چطور مچ بند شیائومی را تنظیم کنیم

یکی از بهترین مچ بند های موجود در بازار مچ بند Mi Band 6 شیائومی است که با استفاده از این مچ بند می توانید کارهای زیادی انجام دهید و سلامت و ورزش خود را زیر نظر داشته باشید. در این مقاله از Enzel Web قصد داریم نحوه راه اندازی، استفاده و ترفندهای دستبند Xiaomi Mi Band 6 را آموزش دهیم.

نحوه اتصال و کار با Mi Band 6

راه اندازی، نکات و ترفندهای شیائومی Mi Band 6

اگر دستبند شیائومی Mi Band 6 دارید، می توانید بسیاری از فعالیت های روزانه خود را با استفاده از آن ردیابی و مدیریت کنید. همچنین با استفاده از این مچ بند می توانید برخی از موارد موجود در گوشی را در مچ بند کنترل کنید. در این مقاله انزل وب نحوه اتصال دستبند شیائومی به گوشی، تغییر تنظیمات آن و … را آموزش می دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه فعال سازی دستبند شیائومی 6

ابتدا نحوه پیکربندی دستبند هوشمند Mi Band 6 را توضیح می دهیم.می بند دارای یک دکمه لمسی بر روی صفحه نمایش است که با لمس، فشار دادن و نگه داشتن، کشیدن آن به چپ یا راست می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید. برای استفاده از این دستبند باید آن را با گوشی جفت کنید. قبل از انجام این کار، دستبند را حداقل 10 دقیقه شارژ کنید.

صفحه مچ بند هنگام شارژ روشن می شود. اکنون دستگاه از شما می خواهد که آن را با تلفن جفت کنید. اپلیکیشن Mi Fit را روی گوشی خود نصب کنید. در مرحله بعد، باید یک حساب Mi ایجاد کنید یا به حسابی که قبلا ایجاد کرده اید وارد شوید. بلوتوث گوشی خود را فعال کنید. برنامه Mi Fit را باز کنید. روی علامت + کلیک کنید. سپس دستبند خود را انتخاب کنید. یک اعلان روی مچ بند دریافت خواهید کرد. آن را تایید کنید.

پس از آن صفحه دستبند روشن می شود و می توانید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید دستبند خود را به حساب Mi خود اضافه کنید.

هنگام دریافت اعلان در 6 مه، صفحه را فعال کنید تا روشن شود

برای روشن شدن صفحه هنگام دریافت اعلان در Mi Band 6، روی تنظیمات روی باند ضربه بزنید. سپس روی Screen on Notifications ضربه بزنید. اکنون انتخاب کنید که صفحه دستبند هنگام دریافت اعلان چگونه واکنش نشان دهد.

نحوه پیکربندی Mi Band 6 و تغییر تصویر پس زمینه

برای تغییر پس‌زمینه Mi Band 6، اپلیکیشن Mi Fit را باز کنید. سپس به نمایه بروید. Mi Smart Band 6 را انتخاب کنید. روی Store ضربه بزنید. سپس کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون روی Sync Watch Face کلیک کنید تا تصویر زمینه دستبند را تغییر دهید.

راه دیگر این است که پس از انتخاب Mi Band 6 روی Band Displays ضربه بزنید.

روی Online کلیک کنید و به دسته عکس ها بروید. تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

روی Replace Photo کلیک کنید و سپس Apply را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان دستبند Mi Band 6

برای تغییر زبان Mi Band 6، اپلیکیشن Mi Fit را باز کنید. به نمایه بروید. سپس به تنظیمات بروید. روی Language کلیک کنید و زبان مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین قابل ذکر است که نسخه جهانی این دستبند به صورت پیش فرض از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

آموزش Mi Band 6 و نحوه خاموش کردن آن

شما نمی توانید Mi Band 6 را خاموش کنید. کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را مجدداً راه اندازی کنید یا آن را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. این دو کار زمانی ضروری است که دستبند دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. برای ریست کردن یا راه اندازی مجدد Mi Band 6، تنظیمات آن را وارد کنید. سپس روی راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد کارخانه کلیک کنید. با توجه به نیاز خود گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس دستبند فرآیند راه اندازی مجدد یا بازنشانی کارخانه را آغاز می کند.

برای اینکه بدانید چگونه دستبند شیائومی را به حالت کارخانه بازنشانی کنید، آموزش 5 روش بازنشانی دستبند شیائومی Mi Band را به صورت فکتوری بخوانید.

نحوه کار با Mi Band 6 و تغییر مایل به کیلومتر

یکی از ترفندهای Mi Band 6 این است که می توانید واحد اندازه گیری را تغییر دهید. برای انجام این کار، اپلیکیشن Mi Fit را باز کنید. به نمایه بروید. سپس بر روی تنظیمات ضربه بزنید. حال بر روی Units کلیک کنید. سپس واحد اندازه گیری مورد نظر را انتخاب کنید.

بخونیدش:  چرا در هر کشور یک زبان رسمی وجود دارد

نحوه استفاده از Mi Band 6 و بهبود عمر باتری

برای افزایش عمر باتری دستبند Mi Band 6 شیائومی، باید برخی از عملکردهای آن را که به صورت روزانه فعال هستند کنترل کنید. برنامه Mi Fit را باز کنید تا ویژگی هایی مانند نظارت بر ضربان قلب، نظارت بر کیفیت خواب و غیره را خاموش کنید. سپس روی Profile ضربه بزنید. اکنون روی Mi Smart Band 6 ضربه بزنید. اکنون روی Health Monitoring کلیک کنید. اکنون ویژگی های روزانه آن را غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید به جای هر دقیقه به جای خاموش کردن ویژگی مانند بررسی ضربان قلب، زمان را به هر سی دقیقه تغییر دهید.

نحوه کار با دستبند شیائومی و عکس گرفتن با آن

با گرفتن عکس با دستبند خود می توانید گوشی را کنترل کنید. برای گرفتن عکس با Mi Band 6، به اپلیکیشن Mi Fit بروید. سپس Lab را فشار دهید. سپس بر روی بلوتوث کلیک کنید تا دستبند با گوشی جفت شود. اکنون روی Mi Band 6 و سپس روی More ضربه بزنید. حالا وارد دوربین گوشی خود شوید. اکنون می توانید ماشه را روی مچ بند خود مشاهده کنید.

حالت شب دستبند 6 شیائومی را فعال کنید

برای فعال کردن حالت شب دستبند شیائومی 6 وارد اپلیکیشن Mi Fit شوید. سپس به Profile بروید و Mi Smart Band 6 را انتخاب کنید. اکنون روی تنظیمات ضربه بزنید. سپس روی Night mode ضربه بزنید. در این قسمت می توانید زمان فعال شدن حالت شب و زمان پایان آن را مشخص کنید.

ضربان قلب را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید

همچنین می توانید اطلاعات ضربان قلب را به دستگاه های دیگر ارسال کنید. این کار زمانی مناسب است که بخواهید این اطلاعات را در سایر برنامه های مرتبط با سلامت و ورزش داشته باشید و آن را با تجهیزات ورزشی باشگاه ها هماهنگ کنید. برای این کار وارد اپلیکیشن Mi Fit شوید. سپس روی Profile ضربه بزنید. اکنون Mi Smart Band 6 را انتخاب کنید. سپس گزینه اشتراک گذاری ضربان قلب فعالیت را پیدا کنید. روشنش کن. این ویژگی باعث کاهش عمر باتری می شود. بنابراین، هر زمان که نمی خواهید از آن استفاده کنید، به همان بخش بروید و آن را غیرفعال کنید.

نحوه روشن کردن دستبند شیائومی و اتصال آن به Google Fit

برای اتصال Mi Band 6 به Google Fit، به برنامه Mi Fit دسترسی پیدا کنید. سپس روی Profile ضربه بزنید. حالا روی Add Accounts کلیک کنید. یکی از گزینه ها Google Fit خواهد بود. به حساب Google fit خود وارد شوید. اکنون می‌توانید اطلاعات آموزشی و آموزشی خود را با Google Fit همگام‌سازی کنید.

نحوه روشن کردن دستبند شیائومی و تنظیم زمان روشن بودن صفحه نمایش

بسیاری از کاربران مچ بند Mi Band 6 با مشکل خاموش شدن زودهنگام صفحه نمایش مواجه هستند. می توانید مدت زمان صفحه نمایش را تا ده ثانیه افزایش دهید. دستبند را صاف نگه دارید. سپس به تنظیمات بروید. حالا روی Auto Screen off کلیک کنید و زمان را روی ده ثانیه تنظیم کنید.

نحوه پیکربندی دستبند Mi Band 6 شیائومی و روشن کردن صفحه نمایش آن

می توانید نحوه روشن شدن صفحه نمایش Mi Band 6 را تغییر دهید. برای این کار به تنظیمات بروید. سپس بر روی Screen Wake ضربه بزنید و حالت مورد نظر را انتخاب کنید. البته با اپلیکیشن Mi Fit هم می توانید این کار را انجام دهید. وارد این برنامه شوید. سپس روی Profile ضربه بزنید. اکنون Mi Band 6 را انتخاب کنید. سپس روی Raise ضربه بزنید تا در تنظیمات اضافی بیدار شود.

نحوه فعال کردن حالت DND 6

با فعال کردن حالت DND، هر بار که دستبند را از دست خود بردارید، غیرفعال می شود. برای فعال کردن حالت DND، مرحله 6، به تنظیمات بروید. سپس DND را فشار دهید. حال با توجه به نیاز خود گزینه مناسب را انتخاب کنید.

نحوه تغییر حالت لرزش 6

می توانید قدرت ارتعاش Mi Band 6 را تغییر دهید. علاوه بر این، می توانید الگوی ارتعاش آن را برای فعالیت های مختلف تغییر دهید. به این ترتیب بدون نگاه کردن به صفحه دستبند متوجه خواهید شد که دلیل لرزش آن چیست. برای تغییر حالت لرزش Mi Band 6 وارد اپلیکیشن Mi Fit شوید. سپس روی پروفایل ضربه بزنید و Mi Band 6 را انتخاب کنید. در قسمت تنظیمات اضافی، روی Vibration ضربه بزنید. یک فعالیت را انتخاب کنید. سپس روی Create New Vibration ضربه بزنید. حالا روی صفحه کلیک کنید و الگوی لرزش این فعالیت را مشخص کنید. سپس play را فشار دهید تا نوع لرزش را احساس کنید. در نهایت روی Save کلیک کنید.

بخونیدش:  چرا امام حسین با خانواده به کربلا رفت

نحوه فعال کردن بخش 6 حالت های تمرین

در دستبند Mi Band 6 می توانید از بین پنج نوع فعالیت انتخاب کنید تا دستبند فعالیت شما را دنبال کند. همچنین می‌توانید تمام مواردی را که بر عمر باتری تأثیر می‌گذارند انتخاب کنید. برای انتخاب فعالیت ها به تنظیمات دستبند بروید. سپس روی Detect activity ضربه بزنید. اکنون یک یا چند فعالیت را انتخاب کنید:

بازار

در حال پیش رفت

دوچرخه

بیضوی

پاروزن

این مچ بند می تواند یک دوره ورزش سی روزه را تحمل کند. در صورتی که فعالیت ورزشی شما در دسته بندی مذکور قرار نگرفت، می توانید مورد مورد نظر خود را اضافه کنید. وارد Mi Fit شوید و روی Profile ضربه بزنید. سپس Mi Band 6 را انتخاب کنید. در قسمت تنظیمات اضافی، روی Workouts ضربه بزنید. با استفاده از – و + می توانید ورزش مورد نظر را وارد کنید.

از اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در 6 مه خودداری کنید

به‌طور پیش‌فرض، همه مچ‌بندهای شیائومی داده‌های موقعیت مکانی را در Cloud منتشر می‌کنند. می توانید این بخش را غیرفعال کنید. برای جلوگیری از اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در Mi Band 6، به برنامه Mi Fit بروید. سپس روی پروفایل کلیک کنید. حالا روی دکمه Add Device در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. روی تنظیمات ضربه بزنید.

سپس علامت اشتراک گذاری موقعیت مکث را خاموش کنید.

نحوه افزودن ویجت در 6 می

می توانید تا 6 ویجت را به صفحه اصلی مچ بند اضافه کنید. برای افزودن ویجت به Mi Band 6، وارد برنامه Mi Fit شوید. سپس روی پروفایل ضربه بزنید و Mi Band 6 را انتخاب کنید. اکنون در تنظیمات اضافی بر روی Widgets کلیک کنید.

حالا ویجت مورد نظر را انتخاب کنید، آن را حذف کنید یا موقعیت آن را روی صفحه تغییر دهید.

نحوه تغییر طرح بندی برنامه در Mi band 6

اگر برخی از برنامه ها برای شما مهم نیستند، می توانید آنها را جابجا کنید و مهم ترین آنها را در دسترس خود قرار دهید. برای تغییر طرح‌بندی برنامه‌ها در Mi Band 6، برنامه Mi Fit را باز کنید. سپس روی پروفایل و Mi Band 6 ضربه بزنید. اکنون در قسمت تنظیمات اضافی بر روی Apps کلیک کنید.

سپس عناصر مورد نیاز را در بین برنامه ها اضافه کنید، برخی از عناصر را حذف و برخی دیگر را جابجا کنید.

نحوه فعال کردن ردیابی چرخه زن در بخش 6

برای فعال کردن ردیابی چرخه زن در Mi band 6، برنامه Mi Fit را باز کنید. سپس روی پروفایل و Mi Band 6 ضربه بزنید. اکنون در قسمت تنظیمات اضافی بر روی Apps کلیک کنید. روی + در کنار Cycles در قسمت موارد پنهان کلیک کنید.

سپس اطلاعات لازم را از طریق گوشی وارد کنید.

نحوه قفل کردن صفحه نمایش Mi Band 6 و فعال کردن اعلان ها

برای قفل کردن صفحه، به تنظیمات بروید و روی Lock screen ضربه بزنید. سپس آن را روشن کنید.

اکنون می توانید اعلان های خود را در صفحه دستبند دریافت کنید. برای این کار، Mi Fit را وارد کنید. سپس روی نمایه ضربه بزنید و Mi Band 6 را انتخاب کنید. روی App notifications ضربه بزنید.

نمایش در صفحه قفل را فعال کنید.

رد تماس با پیام در 6 می

شما نمی توانید به اعلان ها پاسخ دهید، اما می توانید تماس را از طریق پیامک رد کنید. می توانید حداکثر ده پاسخ را در برنامه از قبل آماده کرده و ارسال کنید. برای این کار، Mi Fit را وارد کنید. سپس روی نمایه ضربه بزنید و Mi Band 6 را انتخاب کنید. روی تماس های ورودی کلیک کنید و پاسخ را با علامت پیام فعال کنید.

مجوز پیامک را فعال کنید.

روی آن ضربه بزنید و Allow را انتخاب کنید.

سپس پیامکی را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کنید.

کشیدن صفحه به بالا به تماس پاسخ می دهد.

باز کردن قفل لپ تاپ و گوشی با Mi band 6

برای باز کردن قفل لپ‌تاپ و گوشی با Mi Band 6، باید اپلیکیشن Mi Blaze Unlock را روی لپ‌تاپ خود نصب کنید. اگر گوشی شما مجهز به MiUi است، می توانید با استفاده از Mi Band 6 قفل گوشی خود را نیز باز کنید.

محدودیت های جفت شدن را در بخش 6 غیرفعال کنید

اگر نمی‌توانید شیائومی Mi Band 6 را با سایر برنامه‌های گوشی خود جفت کنید، ممکن است محدودیت‌های جفت‌سازی را فعال کرده باشید. برای غیرفعال کردن محدودیت های جفت شدن در Mi Band 6، به برنامه Mi Fit بروید. روی نمایه ضربه بزنید و گروه خود را انتخاب کنید. سپس روی Additional Settings ضربه بزنید.

بخونیدش:  چرا ملتها به تجارت روی می اورند

حالا روی جفت کردن محدودیت ها کلیک کنید.

مطمئن شوید که علامت آن را بردارید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله انزل وب نحوه اتصال ساعت هوشمند شیائومی به گوشی، فعال سازی و … را یاد گرفتیم. لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

این آموزش برای سایر مدل های Mi Band (Mi Band 4، Mi Band 5) قابل استفاده است.

در این زمان، داشتن ساعت هوشمند اهمیت پیدا کرده است. بسیاری از کاربران از ساعت هوشمند خود برای ضبط فعالیت های ورزشی خود، نظارت بر سلامت و بررسی پیام ها و اعلان های خود استفاده می کنند. دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5 حاصل 4 سال تجربه و دانش شرکت شیائومی در تولید دستبند هوشمند می باشد. اگر از خریداران دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5 هستید، می توانید با دنبال کردن این آموزش ساده، دستبند هوشمند خود را به گوشی خود متصل کنید.

(در مورد دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 5 بیشتر بدانید)

مرحله اول: نرم افزار Mi Fit را دانلود کنید

دو راه برای دانلود نرم افزار Mi Fit وجود دارد. با جستجوی عبارت Mi Fit در گوگل پلی استور برای گوشی های اندرویدی یا اپل اپ استور برای گوشی های آیفون می توانید نرم افزار Mi Fit را دانلود کنید.

لینک دانلود MiFit

راه دوم برای دانلود نرم افزار Mayfit اسکن کد QR زیر است.

توجه داشته باشید که نرم افزار Mifit به اندروید 4.4 یا بالاتر یا iOS نسخه 9.0 یا بالاتر نیاز دارد.

مرحله دوم: در نرم افزار Mayfit به تب Profile رفته و سپس بر روی گزینه Band کلیک کنید.

مرحله 3: Xiaomi Mi Band 5 خود را به تلفن همراه خود نزدیک کنید.

مرحله 4: وقتی Mi Band 5 شروع به لرزش کرد، دکمه روی صفحه نمایش مچ بند را فشار دهید.

Mi Band شما اکنون با موفقیت به تلفن همراه شما متصل شده است. اگر در اتصال Mi Band 5 خود مشکل دارید، بررسی کنید که نرم افزار Mi Fit به روز باشد و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

(در مورد دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 5 بیشتر بدانید)

آیا شیائومی Mi Band 5 خود را با موفقیت وصل کرده اید؟ در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل، در قسمت نظرات به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا