چطور گچ اتو را از بین ببریم

هنگام رسوب زدایی اتو باید به طور مرتب اتو را رسوب زدایی کرد و بهتر است مخزن آن با آب مقطر پر شود. و بعد از هر بار استفاده و تمیز کردن اتو، یک روش سریع و آسان که نشان می دهد چگونه اتو را به طور موثر تمیز کنید! در این مقاله با Wash Tash همراه باشید و اگر می خواهید بدانید که برای جرم چه کاری انجام دهید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

برای از بین بردن جرم آهن چه باید کرد؟

اتو بخار یکی از لوازم کاربردی در خانه است که نقش مهمی در زیبایی و زیبایی ظاهر ما دارد. این دستگاه از بخار آب در مخزن خود برای صاف و مرتب کردن لباس ها استفاده می کند. این بخار صافی لباس را بهبود می بخشد. و چین و چروک آنها را سریعتر باز می کند. اما بخار به مرور زمان باعث جرم گیری اتو می شود. بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده از آبجو باعث ایجاد رسوب در داخل آهن نمی شود. اما آبجو جدا از این نیست.

تعدادی سوراخ در کف اتو بخار شما وجود دارد که بخار از آن خارج می شود. رسوبات داخل اتو باعث می شود که این سوراخ ها گیر کنند و روند اتو کردن لباس ها را با مشکل مواجه کنند.

علاوه بر نشان دادن مرتب لباس ها از اتو بخار استفاده کنید. همچنین آنها را تمیز و ضدعفونی می کند. زیرا از بخار برای اتو کردن لباس ها استفاده می کند. اما در صورت وجود رسوب در داخل بخارپز، سوراخ های آن مسدود می شود و نه تنها لباس را ذخیره نمی کند، بلکه لکه هایی روی لباس ایجاد می کند.

رسوبات آهن را از بین ببرید

مواد معدنی و سختی آب به مرور زمان در مخزن اتو جمع شده و باعث بسته شدن سوراخ های کف اتو می شود. این امر در فرآیند اتو کردن اختلال ایجاد می کند، بنابراین اگر داشتن ظاهری شیک برای شما مهم است، باید تمیز کردن رسوبات اتو بخار را در اولویت قرار دهید.

راه های زیادی برای از بین بردن رسوبات آهن وجود دارد و نیازی به استفاده از شوینده های شیمیایی ندارید که نمی دانید چه تاثیری بر دستگاه خواهند داشت. در عوض، می توانید از دو ماده طبیعی سرکه و جوش شیرین برای رسوب زدایی اتو بخار استفاده کنید. از این دو ماده در سایر قسمت های نظافت نیز استفاده می شود.

چرا تمیز کردن اتو بخار و پرس مهم است؟

بخار علاوه بر رفع چین و چروک لباس های مختلف، در ضدعفونی کردن آن ها تحت تاثیر گرما و بخار نیز موثر است. اگر نظافت این پرس بخار و اتو بخار را با مواد ضدعفونی کننده طبیعی و شیمیایی جدی نگیرید، به مرور زمان لکه ها و توده های ایجاد شده در سطح بخارپز روی لباس ها پخش می شود و باعث ایجاد لکه، لکه و آلودگی می شود.

به همین ترتیب پرس اتوماتیک و رسوب بخار با جلوگیری از تامین بخار کافی برای اتو کردن لباس همراه است که این امر نیز بر اهمیت توجه به تمیزی اتو پس از هر بار استفاده می افزاید.

2 روش خانگی برای حذف رسوب از آهن رسوبی اتوپرس

از ترکیب آب و جوش شیرین استفاده کنید

اولین روشی که توصیه می کنیم تمیز کردن اتو است. به این ترتیب باید یک قاشق غذاخوری آب را با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید. با این کار مخلوطی تهیه می کنید که نه خیلی مایع است و نه خیلی مایع. اصولا غلظت این ترکیب باید به حدی باشد که از سطح نیفتد. برای تهیه این ترکیب، استفاده از آب تصفیه شده توصیه می شود.

حالا اگر فقط قسمت خاصی از سطح زیری اتو شما کثیف است، این ترکیب را فقط روی آن سطح بمالید، در غیر این صورت، اگر می خواهید تمام سطح زیرین اتو را تمیز کنید، می توانید ترکیب را به کل این سطح بزنید. . می توانید با دست یا هر وسیله دیگری مخلوط را روی سطح اتو پخش کنید. در این مورد سخاوتمند باشید، به خصوص اگر اتوی شما بسیار کثیف است!

رسوب زدایی آهن با محلول نمک و سرکه

استفاده از محلول نمک و سرکه روش دوم رسوب زدایی است. برای این کار دو فنجان سرکه سفید و یک فنجان نمک را با هم مخلوط کنید. و روی حرارت ملایم قرار دهید. این کار را تا جایی ادامه دهید که نمک کاملا حل شود اما سرکه به نقطه جوش نرسد. سپس اجازه دهید این محلول کمی خنک شود. زیرا شما به یک محلول گرم نیاز دارید، نه یک محلول داغ.

بخونیدش:  چرا در دریای خزر غرق می شوند

سپس پارچه ای را با این محلول خیس کنید و از آن برای تمیز کردن قسمت زیرین اتو استفاده کنید. برای این کار می توانید از برس مو نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که برس های فلزی برای این کار مناسب نیستند. و می توانند سطح زیرین اتو را کاملا خراب کنند.

سپس فقط سطح زیرین اتو را با حوله دیگری کاملا تمیز کنید. برای این کار می توانید پارچه را با سرکه سفید خالص خیس کنید. که باعث از بین رفتن تمام محلول های باقی مانده می شود. پس از آن اتو را روشن کرده و پارچه قدیمی کثیف را اتو کنید. این باعث می شود که باقیمانده محلول بسوزد و ناپدید شود.

برای تمیز کردن اتو از حوله خشک کن استفاده کنید

برای این کار اتو را روی پایین ترین حالت روشن کنید. سپس از یک پارچه کاملا تمیز برای پاک کردن سطح زیرین استفاده کنید. این کار را تا زمانی که تمام لکه ها از بین بروند ادامه دهید. پس از تمیز کردن سطح، سطح اتو را بالا ببرید. و پارچه تمیز را با آن اتو کنید تا تمام باقی مانده های احتمالی حوله پاک شود.

تأثیر جرم گیری خودکار بر عملکرد آن

اتوپرس یک مدل اتو بخار با ابعاد بزرگ و قابلیت های بیشتر برای رفع سریع چروک لباس می باشد. برای استفاده عملی آن باید به نگهداری آن توجه ویژه ای شود. از نکات مهم برای افزایش طول عمر و کیفیت استفاده از این دستگاه می توان به رسوب زدایی و جلوگیری از رسوب آهن اشاره کرد.

به منظور جلوگیری از تشکیل رسوبات و در نهایت جرم پرس اتوماتیک، به طور کلی استفاده از آب مقطر توصیه می شود. این از رسوب مخزن بخار جلوگیری می کند.

عوارض ناشی از جرم نبودن اتوپرس

در صورت عدم توجه به جرم گیری صحیح و به موقع پرس اتوماتیک خود را برای مواجهه با مشکلاتی از جمله نکشیدن پرس اتوماتیک و همچنین عدم کارکرد صحیح این دستگاه آماده کنید. جرم گیری و جلوگیری از تشکیل رسوب در این سبک آهن نقش مهمی در استفاده بهینه و طولانی مدت از این دستگاه دارد. نظافت مداوم این دستگاه علاوه بر عملکرد صحیح پرس اتوماتیک باعث بهبود مصرف انرژی نیز می شود.

خشکشویی

خشکشویی کلیه خدمات شستشو و اتو را به صورت کاملا بهداشتی و پیشرفته با جدیدترین تجهیزات انجام می دهد. ما در سراسر منطقه تلاش می کنیم تا بهترین خدمات خشکشویی آنلاین را به مشتریان خود ارائه دهیم. در صورت هرگونه سوال در مورد سفارش یا خدمات می توانید با ما تماس بگیرید.

کتری و سماور پر مصرف ترین اقلام در آشپزی ایرانی هستند. استفاده طولانی مدت از سماور و کتری باعث تشکیل گچ و رسوب می شود. به همین دلیل توجه به نگهداری کتری و سماور و دانستن نحوه حذف آهک از کتری به خصوص اگر غلیظ باشد و همچنین اقداماتی مانند رسوب زدایی بخار آهن، شیر اهرمی بسیار مهم است. رسوب گذاری و غیره چیزها

امروزه اپلیکیشن نظافت منزل، علاوه بر ایجاد سطح دسترسی بیشتر برای تماس با کارگران خانه داری و سایر شهرها، استفاده از آشپزخانه با وسایل تمیز را آسان می کند. اگر می‌خواهید رسوبات غلیظ کتری را حذف کنید، رسوب‌گیری شیر سماور و رسوب‌گیری غلیظ سماور را دارید، به «خدمات ما» بپیوندید.

بسته به استفاده ای که از کتری یا سماور می کنید و البته نوع آب، میزان رسوب آهک در این دستگاه ها متفاوت است. این می تواند یک لایه نازک یا یک لایه ضخیم و سرسخت باشد. روش‌های هوشمندتر و ساده‌تری نسبت به شستشوی داخل کتری یا سماور برای رسوب‌زدایی و رسوب‌زدایی وجود دارد.

به عنوان مثال، برداشتن رسوب از کتری با آبلیمو یا برداشتن رسوب از قوری با نوشابه از جمله روش های ساده ای است که استفاده می شود.

در ادامه علاوه بر روش های فوق به موارد دیگری برای رسوب زدایی از کتری و سماور (با شدت های مختلف) می پردازیم.

1. با تکان دادن رسوبات را از کتری خارج کنید

این روش برای برداشتن رسوب غلیظ از کتری و برای برداشتن رسوب غلیظ از سماور توصیه نمی شود و برای رسوب زدایی از کتری و سماور زدایی از توده های نازک و تازه بسیار مناسب است.

ابتدا باید کتری یا سماور را روی شعله قرار دهید و اجازه دهید بدنش کاملا داغ شود (اما نه خیلی داغ). بعد از گرم شدن کتری یا سماور آن را در آب سرد قرار دهید. این رسوبات نازک داخل کتری را از بین می برد. بعد از خالی کردن آب، داخل کتری را با برس تمیز کنید و آب را بیرون بکشید تا کتری شما به نظر نو بماند.

بخونیدش:  چرا غذا در دیگ زودپز زودتر می پزد فیزیک دهم

2. کتری را با سرکه بشویید

انگار هیچ چیز در این دنیا نیست که با سرکه پاک نشود! برای برداشتن رسوب غلیظ از سماور و خارج کردن جرم غلیظ از کتری، در این روش ابتدا 1 واحد آب و 1 واحد سرکه را داخل کتری بریزید. سپس کتری را روی اجاق قرار دهید تا به مدت 1 ساعت بجوشد. بعد از 1 ساعت کتری را خالی کنید و بگذارید خنک شود.

سپس داخل کتری را خوب بشویید. برای این کار بهتر است از یک برس نسبتا نرم استفاده کنید تا خط و خش به کتری یا سماور نیفتد و به اندازه کافی برای زدودن رسوبات و ذرات مناسب باشد.

بعد از رسوب زدایی سماور و کتری و قبل از استفاده مجدد می توانید آب داخل کتری را یک بار بجوشانید و سپس استفاده کنید. کتری شما دیگر بوی سرکه نخواهد داد.

3. رسوبات را با آب لیمو از کتری خارج کنید

در ادامه لیست روش های رسوب زدایی کتری به استفاده از آبلیمو برای رسوب زدایی کتری با آبلیمو می رسیم. این روش تفاوت چندانی با روش قبلی ندارد.

در این روش می توانید از چند عدد لیموترش یا آبلیمو (کامل یا خلال شده) برای برداشتن رسوب غلیظ از کتری و از بین بردن رسوب غلیظ سماور استفاده کنید.

البته یکی از مزیت های این روش نسبت به روش قبلی این است که کتری شما به جای بوی تند سرکه بوی لیمو می دهد.

4. رسوبات غلیظ را با نوشابه از کتری جدا کنید

یکی از راه های جالب برای حذف رسوب آهک از کتری استفاده از نوشابه است. برای برداشتن رسوب از قوری با نوشابه، برای خارج کردن رسوب غلیظ از کتری با نوشابه یا رسوب زدایی سماور با نوشابه، کافی است آنها را با نوشابه پر کنید و به مدت 1 ساعت بجوشانید.

سپس آن را خاموش کرده و بعد از 1 ساعت کتری، سماور یا قوری خود را خالی کنید. خواهید دید که جرم به طور کامل از بین می رود.

5. رسوبات کتری و سماور را با جوش شیرین خارج کنید

استفاده از جوش شیرین راه دیگری برای از بین بردن رسوبات کتری است. با جوش شیرین می توان رسوب غلیظ را از کتری خارج کرد و رسوبات شیر ​​سماور را برداشت و رسوب غلیظ را از سماور خارج کرد.(جوش شیرین را در مایع شوینده بریزید)

برای رسوب زدایی سماور و جرم گیری کتری به این روش، کمی جوش شیرین داخل کتری (یا سماور) بریزید و آن را با آب پر کنید. کتری را روی آتش بگذارید و بگذارید کمی بجوشد. حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید کتری کمی خنک شود.

محتویات کتری را خالی کنید و رسوبات را با برس یا نخ شستشوی مناسب تمیز کنید. در نهایت کتری را آبکشی کنید تا کاملا تمیز شود.

تاکنون 5 روش مختلف رسوب زدایی سماور و رسوب کتری را برای شما بیان کرده ایم. اما چرا (حداقل در آینده) به جای اینکه به این فکر کنید که چگونه از شر گچ الکتریکی خلاص شوید، اکنون آن را متوقف نکنید؟

یک راه جالب برای از بین بردن رسوب از روی کتری استفاده از گوش ماهی در حین جوشاندن آب است. گوش ماهی آهک موجود در آب را جذب کرده و از رسوب کتری و سماور جلوگیری می کند.

نتیجه

امیدوارم حداقل یکی از این ترفندها برای زدودن رسوب و رسوب از کتری و سماور به شما کمک کرده باشد که رسوبات غلیظ را از کتری پاک کنید، رسوبات شیر ​​سماور را بردارید، سماور رسوب غلیظ را بردارید و غیره.

همانطور که مشاهده کردید، برای رسوب زدایی کتری و سماور، نیازی به آسیاب سخت نیست. و بدون مواد شوینده صنعتی این جنایات به ظاهر سرسخت با ترفندها و مواد خاصی که همیشه در خانه موجود است از بین خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا