چطور قد خود را بلند کنیم

افراد متوسط ​​یا کوتاه قد معمولاً دوست دارند کمی قد بلندتر باشند. قد بلند می تواند بر احساس فرد تأثیر بگذارد. افراد نسبتاً کوتاه قد ممکن است اعتماد به نفس نداشته باشند.

قد انسان را ژنتیک تعیین می کند، اما نمی توان گفت که تنها عامل کوتاه یا بلند قد بودن است.

در بدن هورمونی به نام هورمون رشد انسانی (HGH) وجود دارد که رشد قد انسان را تنظیم می کند. این هورمون توسط غده هیپوفیز تولید می شود و برای رشد استخوان ها و غضروف ها بسیار ضروری است.

بسیاری از عوامل مختلف نقش کلیدی در تعیین اندازه دارند. مواردی مانند سیگار کشیدن در دوران بارداری، مراقبت نامناسب پس از زایمان، وزن کم هنگام تولد و شرایط نامناسب سلامتی دوران کودکی می تواند بر قد یا کوتاهی قد افراد تأثیر بگذارد.

اکثر مردم فکر می کنند که رشد پس از رسیدن به بزرگسالی متوقف می شود، اما یک فرد حتی پس از بلوغ می تواند چندین اینچ رشد کند. این امر از طریق یک سبک زندگی سالم به دست می آید.

در ادامه ۱۰ روش افزایش قد را با هم مرور می کنیم.

جینسینگ هندی مصرف کنید

طبق مطالعات، جینسینگ هندی به افزایش قد کمک می کند. این ماده حاوی مواد معدنی زیادی است که می تواند اسکلت استخوانی و تراکم آن را توسعه دهد. این باعث افزایش ارتفاع می شود. این گیاه را می توانید در داروخانه ها پیدا کنید.

دو قاشق غذاخوری جینسینگ هندی را در یک لیوان شیر گاو داغ مخلوط کنید.

کمی شکر به آن اضافه کنید.

هر شب قبل از خواب آن را بنوشید. برای افزایش قد باید حداقل 45 روز این کار را انجام دهید.

نکته: برای بهره مندی از فواید این گیاه از خوردن فست فود خودداری کنید.

نوشیدن شیر

شیر منبع غنی از کلسیم است که برای رشد استخوان ضروری است. کلسیم نقش موثری در افزایش قد دارد. شیر علاوه بر کلسیم حاوی ویتامین A و پروتئین است که برای سلامت کلی بدن ضروری است.

برای افزایش قد، بهتر است حداقل دو تا سه لیوان شیر در روز بنوشید. همچنین مصرف لبنیات مانند پنیر، پنیر، ماست و خامه می تواند در افزایش قد موثر باشد.

در تمرینات یوگا شرکت کنید

با انجام تمرینات یوگا می توانید قد خود را افزایش دهید. برخی از این ورزش ها می توانند ترشح هورمون های محرک رشد را افزایش دهند.

یوگا همچنین به کاهش استرس که باعث تنش عضلانی می شود کمک می کند. بهترین حالت برای افزایش قد، وضعیتی به نام سوریا ناماسکار در یوگا است.

تمرینات کششی انجام دهید

حرکات کششی روش موثر دیگری برای افزایش قد در هر سنی است. سعی کنید در حالی که روی نوک پا ایستاده اید، بدن خود را کشش دهید. با انجام حرکات کششی روزانه می توانید قد خود را یک تا دو اینچ افزایش دهید.

شرکت در تمرینات ورزشی:

ورزش می تواند ترشح هورمون های محرک رشد را افزایش دهد.

برای بلندتر شدن باید به طور منظم ورزش کنید و در ورزش شرکت کنید.

یکی از بهترین تمرینات برای افزایش قد طناب زدن است. حداقل سی دقیقه در روز طناب بپرید.

بارفیکس با استفاده از میله افقی نیز می تواند برای رشد استخوان و افزایش قد موثر باشد. میله را بگیرید و بالا بروید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و سپس آن را تکرار کنید.

علاوه بر این، بازی هایی مانند تنیس و بسکتبال می توانند موثر باشند. به رشد قد کمک می کند. بهتر است در فعالیت های خارج از منزل مانند دوچرخه سواری و شنا شرکت کنید.

به اندازه کافی خوابیدن

وقتی استراحت می کنید، بدن شما رشد می کند و بافت جدیدی تولید می کند. در واقع هورمون رشد انسان مسئول افزایش سایز بدن است که به طور طبیعی در طول خواب عمیق تولید می شود.

در طول خواب، مغز استراحت می کند و هورمون های رشد بیشتری ترشح می کند. در طول سن رشد، فرد باید حداقل 8 تا 11 ساعت خواب کافی داشته باشد.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که کمبود مواد مغذی یکی از عوامل اصلی کوتاهی قد است. برای اینکه مواد مغذی بیشتری وارد بدن خود کنید، باید از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید.

موادی مانند روی، منگنز، ویتامین C، پروتئین، پتاسیم، کلسیم و فسفر می توانند رشد استخوان را تحریک کنند. یک رژیم غذایی سالم باید شامل سبزیجات برگ سبز و میوه های تازه، آجیل، غلات کامل و محصولات لبنی کم چرب باشد.

از آفتاب لذت ببر

نور خورشید بهترین منبع ویتامین D است. این ویتامین در سلامت کلی بدن مانند افزایش قد نقش اساسی دارد. وقتی بدن شما ویتامین D کافی نداشته باشد، استخوان‌های شما ضعیف‌تر می‌شوند.

برای اطمینان از اینکه نور خورشید کافی به بدن شما می رسد، از نور خورشید به مدت 20 تا 30 دقیقه در روز استفاده کنید. علاوه بر نور خورشید، می توانید ویتامین D را از شیر، پنیر، تخم مرغ، ماهی های چرب و غذاهای غنی شده دریافت کنید.

وضعیت بدنی خوبی داشته باشید

نشستن یا ایستادن صحیح می تواند نقش بسیار مهمی در رشد و افزایش قد داشته باشد. یک وضعیت خوب بدن باید به گونه ای باشد که سر و گردن شما بدون خم شدن در یک راستا قرار گیرند.

این نوع نشستن به ستون فقرات و شل شدن عضلات کمک می کند. از طرف دیگر، وضعیت نامناسب می تواند به ستون فقرات آسیب برساند و رشد قد را کاهش دهد، بنابراین هنگام نشستن یا کار حتماً صاف و صاف بنشینید.

برای نوشیدن آب زیاد

سعی کنید در طول روز تا حد امکان آب بنوشید. آب می تواند سموم اضافی را از بدن دفع کند و هضم را بهبود بخشد.

علاوه بر این، مصرف آب به متابولیسم بدن کمک می کند. برای سلامتی بهتر، حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید. در کنار نوشیدن آب، مصرف میوه ها و سبزیجات حاوی آب مانند خیار و هندوانه را فراموش نکنید.

بخونیدش:  چرا تو قران از برف حرفی زده نشده

نکات اضافی:

سعی کنید وزن ایده آلی داشته باشید زیرا چاقی می تواند روی قد شما تاثیر منفی بگذارد.

سیگار را ترک کنید زیرا مانع رشد قد می شود.

از خوردن فست فود خودداری کنید.

اکثر افراد کوتاه قد از قد خود ناراضی هستند زیرا قد بلند به دلایل زیادی می تواند مفید باشد. حتی اگر دلیل خاصی برای افزایش قد نداشته باشید، قد بلند بودن مزایای زیادی برای شما خواهد داشت: اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، از شر کفش های پاشنه بلند خلاص می شود، یا به سادگی نیازی به بالا رفتن نخواهید داشت. کابینت ایستادن روی یک مدفوع شل
پس اگر ژن‌های شما تصمیم گرفته باشند کوتاه باشند چه؟ این همان چیزی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. راهکارهایی برای افزایش قد

حتما بخوانید:

تنها درصد کمی از افراد کوتاه قد می توانند قد بلندتر کنند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که رشد قد اکثر افراد تا اواسط دهه سوم زندگی متوقف می شود. بنابراین اگر به بلوغ کامل نرسیده اید، به این معنی است که ممکن است همچنان بتوانید رشد کنید. اندازه رشد شما به عوامل زیادی بستگی دارد که در زیر توضیح خواهیم داد.

عوامل موثر در افزایش قد

1. عوامل ژنتیکی

قد شما بیش از هر چیز تابعی از عوامل ژنتیکی است. اما اگر والدین شما هر دو قد کوتاه یا متوسط ​​هستند، لزوماً سرنوشت مشابهی نخواهید داشت. قد یک صفت چند ژنی است. یعنی گروهی از ژن ها روی آن اثر می گذارند. اگر افراد قدبلند در خانواده شما وجود دارند، احتمال دارد که ژن قد بلند به شما رسیده باشد.

تعیین ارتفاع سقف شما ممکن نیست. اما شما می توانید پتانسیل قد خود را با استفاده از فرمول ساده زیر محاسبه کنید:

قد مورد انتظار = (قد کل والدین شما + 13 اگر پسر هستید یا – 13 اگر دختر هستید) / 2

عددی که به اضافه یا منهای 5 سانتی متر دریافت می کنید اندازه مورد انتظار شما است. به خاطر داشته باشید که اگرچه این یک تخمین تقریبی است، اما باید بسیار نزدیک به چیزی باشد که دریافت می کنید.

2. عوامل غیر ژنتیکی

سایر عوامل غیر ژنتیکی نیز می توانند بر قد پیش بینی شده شما تأثیر بگذارند. بیشتر این عوامل توسط محیطی که فرد در آن رشد می کند تعیین می شود. اندازه با رشد مرتبط است. بنابراین عواملی که مانع رشد می شوند، تأثیر یکسانی بر قد خواهند داشت.

برخی از این عوامل غیر ژنتیکی عبارتند از:

قرار گرفتن جنین در معرض دود تنباکو

بیماری در دوران کودکی یا بلوغ

کیفیت مراقبت های پس از زایمان

وزن کم هنگام تولد

اگرچه بسیاری از عوامل موثر بر قد خارج از کنترل شما هستند، اما چندین کار وجود دارد که می توانید برای رسیدن به حداکثر قد خود انجام دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، بهترین راه ها برای افزایش قد طبیعی در زیر ذکر شده است.

حتما بخوانید: لبخند جذاب؛ چطور لبخند بزنیم تا جذاب‌تر باشیم؟

نکاتی برای افزایش قد به طور طبیعی

1. به خواب کافی توجه کنید

ناگفته نماند که خواب با کیفیت و کافی یکی از عوامل مهم برای رشد سالم است. تحقیقات نشان می دهد که نوجوانان در حال رشد به حداقل 8 ساعت خواب در شب نیاز دارند (11 ساعت خواب در تقویت رشد سالم آنها بسیار موثرتر است).

خواب خوب بسیار مهم است زیرا بدن در طول خواب رشد می کند و بافت های جدیدی تولید می کند. مغز ما هورمون رشد انسانی (HGH) را ترشح می کند، به خصوص زمانی که در چرخه های خواب آرام و عمیق هستیم. به این ترتیب، خواب ناکافی باعث کاهش تولید HGH و جلوگیری از رشد شما به حداکثر اندازه مورد انتظارتان می شود.

خوشبختانه، چندین کار وجود دارد که می توانید برای داشتن خوابی خوب در شب انجام دهید. ابتدا زمان خود را به خوبی مدیریت کنید تا پس از یک روز کاری پرمشغله زمان کافی برای استراحت داشته باشید. دوم اینکه محیطی مناسب برای خواب خود ایجاد کنید تا بتوانید خوب بخوابید. عواملی که باعث اختلال در خواب می شوند، مانند نور زیاد یا سر و صدا را حذف کنید. همچنین قبل از خواب از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید زیرا زمان ارزشمند خواب را از شما می گیرند. از طرف دیگر، می توانید قبل از رفتن به رختخواب، چای بابونه بنوشید زیرا خواب را بهبود می بخشد. حمام آب گرم قبل از خواب می تواند کیفیت خواب شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.برای تهیه مجموعه صوتی «تناسب اندام» کلیک کنید

2. رژیم غذایی سالم داشته باشید

تغذیه مناسب برای رشد مناسب کاملا ضروری است، زیرا کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بدن شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را برای رشد کامل دریافت می کند. کلید تغذیه سالم، متعهد شدن به یک رژیم غذایی متعادل و پرهیز از غذاهای ناسالم است. برای اینکه به حداکثر اندازه بالقوه خود برسید، عناصر زیر را در رژیم غذایی خود رعایت کنید.

ویتامین D کافی

ویتامین D برای رشد استخوان های سالم به ویژه در کودکان ضروری است. ویتامین D را می توان از غذاهایی مانند ماهی، قارچ و محصولات لبنی، تخم مرغ، یونجه و توفو یا از قرار گرفتن کافی در معرض نور خورشید به دست آورد.

کلسیم کافی

مصرف کلسیم نیز بسیار مهم است زیرا استخوان ها برای رشد و شکل گیری خود به این ماده نیاز دارند. منابع غنی از کلسیم عبارتند از پنیر، سویا، ساردین، سبزیجات و محصولات لبنی.

روی

مصرف روی خود را با غذاهایی مانند حبوبات، مارچوبه، تخم مرغ، شکلات و صدف افزایش دهید تا رشد سالمی داشته باشید. مصرف روی در کودکان اهمیت ویژه ای دارد، زیرا کمبود روی منجر به توقف رشد می شود.

سایر غذاهای مهم

به غیر از موارد فوق، از غذاهای دیگر غافل نشوید زیرا آنها نیز به رشد خوب کمک می کنند. برای سوخت رسانی به سلول های خود به کربوهیدرات نیاز دارید. مصرف پروتئین کافی نیز برای بدن لازم است تا آجر کافی برای افزایش قد داشته باشد. اگر به دلایلی نمی توانید مواد مغذی لازم برای رشد خود را از طریق غذا به دست آورید، می توانید داروهای مکمل را انتخاب کنید.

بخونیدش:  چرا باید از میهن خود دفاع کنیم

زمان مناسب برای وعده های غذایی

قانون کلی این است که شما باید سه وعده غذایی متعادل در طول روز بخورید. خوردن میان وعده های سالم بین این وعده ها متابولیسم بدن شما را نیز فعال نگه می دارد و رشد سالم شما را افزایش می دهد.

3. به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم یا انجام ورزش مورد علاقه تان یکی از بهترین راه ها برای افزایش قد است. کودکان و نوجوانان همیشه تشویق به فعالیت بدنی می شوند زیرا باعث رشد می شود. حتی اگر بالای 18 سال دارید، تا زمانی که به اواسط 30 سالگی (حدود 25 سالگی) برسید، می توانید با ورزش چند اینچ به قد خود اضافه کنید.

دلیل علمی اینکه چرا فعالیت بدنی باعث افزایش رشد می شود ساده است: هر چه بدن فعال تر باشد، مواد مغذی بیشتری جذب می کند. افزایش در مصرف غذا نیز به معنای رشد است. به علاوه، ورزش منظم به افزایش هورمون های رشد کمک می کند.

ورزش منظم، اگر با یک رژیم غذایی متعادل و خواب کافی همراه باشد، به رشد قد شما کمک می کند. برخی از بهترین ورزش هایی که می توانند به افزایش قد کمک کنند عبارتند از:

شنا

شنا یکی از بهترین ورزش هایی است که می تواند به افزایش قد شما کمک کند. شنا باعث کشش عضلات می شود و اگر از سنین پایین آن را تمرین کنید به شما کمک می کند تا به قد مناسب برسید. البته برای موثر بودن باید حداقل 2 ساعت در روز و 4 تا 5 روز در هفته شنا کرد.

بارفیکس

آویزان کردن از یک میله افقی با بازوهای کشیده یک راه موثر برای افزایش قد است. برای استفاده از این روش به مدت 10 ثانیه در همان حالت آویزان شوید و سپس این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

راه بهتر این است که پاهای خود را به هم نزدیک کرده و چند ثانیه موازی با زمین نگه دارید. اگر می خواهید این تمرین روی قد شما تاثیر مثبت داشته باشد، باید آن را چند بار در هفته انجام دهید.

رساندن نوک انگشت‌های دست به انگشت‌های پا

رسیدن از نوک انگشتان به انگشتان پا یکی از بسیاری از کشش هایی است که می توانید برای افزایش قد انجام دهید. وقتی خم می شوید تا به دست ها و پاهای خود برسید، ستون فقرات شما کشیده می شود. این تمرین را می توان هم به صورت نشسته و هم ایستاده انجام داد. به علاوه، این یک راه عالی برای گرم کردن قبل از کشش های شدیدتر است.

کشش‌

برای انجام این کشش کافی است صاف بایستید و دستان خود را تا جایی که می توانید بالا بکشید.

خم شدن به عقب نیز می تواند تنش ایجاد شده را افزایش دهد. همچنین در این حالت می توانید تنش را در قسمت پایین کمر خود احساس کنید. ترکیب این روش با روش رساندن انگشتان به انگشتان پا یک تمرین کششی برای کل بدن است. بهترین راه این است که هر حرکت را 4-7 ثانیه انجام دهید و سپس به حرکت بعدی بروید. کل چرخه را چندین بار تکرار کنید.

طناب بازی

طناب بازی نه تنها یک بازی برای کودکان بلکه یک ورزش عالی برای افزایش قد است. در حین انجام این بازی، بدن شما در وضعیت عمودی قرار دارد و کمر و ستون فقرات شما کشیده شده است. خم شدن مداوم زانوها همچنین باعث کشیده شدن عمودی عضلات ساق پا می شود. این حرکات فیزیکی با هم باعث افزایش توده استخوانی در ساق پای شما می شود و قد شما را چند اینچ افزایش می دهد.

حتما بخوانید: چرا زنان ژاپنی خوش اندام و جوان می‌مانند؟

4. عادت به صاف نگه داشتن بدن

بسیاری از مردم عادت دارند جلوی کامپیوتر بنشینند یا از وسایلی مانند گوشی استفاده کنند. این عادت به مرور زمان باعث خم شدن ستون فقرات می شود. این حالت خمیده روی قد شما تاثیر می گذارد و باعث می شود کوچکتر از آنچه هستید به نظر برسید. از سوی دیگر، وضعیت خوب بدن نیز سر را در راستای گردن قرار می دهد. همچنین چند اینچ به شما اضافه می کند زیرا قد واقعی شما دیده می شود.

اگر در وضعیت بدی هستید نگران نباشید. کشش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند آسیبی را که عادت‌های نادرست نشستن به ستون فقرات شما وارد کرده است، معکوس کند. اینکه کدام تمرین برای شما بهتر است به میزان انحنای غیرطبیعی ستون فقرات شما بستگی دارد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به ستون فقرات، سعی کنید از همان ابتدا به نگه داشتن بدن خود عادت کنید. ایجاد چنین عادتی زمان می برد و راه های زیادی برای گنجاندن آن در برنامه روزانه وجود دارد.

برای شروع، همیشه در حین راه رفتن شانه ها و چانه خود را عقب نگه دارید. اگر زیاد از رایانه یا وسایل قابل حمل مانند تبلت و گوشی های هوشمند استفاده می کنید، سعی کنید زمان استفاده از آنها را کاهش دهید. یا اگر قرار است برای مدت طولانی از این دستگاه ها استفاده کنید، به طور مکرر یک زنگ هشدار سرگرم کننده برای خود در نظر بگیرید. خستگی بیش از حد می تواند باعث شود در حالت های بد بنشینید که به گردن یا ستون فقرات شما فشار می آورد. علاوه بر این، باید ارگونومی صحیح استفاده از این ابزارها را یاد بگیرید. با این حال، بهترین وضعیت ها به شما کمک نمی کند قد بلندتر شوید، بلکه فقط باعث می شوند شما قد بلندتر به نظر برسید.

حتما بخوانید: چطور می‌توان آسیب‌‌های ناشی از نشستن‌ مداوم را کاهش داد؟

5. سیستم ایمنی قوی داشته باشید

سیستم ایمنی نقش کلیدی در تعیین قد شما دارد. اگر سیستم ایمنی بدن شما قوی باشد، بیماری ها نمی توانند به راحتی رشد بدن شما را کاهش دهند. توانایی مبارزه با بیماری، به ویژه در دوران نوجوانی و زمانی که در حال رشد هستید، مهم است. درست است که برخی از بیماری‌های دوران کودکی یا بلوغ می‌توانند رشد شما را متوقف کنند، اما خبر خوب این است که می‌توانید سیستم ایمنی خود را صرفاً با خوردن غذاهای سالم تقویت کنید. به جای خوردن غذاهای فرآوری شده، سعی کنید رژیم غذایی خود را غنی از دانه ها، لبنیات کم چرب، پروتئین، میوه ها و سبزیجات کنید.

بخونیدش:  چرا به امام یازدهم لقب عسکری دادند

مرکبات (پرتقال، لیمو و غیره) سرشار از آنتی اکسیدان هستند. این مواد با اثرات مضر رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و بدن شما را در برابر بیماری ها محافظت می کنند. غذاهایی مانند ماهی، روغن کبد ماهی و مغز منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن معروف هستند.

6. مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن بشکه های آب شما را غول پیکر نمی کند، اما بدن شما به آب کافی برای رسیدن به حداکثر پتانسیل رشد خود نیاز دارد. وقتی صحبت از رشد قد می شود، هیچ کس معمولاً به نوشیدن آب فکر نمی کند. اما آب به هضم غذا کمک می کند، سموم را از بین می برد و متابولیسم شما را بهبود می بخشد که تأثیر مستقیمی بر قد شما دارد.

برای داشتن سلامتی باید حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید. یکی دیگر از راه های خوب برای دریافت آب کافی در بدن، استفاده از میوه های پر آب مانند هندوانه و خیار است.

حتما بخوانید: طرز لباس پوشیدن افراد لاغر؛ ۶ ترفندی که شما را خوش هیکل نشان می‌دهد

7. برای افزایش قد از موانع دوری کنید

الکل و مواد مخدر دو مورد از رایج ترین عوامل توقف رشد هستند که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید زیرا رشد طبیعی شما را مختل می کنند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از استروئیدها در سنین پایین نیز می تواند رشد را متوقف کند. بنابراین اگر نوجوان هستید باید از این مواد دوری کنید. اینها صفحه رشد شما را مسدود می کنند و در نتیجه رشد استخوان را متوقف می کنند. در واقع، طبق تحقیقات، حتی کودکان و نوجوانانی که از داروهای آسم استفاده می‌کنند (این داروها حاوی مقادیر بسیار کمی بودزونید، نوعی استروئید هستند) معمولاً 2 سانتی‌متر کوتاه‌تر از همتایان سالم خود هستند.

علاوه بر استروئیدها، داروها و الکل، کافئین نیز می تواند رشد را به ویژه در کودکان مختل کند. البته این یک تداخل مستقیم نیست، اما کافئین از خواب عمیق جلوگیری می کند. از آنجایی که کودکان و نوجوانان برای رشد مناسب به 8 تا 11 ساعت خواب نیاز دارند، مصرف بیش از حد کافئین می تواند منجر به خواب ضعیف و در نتیجه کاهش رشد شود.

8. در مصرف مکمل های “سایز” احتیاط کنید

حتما تا به حال به نام برخی از مکمل های غذایی برخورد کرده اید که گفته می شود هنگام جستجو در اینترنت برای افزایش قد، معجزه می کنند. در بیشتر موارد، این مکمل ها به سادگی ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد مغذی هستند که رشد بدن شما را افزایش می دهند. بنابراین، تا زمانی که این مکمل ها را بررسی نکرده اید، عجله نکنید. برخی از این مکمل ها ممکن است عوارض جانبی جدی داشته باشند یا اصلاً کارایی نداشته باشند. بهترین حالت این است که مکمل غذایی حاوی 100% مواد طبیعی باشد.

9. به دکتر مراجعه کنید

اگر خواهر و برادرتان در سن شما خیلی رشد کرده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد قدتان از آن چیزی که هستید بلندتر شود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. مشکلاتی که باعث ایجاد نقص در رشد انسان می شوند، چندان رایج نیستند، اما وجود دارند. یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند به شما کمک کند تا با این مسائل مقابله کنید و شانس خود را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود افزایش دهید.

برخی از مشکلات دوران کودکی (مانند پوکی استخوان) می توانند رشد شما را در سنین پایین متوقف کنند. به این ترتیب حتی در زمان بلوغ کامل به حداکثر ارتفاع بالقوه خود نمی رسد. پزشک به شما کمک می کند تا با انتخاب شیوه زندگی سالم تا حد امکان به پتانسیل رشد خود نزدیک شوید.

ده انجام عمل جراحی

جراحی بلند کردن ساق پا یکی از روش های مدرنی است که بسیاری از افراد به امید افزایش قد از آن استفاده می کنند. اصل عمل به این صورت است که استخوان های درشت نی و نازک نی (استخوان ساق پا) شکسته شده و یک میله تلسکوپی (میله ای که طول آن قابل تنظیم است) بین آنها قرار می گیرد. این میله در قسمت بیرونی ساق پا قرار می گیرد و باید چندین بار در طول روز تنظیم شود. با هر تنظیم فاصله بین انتهای استخوان ها کمی بیشتر می شود و امید می رود که پارچه جدید این شکاف را پر کند. این میله استخوان ها را 1 میلی متر در روز از هم جدا می کند. کل فرآیند می تواند 6 ماه طول بکشد، سپس 3-6 ماه فیزیوتراپی فشرده مورد نیاز است.

این نوع جراحی در صورت موفقیت آمیز بودن، تنها حدود 7 سانتی متر به قد فرد اضافه می کند. عددی که می تواند برای یک فرد کوتاه قد بسیار مفید باشد. اما به خاطر داشته باشید که این گزینه باید به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد زیرا می تواند بسیار گران و دردناک باشد و منجر به مشکلاتی شود.

موارد فوق بهترین راه برای افزایش قد و رشد هستند. به خاطر داشته باشید که بهترین راه استفاده از داروهای طبیعی ذکر شده در این مقاله است.

بیایید یک بار دیگر راه های طلایی افزایش قد را با هم مرور کنیم.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا