چطور مگس ها را دور کنیم

از بین بردن مگس: ۳۵ راه موثر برای خلاصی از شر مگس و پشه – مجله کسب و کار بازده

صفحه اصلی

کشتن مگس ها: 35 روش موثر برای خلاص شدن از شر مگس ها و پشه ها

“مگس ها شایع ترین آفات خانگی هستند که مواد غذایی و سطوح خانه را آلوده می کنند و در نتیجه بیماری ها را به انسان منتقل می کنند. برخی از آنها حتی می توانند گاز بگیرند. برای از بین بردن مگس ها می توانید از تله ها، دافع ها و اسپری های مختلف در خانه خود استفاده کنید. این روش های خانگی برای خلاص شدن از شر مگس ها از ورود آن ها به خانه جلوگیری کنید و در عین حال آنها را از بین ببرید. با استفاده از چند روش ساده می توانید از جذابیت خانه خود به عنوان منبع غذا و پناهگاه مگس ها بکاهید.

بهترین روش های خانگی برای خلاص شدن از شر مگس ها را مطالعه کنید

تابستان و هوای گرم، فصل تعطیلات، پیک نیک، ورزش در فضای باز و باد که از پنجره ها می وزد… و البته فصل پرواز است!

مگس ها یکی از بدترین و آزاردهنده ترین آفات به خصوص در فصول گرم سال هستند.
مدام در اطراف خانه یا پشت پنجره ها وزوز می کنند تا راهی به داخل خانه پیدا کنند. این حشرات مزاحم و آلوده روی کمدها، غذاها و حتی بدتر از آن روی خودمان و فرزندانمان فرود می آیند و اغلب تلاش های پی در پی ما برای کشتن آنها ناموفق می ماند. زیرا حتی قبل از اینکه شخص روزنامه، کتاب، مگس انداز یا هر چیز دیگری را بلند کند تا به آنها برخورد کند، با سرعت نور آن را تشخیص می دهند و از محل دور می شوند.

مشکلات ناشی از وجود مگس در خانه

البته وجود و وزوز مگس ها در اطراف ما تنها چیزی نیست که ما را آزار می دهد: آنها غذا حمل می کنند یا افرادی که روی آنها فرود می آیند. به این ترتیب خطر شیوع بیماری ها و عفونت ها توسط مگس ها وجود دارد. همچنین مگس های خانگی تقریباً روی هر چیزی که می نشینند تخم می گذارند و دفع می کنند و به دلایل فوق خلاص شدن از شر آنها و جلوگیری از هجوم آنها بسیار مهم است.

روش های خانگی زیادی برای دفع مگس ها وجود دارد. اما دو استراتژی وجود دارد که می توانید عمداً از آنها برای دفع مگس خانگی استفاده کنید.

استفاده از مواد دافع طبیعی

تله درست کنید و مگس ها را به دام بیاندازید

آ. برای دفع مگس از مواد دافع طبیعی استفاده کنید

یکی از راه های کنترل مگس ها استفاده از مواد دافع با اشکال مختلف است. اگر چه مگس ها دوست دارند روی هر چیزی بنشینند، اما بسیار حساس هستند و روی بوها و رایحه های خاص وسواس دارند. از آنجایی که مگس ها از میان موهای موی پاهایشان طعم متفاوتی دارند، به همین دلیل روی اشیایی که دوست ندارند نمی نشینند. بنابراین استفاده از این مواد دافع در منزل بسیار مفید خواهد بود.

۱. ریحان و سایر گیاهان معطر

برخی از گیاهان بوی تند دارند که مگس ها آن را دوست ندارند. گلدان ریحان را در جایی که می خواهید، ترجیحا نزدیک پنجره باز قرار دهید تا مگس ها قبل از ورود به خانه دفع شوند.

سایر گیاهانی که مگس ها از بوی آن متنفرند عبارتند از:

اسطوخودوس

نعناع

برگه بو

کاسنی را بردارید

سالماق معطر

۲. نقش اسانس ها در خلاص شدن از شر مگس

مگس ها از بوی اسانس متنفرند.

اسانس اکالیپتوس

اسانس اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس قرن ها به عنوان دافع حشرات مورد استفاده قرار گرفته است. حتی انسان ها نیز از این روغن بر روی لباس های خود استفاده کرده اند تا حشرات مضر و خونخوار مانند ساس را از بدن خود دور کنند.

۳. دفع مگس ها از طریق کیسه های پلاستیکی آب

این یک ترفند بسیار خوب برای دفع مگس های مزاحم است
آویزان کردن کیسه پر از آب بیرون از پنجره ها و درهای باز می تواند این حشرات را دفع کند زیرا کیسه توسط مگس ها دیده می شود. از آنجایی که مگس دارای عدسی های بی شماری در هر چشم است، این ویژگی به آن اجازه می دهد تا الگوها و حرکات نور را تشخیص دهد. یک کیسه آب نور را در همه جهات پراکنده می کند و بنابراین مگس ها را گیج می کند و آنها را مجبور می کند از منطقه دور شوند.

بخونیدش:  چطور کک و مک را از بین ببریم

۴. کافور

کافور یکی دیگر از روش های خانگی برای از بین بردن مگس ها است.
کافور بوی بسیار قوی دارد که مگس ها از آن متنفرند. کافور مانند ریحان خاصیت ضدباکتریایی و ضد ویروسی دارد و در عین حال حشرات را دفع می کند که به چوب کافور نسبت داده می شود. کافور اغلب به صورت قرص یا کلوخه در بازار به فروش می رسد و لازم است آن را روی سطح گرمی مانند صفحه داغ یا منبع گرما در قسمت های مختلف خانه ترجیحا زیر پنجره های باز قرار دهید تا بو در بیرون پخش می شود و از ورود مگس ها به خانه جلوگیری می کند.

۵. پوست پرتقال تازه، از ساده ترین روش های خانگی دفع مگس

استفاده از پوست پرتقال یک راه بسیار ارزان و راحت برای دور نگه داشتن مگس ها است.
عصاره مرکبات در بسیاری از دافع حشرات تجاری استفاده می شود. پوست پرتقال را با بوی بسیار مطبوع در طاق پنجره ها و پشت درهای قسمت های مختلف خانه قرار دهید تا از ورود مگس ها جلوگیری شود. مطمئن شوید که پوست پرتقال کاملا تازه است و در صورت خشک بودن آن را با پوست تازه جایگزین کنید. پوست پرتقال را حتماً خوب تمیز کنید تا بوی آن بیشتر بیرون بیاید و خاصیت دفع کنندگی آن بیشتر بماند.

۶. دفع مگس ها با میخک روی مرکبات

از آنجایی که بوی مرکبات و بویژه پرتقال چیزی است که به شدت نفرت را برمی انگیزد. بنابراین، یک راه عالی برای رهایی از مزاحمت ایجاد شده توسط مگس، استفاده از ترکیب مرکبات و میخک است. به سادگی میخک ها را روی مرکبات قرار دهید و در مکان های مختلف اطراف خانه قرار دهید. برای این کار می توانید از لیمو و لیموترش هم استفاده کنید. به سادگی 10 تا 15 میخک را داخل میوه قرار دهید. همچنین می توانید از میوه مورد نظر به روش صحیح استفاده کنید یا آن را از وسط نصف کنید تا بو و خاصیت دافع مگس آن بیشتر متصاعد شود. آنها را در قسمت های مختلف خانه قرار دهید یا دور پنجره ها آویزان کنید.

ب برای خلاص شدن از شر مگس از تله استفاده کنید

استفاده از مگس گیر نیز یکی از روش های خانگی برای از بین بردن این حشرات است. تله ها مانع ورود مگس ها به خانه نمی شوند، اما حداقل آنها را از غذا، کابینت و غیره دور نگه می دارند. هر یک از این نوع تله ها را می توان در محیط های داخلی و خارجی خانه و در مناطقی که تجمع مگس زیاد دارد استفاده کرد.

پنجره های بیرونی و داخلی

درب های ورودی ساختمان

باغ

آشپزخانه

تنگ

انبارها

در ادامه مقاله به برخی از این تله ها و نحوه ساخت آنها می پردازیم.

۱. تله سرکه

سرکه به طرز شگفت انگیزی مگس ها را جذب می کند.
این تله ساده به سرعت مگس ها را از مکان های دیگر و افراد ساکن در خانه حذف می کند. همه ی آنچه شما احتیاج دارید .. است:

کمی سرکه سیب یا سرکه جو

یک لیوان

یک کیسه پلاستیکی

یک پاک کن پلاستیکی

ابتدا مقدار کمی سرکه داخل لیوان بریزید. کیسه پلاستیکی را روی شیشه قرار دهید و آن را با یک نوار پلاستیکی محکم کنید. در وسط این کیسه سوراخی ایجاد کنید تا دریچه ای برای ورود مگس ها به داخل شیشه ایجاد شود. اندازه سوراخ باید به گونه ای باشد که مگس ها بتوانند از طریق آن وارد شیشه شوند اما نتوانند به راحتی از آن فرار کنند. این تله را در هر جایی که مگس ها وارد خانه می شوند قرار دهید.

۲. تله گیاه مگس خوار ونوس، روشی کاملاً طبیعی از روش های خانگی دفع مگس

یک راه موثر و طبیعی برای کنترل مگس ها قرار دادن گیاه ونوس در قسمت های مختلف خانه است. دیدن نحوه عملکرد این گل بسیار جالب است. برای در امان ماندن از مگس ها می توانید چندین گلدان از این گیاه را در قسمت های مختلف خانه قرار دهید.

۳. تله عسل

عسل با بوی شیرین و چسبندگی خود ماده ای عالی برای به دام انداختن مگس است. اگر به عسل دسترسی ندارید می توانید از مربا برای تهیه تله استفاده کنید. تنها چیزی که برای ساخت این تله نیاز دارید این است:

کمی عسل یا مربا

بخونیدش:  چطور باید از حساب حرفه ای اینستا خارج شویم

یک بطری پلاستیکی

یک بطری پلاستیکی بزرگ بردارید و آن را از وسط نصف کنید. نیمه پایین بطری را با مخلوط عسل یا مربا و آب به اندازه 2.5 تا 5 سانتی متر پر کنید. نیمه بالایی را برگردانید و داخل نیمه پایینی قرار دهید تا قیف شکل بگیرد. این کار باعث می‌شود که مگس‌ها راحت‌تر وارد مخلوط آب و عسل شوند و خارج شدن آن‌ها برایشان دشوار خواهد بود. این تله را بیرون از در و پنجره خود یا داخل ساختمانی که مگس ها در آن شایع هستند قرار دهید.

۴. اسپری مگس کش خانگی

می توانید به روشی بسیار ساده در خانه یک اسپری مگس موثر درست کنید. مایع ظرفشویی یک دافع مگس موثر و در عین حال عاری از مواد شیمیایی مضر است و یکی از در دسترس ترین روش های خانگی برای از بین بردن مگس ها می باشد.

همه این موارد باید برای مدت طولانی استفاده شود تا مگس ها به طور کامل از بین بروند. اما با استفاده از سم مگس قدرتمند آجیتا می توانید به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی از شر مگس خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا