویسید، بخوانید و هر روز به آنها فکر کنید. با این کار متوجه خواهید شد که هر روز به اشتباه فکر کرده اید. متوجه خواهید شد که زندگی بسیار ارزشمند است و قدرت ذهن شما باورنکردنی است حتی اگر متوجه آن نباشید.

این تمرین یک یا دو روز طول نمی کشد. این تمرین ابدی است و انجام این تمرینات فقط برای شما سود خواهد داشت. آن را امتحان کنید و نتیجه آزمایش خود را به ما بگویید.

برای خواندن در این زمینه:

معمولی بودن جالب نیست. مطمئنم شما هم همین فکر را می کنید. چرا باید یک آدم معمولی بمانیم اگر بتوانیم دنیا توانایی ها و مهارت های ما را زیر سوال ببریم؟! فقط باید بخواهی واقعا مصمم باشید، زمان بگذارید و تمرین کنید تا بهترین باشید. تمرین مداوم مساوی است با تجربه بیشتر و از شما فردی خاص می سازد. شما دیگر یک فرد معمولی نیستید. حالا تصمیمت را بگیر! اگر این مقاله را دنبال کنید، می توانیم با هم کشف کنیم که چگونه بهترین باشیم. واقعا چه چیزی جذاب تر از حس بهترین بودن؟! صرف نظر از سن خود، این مقاله را بخوانید و راه حل های آن را دنبال کنید. برای بهترین بودن تمرین کنید و باور داشته باشید که می توانید. همه ما می توانیم احساس کنیم که بهترین و کاریزماتیک هستیم.

حتما بخوانید: افراد موفق و خوشبخت چه کارهایی را متفاوت انجام می‌دهند؟

تا خودش را بشناسد

هیچ حقیقتی مهمتر از این نیست که «خودمان» را قبل از هر چیز و قبل از دیگران بشناسیم. ما نمی‌توانیم برای مدت‌های طولانی، یا حتی در تمام سال‌های زندگی‌مان، خودمان باشیم، اما در نهایت این خود دروغین مانند همه چیزهای پوچ و دروغین دیگر ناپدید می‌شود و مجبور می‌شویم خود واقعی‌مان را بپذیریم. این خود واقعی دقیقاً همان چیزی است که ما با آن سر و کار داریم. پس اولین قدم شناخت خودمان است. فقط زمانی باور کنید که بتوانید با زندگی در شکل اصلی خود بهترین باشید. بهترین دوست، بهترین همسر، حتی بهترین کارمند. در هر کاری که می خواهید بهترین باشید. وقتی خودتان هستید، استرس کمتری دارید و اعتماد به نفستان بیشتر می شود، زیرا شخصیت پایدارتری دارید. این به شما کمک می کند تا بهترین باشید. حالا که می دانید چه کاری را نمی توانید انجام دهید، دست به کار شوید و با خودتان صلح کنید. هنوز باید کمی از خودت داشته باشی!

مهم نیست دیگران شما را در مورد چه می شناسند یا در مورد شما چه فکری می کنند. برای کسی مهم نیست، فقط سعی کن خودت را دوست داشته باشی. من تضمین می‌کنم که اگر تصویری که از خود به دنیای اطرافتان می‌دهید، آن چیزی نباشد که واقعاً هستید، هرگز احساس خوشبختی نخواهید کرد. فرض کنید شما یکی از بهترین خواننده های موسیقی سنتی هستید، حالا می خواهید چه کسی باشید؟ مثلا استاد شجریان خوبه؟ بدیهی است که نه. دلیلی وجود ندارد که شخص دیگری باشید، خودتان باشید، هر که هستید، با مهارت های عالی در آواز خواندن. فقط خودتان را پیدا کنید و روی خودتان کار کنید تا بهترین شوید.

حتما بخوانید: این جملات الهام بخش را همیشه به یاد داشته باشید

خلاق باش

اصیل بودن یعنی خود واقعی خود را نشان دهید. اگر فکر می کنید خود واقعی شما جالب نیست، آن را اصلاح کنید! دنیا پر از چیزهایی است که می توانید یاد بگیرید و به خود واقعی خود تبدیل شوید، بهترین بودن به این معنی است. بهترین چیزی که میتونی باش. اگر سعی کنید اصالت خود را نادیده بگیرید، در نهایت یک کپی کربن از شخصی خواهید بود که می خواهید شبیه آن باشید. اکنون که این مطلب را می خوانید و با هر شخصیتی که هستید، وقت آن است که عمل کنید. اگر بازی نکنید، هرگز برنده نمی شوید.

برای بهترین بودن، به یاد داشته باشید که آنچه را که سفر کرده اید را نمی توان دوباره سفر کرد. در این صورت بهترین بودن معنایی ندارد. شما نمی توانید دیگران را تکرار کنید. شما باید مبتکر باشید تا بهترین باشید.

حتما بخوانید: ۱۲ ویژگی رفتاری آدم‌های اصیل

مثبت بیاندیش

اگر توجه نکنید، خطر تبدیل شدن به بزرگترین مانع برای پیشرفت خود را تا آخر عمر دارید. اگر رشد نمی کنید، دلیل آن شما هستید. مثبت فکر کنید زیرا افکار مثبت راه را برای بسیاری از فرصت ها باز می کند. به یاد داشته باشید که شما مهمترین دلیل موفقیت و شکست خود هستید. وقتی فکر می کنید از عهده کاری بر می آیید، جرأت می کنید آن را امتحان کنید. فرض کنید زندگی مثل پرتاب دارت است، خوب، وقتی مثبت فکر می کنید، دوست دارید همه دارت ها را بزنید. حالا فقط فکر کن هیچکدوم به هدف نخورن، چیکار میکنی؟ حوصله ات سر می رود، دارت ها را روی میز می گذاری، روی تخت دراز می کشی و پتو را روی سرت می کشی، چند دقیقه بعد می خوابی، ساده ترین چیز دنیا! هیچکس اینطوری بهترین نمیشه!!!

اگر افکار شما به طور معمول مثبت نیستند، اولین هدف شما باید ایجاد افکار مثبت باشد. صبح زود از خواب بیدار شوید، در آینه نگاه کنید و بگویید: من جذاب هستم. هر زمان که افکار منفی شروع به نفوذ به ذهن شما کردند، آنها را ساکت کنید. خودت راه رو پیدا کن افکارتان را خودتان انتخاب کنید، خودتان را بهتر می شناسید.

حتما بخوانید: ۱۴ کاری که افراد مثبت‌ اندیش انجام نمی‌دهند

با انگیزه باشید

برای بهترین بودن، تنها انتخاب شما این است که بهترین باشید. اگر اشتیاق بهترین بودن را ندارید، چگونه می توانید انگیزه لازم را بدست آورید؟! کاری که باید انجام دهید این است: به خودتان انگیزه بدهید! به آن علامت تعجب فکر کنید. واقعیت این است که وقتی انگیزه داشته باشید، این اتفاق می افتد. شما سرشار از الهام، خلاقیت و انواع نیروهای محرک هستید و همه اینها به معنای توانایی بهترین بودن است.

بخونیدش:  چطور با کودک خجالتی رفتار کنیم

بسیاری از موفقیت‌هایی که در دنیای واقعی به دست می‌آیند، نتیجه این است که یک فرد واقعاً می‌خواهد موفق شود. زمان هایی را به یاد بیاورید که همیشه بهترین نمره را در کلاس می گرفتید. آیا به این دلیل بود که بقیه کلاس از شما بدتر بودند؟ من اینطور فکر نمی کنم. فکر می کنم به این دلیل بود که تو بهترین بودی. چرا معدل شما در مدرسه بالا بود؟ زیرا شما به اندازه کافی اشتیاق داشتید و این اشتیاق نتیجه مثبت اندیشی است. اما دنیای واقعی پر از دانش‌آموزان و همکلاسی‌های فعال و باهوش است که برای نمرات عالی نیز تلاش می‌کنند، بنابراین اگر انگیزه کافی نداشته باشید، از شما عبور خواهند کرد.

حتما بخوانید: چطور برای رسیدن به هدف با انگیزه بمانیم؟

ذهنی باز و انعطاف پذیر داشته باشید

راه ها و مسیرهای زیادی برای رشد وجود دارد. افراد می توانند از روش های مختلفی برای رسیدن به یک هدف مشترک استفاده کنند. بنابراین راه های زیادی برای بهترین بودن وجود دارد. البته هر فرد مجموعه ای از توانایی هاست، فقط باید از آنها آگاه باشد. اگر ذهنتان بسته باشد، ممکن است بسیاری از مسیرهایی را که شما را به هدفتان می‌رساند، تشخیص ندهید.

توصیه می کنم برای همه راه ها به یک اندازه ارزش قائل شوید، حتی مضحک ترین و غیرممکن ترین ها. یعنی ذهنی باز و منعطف. حتی یک روز همه گالیله را دیوانه خطاب کردند!!! من فکر می کنم راه های شما برای بهترین بودن ارزش فکر کردن را دارد.

حتما بخوانید: ۱۰ تمرین برای تقویت تفکر خلاق

رقابتی باشید

اگر اراده بهترین بودن را نداشته باشید، هرگز نخواهید بود. بخشی از بهترین بودن به دنبال موفقیت است. تشنه رقابت آیا چیز دیگری است که اگر خود را با کسی که در همان موقعیت قرار دارد مقایسه کنید، متوجه می شوید که بهترین هستید؟ وقتی رقابتی وجود ندارد بهترین بودن معنایی ندارد. همیشه خود را با رقبای خود مقایسه کنید، در بازی شرکت کنید، سعی کنید برنده شوید.

اگر چیزهایی مانند رقابت، رقابت و مشاجره را دوست ندارید، یک خبر مهم برای شما دارم. این عملکرد قابل تغییر است. تنها راه این است که خود را در رقابت، رقابت یا هر چیز چالش برانگیز و محرک دیگری غوطه ور کنید. وقتی برخی از رقبای خود را شکست می دهید، همچنان قوی تر می شوید و پس از مدتی رقابت باعث می شود که نفس نفس نزنید، خیلی آسان است! و به موفقیت نزدیک تر می شوید.

از طرف دیگر، اگر دوستی هستید که همه چیز را به رقابت تبدیل می‌کنید، انتظار داشته باشید که دوستانتان را یکی یکی از دست بدهید. بنابراین پیام اخلاقی این بخش این است: از این صخره سقوط نکنید! رقابت کردن را به یک مهارت در خود تبدیل کنید، توانایی ای که می توانید در مواقع لزوم از آن استفاده کنید و شما را به مبارزه وادار می کند.

حتما بخوانید: چطور پشتکار خود را زیاد کنیم؟

آنچه را که می خواهید در آن بهترین باشید انتخاب کنید

اگر کمتر بدانید، نمی توانید بهترین باشید. حتی اگر به نظر می رسید بهترین فرد روی کره زمین هستید، کمبود توانایی های شما مانع از بهترین بودن شما می شود. بنابراین به این فکر کنید که می خواهید در چه چیزی بهترین باشید؟ در ذهن خود همه چیزهایی را که می خواهید در آنها برتری کنید اولویت بندی کنید.

به یاد داشته باشید که در تعیین اولویت ها واقع بین باشید. اگر پا ندارید، کوهنوردی را انتخاب نکنید. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که مادر همیشه به آنها می گوید: “شما می توانید به هر چیزی که در ذهن خود دارید برسید.” » این تشویق مادرانه واقعا قابل تقدیر است، اما کمی اغراق آمیز است. در واقع اگر پتانسیل داشته باشید به آنچه در ذهن دارید دست خواهید یافت.

حتما بخوانید: با پراکندگی ذهنی چه کنیم؟

مربی پیدا کن

حتی بهترین ها هم نیاز به مشاوره دارند. هیچ کس این مهارت ها را بدون دیدن و شنیدن بازی، راه رفتن و صحبت کردن دیگران یاد نمی گیرد. شک نکنید اطرافیان شما کمک بزرگی در رشد شما هستند. کسی را پیدا کنید که بهتر از دیگران باشد، البته در مورد هدف شما. این شخص لزوماً نباید بهترین باشد، فقط بهتر از شما.

وقتی بابی فیشر سوم شد، برای یادداشت برداری سراغ کتاب «بازی پیشرفته شطرنج» نرفت. بلکه با یک شطرنج باز حرفه ای شطرنج تمرین کرد، با استادان برتر شطرنج تمرین کرد و با دوستانش برای ایجاد استراتژی های جدید تمرین کرد.

از چالش فرار نکنید

میدونی چی ترسناکه؟ کارهای سختی که نیاز به کار زیاد دارد. حالا میدونی ترسناک ترین چیه؟ روی چیزهای جدید سخت کار کنید که ممکن است در آنها شکست بخورید. اگر می خواهید بهترین باشید، بقیه زندگی شما به این خلاصه می شود: مواجهه با همه چیزهای ترسناک. می دانم که ناخوشایند و ترسناک است، اما کسی که می خواهد بهترین باشد می داند که چگونه همه چیز را به خطر بیندازد، به چالش پاسخ مثبت دهد و پیشرفت کند. اگر قرار بود به همین راحتی باشد، بهترین بودن معنایی نداشت!

هنری فورد قبل از اینکه یکی از بهترین ها در صنعت خودرو شود، دو بار ورشکست شد. استیو جابز برای تبدیل شدن به استیو جابز چیزهای زیادی از دست داد. ممکن است زمانی را تجربه کنید که در مسیر دستیابی به خواسته های خود نامطمئن و خسته باشید. اما مهم این است که ناامید نشویم و این راه را تا انتها دنبال کنیم.

حتما بخوانید: نگذارید این ترس ها موفقیت شما را تهدید کنند

تصمیم بگیر

آیا می خواهید در هر کاری خوب بهترین باشید؟ خوبه ولی کافی نیست شما باید تصمیم بگیرید. تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید. هیچ انتخاب دیگری نیست. اگر گزینه دوم را دارید، ممکن است از آن راضی باشید. گزینه دوم شما چیست؟ کمی بالاتر از حد متوسط؟ نه ممنون!

بخونیدش:  چرا تو ماشین حالم بد میشه

برای بهترین بودن، تنها تصمیم بهترین بودن است. آنچه من می گویم یک پیشنهاد یا یک هدف فرعی نیست. بهترین بودن به سادگی بهترین بودن است. تصمیم بگیر! موقعش است.

حتما بخوانید: ۵ گام موثر برای افزایش مهارت تصمیم گیری

کاربردی

نویسنده ای در یکی از کتاب های خود به 10000 ساعت تمرین اشاره کرده است. چیزی که در تخیل کسی نمی گنجد. 10000 ساعت تمرین برای رسیدن به چیزی! او در کتاب خود می گوید که چگونه بیل گیتس چندین سال، حتی شب ها را در دفتر خود گذراند. اگر واقعاً می خواهید در کاری بهترین باشید، باید زمان بگذارید و تمرین کنید.

راه طولانی در پیش است و باید صبور باشید. باید خیلی سخت کار کنید تا بالاخره به جایی برسید که باورتان نشود اینقدر خوب شده اید. شاید بعد از این مرحله دیگر نیازی به اختصاص زمان و تمرین نباشد، اما حتی بزرگترین بازیگران دنیای امروز، اگرچه بهترین هستند، همیشه به طور مداوم تمرین می کنند.

با آزمایش یاد بگیرید

دفعه بعد که کسی فرصتی را به شما پیشنهاد کرد و مطمئن نیستید که می خواهید آن را انجام دهید یا نه، به حرف خود گوش ندهید و فقط تلاش کنید. مهم نیست که احساس می کنید در حال حاضر آماده نیستید یا اعتماد به نفس یا شک به توانایی خود برای انجام آن ندارید. در هر صورت، این کار را انجام دهید و تجربه کسب کنید. مطمئناً می‌دانید که اکنون ما در مورد بهترین بودن صحبت می‌کنیم، بنابراین اصل این است که طرف مقابل به شما فرصتی می‌دهد تا یک چیز خوب را تجربه کنید، بنابراین ما مثلاً در مورد پیشنهاد سیگار صحبت نمی‌کنیم!

قربانی کردن

خوب، با وجود تمام کارهایی که باید انجام دهید تا بهترین باشید، وقت ندارید برای خودتان کیک بپزید و آن را بخورید؟ کاملاً حق با شماست زیرا یک روز هرگز از 24 ساعت تجاوز نمی کند، بنابراین باید اولویت بندی کنید و در این مورد باید برخی چیزها را فدا کنید تا بهترین باشید. اگر می خواهید بهترین باشید، فداکاری کنید و از برخی چیزها چشم پوشی کنید. زیرا باید برای بهبود مهارت های خود زمان صرف کنید و این زمان را باید با حذف برخی از وظایف دیگر صرفه جویی کنید. اگر نتوانستید بر چیزی غلبه کنید، همانگونه خواهید ماند، پس سعی نکنید بهترین باشید.

ممکن است لازم باشد فعالیت های بدنی خود را کاهش دهید تا بتوانید شغلی پاره وقت پیدا کنید، یا ممکن است لازم باشد آخر هفته را به جای پیک نیک در کتابخانه بگذرانید. برای بهترین بودن، چیزهای خاصی را اولویت بندی کنید و نادیده بگیرید.

حتما بخوانید: آیا برای موفقیت باید لذت زندگی کردن را فراموش کنیم؟

مواجهه با شکست

“شکست” وحشتناک، ترسناک و زشت است؟ ممکن است دیگران از شما دوری کنند؟ پاسخ من این است: کاری متفاوت انجام دهید حتی اگر دیگران فکر کنند شما دیوانه هستید. اگر کاری انجام ندهید نمی دانید چه مشکلی دارد، فقط در صورت شروع و شکست خواهید فهمید! در مرحله بعد نقص را برطرف کنید و در نهایت به آنچه می خواهید برسید.

تنها راه برای جلوگیری از شکست و سرزنش دیگران این است که کاری انجام ندهید، اما این انتخاب شما نیست. زندگی کردن یعنی انجام دادن. اگر می دانید 10 راه برای انجام کاری وجود دارد و 9 راه را می دانید، آیا ارزش امتحان کردن را ندارد؟!

حتما بخوانید: چطور شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟

تجزیه و تحلیل خود و عملکردتان را تمرین کنید

در پایان روز، مطمئن شوید که در گوشه ای بنشینید و روز خود را مرور کنید. امروز چیکار کردم؟ چگونه بوده ام چگونه می توانم بهتر از آنچه بودم باشم؟ چه چیزهایی مرا خوشحال کرد و چه کارهایی را دوست نداشتم انجام دهم؟ اگر این مرحله را که به خود نگاه کنید، به همه چیز فکر نکنید و بدانید کجا هستید، برندارید، هرگز نمی‌دانید مسیر بعدی شما کجاست و برای رسیدن به آن چه باید بکنید.

تجزیه و تحلیل موفقیت بسیار مهم است. اگر مثلا نمی توانید در این راه موفق شوید، پس کدام مسیر را باید امتحان کنید؟! این دو برابر مهمتر از تجزیه و تحلیل دلایل شکست شما است زیرا آن را کامل می کند. به یاد داشته باشید: حتی شکست نیز نوعی پیشرفت است تا زمانی که شما بهترین راه را برای موفقیت پیدا کنید.

مسیر درست را پیدا کنید و ادامه دهید

“اگر در مسیر درستی هستید، به جای نشستن بدوید.”

این نقل قول به راجرز نسبت داده شده است. این جمله می تواند بسیار مفید باشد. برای بهتر شدن باید در مسیر پیشرفت باشید و رو به جلو حرکت کنید. تمرین مداوم، تجزیه و تحلیل مداوم عملکرد شما، کار تیمی و اراده قوی. این همه راه درست است.

اگر کاری را که دوست دارید انجام دهید و به راهی که دنبال می کنید ایمان داشته باشید، خوشحال خواهید شد. اگر دائماً در حال یادگیری و به چالش کشیدن خود هستید، به این معنی است که در مسیر درستی قرار دارید و در طول زمان به پیشرفت خود ادامه خواهید داد. ممکن است با موانع زیادی روبرو شوید، شکست ممکن است شما را خسته کند، اما در نهایت شما همچنان فوق العاده خوب و قوی خواهید بود.

فقط به این دلیل که ما در مورد 10000 ساعت تمرین صحبت کردیم به این معنی نیست که شما بعد از 10000 ساعت متوقف شوید. چه زمانی استیو جابز توسعه iPad را متوقف کرد؟ نه، اینطور نیست. بعد از تمرین و موفقیت زیاد، بهتر نیست تلاش کنید و ببینید چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید؟

حتما بخوانید: چگونه برای آینده برنامه ریزی کنیم؟

فروتن باش

وقتی بهترین می شوید، به راحتی به دیگران نگاه می کنید. شما می توانید از همه دور شوید و هر کسی را نادیده بگیرید، اما من انجام این کار را توصیه نمی کنم! در نظر بگیرید که بسیاری از این افراد کسانی هستند که به شما کمک کردند تا به آنچه اکنون هستید تبدیل شوید، و این انزوا مخالف بهترین بودن است. از طرف دیگر، حتی اگر همه چیز داشته باشید، همیشه کسی بهتر از شما وجود خواهد داشت. اگر در یک چیز بهترین باشید، ممکن است در مورد دیگر بهترین نباشید. به یاد داشته باشید که مهربانی با کسی که در موقعیت پایین تری قرار دارد نشان دهنده شخصیت شماست.

برگرفته از: wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا